Co jiného na večeři než kaši a jak na pití u kojence?

pajinka333
11. lis 2017

Ahoj holky, prosím poraďte...
První věc je- co dáváte miminkům na večeři. Dceři je 8 měsíců (bez zubů) nedávno jsme začali s večerním příkrmem. Ty kaše ji moc nejedou... něco sní, ale zdá se mi, že né moc a pak už se začne vztekat a je konec. Zkoušela jsem dát jogurt, někdy i s ovocem, ale to ji moc nezasytí. Ještě se mi nepodařilo nahradit tu večerní mléčnou dávku... většinou ji pak musím stejně ještě dát mléko. Tak by se mi hodila nějaká rada popř. recept. Děkuji moc.
Druhá věc je, že se pořád ještě nenaučila pít. Zkoušela jsem hrneček, savičku, lžičku... ať jí dám vodu, čaj z čehokoliv tak to začne plivat nebo "kloktat" zkrátka dělá s tím blbiny a já nevím jak ji vysvětlit, že ty tekutiny potřebuje. Poslední dobou ji to dávám po lžičkách abych měla jistotu že do ní alespoň něco dostanu. Když jí dám hrneček hraje si s tím vždycky si cucne a začne kloktat, asi ji baví ten zvuk 🙄. Nevím jestli to chce delší trpělivost, zkoušíme to už několik měsíců, ale pořád nepřišla na to, že ta tekutina v tom je na uhašení žízně a ne na hraní. Děkuji moc a přeji hezký víkend. 🙂

viridie
11. lis 2017

Zkus jí začít vařit husté zeleninové polévky.Dají se připravit na x způsobů-přidat můžeš pak i třeba masový vývar a ne jen zeleninový,přidat bramboru,rýži,postupně i luštěninu (tady ale pak dej i obiloviny). Zasytí,zahřejou a jsou nutričně výživné 🙂 Kaši (takové ty prefabrikáty) jsou plné cukru a mohou opravdu zatížit bříško na noc,spíš nabídni k snîdani nebo svačince.🙂 Nejlepší jsou pak kaše domácí ze zrn (oves,jáhly,rýže) .Jo a mnoho dětí začne vedle MM/UM přijmat vodu a jiné tekutiny později.Respektive stále nabízej,ale nenuť,však se jednou rozpije 🙂

petrasipkova1
11. lis 2017

Kaše večer jsem nedavala,dělám ráno domácí, nejradši z vloček, jahlovou,polentovou,někdy krupicku.vecer jsem davala a dávám nejcasteji husté zeleninové polévky. S pitím nic neuděláš,vydržet,zkoušet lahvičky,malá se rychle naučila pít z mojí skleničky, to ji bavilo.

dzogobela
11. lis 2017

Jojo, davam zeleninove polevky, tisic receptu 🙂 ted uz obcas i pecivo s necim, ale na to je tvoje dcera jeste mala 🙂

slimacikmia
11. lis 2017

@pajinka333 syn začal poriadne piť až keď sa odstavil, po roku... Dovtedy mu to mlieko nejak stačilo, aj keď mne sa teda zdalo, že to musí byť strašne málo... No a s tým jedlom - dávala som ovesnú kašu s ovocím a kým ešte chcel, tak mlieko, tým sa uspal. Bolo to teda do toho roku, z fľaše (lahvičky) nevedel piť vôbec, ale keď mal chuť na mlieko, odrazu to šlo. Takže sme na noc dávali po večery ešte mlieko (kravské, plnotučné, nie UHT) z fľaše... To má doteraz 🙂 má 2. S tými tekutinami som bola dosť nervózna, lebo sa mi zdalo, že naozaj ma príjem hodne nízky a tiež som riešila, ako ho donútiť piť... ale ako som písala, začal sám, keď to potreboval.

pajinka333
autor
12. lis 2017

Holky děkuji. Co se týče tekutin nezbývá asi nic jiného než zkoušet a čekat.
A k těm polévkám, možná je to hloupý dotaz ale je to moje první miminko a tak se vše teprve učím. Jak je děláte takhle malým dětem? Nějaký stručný postup od ochotné maminky by mi pomohl pak už se od toho nějak odpíchnu.
A maso do těch polévek asi už nedáváte když už má třeba maso k obědu to už by bylo asi moc na tak malé dítě že?

pajinka333
autor
12. lis 2017

Děkuji 😉

normalnimatka
12. lis 2017

tekutiny má hlavně v mlíce, to bych neřešila... synoj je rok a půl a nevypije za celej den ani dvě deci..má taky teda aspoň to mlíko mateřský, ale jen jednou přes den a přes noc xkrát...

jinak jj s masem nepřehánět, já bych ho nedávala zdaleka ani denně, pro takovejhle malej organismus je to fakt zátěž.

pajinka333
autor
12. lis 2017

@normalnimatka
Mě bylo řečeno a i v papírech od pediatra o příkrmech, že děti po zavedení oběda mají mít 6 týdně maso a 1 žloutek. Každý den dostane 35-40g masa pokud jí teda nedám zrovna skleničku tam je toho myslím míň. Ale vše stejně dělám od oka a nějak zase extra nevážím.
O ty tekutiny mi šlo v závislosti na tom že vlastně už má tři jídla místo mléka tak aby ji ty tekutiny nechyběli. Jsem klidnější když vím že jsem do ní něco dostala. 🙂

pajinka333
autor
12. lis 2017

Jo d přečetla jsem si pár receptů na ty polévky ale přišlo mi že se vaří úplně stejným způsobem jakym dělám masozeleninové příkrmy. Vše se hodí do vody a pak rozmixujeme ( akorát že já teď spíše dusím zeleninu, ale takhle jsem vařila ze začátku ). Možná se tam akorát nechá víc vody.
Jaký je tedy rozdíl mezi polévkou a masozeleninovým příkrmem? 😀

normalnimatka
12. lis 2017

@pajinka333 pediatři vědí v mnoha ohledech hovno;)
já jídlo nevážila nikdy...sem ráda, že děcko něco sežere a nazdar...ještě abych řešila, jak moc je to zdravý a vyvážený. to bych fakt nedělala nic jinýho:D a ještě se stresovala, že to není dostatečně takový, jak bych si představovala...:D

polívky normálně jako děláš pro sebe, jestli děláš. pochopitelně bez pepře a soli, od roku sůl jo, ale málo. já to neřešim, mrněti dávám prostě to, co jíme my, akorát pepřim míň. on stejně jiný, než naše jídlo nikdy moc nechtěl. a polífky bud teda mixnutý - brokolicová třeba, nebo kousky normálně... to uvidíš, jak si s tím dítě poradí. kdyby neporadilo, tak až pozdějc.