• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co dnes vaříte?

8. května 2017 
my si dali rychlvku, taťka lečo s chlebíkem a já s prckem kuskus se zeleninkou :slight_smile:
2. kvě 2012 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eriska prosím o recept na pomerančovou bábovku, děkuji :slight_smile:
2. kvě 2012 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radka_h , @lampion tak dort dopadl dobře, zbyly dva kousky na zítřek. 2 pudinky na 1/2 l není moc, musí to být hustý. Jinak jsem tam dala kompotovaný broskve a třešně a ty tomu dali šťávu. Spodní piškoty jsem namočila do kompotové šťávy a prostě mňamka. Akorát jsem na to použila trojúhelníkový tvarohy páč jsem je potřebovala zpracovat a nepodařilo se mi úplně rozmixovat hrudky, tak tam byly trochu cítit, ale i tak vřele doporučuju.
2. kvě 2012 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak na zítra jsme uvařili polévku z mrkve a červené čočky (rozmixovaný mrkvový základ + pár kapek pomerančové šťávy), k tomu pečené kuře a kuskus se žlutou paprikou a rajčaty. K večeři byly skořicové palačinky ze špaldy s javorovým sirupem a domácí jablíčkovou zmrzlinou.
2. kvě 2012 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@xuxie mohla bych poprosit o recept na skořicové špaldové palačinky? Jsme prostě palačinkoví :sweat_smile:
2. kvě 2012 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuss Děkuji určitě vyzkouším :slight_smile:
2. kvě 2012 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuss Díky, vyzkouším to :slight_smile: . Kluci milují, když jim dělám pudingové "mističky" - spojím piškoty domácí marmeládou, na to ovoce, puding a vršek nazdobím - tak tohle bude vylepšení :slight_smile: . Hele, 12.tt - nevolnosti se u tebe asi nekonají, že? Já si ve 12.tt číst o jídle, tak asi umřu :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Držím palce, ať je ti dobře i nadále! :slight_smile:
2. kvě 2012 ve 23:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lampion tak nevolnosti mě se vyhly v obou případech. A s jídlem to mám naopak, pořád bych jedla :grinning: takže tahle diskuze ideál.

Jinak jsem dnes vyrazila do světa a manžel s malou doma budou dojídat "zbytky" :grinning: Takže bude zbytek gulášové polívky a pórková omáčka s těstovinami. No a na véču nějaká rychlovka ve stylu kuskus a zelenina.
3. kvě 2012 v 06:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuss jak delas falesnou gulasovku?
3. kvě 2012 v 07:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@heaven_angel ahojky, babovka ze zakysanky - na tu je tady nekde recept? Jak delas ten salatek se sunkou?
3. kvě 2012 v 07:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky dneska nam prijde navsteva, chci jeste po praci neco upect, nedate mi tim na nejaky dobry rychly kolac do kulate formy?
3. kvě 2012 v 07:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maybay bábovka je na straně 189 :slight_smile: a jinak ten salát dělám tak:

půlku ledového salátu na proužky
dvě hrsti rukoly
vanička cherry rajčátek na půlky
tohle promíchám s dresinkem - 4 lžičky bílého jogurtu, 2 lžičky majolky, lžička dijonské hořčice, sůl a pepř

na trošce olivového oleje opeču dobrou šunku nakrájenou na proužky (používám tu z kauflandu velkou kulatou v červeným obalu) a uvařím 2 vejce natvrdo. salát poházím tou šunkou, dám navrch vajíčko nakrájené na osminky a posypu hoblinami parmazánu.. je to fakt mňamka :slight_smile:
3. kvě 2012 v 07:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@maybay gulášovka je bez masa, takže na sádle zpěním cibulu, přidám nakrájený brambory zapráším sl. paprikou, orestuju, zapráším moukou, orestuju a zaleju vodou popřípadě vývarem. Někdy použiju trochu gulášovýho koření. Brambory se uvaří do změknutí a je hotovo. Občas přidám dle chutí česnek, majoránku,... Je to rychlý a dobrý :wink:
3. kvě 2012 v 07:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@heaven_angel to zní svěle, mám hlad :grinning:
3. kvě 2012 v 07:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@heaven_angel no uplne mi z toho kruci :slight_smile: diky
3. kvě 2012 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evuss tak to je podobne bramborovemu gulasi trosku, diky
3. kvě 2012 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maybay nemáš zač, akorát je to tekutý :grinning:
3. kvě 2012 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
dneska udělám plněný papriky, rajskou - dcera si dá domácí knedlík a já asi rýži :wink:
3. kvě 2012 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
My dnes srbskou omáčku s rýží, kuřecí polévku se zeleninou a jemný tvarohový moučník :grinning: http://www.mamincinyrecepty.cz/s-tvarohem/jemny-tvarohovy-moucnik
3. kvě 2012 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
od včera mám knedlo, zelo, vepřo a večer zřejmě něco nastudeno - asi obloženej chleba
3. kvě 2012 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kuřecí závitky s rýží.
3. kvě 2012 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Linda a Fífa si dají rajskou ze včerejška... já si po dlooooouhé době koupila Salsu napoletanu na špagety (už se těším) a jako zákusek bude dortík (red velvet s mascarpone krémem a lesním ovocem).. :slight_smile:
3. kvě 2012 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
a nějak takhle bude vypadat na řezu.. dělala jsem ho už minule úplně stejně.. :slight_smile:
a přidávám i foto jak vypadal v celku... :slight_smile:
3. kvě 2012 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
U nás dnes pohanková sekaná a k tomu šťouchané brambory a salát z kysaného zelí a mrkve. K večeři bude rukolový salát.
3. kvě 2012 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
u nas svieckova na smotane...mnam
3. kvě 2012 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
u nás dneska jen špekáčky na pivu s chlebíkem
3. kvě 2012 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás byla bramborová kaše+sekaná+zelenina a odpolko to jistí skorodomácí točená zmrzlina :grinning:
3. kvě 2012 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ladida.l Mohla bych poprosit o recept na tu sekanou? :slight_smile:
3. kvě 2012 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
malá jedla ve školce, já měla zbytek ze včerejška - rizoto z králiččího předku se zeleninou..a byla jsem nakoupit, tak krom věcí ze seznamu jsem se nechala inspirovat poměrně pěkným mletým masem a jednou paní, co tvrdila manželovi, že tyhle papriky jsou na plnění moc malý.. já byla opačného názoru, nemám ráda takový papriky, co maj naplněný půl kila, tak jsem je vzala a udělám je na zítřek, až se vrátím z testu na těhu cukrovku.. snad budu mít trochu chuť k jídlu.. malá bude jíst ve školce - dukátové buchtičky, rajskou měli dnes s hovězím.. ale doma bude tatínek, budem na tu rajdu dva..asi s těstovinama..
a už několik dní se chystám na makové buchty..
a k dnešní večeři asi těstovinový salát se surimi tyčinkama
3. kvě 2012 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, u nás dnes těstovinový salát s mozarellou a na zítřek bych ráda nějaké plněná rajčata nebo papriky s br. kaší - ale netradičně, ideálně bez masa. Jdu prohledat net jestli mne něco neinspiruje ...
3. kvě 2012 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek