Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

terkat22
25. kvě 2012

Hovězí gulášek a k večeři obložena mísa(uvarena vajicka,niva,modrenin,gouda,zelenina,salamy,sunka)

eyael
25. kvě 2012

brambor - koprovka - vařené vejce 😉

lucifereeek
25. kvě 2012

@1luciferka1 já dám na plech špejle na to dám jelítka, dám trochu vody a nikdy mi to ještě neprasklo 🙂

eimmy
25. kvě 2012

fazolová polévka s párkem
nádivka s uzeným a pečenýma stehnama
slaný štrudl
sladký štrůdl s jahodama a čoko
dort se zakyskou

kammka
25. kvě 2012

malá dnes oběd ve školce, já dojela včerejší dílo: kuřecí stehno pečené s bramborem a zeleninou..
na zítřek jsem na polévku namočila čočku a snad stihnu bramboráky, tatínek se nám vrací ze školního vejletu z Říma (církevní škola....), ale doma se asi minem, neb tou dobou my jedem na Konopiště na pohádkový les.
a odpoledne jsme zváni na grilovačku kuřat k sousedům a ke kamarádům na berana, asi to ani oboje nestihnem... ☹ 😒

zuhur
25. kvě 2012

@eimmy to vypadá všechno strašně dobře 🙂 Jahodový štrůdl děláš ze zamražených jahod nebo jsi koupila čerstvé?

U nás dneska: vepřové plátky s "ďábelskou omáčkou", která ovšem u nás není ďábelská a s bramborami v páře a teď jsem konečně dodělala bezinkový sirup.

Zítra jsou u nás farmářské trhy tak uvidíme co zase za dobroty tam objevím. Každopádně se chystám na tu bábovku s vaječným koňakem a podniknu první pokus o vytvoření domácí šunky.

nikiii
26. kvě 2012

My dneska guláš, odpoledne upeču tvarohovej meruňkovej koláč a večer ještě udělám na zítra sekanou.

evuss
26. kvě 2012

smažák s novýma bramborama maštěnýma máslem a pažitkou, k tomu okurkový salátek. Na sváču banánový mufiny a véča bude ve znamení včerejšího obědu (koprová polívka, čočka)

yesu
26. kvě 2012

Neapolské kotlety, vařené brambory

janicka1984
26. kvě 2012

čína z vepřového masa s jasmínovou rýží

clloi
26. kvě 2012

kuřecí maso v bramboráku 🙂

jika10
26. kvě 2012

K snidani livanecky s jahodama a zakysanou smetanou, k obedu ledvinky na smetane

misaskul
26. kvě 2012

Holky máte nějaký osvědčený recept na míša řezy? díky 🙂

pavlinaoo
26. kvě 2012

Ahoj holky, prosím pomožte mi 😢 . Hledám recept - kuřecí stehna na sladko s fazolovými lusky a brambory pečené v troubě...nemůžu to najít, je tady toho děsně moc, ani v seznamu jsem to nenašla...vím, že to bylo nekde na strana 400něco...ale nevím bohužel ani uživatele. Ten kdo sem chodí často a pravidelně, nevíte prosím, na jaké straně to je? Děkuju moc 😉

miriska
26. kvě 2012

my máme ruský boršč a koprovku s vajíčkem a knedlíkem

miriska
26. kvě 2012

@zuhur Zuzi, jak dopadl sirup? já ho ještě ten den večer dodělala 🙂 jo a nechala jsi tady ten jogurt ☹

beruskanula
26. kvě 2012

rajská polévka, jako druhe si s malym dame spenat, brambor a vajicko, manza rizoto ze vcerejska 😎

pavlinaoo
26. kvě 2012

tak už jsem to našla 😝 je to na stránce 184...sekla jsem se víc jak o 200 stránek 😕 😀 no jo no...

zuhur
26. kvě 2012

@miriska teda ještě, že jsem u vás na obědě nebyla dnes 😀
Jinak sirup jsem nachystala ve čtvrtek večer a nechala ho hezky 24 hod louhovat a včera jsem ho dovařila. Je moc mňam, dala jsem tam místo kyseliny citronové citróny a pomeranč a osladila jsem ho třtinovým cukrem. Jen mi nestačily skleničky 😀 😀 😀 Musím si do příštího roku udělat zásoby.

Já jsem dneska tak nějak zapomněla, že bych měla vařit takže byly jen těstoviny se zeleninou a tuňákem. Zítra to musím vylepšit 😀 😀

@pavlinaoo to celkem jde 😀 😀 😀

sova33
26. kvě 2012

U nás dnes lečo (pro prcka s kuřecím masem a s bramborou ), k večeři kuřecí polévka (jsme doma bez taťky, tak to bude stačit). Zítra vepřové na mrkvi a pro prcka zapečené brambory s kuřecím masem a cuketou (malému jsem dělala králíka na mrkvi v týdnu a dostala jsem na to takovou chuť, že to bude zítra na oběd, ale jemu už to dávat nechci 😝 ) A k večeři zbytky 😀

pitruskaskarolinkou
26. kvě 2012

dneska pečené makrely, zeleninový salát se zakysanou smetanou a žitný chleba 😉

terryfox
26. kvě 2012

@1luciferka1 Ahoj 🙂

Já moc nevařím podle receptů, spíš tak podle obsahu spíže a ledničky, takže je to skoro pokaždé originál 😀 Tohle jsem dělala z neloupané rýže, bílého chřestu, mraženého hrášku, cibule a vývaru. V pánvi na ghí (určitě to půjde i na olivovém oleji, ale já mám ráda chuť másla, ghí se nepřepaluje, takže je na restování zeleniny nebo na základy polívek báječné) orestuju cibulku a na kolečka nakrájený oloupaný chřest. Pár minut sem tam promíchám, pak jsem přisypala propláchnutou rýži, zase chvilku opékala. Poté jsem přilila zeleninový vývar, aby byla rýže potopená. Přiklopila pokličkou a občas promíchala a dle potřeby dolívala vývar. Někdy cca po čtvrt hodině jsem přidala hrášek, určitě by šla i kukuřice nebo co vám chutná. Zase jsem vařila a dolívala vývar, dokud se nevyvařil a nezůstala jedlá - měkká rýže. Z koření jsem solila, pepřila a na konec dala čerstvou bazalku. 😉

terryfox
26. kvě 2012

bramborák v troubě s ječnou moukou a kyselé zelí 😉

terryfox
26. kvě 2012

@kristi Ahoj kočko, pár stran zpět jsi dávala obrázek s baštou a zmiňuješ tam salát, co jsi odkoukala v Turecku 😀 Ten by mě zajímal, podělíš se? Děkuju 🙂

aaadus
26. kvě 2012

jen hustá bramboračka, odpo máme rodinnou oslavu

jimmy1
26. kvě 2012

@misaskul
Míša řezy (na plech)
6 vajec
6 lžic práškový cukr
6 lžic hrubé mouky
2 lžíce oleje
1/2 prášek do pečiva

Žloutky utřeme s cukrem do pěny, přidáme olej, vmícháme mouku a nakonec pevný sníh z bílků.
Nalejeme na vymazaný a moukou vysypaný plech, pečeme na 150 st. (až se okraje odlepují).
Téměř vychladlé potřeme tvarohovou náplní.

Náplň:
250g máslo
500g tvaroh
15g cukr + 1 vanilkový cukr
vše ušlehat

nakonec polejeme rozpuštěnou čokoládou (200g + 100g máslo) a necháme ztuhnout v lednici 😵

jimmy1
26. kvě 2012

Květákové placičky, nový brambor, okurkový salát.
A pokus o hrk hrk buchtu 😉 to jsem zvědavá, co mi z toho vyjde 😎

jimmy1
26. kvě 2012

@yesu prosím, recept na neapolské kotlety by byl? 😉

misaskul
26. kvě 2012

@jimmy1 Ahoj díky a myslíš, že by vadilo, kdybych ten korpus udělala z jiného těsta, kde není tolik vajec?

jimmy1
26. kvě 2012

@misaskul pokud máš nějaké vyzkoušené, tak proč ne? 😉 má to být takový piškot... někdo dělá i tmavý.