• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co dnes vaříte?

7. října 2017 
Brambor, vejce a spenat pro me o obedu a k veceri testoviny s rajcaty a slunecnicovymi seminky. :slight_smile:
13. bře 2013 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnes si uděláme slovenský den - halušky a zelnice :wink:, ještě bych mohla dát pirohy :wink:
13. bře 2013 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@helcenka jak jste ji sklízeli??? :grinning: ale máš pravdu, zapomněla jsem, že jsem tam dávala taky želatinu. želírovací cukr ne, přišlo mi to s první várkou moc tuhé. Želatinu si tak nějak líp nadávkuješ.
13. bře 2013 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus - taky by to šlo, anansová se dává do dýňového kompotu, pamatuju si ho ještě ze školní jídelny, falešný anasový kompot - dýňový s ananasovou trestí, mně ale docela chutnal :grinning: .
Ale přece jenom meruňková marmeláda je meruňková :wink:
13. bře 2013 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
My dneska kuřecí řízeček a bramborová kaše, na odpoledne puding, nějak nestíháme :slight_smile:
13. bře 2013 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@timbouctou - mně se ten želírovací cukr u téhle marmelády osvědčil, tuhé to bývá s jablkama, když nemají tolik šťávy, když přidám hrušky, tak ty bývají víc vodnaté a je to v pohodě. Právě s normálním cukrem a želírovacím přípravkem se mi stávalo, že někdy neutuhla dost.
Zahradu máme 6 kilometrů, takže jsme dýni ve dvou dovlekli do auta a pak z auta domů, ale šlo to. Sice nám říkali, že ty velké dýně nebývají dobré, ale mně přišla stejná, jako druhá devítikilová.
13. bře 2013 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak u nás dnes filé na másle s bramborem a nějaký domácí kompůtek.
Zítra jedeme za kamarádkou a pak na obídek k babičce, bude polévka s vaječnou jíškou a lívance s povidlama a zakysanou smetanou, mňaaaaaam.
13. bře 2013 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
křenová omáčka, uzené maso, houskové knedlíky z hrnečku
13. bře 2013 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
dnes zeleninova polevka od vcera a mini karbanatky na stave s testovinovou ryzi :slight_smile:
13. bře 2013 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blahova_andrea Já už jsem se tu možná někoho ptala, ale jak vaříte tu křenovou omáčku?
13. bře 2013 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarunatko jdu ji dělat teprve po druhé v životě, ale...máslovou jíšku zaliji studeným vývarem z uzeného masa, přidám smetanu (šlehačku) a strouhaný čerstvý křen, samozřejmě sůl, pepř, cukr a ocet podle chuti strávníků :wink:
13. bře 2013 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
u nás dneska hrachová kaše s domácím chlebem, kdo má chuť tak opečený buřtík :wink: a polévka vývar z kuřete
13. bře 2013 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
odpoledne upeču asi banánovo ořechovo čokoládový hřbet
13. bře 2013 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
zapékané cestoviny s nivou , šunkou, šampionmi a kukuricou :slight_smile:
13. bře 2013 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Roštěná s rýží a zítra s bramb.knedlíkem...do toho jsem upekla dort,udělám šneky,připravila 3 druhy pomazánek-mrkvová s česnekem,křenová,sýrová se šunkou-Dnes máme rodinné posezení:slight_smile:
13. bře 2013 ve 12:49  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Na večeři hrstková polívka a na zítra bramborový salát a přírodní vepřový řízek.

@blahova_andrea děkuji, vyzkouším to
13. bře 2013 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
dneska housky,zelí,pečene maso
13. bře 2013 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky nejakej recept na velikonoční dort?neco šlehačkovo,ořechovo,čokoládovo,banánovy?třeba :grinning:
13. bře 2013 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
my dneska polévka MINESTRONE a druhé těstovinky se sýrovou omáčkou a plátek kuřecího steaku na bazalce.
13. bře 2013 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@klaraalucka můžu poprosit o recept na polívku? díky

zítra jen rybí prsty s kaší a ledový salát, protože zde bude mít paní ze stavebního na kolaudaci a nevím, jak dlouho nás bude obšťastňovat svou přítomností :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
v pátek výpečky, kysané zelí, knedlík
13. bře 2013 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarunatko Mohla bych poprosit o recept na ty mini karbanátky na štávě?
13. bře 2013 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@babulinkab POLÉVKA MINESTRONE:

Cibulku osmahneme do zlata, přidáme slaninku (nějakou kvalitnější),česnek- vše osmahneme. Poté přidáme nakrájené 2 mrkve, ½ celeru, 2 petržele, ½ cukety, 1 brambor (vše na kostičky) ½ pórku, petrželka a vše spolu osmahneme cca 2 minutky. Přidáme fazole (dala jsem dva druhy) necháme cca deset min dusit přidáme 2 až 3 rajský na kostičky a listový špenát, 3 lžíce rajské šťavy a cca 3 dcl vepřoveho vývaru který si můžeme udělat den předem. Polévku vaříme 30 min a podáváme .-)

(vývar : neopracované kosti z vepřového masa, sůl, pepř, červená paprika, tymián, rozmarýn, bobkový list, kousek papriky, cibule, česneku a plátek kůže ze slaniny vše vaříme cca 2hodinky.)

Do minestrone ještě patří bazalka a kůrka z parmezánu na vyvaření. Do polévky můžete dát nakonec uvařené těstoviny
13. bře 2013 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
my dnes lečo z čerstvé zeleniny, brambor. K snídani tvarohový koláč s třešněma z mrazáku. Kluci ho měli taky k svačině a večeři :grinning: no, aspon tentokrát nezbyde. Zítra hovězí polévka se zeleninou a nudlemi, maso přijde do ptáčkové omáčky s rýží.
13. bře 2013 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@renlu Jé, to asi není na mně, já nic takového neznám :slight_smile:
13. bře 2013 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Abych jenom nepopisovala, tak jsem vyfotila náš zítřejší oběd:
Králičí hřbety pečeně v hrnci s bramborem a cibulkou - sypané rozemletou petrželkou (můj syn nerad "lístečky")
Kukuřice v páře
Pečený lilek mazaný česnekem s parmazánovou čepičkou
Polévku cuketovou jsem nevyfotila - nic zajímavého :slight_smile:
13. bře 2013 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (9)
@sarunatko Tak to se moc omlouvám,asi jsem se překlepla :slight_smile:
13. bře 2013 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já vařit nemusím:wink:Dostala jsem od maminky šunkafleky.
13. bře 2013 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
K obědu zbytek kuřete s ledovým salátem a k večeři špagety carbonara.
13. bře 2013 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás dnes dušená mrkev a brambory. :wink:
14. bře 2013 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já budu dneska dělat jáhly s králíčkem a mrkví :slight_smile:
14. bře 2013 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek