• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co dnes vaříte?

9. prosince 2016 
@radka_h @kateczka Omlouvám se, že dávám recepty až dnes, ale byli jsme marodi a já zatím teda největší, tak jsem na netu vůbec nebyla, takže tady to máte:
Jablkový koláč
100 g másla, 100 g krupic. cukru, 3 vejce, 1 vanilkový cukr, súl, 1/2 citronu, 100 g polohrubé mouky, 4 jablka
Do másla našlehaného se dvěma třetinami cukru postupně zašleháme žloutky, vanilkový cukr, sůl a kůru z citronu. Z bílků ušleháme sníh a zašleháme zbylý cukr. Opatrně ho vmícháme do žloutkové hmoty a zlehka smícháme s moukou. Formu na koláč (kulatou) vymažeme a vysypeme. Nalijeme do ní těsto a posypeme oloupanýma a na plátky nakrajenýma jablkama, které jsme promíchali s citronovou šťávou. Pečeme 40 minut při 180 stupních.

Sladkokyselá čína
Kuřecí nebo vepřové maso nakrájíme na kostky a obalíme v těstíčku z vajíčka, soli, solamylu a hl. mouky. Každý kousek zvlášť osmažíme v oleji. Mezitím si na oleji osmažíme najemno nakrájenou cibulku, na plátky nakrájený česnek a na nudličky nakrájený zázvor. Když cibulka zežloutne, zalijeme octem (asi tak půl deci). Pak přidáme cukr, zalijeme vývarem a zakapeme sójovou omáčkou. Necháme povařit. Nakonec vmícháme solamyl rozmíchaný ve studené vodě a zakápneme dezertním vínem. Maso a rýži dáme na talíř a přelijeme omáčkou.
3. říj 2012 ve 12:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@pitruskaskarolinkou ju to vypada skvele aspaldovou mouku zrovna doma mam, nedala bys sem receptik? diky
3. říj 2012 ve 12:45  • Odpověz  • To se mi líbí
dnes těstovinový salát co dům dal - s olivama, cizrnou, mozzarelou, rajčaty, polníčkem, kuřecím masem a nudličkami ze sojového masa :grinning:
3. říj 2012 ve 12:59  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
nemáte některá recept na domácí bulharku????
3. říj 2012 ve 12:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@moudivlacek na předchozí straně. Ale není to recept o množství :wink:
3. říj 2012 ve 13:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@pitruskaskarolinkou vypadajii skvele...muzu poprosit o receptik?
3. říj 2012 ve 13:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzi82 Děkuji :slight_smile:
3. říj 2012 v 18:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Bramboračku + těstoviny s rajčátky a sýrem
3. říj 2012 v 18:15  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Pečené kuře s bramborem, zeleninová polévka, prokládáná dýně
3. říj 2012 v 19:18  • Odpověz  • To se mi líbí
zítra bude
frankfurtská polévka
kuřecí nudličky, dušená mrkev, brambory
3. říj 2012 v 19:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, psal tady v poslední době někdo, co se dělá s vnitřkem z dýně - myslím ty vlákna se semínky - nebo jsem to četla někde jinde?
4. říj 2012 v 08:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@sarunatko semínka oprazit?
4. říj 2012 v 08:23  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@sarunatko o stránku zpátky... vaří to v polívce
4. říj 2012 v 08:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@kitinka76 jé, děkuji, já su slepejš :slight_smile:
4. říj 2012 v 08:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@kristi děkuji :slight_smile: jo, a blahopřeji, já jsem si všimla až teď :slight_smile:
4. říj 2012 v 08:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Prosím prosím o radu - chtěla bych udělat dort, aby tam byl hlavně tvaroh (a třeba zakysanka), ovoce (broskve?), ale hlavně aby to drželo tvar a nerozpadalo se to jako třeba takovej ten klasickej dort ze zakysanky+ovoce+piškotů, takže nejspíš nějak přidat želatinu? Nemáte někdo nějakej osvědčenej receptík?
4. říj 2012 v 08:53  • Odpověz  • To se mi líbí
k obědu zatím nemám jasno :grinning: ale pro mýho Francoase, co má dneska svátek vyrábím Cheesecake :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :dizzy_face:
4. říj 2012 v 10:09  • Odpověz  • To se mi líbí
4. říj 2012 v 10:10  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
4. říj 2012 v 10:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, nemáte některá tip, jak udělat semínka z dýně hokkaido, aby byla poživatelná a chutná?
4. říj 2012 v 10:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@remenova KOukám, že o kousek výš se to řešilo :confused:
4. říj 2012 v 10:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Dneska skoro vánoce:slight_smile: Kapří polévka, pečený kapr se zeleninou a bramborem
4. říj 2012 v 10:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@timbouctou myslíš, že by to pak bylo dobré opražené a s trochou soli?
4. říj 2012 v 10:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@vendullka Super, děkujíííí :slight_smile:
4. říj 2012 v 10:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@remenova Není zač:slight_smile:
4. říj 2012 v 10:26  • Odpověz  • To se mi líbí
A ještě budu otravná :rolling_eyes: Nějaký receptík na palačinky s nějakou švestkovou omáčkou, polevou, směsí bo tak? :confused:
4. říj 2012 v 10:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@pitruskaskarolinkou ty špaldové keksíky vypadají dobře :slight_smile: nebyl by na ně prosím recept ? :slight_smile: děkuji
4. říj 2012 v 11:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Estonský kringel - tohle chci dneska prubnout :o)

http://www.mamincinyrecepty.cz/mazance-zaviny-buchty/estonsky-kringel
4. říj 2012 v 11:28  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@pitruskaskarolinkou super, taky chci cheescake udělat dceři k narozkám. Jaký děláš? Ten podle babsiegirl, tady jak dávala recept? nebo máš nějaký svůj osvědčený?
4. říj 2012 v 11:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek