Co všechno potřebuje dvouletá holčička?

michaelamich22
4. kvě 2015

Ahoj všem, mám otázku, budeme (z rodinných důvodů) pěstouni dvouleté holčičky. Co všechno potřebuje a co je například úplně zbytečné? Vůbec nemám představu kolik čeho potřebuju, nechci to zase přehánět a naopak. Co golfky? Využijeme je vůbec ještě? Má smysl je kupovat? A co postýlku? Oblečení, hračky, ostatní věci - praktické? Díky všem za odpovědi.

lucie255
4. kvě 2015

Řekla bych že je to hodně individuální. Náš malý už v kočárku nejezdil, ale spousta dětí se vozí. Záleží na co je zvyklá..... ať je jí co nejprijemneji

konidana
4. kvě 2015

Za mě bych zjišťovala až za pochodu. Golfky a postýlku jsme zrušili před 2. rokem dětí, ale záleží na co je zvyklá. Jestli je zvyklá na postýlku, tak by se ve velké posteli třeba mohla bát? Nebo to naopak bude dobrý nový start. Moje děti ve velké posteli spali od 1 roku. Hračky, pro začátek stačí minimum, fakt pár. Oblečení třeba zkuste vymyslet, co byste sbalila na 14 dní na tábor (přirovnání) - to pro začátek podle mne stačí. Plastovou jídelní sadu (pokud nechcete řešit rozbité nádobí), rostoucí židli, ... další mne teď rychle nenapadá.

kkoudelka
4. kvě 2015

Postýlku bych už pořídila normální, ne tu klasickou dětskou od miminka. Golfky záleží na tom, jak se budete s malou mimo domov pohybovat. Za mě třeba ano, protože se tam uloží i spousta věcí s sebou - svačina, oblečení, hračky atd. S tím oblečením souhlasím s názorem výše, na bazárcích se dají sehnat i balíky oblečení za slušné ceny...

betelgeuzz
4. kvě 2015

Golfky asi jo, mladší se vozila do 3 (teda záleží i jak daleko máte v plánu chodit), nočník, plenky, postel může být už klasická se zábranou, nějakou motorku na ježdění, nebo odrážecí kolo, obrázkové knížky, malá puzzle, kostky, lego duplo. Ty hračky bych dokupovala spíš postupně k nějakým příležitostem.

zuzikuzlik
4. kvě 2015

Ahojky kocarek vyuzivame opravdu malo,ale mozna nejake golfky bych levnejsi poridila na vylety...jinak asi uz bych poridila postel misto postylky,jidelni zidlicku,ale u nas jime uz u stolu....ve dvou letech jsme meli...nejake hracky...rozume...mame maly kocarek,potylku a panenku,kuchyňku,odrazedlo morotku,babovky,nejake knízky,pastelky nejlepe voskovky....my teda jeste pijem sunar,tak mame flasku a ucici hrnecek....nejake detske nadobi....
Snad jsem trochu pomohla....pokojik extra zarizeny neni ppradnevvybavime az tak do skoly...a maly stolecek a zidlicku mame....

mihamau
4. kvě 2015

Já bych teda golfky taky ještě pořídila - naši kluci sice od roka a půl chodili po svých i dlouhé cesty, ale pro rychlé přesuny byly golfky jediná možnost. Oblečení bych přizpůsobila nastávajícímu období, takže jaro/léto, trička, tílka, sukýnky, šatičky, kalhotky, ponožky, mikči, lehkou bundičku, čepičku/kšiltovku na léto, bačkůrky, sandálky, tenisky. Oblečení pár kusů do začátku, pak se rychle přikupuje. Jídelní židlička už podle mě ani není potřeba, naši kluci oba seděli od dvou let na normální židli u stolu. A postýlku už taky normální - větší, my teda máme rozměr 160*70 z Ikey a je to pro prcky podle mě ideální přechod z postýlky na velkou postel. Hračky-panenka, nádobíčko, třeba kuchyňka (dá se sehnat i za 350,-), zvířátka, knížky, pastelky, omalovánky, modelína s tvořítky... do začátku to může stačit🙂 Dopředu bych nic moc nekupovala, opravdu za pochodu se ukáže, co je potřeba. 🙂

monikamaule
4. kvě 2015

Mám holčičku rok a 3/4, kočárek už nepoužíváme, teď hodně jezdí na odrážedle, ale třeba na celodenní výlet do zoo kočárek ještě vezmem. Spí sama v pokojíčku ve velký posteli se zábranou. Velikost oblečení má tak cca 92, z hraček vede lego duplo, obrázkové knížky, plyšáci, panenka s kočárkem, tatra a bábovky na písek. Z ostatních vecí používáme takový to zmenšující prkýnko za WC a nočník, stupátko k umyvadlu... pořád ještě pije mlíko z kojenecký lahvičky a na spaní má ještě dudlíka. Ale jak již bylo zmíněno, záleží jak je dané dítko zvyklé, v tomhle věku mi přijde, že jsou mezi dětmi docela velké rozdíly.

regresa
4. kvě 2015

ahoj, nemas moznost zjistit predem, jak je na tom holcicka vyvojove? Jako treba prave, jestli potrebuje kocar a malou postylku...Jinak za me: golfky bych urcite brala, nemusi byt zvykla chodit daleko nebo rychle a pak to nebude fajn travit dny kolem baraku. Postel bych asi poridila detskou (my jsme ji ve dvou letech kupovali 160x70c ). Pak potrebujes nejakou dobrou matraci, povleceni, zjisti, jestli je v plinkach a jestli preferuje nocnik nebo prkynko a vysokou stolicku na zachode. Obleceni bych poridila za pochodu az podle velikosti slecny. Hracky? Na zacatek ji kup nejakyho milyho mazlika, co na ni bude cekat v novym domove, pak zjistis, co ji bavi a zaseporidis za provozu. Pohadkovyma knizkama, pastelkama, modelinou a prstovyma barvickama taky nic nezkazis. Nase princezna ve dvou letech zacala stavet lego, hodne si hrat s hudebnima nastrojema a hrat logicky hry - treba vkladacky. Prirazovat co k cemu patri a podobne. Je to holcicka, tak by ji mohla udelat radost panenka a kocarek (golfky postaci) na ni. Taky podsedak nebo vysokou zidli ke stolu, aby mela, kde jist, detsky pribor a nadobi. Zasobu papiru na malovani. Nemusi toho byt moc - hracek ani obleceni, ale mysli na ty prakticky veci. Hygienu, spaci a jidelni zonu...

dasara
4. kvě 2015

Dcera bude mít dva roky...golfky jsme sice koupili, ale pouze s tím, že je budeme brát jen na velké výlety (celodenní nebo nějaké dlouhé atd.), příp. do města, když bude potřeba něco vyřídit. Jinak malá už od zimy nebývá v kočáře - je zvyklá chodit. Ale znám spoustu dětí, které ve 3 letech nenachodí to, co moje dcera. Zatím máme stále postýlku, ale spíš jen z toho důvodu, že se nám nechce řešit "nové" místo pro "velkou postel" v ložnici - máme jen 2kk, takže malá spí s námi v ložnici. Oblečení - spousta triček a tepláčků na doma, písek atd. Nezapomeňte na hygienické potřeby - mýdlo, šampon, krémy, plínky (pokud má), nočník, kartáček na zuby, pastu, láhev na pití, pokud je ještě na mlíčku, tak i na to, příbor, talířek. No a nějaké hračky - nemusí jich být moc - u nás frčí Lego Duplo (hodně), pak různé dřevěné skládačky (oblékačky, základní skládání obrázků ze 4 dílků), "garáž" pro auta (máme holčičí verzi), auta u nás frčí ve velkém, panenky skoro vůbec, odrážedlo a "hopsadlo" - takový gumový koník. To je pro naši malou top. Ještě miluje svoji židličku a stoleček. Když mě něco napadne, ještě napíšu 😉

sebinka2013
4. kvě 2015

Je to asi hodně individuální, naše dcera má snad všechno a určitě to není to nej... takže z toho, co využívá. Protože má velký pokojík, tak jsme jí pořídili velkou postel (140x200, nám se osvědčila především v době nemocí, když spávám s ní) Postýlku už bych nepořizovala. Od narození používám stále přebalovací pult v koupelně, kde dceru zatím ještě přebaluju, mám tam komodu s věcmi, takže i oblékám. Koupeme ji ve vaně, kde máme protiskluz. podložku a to je super věc, protože si malá stále stoupá a cestuje. Od půl roku využíváme jídelní židličku - polohovací a určitě ještě dlouho používat budeme. Protože je malá zvyklá a ráda v kočárku, tak ten taky stále využíváme (pěšky bysme třeba do obchodu snad nikdy nedošly - prostě ji vždy zajímá všechno dokola😉 ) Máme pořád sporťák z trojkombinace, golfky moc nevyužíváme (ty jsme pořídili především na dovolené..) A hračky: dcera hodně využívá odrážedlo motorku (plastovou) máme velký dům, tak může jezdit i doma. Má i autíčko, ale to ji moc nebere... kuchyňka na vaření, dětský domeček, pískoviště, houpačka, dřevěné výukové hračky - různé skládačky, omalovánky a pastelky, kostky .. ono je to těžké, každé dítě baví něco jiné, a každou chvilku dceru zajímá něco jiné. Oblečení a boty budete pořizovat postupně, to vám asi moc neporadím - trička s krátkým, dlouhým rukávem, mikinky, legínky, punčošky, tepláčky, riflíky, bundička, vestička, sukýnky, šatičky, čepičky - háčkované, bavlněné, kloboučky, kšiltovky, župánek, ponožky, kalhotky, šátky 🙂 boty: botasky, plátěné botičky, sandálky, gumové crocsky třeba, papučky.. ještě mě tak napadla láhev na pití - máme od Avent s brčkem, plast. příbor, atd... 🙂 ... přeji vám jen to nejlepší, ať prožíváte spolu jen krásné období... časem se do všeho dostanete. 🙂

andilek84
4. kvě 2015

Kdyz jsem si precetla otazku na hlavni strance MK, prvni, co me napadlo, bylo - hlavne lasku.

alisek
5. kvě 2015

Mám dvouletého (čerstvě) chlapečka, všude chodí pěšky takže kočárek nebo golfky už nevyužíváme ale neříkám že se na nějakou delší trasu nehodí. V kočárku-sporťáku už jen po obědě spí ale je zvyklý spát i v postýlce. Spí ještě v dětské postýlce (120x60) ale brzy už půjde do větší, máme koupenou dětskou postel Ikea (160x75cm), je akorát. Hračky asi odrážedlo, něco na písek toho ted baví venku nejvíc, a jinak můj syn hodně staví, takže lego duplo nebo dřevěné kostičky, dále nějaké knihy, foukací harmonika a kniha s piankem a písničkama...lidovky, ty ho ted hodně baví. kamarádka má také dvouletou holčičku a vozí kočárek s panenkou i venku na procházku. Přebalovací pult taky používám protože ho mám ale obešla bych se bez něj.

misimisi
5. kvě 2015

Míši, bez kočárku by nákupy nebo návštěvy koupaliště byly asi nereálné, děti se unaví, cestou domú i spí, a téch věcí, co potáhneš s sebou... Stačí pújčit nebo koupit na bazárku 😉 Hlavně hodně trpělivosti, bude to někdy nad tvoje síly. Zkus se poohlédnout po nějaké mamině v okolí, která už je v tom, ať máš komu zatelefonovat, a tak 😉 Nezapomeň v lékárně na Nurofen a Panadol. Zkus třeba navštívit dětskou kavárnu, ať ty děti okoukneš u hraček v reálu, jestli máš možnost. Zjisti si co nejdříve velikost oblečení, děti rychle rostou, ale hodně ušpiní. Potom odstranit z dosahu kytky, saponáty, sleněné a keramické výzdoby 😀 Je toho moooc, no.

diamanta
5. kvě 2015

Golfky bych koupila až podle toho, jak chodí. Některé děti tou dobou už v kočáru být nechtějí, a jiné začnou chodit až ve 20m (moje) a potřebují ho. Jinak postýlku bych už koupila normálně velkou s nějakýma zábranama, zbytečné vyhazovat peníz za malou, zvlášť, pokud bude u vás v pokoji. Ještě než jsem četla ten příspěvek a rozklikla to jen dle nadpisu, tak se mi chtělo říct pouze jedinou odpověď: spousta lásky.

veruska007
5. kvě 2015

Mám tři děti po dvou letech, nejmladší cácorka bude mít dva roky v létě:
1. kočárek - předem bych nekupovala, oba kluky mám od 1,5 roku naprosto bez kočárku, dcerka se teda na dlouhé vzdálenosti ještě vozí a dlouho bude, má vrozenou vadu nožiček a chůze je pro ni bolestivá. Ale děti v okolí už od dvou let kočárek většinou nepotřebovaly. A když bude nutně třeba, dá se snadno koupit nějaký bazárkový... když si ho vyhlídnete ze svého města, můžete ho mít do dvou hodin doma 😉.
2. postýlka - mezi 2. a 3. rokem děti přecházely do velké (dospělácké, 200x90 cm) postele. I ta se dá koupit bazárková, matraci bych koupila novou. U dvouleté cácorky bych koupila i chránič matrace (ještě se může počůrat), zvážila bych zábranu do postele (i když u nás ji kluci měli jen cca měsíc, než si zvykli). Je možné, že holčička ještě nosí plenky, takže pokud ano, tak nakoupit plenky plus vlhčené ubrousky.
Z kosmetiky děti ve dvou letech znaly jen šampon na vlasy a tělové mléko, případně rybilku při přebalování. A štětičky do oušek po umytí vlásků. Plus zubní pasta s kartáčkem.
Na osušení klidně normální ručník. dětský s kapucí netřeba.
3. Oblečení se dá na bazárku koupit levně, já většinou koupím nějaký balík oblečení, kde kus vychází za 10 - 20,- a zvlášť koupím pár pěkných kousků. Botičky a papuče - většinou kupuji jedny nové a druhé jako nouzovku bazárkové. Jestli chcete seznam toho, co aktuálně beruška nosí: 2x trička s dl. rukávem, 6x body s dl. rukávem, 4x body s kr. rukávem, 6x triko s kr. rukávem, 1x svetr, 2x mikina, 1x větrovka, 1x teplejší bunda nebo kabátek, 2x čepice, 3x rifle, 3x tepláčky, 4x punčošky, 1x sukénka, 2x šaty, 5x ponožky. Papuče, botasky, střevíčky. Bude léto, tak ještě nějaké kraťásky, my jsme na pískovišti kvůli dětem o prázdninách skoro denně a jedna návštěva pískoviště či hřiště = všechno do pračky 😉. Velikost cca 86/92, nožka cca 23.
4. Hračky - u nás se u všech dětí nejvíce osvědčilo duplo (ale není nejlevnější) a dřevěná vláčkodráha, pak kočárek pro panenky, látkovou panenku, nějaké kostky, velkou tatrovku, pár knížek.
5. Lékárna: určitě nurofen na teplotu, vincentku (kapky do nosu), sinecod (proti kašli), na léto krém na opalování.