Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

libuskakol
30. črc 2013

dneska kuřecí nudličky na smetaně a víně s americkými brambory 🙂

radulka57
30. črc 2013

kuřecí čína, rýže 🙂

papuellka
30. črc 2013

Dušené kotletky na houbách, těstoviny, tzatziky...🙂

gabka32
30. črc 2013

včera brambory a cuketový nákyp, dnes rýže a krůtí kostky na smetaně

cinkatko
30. črc 2013

kureci prsa s bramborami na kari a k tomu chapatti mam ze vcerejska jeste pro manzela 😲 a pro mne samosy s hranolkami 😀 🙂

beruskanula
30. črc 2013

dnes veprove raznici a br. kase, bude i na zítra

sarkar
31. črc 2013

dneska asi zkusím cannelloni s mletým masem...jestli v tom velkoměstě seženu parmezán.

luciinka001
31. črc 2013

Ja dnes nevarim 😀 odpoledne nam priveze maminka svestkovy knedliky 😵 😀 😀

xuxie
31. črc 2013

Polévku máme z kapie s bazalkovými nudlemi a hovězí se žampiony s rýží.

zizala79
31. črc 2013

@gabka32 děkuji 🙂 jídelníček se snažím dělat zejména pro sebe, abych měla návaznost jednotlivých jídel v týdnu (nějakou jakous takous vyváženost alespoň chutí - na živiny a diety, ani "diety" nehledíme) a využití nakoupených surovin. a různorodost jídel se snažím kvůli mužovi, malej jí zatím svoje zvlášť vařený jídlo (jo, je na to už trochu velkej, ale vyhovuje nám to tak jemu i mně, jemu to chutná, nají se dost a já to mám jednodušší, protože připravuju pro něho obvykle na dva dny a ještě můžu mít zmraženo, jí druhově spíš příkrmy než opravdové jídlo, jakože na kousky, ale různé povařené zeleniny, k tomu vařené maso na různé způsoby a těstoviny/rýži/brambory). a byly to jen večeře, v týdnu se na oběd odbydu (nebo dojím zbytky z předchozího dne) a jím "dobře" až večer. jo, a jídelníček si píšu aj proto, abych měla představu náročnosti a viděla, co si můžu kdy připravit dopředu a tak, abychom mohli být dost venku/abych si mohla odpo zdřímnout 😅

janinka23
31. črc 2013

@seb -Dělala jsem dnes Tilápii, je moc dobrá, ale malý mi ji stejně nejedl ☹

janinka23
31. črc 2013

@1luciferka1 - Ty brďo 8 kg malin? Tiše závidím 🙂

sarkad2856
31. črc 2013

Koprovka s knedlíkem a vajíčkem 🙂

sarkad2856
31. črc 2013

@seb Pangas je zařazen do dietních a zdravých jídel 😉

beruskanula
2. srp 2013

u nas včera fr. brambory, dnes livance a zítra bude sekana a stouchany brambory

sarkad2856
2. srp 2013

zapečená brokolice s těstovinama a kabanosem 😉

kammka
3. srp 2013

po minulým tejdnu s 10ti dětma navíc byl tenhle tejden dost odpočinkovej...
buřtguláš, koprovka s knedlikem a vajíčkem, bramboračka, bavorské vdolečky..
dnes pečené kuře s rýží, bramboračky je ještě kotel...
zítra něco z brambor, asi nějaké gratinované se sýrem a k nim vepřová kotletka, nebo nic.. ale asi se v tom mrazáku s radostí pohrabu 😀

mrnous81
3. srp 2013

Dnes domácí houstičky k domácí gulášové polévce 😉 a v lednici se chladí tvarohovo-smetanový piškotový dortík 😀

sarkad2856
4. srp 2013

Segedínský guláš a knedlíkem 😉

zizala79
4. srp 2013

@sarkad2856 dala bych si hned segedín, ale bojím se, že by mi muž hodil v tomhle počasí na hlavu

sarkad2856
4. srp 2013

@zizala79 Taky jsme čekaly až vychladne,asi bych ho nevařila kdyby přítel na něho neměl chut,já bych to odbyla jen studeným salátem,ale to zas moc nejí on,že prý není králík aby jed salát 😀

sofinulik
4. srp 2013

dnes se doji posledni dve porce knedlo, vepro, zelo co jsem ja delala vcera a dneska jsem udelala rychlou kremovou polevku z dyne hokkaido s krutonkama, a abych se furt neparila s briskem u plotny tak manzel udela jeho skvele spagety se zampinonama a smetanou a nakonec se tam prida zloutek, je to mnamka a uz se tesim 😉

radka_h
4. srp 2013

staročeská vepřová kýta s br.kaší a okurkový salát. A na odpoledne šlehačková bábovka

jimmy1
4. srp 2013

brokolicová polévka, vařený brambor, špenát, pečená vepřová plec

zizala79
4. srp 2013

@gabka32 myslím, že jsem neodpověděla na ten rukolový salát, no, ona to byla převážně ochucená (zrnko soli, olej, pro muže aj balsamikový ocet) rukola a možná jsem do toho dala rajče nebo okurku, co jsem měla doma, žádná věda 😅

zizala79
4. srp 2013

konec minulého a začátek tohoto týdne mi byl narušen, takže upravuji a doplňuji
čt nakládaný hermelín, chleba, salát
pá těstoviny s rajčatovou omáčkou s tuňákem
so oběd nevím, večeře pizza venku
ne - út služební cesta mého muže, na kterém jsme dělali "oficiální" doprovod, takže jídlo jen venku (já/muž)
ne pizza s bůvolí mozzarellou/tuňák na sezamu
po hovězí steaky (nebo něco takovýho - tagliata)
út vitello tonnato/pečené krůtí závitky
st už doma chleba s něčím
čt pizza domácí
pá cuketové muffiny, bleskový koláč
so oběd nepamatuju, ryhclovka nějaká, večeře studené kuřecí mini řízečky, kupovaný bramborový salát, studená španělská tortilla, paprika
ne oběd studený čočkový salát + šunka, svačina dort Míša, šneci z listového těsta, perník z prdoperu (ještě rodinná oslava mladého narozienin), večeře domácí zmrzlina "Míša" (tvaroh, zakysaná, jogurt, ovoce, ale bylo to divný...)
výhled:
po hovězí přírodní plátky, bílý chleba, paprika
út caprese + bílý chleba
st dort u švagrové, oslava narozenin neteře, dítě večeřet doma bude, ale my už asi nee

sarkad2856
5. srp 2013

Uzené maso s bramborovou kaší,pažitkou a rajčatový salát 😉

kammka
5. srp 2013

dneska jen špagety a klasika z rajčat: olivový olej, česnek, rajská , na to sůl pepř,oregano a potom na všechno nahoru parmazán
k večeři palačinky...s tvarohem.. do toho přijel kamarád, stavěl se cestou z chalupy.. a Tonda se sápal po těch palačinkách, v sobě misku kaše.. a chlapi nadšení, že když už může všechno, tak na chlapečku, tu máš palačinku.. tak s ní návštěvě otřel kolena, pak ji několikrát mrsknul na koberec, naštěstí bez toho tvarohu.. a v půl jedenáctý po mně chce chlap večeři... tak jsem mu připomněla, že večeře byla v sedm a pokud mu nestačily palačinky, tak nemusel synka nechat, aby s nima vytíral podlahu, že... 😀 😀 😀

zítra hrachová kaše a opečeý špekáček..
pozejtří budem s juniorem doma sami, takže najdu nějakou krabičku poslední záchrany v mrazáku 😀 😀

tak to by byly obědy, ale ty večeře, to fakt netuším, asi vajca... 😅 😅 😅 😅

kammka
5. srp 2013

tak mám v lednici dvě cukety a vakuovaný špekáčky, vajíčka a eidam.. takže to vidím na cuketovou nádivku 😉 😉
a v mrazákunjsem narazila na "krabí" tyčky..takže to bude asi těstovinový salát s tyčkama :-P
a je to vymyšlený huráááááá

jimmy1
6. srp 2013

těstoviny s dušenou zeleninou a zbytkem pečeného masa