Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

zuzi82
26. říj 2012

Tak my dnes sladkokyselé kuře s jasmínovou rýží, Míša řezy jsem upekla včera večer a na večeři bude dnes nádivka se salátem, včera jsem nakonec udělala jen narychlo lososa s listovým salátem. 😉

ined77
26. říj 2012

u nás dnes zeleninová zahuštěná polévka a rajská omáčka s hovězím masem, těstoviny 🙂 .

ined77
26. říj 2012

@tajemna30 ...pokrájí si kapustu na drobno, uvařím do měkka, pak to rozmixuju a přidám kysanou smetanu, přidám na maličké kostičky brambory a ještě chvilku vařím než změknou, koření jen sůl a mletý kmín+ kostka natur bujónu...je to pro děti, takže žádná slanina a uzenina..ale šlo by něco určitě přidat pro vylepšení chuti 😉.

zuzi82
26. říj 2012

Tak takhle vypadal dnes náš oběd 😉

terelmisa
26. říj 2012

Dnes k večeři vajíčková pomazánka, zítra file a kaše a v neděli čočka, vajíčko, párek 😎 A když si tu čočku představím, tak slintám jak bernardýn 😀

ined77
26. říj 2012

holky, prosím o nějaký dobrý receptík s lilkem co by mohly i děti, díky 🙂

zuzi82
26. říj 2012

@ined77 Já dělám lilek zapečený s rajčaty. Lilek nakrájím na kolečka, naskládám na plech. Každé kolečko posolím a lehce opepřím (nemusíš), pak na každé kolečko dám kolečko rajčete, posypu bazalkou a nakonec nastrouhanou nivou a dám péct do trouby. Miluju to na večeři s čerstvým pečivem, nebo jako zeleninovou přílohu k masu. Lilek jinak nejím. 😉

radka_h
26. říj 2012

Dneska Jiřik špagety a pro nás prejt zelí a brambor. Večer budu pect mřížkový koláč na snídani.

ined77
26. říj 2012

@zuzi82 ...díky, to zní moc dobře! 😉

weri1
26. říj 2012

@ia. já koupila jednou telecí a taky mi moc nejelo....jsem se tomu divila 🙂
@petrufa86 já zabalím do panenky špenát, slaninu, zamotám jako roládku, orestuji a dám do trouby .... k tomu dělávám široké nudle se špenátem a smetanou 🙂

babulinkab
26. říj 2012

uvařila jsem si právě brambory na zítra na bramborový salát, k tomu budou smažený vepřový řízky a kedlubnová polívka

aaadus
26. říj 2012

Včera zeleninová polévka, zapečená rýže s jablky. Dnes hovězí vývar, řízek a bramborový salát. Zítra skotský vývar, kuře na zelí a brambor, buchta Himaláje.
@ia no jo, někdo tu moderní kuchyni neumí ocenit. U nás to to taky nikdo moc neocení, maximálně brácha No nejvíce mě dostala jak tam byla taková mladá dívčina, měli uzeného lososa a ona se zeptala, jestli to náhodou není kuřecí 😀

marhulinka
26. říj 2012

@gabka32 Bešamel: na másle udělám jíšku, zaliji mlékem a kvedlám dokud nevznikne hustá omáčka.
Osolím, přidám muškátový oříšek a nahrubo nastrouhaný sýr.

Květák povařím ve slané vodě. Trochu pomačkám, osolím, smíchám s vajíčkem a libečkem a vložímdo máslem vymazané zapékací mísy.

Květák poleju bešamelem, posypu strouhaným sýrem a peču do zlatova

marhulinka
26. říj 2012

dnes "vařila" kavárna - zeleninový salát s jogurtovou zálivkou s tousty se šunkou a sýrem

zizala79
26. říj 2012

@aaadus kuřecí losos to byl hit 😀 😀 😀

zizala79
26. říj 2012

k večeři vařené zelené fazolky a brambory a švestkový koláč

kammka
26. říj 2012

@terelmisa taky bych si dala čočku.. a taky fazole, nebo hráškovou polívku..ach jo..

já měla dnes uvařeno, tak jsme s malou aspoň upekly hrnkovou člehačkovou bábovku..odměřovala mi suroviny a byla na vrcholu blaha. jen pak vydržet její neustálý " kdy už to bude....já máám hlad....mně nevadí,že je to teplý...já už chci vidět,jak je to proužkovaný.. " málem jsem vyrostla.. a pak ještě chytla vzteka, že je to dlouhý a že to dělám naschvál.. no, večerní únava 😀

nikiii
27. říj 2012

Dneska dojídáme zbytky - karbenátky a maso na houbách. K tomu udělám hovězí vývar s nudlema a upeču ořechovou majolkovou bábovku.

lucifereeek
27. říj 2012

dneska bramborové knedlíky se švestkama a zítra karbenátky s bramborem

jika10
27. říj 2012

Dneska kureci polivka s nudlema a rizek s brkasi

kristi
27. říj 2012

K obedu si dame neco lehkeho - asi spagety. Musim si nechat mistecko na veceri k narozkam, jdeme do La Degustation Boheme bourgeoise 🙂)))) se tesiiiiiim

monyliny
27. říj 2012

@remenova DÝNĚ NA KARI S KUŘ.MASEM:400g kuř.masa,2 cibule,oliv.olej,1 lžička kari ,250g dýně,2 mrkve,100g kešu ořechů,trošku petrž.natě.Kuř.maso nakrájené na proužky přidáme k orestované cibuli a dáme kari,špetku pepře a osolíme,orestujeme a dáme stranou.Dýni s mrkví očistíme,omyjeme a nakrájíme.Na pánvi rozehřejeme olej a zeleninu opečeme,podlijeme trochou vody,osolíme a dusíme cca 10 min. Pak přidáme masovou směs, kešu oříšky a petrž.nať.Může se to jíst s bramborem nebo s bagetkami 🙂

cervena_vila
27. říj 2012

Dýňová polévka, když dnes není vidět slunce, steaky z hovězí svíčkové a br.kaše.

koncita
27. říj 2012

francouzské brambory

llluckaaa
27. říj 2012

Hovězí, svíčková, knedlík.

zizala79
27. říj 2012

kuřecí řízky, brkaše a tvarohový koláč, který jsme dostali výslužkou od kamarádky

zuzi82
27. říj 2012

My jsme si na oběd dnes dali halušky se slannkou a brynzou a na večeři udělám salát s kuřecím masem.

kammka
27. říj 2012

konečně jsem se zmobilizovala.. bábovka skoro pryč, prolítly tu dvě návštěvy.. tatínek s holkou jeli do města do hospody pro zbytky pro prasata, tak jsem jim doporučila, ať si tam něco daj, protože já dnes asi ani ohřívat nic nebudu, max sobě...jestli vůbec..

jimmy1
27. říj 2012

dneska nám vařila babi 😵 vývar s nočkama, pečené kuře, pro mě bohužel s rýží a pro ostatní knedlík zelí. Jak já bych si to zelí dala 🤐 no ještě pár měsíců si počkám 😝

rena1410
27. říj 2012

ja dnes delala cesnecku, brambory s obalovanou cuketou a celerem a strudl s jabkama a hruskama polity cokoladou. jsem se dnes prekonala, normalne takhle nevyvaruju. skoro nepecu a vetsinou o vik.delam jen druhe bez polevky. maly mi pomahal s kuchtenim a hrozne ho to bavilo.