• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co dnes vaříte?

26. března 2017 
my měli do teď návštěvu, takže jen rychlá polívečka co dům dal a k tomu dojíme zbytek rizota, na sváču upečené falešné perníkové muffinky s marmoškou a na večeři, mám hroznou chuť na krupičnou kaši s čokoládou, tak možná tu:wink:
28. čer 2012 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1luciferka1 my děláme marmošku trošku jinak, z jahůdek odstraním stopku, omyju dám do hrnce, pomačkám mačkadlem, přidám gelfix (2:1), povařím minutku, pak cukr..Kilo jahod a půl kg cukru..do skleniček, zavíčkovat, ani neotáčím dolů. já to nemixuju mixérem, protože máme rádi malinký kousky v marmošce:wink:...a zmrzlinku, povařit jahůdky s cukrem, ušlehat šlehajdu a když jahody zchladnou, smíchat se šlehajdou a dát do mrazáku..nebo dřeň, jak tu holky psaly a borůvky, já si je loni dala do mrazáku a v zimě výýýýýborná věc:wink:
28. čer 2012 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Špenátová polévka se zakysanou smetanou, Hovězí na kapii a zelené fazolky na česneku, malý dostal ještě rýži.
28. čer 2012 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
kuřecí se šunkou a sýrem, hranolky
28. čer 2012 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
kuřecí polévka se zeleninou, pro mě torteliny se sýr. omáčkou, pro děti zeleninová omáčka s jogurtem, těstovinky :slight_smile:
28. čer 2012 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
u nás včera smažené žampiony, nový brambor, cibulka, tatarka, koláč s rybízem, dneska guláš z kližky s těstovinama a zítra na přání tatínka vepřový řízek a upeču citronovou babetu :slight_smile:
28. čer 2012 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
dneska domaci pizza, zitra pecene uzene, knedlik a křenovka
28. čer 2012 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@handm tak jsem nakonec udělala cuketové, protože mi tu zbyly skoro celé dvě cukety. Trošku jsem to přesolila, ale vzhledem k tomu, že zásadně nikdy se mi nepodaří dosolit brkaši, tak se to dalo a dětem to moooc chutnalo :grinning:
28. čer 2012 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ined77 z čeho děláš sýrovou omáčku, že ji nedáváš dětem? Moji kluci milujou nočky se sýrovou omáčkou. Dávám nivu, mléko, po převaření kysanku a bazalku a můžou se po tom utlouct.
28. čer 2012 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@timbouctou super!:slight_smile: Ale já to tedy vůbec nesolím:wink::slight_smile: Mě ta zelenina přijde sama o sobě dost chutově výrazná:wink::grinning:
28. čer 2012 ve 23:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
karbanátky z ovesných vloček s bramborem, manžel si myslel že jsou to karbanátky z kuřecího masa :grinning:
28. čer 2012 ve 23:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bulinka že by ? vločky mám :slight_smile:
28. čer 2012 ve 23:48  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bulinka můžu vědět jak jsi je dělala ?recept
28. čer 2012 ve 23:49  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@timbouctou ...taky taky...ale staršímu to smrdí :sweat_smile: a mladší je na nivu ještě maličká :wink: .
29. čer 2012 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás bude dneska guláš z kančího maska, přes noc se krásně dodělal, tak k němu už jen dodělat bramboráčky (taky na přání manži) a prcek to bude mít s těstovinkama
29. čer 2012 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kuřecí řízky, brambory s cibulkou, rajčatový salát. A zbytek zeleninové polívky. A ke kafíčku zbytek medovníku.
29. čer 2012 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
chci udělat rajskou a koupila jsem k tomu kilo hovězího zadního z kýty, jak upravit to maso k tomu?
29. čer 2012 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Slaný závin s nivou a borůvkový koláč :slight_smile:
29. čer 2012 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@weri1 sáček vloček namočit na 2-3hodiny do vody, pak vymačkat vodu a už postupuješ jako u normálních karbanátků. Přidáš majoránku, sůl, vajíčko, pepř, česnek a dle potřeby zahustit hl.moukou, já dala i trošku strouhanky. A pak se to smaží na rozpáleným oleji.
29. čer 2012 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1luciferka1 já si hovězí normálně uvařím a vývar použiju část na polívku a zbytek do té rajské
29. čer 2012 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@aaa jak ten závin děláš? teda tu náplň, já těsto kupuju :sweat_smile:
29. čer 2012 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnes španělská tortilla a salát, odpoledne broskvové nanuky :dizzy_face:
29. čer 2012 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnes špagety :slight_smile:
29. čer 2012 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
citronová babeta :wink:
29. čer 2012 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@bulinka přesně tak jsem to udělala :wink:

takže dnes hovězí vývar, knedlík, rajská a hovězí, a jako dezert tvarožník s borůvkami :wink:
29. čer 2012 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zizala79 co je španělská tortila?
29. čer 2012 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
květáková polévka
29. čer 2012 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1luciferka1 na pánvi na oleji cibule (tu ovšem vynechávám, protože ji vždycky, bez výjimky připálím, protože ty brambory se dělají moc dlouho, možná dát až potom, ale stejně se to pak ještě nějakou dobu dělá, já ji prostě z důvodu neschopnosti ji udělat dobře vynechávám), takže rovnou brambory (množství, aby zakryly celou pánvičku, ale nebyly ve dvou vrstvách), na oleji nechat jakoby usmažit a až jsou měkký, tak si je vyberu do talíře nebo misky, dát k nim podle množství jedno nebo dvě rozkvedlaná vajíčka a naleju zpátky na pánvičku, lepší opravdu takto než lít na pánvičku ta vajíčka do brambor je to víc spojené. a pak nějak umělecky otočit (dělám radši na menší pánvičce, hrozí menší nebezpečí rozpadnutí) a opéct i po druhé straně a je to. může se to teplé, ale je to dobré aj studené, tzn. když zbyde, klidně dojíst k večeři. Španělé si to dávají aj do bagety místo jiných náplní
29. čer 2012 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zizala79 Těsto taky kupuju :wink: . Potřu ho troškou rajčatového pyré, na to plátky šunky, rozdrobená niva a nakrájený pórek. Zavinu, potřu vajíčkem a posypu hrubě mletým pepřem. Je to rychlovka a rychle mizí :wink:
29. čer 2012 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
rizoto z kuskusu :slight_smile: a v ledničce dort z mascarpone
29. čer 2012 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek