Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

mochenkaa
30. dub 2012

My včera pečené kuře s bramborovou kaší, dnes druhá půlka toho kuřete s rýží 🙂
Péct sladké se u nás teď nevede. Já to kvůli cukrovce nemůžu a M solidárně drží basu (prý aspoň zhubne 😀 )

beruskanula
30. dub 2012

@lampion : 😎 🙂 manza si vzal dnes babovku ke snidani a i do prace, pze je tam uz jen pulka-ja se na ni zatim nedostala 😀 , upecena vecer, tze drahemu desne asi chutna, coz jsem rada, nekdy tady buchty "smrdi" pekne dlouho 😀

veru23
30. dub 2012

@yesu díky moc!

xuxie
30. dub 2012

Bramborová polévka s parmazánem a bylinkami (pažitka, majoránka, petržel). Losos v páře, pečené nové brambory a špenát s rozinkami.

zuhur
30. dub 2012

Dneska byl špenát s bramborem a vajíčka. Rebarborový koláč už je z půlky snědený asi budu muset ještě tento týden upéct 😀

medvide1
30. dub 2012

Ahoj holky občas se tu objevim ale nijak nepřispívam okukuju co dobreho vařite..jdu si ale pro radu!Nemate některá tip na nějaký dobrý a hlavně jenoduchý dort?!Chtěla bych nějaký udělat manželovi bude mit narozky diky moc za tipy! 🙂

sarunatko
30. dub 2012

@medvide1
http://www.apetitonline.cz/recepty/11-cokoladov...
Pekla jsem už několikrát, je výbornej, krásně vypadá, ještě líp chutná, a vždycky se povede 🙂

zuhur
30. dub 2012

@sarunatko ježíš ten vypadá dobře 😀 Dala bych si.

aaadus
30. dub 2012

boloňské špagety

medvide1
30. dub 2012

@sarunatko super diky za tip

beruskanula
30. dub 2012

dnes jsme k obedu dojedli buchticky s kreme, k veci bude chleba, maslo, zelenina 😀 😎 🙂

a zitra bramboracka a sekana s br. kasi, okurkovej salat 🙂

pak mam v planu tendle tyden grenadyr, lečo a asi burtgulas 😎

yesu
30. dub 2012

dneska kotleta upečená v celku na česneku a brambory....

heaven_angel
30. dub 2012

@medvide1 manžel nemusí moc čokodorty, ale bílou čokoládu zase jo 🙂.. dělala jsem tenhle a všichni chválili http://uvarenodoma.blogspot.com/2011/08/raffael... (jen do krému bych příště dala jen 150g čokolády, byl na mě dost sladký)

kulenka
30. dub 2012

@pelenka To vypadá dobře 😝 Mamka dělala nedávno kremeše podle jiného receptu a byly fakt výborné (a úplně jiné 😀), takže tyhle asi vyzkouším já 🙂 Jestli mi prcek dovolí 😀

falca1
30. dub 2012

dneska zapečený špagety

yesu
30. dub 2012

@falca1 jak je děláš?

falca1
30. dub 2012

@yesu s kečupovou omáčkou a sýrem

Občas začínám opečením cibulky a nebo jen opeču maso na pánvi většinou mleté nebo vepřové ve vlastní šťávě, přidám rajčata na kostky, pak kečup nebo protlak. Ani jsem maso nepepřila ani nesolila - přidala jsem lžičku polévkového koření (vývar bez vody 😀 ), provensálské koření podle chuti. Do "majdy" hodit uvařené špagety - nemusí být úplně měkké - dodělají se v omáčce - promíchat - posypat sýrem a přiklopit pokličkou - asi pět minut nechat roztéci sýr a vypnout. 😀

heaven_angel
1. kvě 2012

přeju vám krásný první máj 🙂 já jsem dnes sama doma, tak dělám jen chřest s máslem a brambory s pažitkou a na večer chilli con carne 🙂

falca1
1. kvě 2012

dneska zbytek zeleninové polívky s nočkama, rýže s krutíma kostkama s hráškem a jako zákusek amolety plněné tvarohem 😀

pet.s
1. kvě 2012

snídaně crispbread se sýrem, oběd čočka s vajíčkem,chlapi maso na marinádě s bramborem, večeře u babinky br.salát a sekačka..asi bych měla něco upéct, at nejedeme k babi s prázdnou rukou...

pet.s
1. kvě 2012

ještě dotázek..blíží se čas dovolených..holky máte někdo recept na domací masové konzervy, nebo nějaké maso do sklenice?

nikiii
1. kvě 2012

My dnes játra na cibulce s rýží. Ještě přemýšlím co rychle upeču, abysme měli s sebou ven na svačinku.

sal80
1. kvě 2012

U nás jsou dnes buchtičky se šodó 😅

mates22
1. kvě 2012

@kammka tak konečně se dostanu na ten recept na králíka a jako fakt ,ňam, kam se hrabe klasickej pečenej 😀. Základ je z MMB z receptu, upravovala sem si dle svého:

1 králík naporcovat
2 paličky česneku
1 lžíce kremžské hořčice
3 lžíce plnotučné hořčice
kostka cukru
sádlo
vývar - já dávala asi 3/4 l z jednoho drůbežího a půl masoxu
1 smetana ke šlehání
sůl
jíška

Maso osolíme a v kastrolu zprudka opečeme na másle dohněda. Vypneme plotýnku, maso vyjmeme do pekáčku a do výpeku přidáme hořčici, kostku cukru, 1-2 paličky nastrouhaného česneku. Necháme česnek rozvonět, podlijeme vývarem. Nalejeme na maso, přikryjeme pekáček pokličkou a dáme do trouby rozehřáté na 200-220°C a pečeme hodinu přikryté a nejméně půl hodiny odkryté.Podléváme. Já pekla horkovzduchem.
Měkké maso vyjmeme, vypečenou šťávu přelejeme zpět do hrnce, dochutíme, seškrábeme do ní všechny přípečky ze stran pekáčku, přidáme šlehačku a povaříme. Nakonec zahustíme jíškou.

krakorka
1. kvě 2012

pečené kuřátko s bramborovými vlnkami a zeleninový salát 😉

michamicha
1. kvě 2012

zapečený chřest se šunkou a sýrem, brambory a ke sváče budou vafle s banánem a šlehačkou 🙂

majinka1981
1. kvě 2012

holky jak dlouho vaříte hovězí kližku na guláš když nemáte papiňák? Pořád to mám gumový 😀

jimmy1
1. kvě 2012

segedín a knedlík

aaadus
1. kvě 2012

uzené kuřecí stehna s bramborem. Na sváču muffiny s lesním ovocem a k večeři domácí housky s míchanými vajíčky

eriska
1. kvě 2012

U nás kuřecí řízky,brambor,okurkový salát a ke sváče pomerančová bábovka s kousky ananasu. A večer jdeme na buřtíky🙂