Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

petra.vavra
6. zář 2012

@zuhur dají se i na sladko ty lívance? díky

zuhur
6. zář 2012

@petra.vavra jsou chuťově neutrální takže určitě 😉

petra.vavra
6. zář 2012

@zuhur díky, recept je super!!!

pitruskaskarolinkou
6. zář 2012

@1luciferka1 žádnej recept 😀 Uplně normálka, osolím a opepřím kuřecí prsa a posypu tymiánem, zprudka opeču z obou stran na oliv.oleji, jak se to zatáhne, tak na tu samou pánev, kde jsou ty prsa lupnu tu dýni na kostky asi 2x2cm, osolím dýni a restuju spolu s kuřetem, až je kuře hotový. Dýně by měla být aldente. Rýži znás 😀 a koprový přeliv - jednoduše nasekám kopr do hustého bílého jogurtu, malinko osolím.
Servíruju posazením kuřátka na dýnové kostky a poliju to tím jogurtem + ta rýže 😉

kitinka76
6. zář 2012

tloustnu jen při čtení tohoto tématu..... 😅

kitinka76
6. zář 2012

moje holky milují špagety s kuřecím v nivové omáčce.....
Kuřecí prsa, nebo stehení plátky, nebo může být i krůtí prso, medajlonek... nakrájet na nudličky, orestovat na oleji a zalít smetanou, zahřát přisypat nastrouhanou nivu a nechat zhoustnout. Pozor solit opatrně, niva je dost slaná

simonisko
6. zář 2012

Můžete mi prosím poradit, co udělat s gumově upečeným hovězím??Právě jsem zprasila krásný maso... 😢

timbouctou
6. zář 2012

@simonisko to se stane... Navrhuju nakrájet a šoupnout na pánev s nějakým nami kořením, udělat šťávičku a rýži?

bellaver
6. zář 2012

@kixi fakt se švestkama ? ... a klasika recept (opečená struhanka, skořice..) jen vyměnit ta jablka za švestky ? A jak myslíš s krájením ? Na plátky ? .. 🙂 moc moc díky

helcenka
6. zář 2012

@bellaver - já dělám taky šrudl se švestkama, všechno úplně stejně, jen místo strouhanky (tu ale nedávám ani do normálního štrudlu s jablkama) dávám namletý mák a švestky dávám na půlku. Všem moc chutná.

sarunatko
6. zář 2012

@zuhur Děkuji 🙂

falca1
6. zář 2012

dneska pečené kuře s rýží a splácala jsem tvarohovej minidortík pro malou 😀

krizecek
6. zář 2012

včera večer jsem dělala výbornou buchtu z cukety..zní to sice né moc chutně, ale je to jakoby "buchta" na slano a výborná..kdyby měl někdo zájem o recept, napíšu ho 🙂

jarkalada
6. zář 2012

@falca1 jééjej,zrovna něco takového malého, nenáročného (doufám 😀 ) hledám. Na konci měsíce oslaví dvojčata rok. Jeden dort chci pro nás dospělé. A jeden přesně takový, jako jsi "uplácala" ty 🙂 , na hňácání pro děti. Napíšeš prosím receptík? Buď tu, nebo do IP, to je fuk. díky moc 🙂

heaven_angel
6. zář 2012

včera pečené kuře s rýží, dnes svíčková s knedlíkem

kixi
6. zář 2012

@bellaver jj, ja davam i strouhanku, ona pekne vsakne stavu...jinak klasika a jak tu pisi holky s makem, to muze byt taky hodne zajimavy 🙂 muzes na platky nebo vetsi kousky 🙂

simonisko
6. zář 2012

@timbouctou Děkuju..a když to takhle udělám, tak to nebude jako žvejka?

falca1
6. zář 2012

@jarkalada já budu dělat ještě na neděli jablečnej s pudinkem - taky hlavně pro děti 😀 ,
tenhle je jen z piškotového plátu. První vrstva piškotový plát, pak potřené trochou tvarohu s minimem cukru na to banány na kolečka, zase potřené tvarohem a piškotový plát. Potom jsem to celé potřela zbytkem tvarohu a ozdobyla piškotovýma drobkama, nahoře s banánem. Není to vůbec velký - ze 2 vajíček na 1plech - z toho jsem vykrojila 2kola. 😀 😀

jarkalada
6. zář 2012

@falca1 však jo, stačí malinkej dortík, já tedy budu dělat pro každého jeden. Stejně to při první příležitosti rozplácnou, takže ideál, díky 🙂

handm
6. zář 2012

Dojídali jsme zbytky z předvčíra 😉 králík na hořčici s těstovinama 🙂 Na zítra jsem vytáhla něco z mrazáku, co to je poznám až ráno až to rozmrzne😉 😀😀

pavcahola
6. zář 2012

@krizecek Ahoj já bych poprosila o recept.

kitinka76
7. zář 2012

@krizecek sem s receptem!! 🙂

beruskanula
7. zář 2012

my dnes k obedu dojime knedliky a vecer bude asi studena vecere 😀 , uvazuju, ze udelam kvasnicovou pomazanku 😎

zitra jsme od rana pryc, jen si domu skocime na obed-ten musim udelat dnes vecer, abysme meli co jist 😀 , tze nam udelam bolonske spagety a malymu spagety s rajcatovou majdou 😎

a v nedeli to vidim na zapec. brambory 🙂

kristi
7. zář 2012

chci zkusit dynovou polevku, jinak budou spagety carbonara a upatlala jsem cesnekovou pomazanku a jednohubky, pac vecer davaji golf 😉

marhulinka
7. zář 2012

u nás dnes a na víkend díky mamče rizoto,kuře na paprice,polévka...já poslední týden zvládám jen čaj a v týdnu vařil manžel a pizzerie

marhulinka
7. zář 2012

@zuhur lívanečky si ukládám a určitě udělám,rcp zní fajnově

tina1506
7. zář 2012

včera tvarohové knedlíky se švestkama, dneska na přání hambáče, zítra jedeme k rodičům, mamka dělá segedin a kremšnity, segra griluje :o) a v neděli bude dieta, jak budeme přecpaní 🙂

eimmy
7. zář 2012

pečený halibut, těstoviny plněné dýní a kari omačka s kapii a žampiony

timbouctou
7. zář 2012

@simonisko to nevím 😅 záleží asi na mase. Ale jednou jsem to tak udělala a celkem to šlo. No, prostě musíš něco zkusit.

babulinkab
7. zář 2012

květáková polívka
pečené karbenátky, br. kaše a rajčatový salát