Co jí dvouleté dítě?

michaelamich22
4. kvě 2015

Ahoj všem, mám otázku, budeme (z rodinných důvodů) pěstouni dvouleté holčičky.
Máte nějaké osvěčené dětské recepty? Co všechno ji můžu dát/nedát k jídlu? Co kupujete?
Díky všem za rady.

andrrriiik
4. kvě 2015

Ahoj,dávejte jí to,co jíte vy. 🙂

michaelamich22
autor
4. kvě 2015

Mám speciální dietu - nejím jako "většina" (... přítel jí semnou) proto se ptám,..nějak nemám vůbec představu, ale praxe asi naučí,.. 🙂 ale děkuju za příspěvěk.

andrrriiik
4. kvě 2015

Aha,tak jsem měla na mysli,normální běžné jídlo 😉

andrrriiik
4. kvě 2015

A jakou máš dietu?Když to jí i přítel,dítko by nemohlo? 🙂

slunicko333
4. kvě 2015

Záleží, jestli je to "čerstvě" dvouletá holčička anebo už skoro tříletá, jídelníček bych tak trochu ještě rozlišovala (opatrnost s jídly). Určitě nedávat nic smaženého, tučného, nějaké hůře stravitelné jídla, se sladkým rozumně... Naše malá jí třeba ráda hodně zeleninu - rajčata, paprika, brokolice, brambory a také hodně mléčná jídla (dokáže vypít dost samotného mléka, kakao). Je asi potřeba zkusit, co holčičce vyhovuje a zjistit tak, na co byla zvyklá, asi teď musí být kolem ní dost změn tak, ať není nějak vystrašená...

zuzikuzlik
4. kvě 2015

Rano mame sunar,pak jogurt,bili nejlepe hollandii,lipanek,pribinak nebo presnidavku,chlebik se zerve,ovoce moc nechcem spis jen jablicko,hruska,k obedu vse hlavne polivky,knedlik,omacku,testoviny,krom sladkeho s ni vse....svacina klasika co dopoledne,puding treba,vecere ruzne...a na noc sunar....jinak k piti dzus,obyc.voda,sirup a detsky caj...

dasara
4. kvě 2015

Opravdu běžné jídlo, jen méně kořeněné a pokud možno nesmažené. Stále je potřeba více mléčných výrobků (postačí mléko nebo jogurty). Děti mají rády omáčky a těstoviny. Je to různé...moje dcera nejí brambory a maso jí musím pomalu rozmixovat, aby mi nějaké snědla. Miluje pečivo se šunkou či domácí marmeládou, hodně ovoce a zeleniny. Vážně běžné jídlo.

michaelamich22
autor
4. kvě 2015

Děkuju

calabasa
6. kvě 2015

U nás nejvíc ji zahustovane polévky - s kapaním, nudlema. Maso nechce vůbec. Ji jen prilohy s omackama. Miluje housku s máslem, hlavně máslo. A pak různé Matyldy, Tvarohacky... Jsem z toho špatná, ale nenadelam nic.

kikimaruska
6. kvě 2015

Mám dvouletáka čerstvě, snažím se dávat běžná jídla, co máme my (samozřejmě méně soli, nekořeněná-vhodné kořenit bylinkami např.),vyhněte se ještě např.houbám. V tomto období můžete počítat i s nějakými stravovacími neduhy, např.co dítě bude ještě odmítat, nebo na co není zvyklé. Já třeba nemohu za žádnou cenu naučit syna jíst syrovou zeleninu a ovoce- vařené v omáčce, polévce bez problémů sní, i syrové u nás vidí, ochutná...a vyplivne (max. v přesnídávkách, dříve mi takto "filtroval" i ovoce z jogurtu). První syn celkově dlouho nejedl běžné jídlo a nechce mi jíst maso (stačilo by mu mléko a ml.výrobky). Mladší dvouleták má také stále rád umělé mléko a pije ráno cca.240 ml a večer před spaním cca.210 ml, takže zjistit, zda holčička ještě UM pije a příp.jí ho ještě dopřát (nebo už také od roka pít nemusí, některé děti jej odmítají, ale já svým klukům dávala UM až do tří let hlavně kvůli vitamínům, když oba špatně jedli a mléko jim chutnalo).Mj. malej miluje omáčky i polévky, mléčné výrobky celkově... K pití mu dělám stále pokud možno neslazený, nebo jen mírně slazený čaj, slabé štávy, voda...opět, na co je holčička zvyklá. Pokud nestrádá a není naučená na cukr, tak nemusíte sladit ani čaj atp.

kocour1
6. kvě 2015

Moje dcera jí také běžně s námi...jen se připravte na to, že možná bude jíst fakt málo. Občas to člověka trochu zamrzí - zrovna dnes se vařím k večeři s chřestovým krémem a ona sní tři lžíce a stačí jí to. Jinak klasika - jogurty (má ráda i obyč. bílý, nebo dětské), sýr do ruky, pečivo...nemá ráda sladká jídla. Dejte ji to samé, co budete mít vy a časem uvidíte, co má ráda. Pak také nějaké mlsání - u nás vedou gumové bonbonky a nebo nějaká čokoládička🙂)...

adrikamika
12. kvě 2015

to co vy,ale ze zkušenosti nic moc 🙂

misulka84
12. kvě 2015

@michaelamich22 dcera má ráda dušenou zeleninu, rýži - rizota, bulgur, pečené kuře(jen tak na másle), houskové knedlíky a omáčky, hovězí maso, ovocné tvarohové knedlíky, bramborové noky, sýrové omáčky, lososa na másle, brambory vařené, palačinky, pudink, ovocné jogury, lipánky, sýry pro děti ... čerstvé šťávy z ovoce a zeleniny, ovoce preferuji české, čerstvou zeleninu moc nejí (musíme zlepšit) 🙂 Domácí koláče a buchty. těstoviny různě zapečené, jí prostě, to co máme my dospěláci 🙂
Obecně jí nepodávám smažená jídla (výjimečně kuřecí řízek) a polotovary, dále pikantní jídla též nepodávám. Vařím domácí stravu včetně třeba knedlíků a noků 🙂

olusenka
12. kvě 2015

dávala bych už normální jídla, jen nesolené nebo minimálně, to samé s kořením, raději nesmažené, ale praxe pak ukáže. Každé dítě je jiné. Naše 1,5roku stará dcera jí jen maso, přílohy odmítá jakékoliv, nejoblíbenější jídlo je asi řízek a taky je na sladké, ale zase ne na jakékoliv. ze zeleniny vcelku sní nejvíc jen okurku. Ale chce to trpelivost, dítě prý musí každé jídlo min. 11x ochutnat, než ho přijme.