Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

kammka
15. dub 2013

@berenika39 taky pustí tekutinu...takže to pak neplave jen v tý šlehajdě..

berenika39
15. dub 2013

@kammka jednu 250 ml nebo 500ml smetanu? a už mlčím, fakt, slibuju.

kammka
15. dub 2013

@berenika39 hele to je asi jedno, přiměřeně, přiměřeně 😀 😀 😀 😅 😉

(já kupuju tu normální,cca 200ml, někdy píšou 200g...)

michamicha
15. dub 2013

@kammka jj, ten vývar do té polévky 😉

verciiik
15. dub 2013

@kammka taky jsem dělala kringel rovnej, a v pohodě 🙂 dva věnce by se mi nevešly na plech, dva rovný vedle sebe se vešly 😀

edeltraut
16. dub 2013

@kammka já to dělám tak, že hodím žebra, klobásku, brambory (přidávám dýl), zelí a koření do hrnce a vařím... když je masíko měkké, tak část oberu do polívky a část třeba na flíčky a když ho není moc, tak je hustá polévka a nic jiného nedělám. Vařím vždyčky kotel a jíme jí i tři dny 😉-

nikiii
16. dub 2013

Dneska mě dcera umluvila na bramboráky.

blahova_andrea
16. dub 2013

tak to dneska vidím na boloňské špagety 🙂

babulinkab
16. dub 2013

dneska jsem uvařila rajskou polívku a těstoviny, tak si to dáme dohromady.
zítra budu dělat brokolicové karbanátky, br. kaši a okurkový salát

mjanca
16. dub 2013

u nas dnes fr.br. 🙂

helcenka
16. dub 2013

@berenika39 - já to taky dělám, a jelikož jen tak 2x do roka, tak dávám šlehačku jednu 250ml. Peču v zapékací misce nebo pekáčku a přesně vrstvy jako KAMMKA, jen někdy na maso šoupnu ještě rajčata na plátky. Všechno pustí vodu, takže jedna šlehačka stačí. Většinou dělám s vepřovým, ale když ho nemám, tak s kuřecím.
Je to mňamkaaaaa. Letos jsem to ještě neděla, tak jste mě holky inspirovaly.

Jinak u nás dneska změna nebudou avizované palačinky, ale mamka nám poslala pečené telecí, takže bude to s bramborem a palačinky se přesunou na zítra. A ke sváče domácí štrůdlík taktéž od babičky ještě z jablíček ze zahrady, jéééé, to se budeme mít. To prý aby se prcek brzo uzdravil 😉 .

berenika39
16. dub 2013

@helcenka děkuji. o víkendu zkusím.

pajula
16. dub 2013

francouzský br. a okurkový salát 🙂

jaja01k
16. dub 2013

Kuřecí vývar, pečená kuřecí stehna s pečivem, broskvový kompot.

klara31s
16. dub 2013

Koprová omáčka s vejcem a bramborem.

sabisek
16. dub 2013

U nas denska palacinky s banany a javorovym sirupem... 🙂

monyliny
16. dub 2013

Brokolicový krém a zapečené těstoviny se třemi druhy sýrů🙂

nemue
16. dub 2013

brokolicová s krutonky a lívance s ovesnými vločkami a s tvarohem a medem

vendullka
16. dub 2013

Jak vidím, dneska nějak vede brokolicová🙂 I u nás je s krutonky a pak zapečené paprikové lodičky plněné masem po boloňsku s kuskusem a goudou🙂

nektarine
16. dub 2013

Znáte některá kus-kus nasladko?? Chtěla bych to vyzkoušet, ale potřebuji radu.... Co všechno tam patří? (rozinky, čokoláda, pomeranč, jablko???????)

werry
16. dub 2013

pečená zelenina s rybou, kus kus a pečený žampion s nivou 🙂

kammka
16. dub 2013

@edeltraut a koření dáváš jako na vývar, takže nové celé, pepř celý, bobkový list???
@helcenka taky jsem to ještě letos nevařila, a máme mrazák plnej vepřovýho, takže dobrej tip, co s kýtou, která je na řízky, na grilování, na čpízy suchá jak cesta... ad. pečené telecí.. to jsem neměla od dětství, ale u nás vždy s brkaší, úplně vidím tu omáčku z toho masa, jak si ji míchám do té kaše, BOŽE mám hubu plnou slin!!!!! asi pokoukám po telecím, až budu poblíž dobré masny...

u nás nakonec dnes bez vaření, špenát se odkládá na neurčito... ráno měl malej zase skoro 39, tak dostal čípek a zas jsme spolu usnuli...a teď jsme přijeli od doktorky, vzali jsme to díky receptu na atb i s nákupem..teď mi tu chrochtá, malá si dala sýrovej rohlik z lidlu s čajem, za chvíli dostane taky atb a půjdou si oba hajnout...pokud projeví zájem, je tam ještě zbyteček fleků...

edeltraut
16. dub 2013

@kammka jj a ještě mletou papriku 😉

helcenka
16. dub 2013

@kammka - telecí bylo naprosto super a to mi mluvíš z duše, ta brkaše a mícháš tam tu omáčku... To mi povídej. Ale u nás byly jen brambory, rozmačkala jsem je do té omáčky, protože jsem nějak nestíhala, malej má zápal plic, takže k němu pořád běhám, do toho velký prádlo, dokud je tak hezky a další prcek... Takže na kaši dojde až příště. Mamka vždycky sežene kousek super telecího a upeče a pak mi ho doveze a teď to fakt bodlo...
A za 3 týdny budou mít naši jehně, tak to se taky moc těším, už máme slíbenou nějakou mňamku, já ho nerada dělám, protože mi při vaření vadí ten čuch z jehněčího, ale pak to ráda zblajznu. 😉
A na to vepřový s bramborama a šlehačkou už se taky těším, tenhle víkend teda už je v plánu něco jiného, ale příští do toho jdu. 😉

pajenka
16. dub 2013

Jídla posledních dnů - česnečka, gulášovka, vepřové plátky na cibuli a paprice s rýží, Cordon bleu po česku s bramborem, kuřecí nudličky na smetaně s těstovinama a dnes zlatý hřeb večera, jako vždy na narozeniny mi manžel udělá humra a krevety s bagetou 🙂

ladkaspackova
16. dub 2013

Holky která pečete estonský kringel dáváte opravdu lžičku soli?? Na sladké se mi to zda trochu moc

jimmy1
16. dub 2013

Sekaná, brambor.
A právě je v domácí pekárně první várka sádla, jsem zvědavá, jak to dopadne 🙂 těším se na škvarkovou pomazádnku 😎

lucifereeek
16. dub 2013

@ladkaspackova ano já dávala jednu kávovou lžičku - spíš menší soli 🙂

kammka
16. dub 2013

@ladkaspackova dávám do veškerýho kynutýho lžičku soli... ne teda úplně vrchovatou, ale dávám.. špetku soli i do piškotovýho..

kammka
16. dub 2013

@edeltraut už to bublá v jedno z těch větších hrnců... 😉
@helcenka tak my si dáme to veepřový určo tenhle tejden 🙂
a skopový já moc nemusím, jehněčí teda jo, ale máme ho málokdy.. na berana nás každoročně zvou kamarádi, mně stačí tam sníst tu hromádku rožněnýho berana a zas to celej rok nemusím mít 🙂