Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

catry
12. bře 2013

Prosím o radu, mám tu celý starší chleba, dá se s ním udělat i něco jiného než topinky nebo smaženky? Třeba jako ze starších rohlíků žemlovka, tak něco z toho chleba?

sabisek
12. bře 2013

Manzel bude pracovat dlouho, tak se testoviny presouvaji na zitra a ja si dneska udelam krupicovou kasi.... 🙂

sarunatko
12. bře 2013

Dneska budou rozlítaní ptáčci a rýže, k večeři toast s rajčátkama a mozzarellou.

sarunatko
12. bře 2013

@kristi Prosím tě, jak jsi tenkrát dělala ty hamburgery? Manžel na ně má chuť, tak ho chci překvapit. Děkuji.

handm
12. bře 2013

já dneska pečené vepřové maso, špenát a brambory 🙂

edeltraut
12. bře 2013

@catry Chlebová polévka. Já jí mám ráda 😉. Asi do ní půjdu taky 😉

mamkamarketa
12. bře 2013

Holky nemate nektera recept na drozdovou pomazanku?
Nejlepe aby chutnala jako to od alnatury 😅

kristi
12. bře 2013

@sarunatko zasadni je dobre maso - nejlepe aby ti ho namleli primo v reznictvi a delala jsem podle Pohreicha http://hobby.idnes.cz/video-kdyz-hamburger-tak-...

sarunatko
12. bře 2013

@kristi Děkuji

helcenka
12. bře 2013

dnes pokračujeme v prázdninovém vaření, takže u nás rajská polévka s těstovinkou a palačinky s domácí dýňovou marmeládkou 😉

marhulinka
12. bře 2013

U nás dnes vločkovo-čočkovo-zeleninová polévka, špagety a k večeři když mi to stav dovolí,tak palačinky s domácí rybízovou marmoškou,protože mi s nima tady už děláte chutě 😀 😵

catry
12. bře 2013

@edeltraut Díky, už je hotová, tak snad bude mít úspěch 🙂

monyliny
12. bře 2013

Hustá zeleninová polévka a lívance se skořicí🙂

nellygray
12. bře 2013

Dneska je koukám palačinková invaze, u nás byly taky. 😀

petrufa86
12. bře 2013

@mamkamarketa nevím jestli chutná jako podle alnatury, ale já ji dělám tak že na másle zpěním cibulku, rozdrobím droždí, nechám rozpustit, malinko zaliju mlékem a když je mléko vypařený zaťuknu vajíčkem. Osolím, opepřím. Nechám vychladnout a poté tam zašlehám malinko másla. Pokud mám přidávám nakrájenou pažitku

medvidek
12. bře 2013

Zapékané špagety nebo buřtguláš a ke kávě buchta s jahodami a želém.

pitruskaskarolinkou
12. bře 2013

vepřová čina
kuře na citronech, cibuli a česneku, br.kaše
celerovo-jablkový salát s jogurtem a zak.smetanou a citronem
salát s pikantními grilovanými kousky + bagetka

brusinka.pusinka
12. bře 2013

dneska 🙂 nudle domácí s boloňskou omáčkou a masmaderem 🙂

pajenka
12. bře 2013

@helcenka Prosím jak děláš dýňovou marmeládu?

timbouctou
12. bře 2013

@pajenka já ti taky poradím 😀 vařím ji s jablkem - dva díly dýně, jeden jablek. Cukr, citronová šťáva, skořice, badyán, hřebíček. Před odstavením zamíchat na cca dva litry marmelády decku rumu, ale už nevařit.

pajenka
12. bře 2013

@timbouctou A z jaké dýně vaříš?

timbouctou
12. bře 2013

@pajenka no to právě nevím, dostala jsem loni nějaká semena a vyrostla mi 5tikilová obryně 😀 ale asi to tak jde ze všech, jen si to víc nebo míň přichutíš.

aaadus
12. bře 2013

Pečené kuřecí stehna s rýží

nnell
12. bře 2013

Pečené kuře se šťouchanými bramborami s cibulkou a slaninou, jako dezert hraběnčiny řezy. K večeři zbytek kuřete se salátem.

pajenka
12. bře 2013

@timbouctou Moc děkuju

helcenka
12. bře 2013

@pajenka - jako jakoukoli jinou, jen k ní přidávám buď 2-3 střední hrušky nebo 2-3 střední jablka, podle množství dýně, samotná dýňová není na chuť výrazná. Chce to, aby dýně byla najemno namletá nebo rozmixovaná, dělala jsem jak z dýně syrové, tak z dýně povařené - max. 5 minut. Záleží také na tom, jakou máš dýni, z dýně hokaido nám nechutná, je taková moučná. Když je dýně víc "vodnatá", tak je lepší dýni předem nevařit. U dýňové marmelády se mi osvědčil želírovací cukr, vždycky po něm ztuhla, u jiných přípravků mi občas zůstala dost tekutá.
Zkoušela jsem ji dělat jak normálka na sporáku, tak v pekárně, vyjde to nastejno.
Děti jí milujou, dneska k palačinkám zblajzly skoro celou skleničku 😀 😀 😀 . Já mám radši meruňkovou nebo višňovou.

helcenka
12. bře 2013

@timbouctou - no nám loni vyrostla 23 kilová obryně 😀 😀 😀

kammka
12. bře 2013

včera jsme dojídaly víkend, Tonda měl quinou s dýi, bramborem atd..dnes Tonda repete a my s Fany dušená zelenina s bramborem a kouskem pomazánkovýho másla. zítra budu dělat segedín s knedlíkem, malýmu udloubnu kousek vepřovýho asi s mrkví..

beruskanula
13. bře 2013

rajska s kolinkama-bude i na zitra

aaadus
13. bře 2013

Houbová omáčka s bramborem a vajíčkem
@helcenka babi dává do dýňové marmelády ananasovou nebo meruňkovou tresť