Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

samurajka
26. kvě 2011

@beisis zkus smíchat vařené těstoviny, tuňáka, vajíčko na tvrdo, majonézu/bílý jogurt, kapku hořčice, sůl, pepř a jarní cibulku... je to žrádlo 😀

dendaz
26. kvě 2011

@pelenka
Polévka s cizrnou: 400g cizrny
400g rajčat v konzervě
1 pórek
1 malá cuketa
1l vývaru
2 lžíce olivového oleje
2 stroužky česneku
2 bobkové listy, pepř, sůl
osmažené kostičky chleba
parmazán-na posypání

Cizrnu si namočíme předem do studené vody a cca 6h necháme bobtnat. Poté jí vaříme dokud není přiměřeně měkká.
V hrnci si rozpálíme olej a osmahneme na něm cuketu (na kostičky) a pórek (na kolečka) přidáme rajčata i s nálevem, utřený česnek, bobkový list a zalijeme částí vody z vařené cizrny a vývarem. Společně povaříme ještě asi 10minut. Potom polévku osolíme, opepříme, odstraníme bobk.list a před podáváním do ní můžeme přidat kostičky osmaženého chleba, také můžeme posypat jemně strouhaným parmazánem. 🙂

aaadus
26. kvě 2011

@beisis já ho dělám s rajčetem, okurkou, paprikou, strouhaný eidam, tatarka. Tak nám chutná nejvíc

aaadus
26. kvě 2011

@brusinka.pusinka opět musím chválit - tentokrát mrkvové šátečky. Jsou super, jednoduché a hlavně nejsou sladké

kristi
26. kvě 2011

@beisis ja ho dělám s čerstvou zeleninou a bez majonézy, jen sůl, pepř a citron

zuhur
26. kvě 2011

Dnes byla zeleninová polévka a tvarohové lívanečky.

reruna
26. kvě 2011

@dendaz jak dlouho znamená vařit cizrnu dokud není přiměřeně měkká?

moudivlacek
26. kvě 2011

dneska jsme byli na obidku u kamaradky, kureci steak se syrovou omackou a osminky z novych brambor zapeceni na plechu s cibulkou a slaninkou mnaaaaaaaaaaaaaaam,ke kaficku jsem donesla beberezy 😵

eriska
27. kvě 2011

ja nejak nemam dnes napad,ale hroznou chut na vlockovou kasi s maslem a cokoladou;)a bude kureci vyvar s jatrovymi knedlicky a nudlemi.
moudivlacek,jak dela kamoska bebe rezy?ja delam 2 varianty,tak by zajimalo,jake dela ona.

ines22
27. kvě 2011

Dneska asi zkusíme tohle http://recepty.vareni.cz/kruti-medailonky-s-kar... a hovězí vývar s drobením a palačinky pro Lukyho 🙂

moudivlacek
27. kvě 2011

@eriska ty bebe rezy jsem delala ja (pro deti jsem dala mene cukru a bez rumu)
BEBE ŘEZY

z tohoto množství jsou dvě rolády:
 2 balení BeBe sušenek (červené)
 2 vanilkové pudinky
 0,5l vody
 100g másla
 10 lžic moučkového cukru
 1 žloutek
 1 lžíce rumu
 kakao
 strouhaný kokos

Z pudinku a vody uvaříme pudink, necháme ho vychladnout. Mezitím utřeme máslo, cukr a žloutek. přidáme vychladlý pudink a rum. Polovinu krému necháme světlou, do druhé přidáme kakao. Na vymazaný a kokosem posypaný alobal klademe sušenky, které mažeme střídavě světlým a tmavým krémem do té doby než vypotřebujeme celé balení. Povrch rolády potřeme ze všech stran zbylým krémem, uhladíme, posypeme kokosem, zabalíme do alobalu a dáme na 24 hodin do lednice. Před podáváním krájíme na šikmé řezy.

moudivlacek
27. kvě 2011

aby bylo zajimavejsi jeden balicek Bebe byl svetly druhy tmave susenky,tak krasne barevne,mam v pocitaci i fotku,tak pak pridam 😉

moudivlacek
27. kvě 2011

prikladam foto

dendaz
27. kvě 2011

@reruna Cizrnu jsem vařila odkrytou mírným varem hodně do měkka určitě alespoň hodinu.
Jo a bobtnat jsem jí nechala přes noc, asi jako nechávám hrách na hrachovku. 🙂

brusinka.pusinka
27. kvě 2011

@aaadus děkuji 😉
u nás dneska Bílá fazolačka s černým chlebem a nudle s vepřovými kousky na zázvoru ala čína 😀

samik2008
27. kvě 2011

@samurajka vyzkoušela sem dnes tvoje těstoviny s tuňákem a je to fakt žrádlo,ňam ňam. 😵

deyana
27. kvě 2011

dneska pangas se zeleninou a bramkaše, polévku opět nevím, asi česnečka

pelenka
27. kvě 2011

Holky poraďtě mi nějaký recept na žampiony, dostala jsem tašku doma vypěstovaných, velké klobouky, i malé hlavičky a nechce se mi je smažit...muž houby nemusí, tak vůbec nevím...

beatta
27. kvě 2011

sekaná se zemákem a se zelím 🙂

eriska
27. kvě 2011

@moudivlacek jééé, díky, to vyzkouším..já to dělám trošku jinak, tak taky písnu receptík, pro inspiraci😉

bebe řezy se šlehačkou, jsou vlastně téměř stejné, jako ty tvoje, jen tam nedávám vajíčko, uvařím vanilkový pudink, když vychladne, přimíchám do něj ušlehanou šlehačku a do pekáčku vrstvím sůši, krém, sůši, krém,, horní vrstvu pomažu krémem a zasypu kakaem či strouhanou čokoškou..

bebe řezy s ananasem, zase opět skoro stejně🙂 potřebuješ plechovku ananasu, z něj se odlije šťáva a smíchá se s vodou tak, aby bylo půl litru, tak 3/4 dáš vařit, do zbytku vody se šťávou přimícháš ananasový pudink a uvaříš...do vychladlého přimícháš na kousky nakrájený ananas a ušlehanou šlehačku a zase vrstvíš🙂 nám oboje moc chutná

@pelenka tak je okrájej a podus na másle a vychladlé dej do pytlík do mrazáku..pak je přihodíš do polívku, do omáčky, do těstovin, do rizota😉 co tě napadne..

jooo, tak my dneska nakonec ne vločkovou kaši, mě přehlasovali a z maska z vývaru jsem udělala rizotko se zeleninkou a maskem sypané sýrem a manža si to jistě zalije kečupem😀 😀

moudivlacek
27. kvě 2011

dneska jen testovinky se zeleninkou

@eriska znam i s jahodama bananama,ale ja to vezma v tom vedru tri hodiny,tak jsem se bala toho ovoce 😀

dendaz
27. kvě 2011

dneska máme kuře na paprice, Vanesčino oblíbené... 🙂

ines22
27. kvě 2011

Holky mám problém, at dělám co dělám, prostě asi neumím uvařit rýži tak, aby mi chutnala. Nikdy nemá takovou tu dobrou chuť jako když si jí dám někde v restauraci, vyzkoušela jsem všechny možné druhy a podaří se mi jedině basmati, ale ta je zas dost drahá 😖 Nemáte někdo nějaký tip? POtřebuju asi návod pro blbý a neschopný 😅

breberka
27. kvě 2011

@ines22 já vařim rýži od Vitany parboiled ve varných sáčcích (má modrý obal) a nemam s ní problém. Neslepí se mi a nám chutná. Basmati taky někdy koupim, ale cena je fakt jinde 😒

brusinka.pusinka
27. kvě 2011

@ines22 já Vařím rýži jedině v troubě a moc nám všem chutná v pytlíkách nedělám 😉 a kupuji klasickou rýži v sáčku 500g
postup jak ji dělám.
1 ks cibule
25 dkg rýže
sůl
1/2 l voda
4 lžíce olej

Rýži vypereme ve studené vodě, ihned spaříme vroucí vodou a dáme okapat.
Cibuli oloupeme, nakrájíme nadrobno a zpěníme na oleji. Přisypeme rýži, osolíme a 2 minuty na plotně opékáme.
Poté zalijeme rýži vroucí vodou, přiklopíme poklicí a v troubě bez míchání dusíme doměkka přibližně 20 minut při teplotě 200°C.

gabka32
27. kvě 2011

zelnačka od našich a těstoviny s restoavnými žampiony a smetanovo-nivovou omajdou

andreasek82
27. kvě 2011

brokolicový krém a špagety s šunkou, hráškem, zakysanou smetanou a sýrem 🙂

gabka32
27. kvě 2011

@petrusam inspirovala jsem se na MMB a lilek dělám takto:

LILEK s KUSKUSEM
2 lilky, 1 sklinička kuskusu, cibule, česnek, rajský protlak, sýr - eidam nebo niva, sůl, bylinky - oregáno, tymián, bazalka... co kdo rád...olej

lilky podélně rozkrojím, vydlabu. osolím a nechám chvíli vypotit, vodu pak osuším utěrkou.

mezitím na pánvičce osmahnu na drobno pokrájenou papriku, cibulku, přidám pokrájenou dužninu z liků, tedko jsem dala i žampiony, co mi zbyly... přidám protlak, prolisovaný česnek, bylinky, promíchám a poté přidám menší skleničku kuskusu a asi 2-3skleničky vody, dusím a podle potřeby ještě přiliju vodu, dokud kuskus nenabude a není měkký. pak přidám strouhaný sýr a dosolím, pokud přidávám nivu tak soli méně či vůbec ne.

směsí naplním půlky lilků, někdy je toho více, tak třeba i papriku nebo žampiony... lilky vložím do pekáčku vymazaného olejem, podliju vodou a zakryté peču asi 30min na 200st, pak dalších 20-30min odkryté. na závěr možno přidat ještě plátek sýra a chvilku zapést.

nejlepší to je ze zeleninou (šopákem) nebo i tzatziky, nebo jogurtovým přelivem (jogurt, česnek, troška soli)


zuhur
27. kvě 2011

Dneska byly zapečené šťouchané brambory s mletým masem a rajčaty (@brusinka.pusinka co já bych bez tebe vařila 😀 😀 😀 )

majatob
27. kvě 2011

u nas dnes byla sekana s novyma bramborama a zeleninovym salatem 🙂