• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Levné jídlo - aneb šetříme společně

2. března 2017 
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Poznámka admina: “Pro reklamu na našich stránkách slouží Profil Profesionála.”
11. zář 2013 v 17:42 • lkasparo
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Poznámka admina: “Pro reklamu na našich stránkách slouží Profil Profesionála.”
19. zář 2013 ve 20:24 • lkasparo
Já jsem dnes potřebovala zpracovat cuketu a dělala jsem toto na způsob rizota:
http://www.recepty.cz/recept/cuketa-a-la-cina-9488 - mě to chutná, uvidíme, co řekne náš "kritik" manžel :grinning:
23. zář 2013 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
24. zář 2013 v 08:12 • lkasparo
supeeeeer díky za receptíky....zase me to bude v kuchyni bavit....díky :slight_smile:
9. led 2014 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rýže s mletým masem na cibulce osmazim mlete maso staci pul kilove baleni ,pridam nastrouhanou mrkev osolim a nakonec pridam pokrajene zeli staci mala hlavicka chvilku to podusim aby zeli trochu zmeklo, potom vse nasypu do pekace prisypu 2hrnky sypane ryze a 4hrnky vody přikryju poklickou a dam do trouby pecu tak na 200stupnu dokud není ryze hotova nam to moc chutna i detem a vyjde to tak na 100 korun zhruba a je toho plny pekac
22. led 2014 v 11:14  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Těstovinový salát: těstoviny uvařit a nechat vychladit. Nakrájet zeleninu co je doma - stačí rajčata a ledový salát. Přidat pepř, sůl, hořčici, bílý jogurt. Nakrájet šunku. Vše zamíchat. Můžou se přidat uvařená vajíčka a nastrouhaný sýr (nemusí být). Je toho hodně a je to rychlé, ale díky té zelenině asi ne úplně nejlevnější.
6. únor 2014 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rýže s tuňákem: uvařit rýži (nejlepší basmati), na pánvi osmahnout cibulku, přidat tuňáka z konzervy a kukuřici zmraženou. Osolit, přidat trochu chilli omáčky (nebo jen kečupu) a smícháme s rýží. Obměna: místo kukuřice dát na závěr čerstvá cherry rajčata na kousky.
6. únor 2014 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, nejprve moc děkuji za toto téma, našla jsem si tu recepty co určitě vyzkouším a tady je můj.
České buchty ( spočetla jsem to na 30,- ale nakupuji většinu věcí v akci.)
0,5 kg polohr. mouky
4 lžíce cukru
50 g másla
1 žloutek
1/2 lžičky soli
3 dcl mléka
1 vanilkový cukr
sušené droždí na 0,5 kg mouky
máslo na vymazání

Smíchám suché suroviny, pak přidám žloutek ohřáté mléko a rozpuštěné máslo a uhnětu. Těsto nechám kynout hodinku a půl ( máme ještě na jednom PC starý monitor a na něm to krásně kyne :grinning: ) potom z těsta udělám buchtičky které vkládám od vymazaného pekáčku a ještě je z boku i z vrchu potírám máslem. Peču na 180°C 30 - 35 minut. Většinou udělám půl těsta jako malé buchtičky a přeliji pudinkem (10,-) a druhou půlku naplním povidly (10,-), a je jak večeře tak i snídaně.
13. únor 2014 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Nevím jestli to tu je ,ale dělám někdy bramborové pečáky ,stačí brambory očistit(/pokud je potřeba oškrábat ) nakrájet na kolečka ,poskládat na neomaštěný plech osolit, okmínovat (může být i pečící papír )a nechat v troubě upéct do zlatova ,po upečení je přendat do mísy s olejem nebo rozpuštěným máslem(stačí polévková lžíce) s rozmačkaným česnekem k tomu kefír nebo podnáslí
13. únor 2014 ve 23:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Poznámka admina: “Pro komerční prodej a prezentaci slouží profil Profesionála.”
6. bře 2014 ve 20:38 • bursma
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od původního tématu".
11. bře 2014 v 19:45 • bursma
Já se vždycky kouknu na nějaké akční letáky a podle cen jdu nakupovat a pak z toho vařím :slight_smile: dobré to mají třeba tady: http://blog.akcednes.cz/tipy-dne/akcni-tesco-letak
14. dub 2014 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zrovna dnes jsem vařila ponakovou polévku,
1,5 l -2 l vody, 3 mrkve, půl sáčku pohanky, trocha soli, 2 stroužky česneku a majoránka. Dám vařit mrkev na kostičky, po 5ti minutách přisypu pohanku, povařím a přidám majoránku z květináče která stále dorůstá:slight_smile: Syn 11 měsíců ji miluje a tu sůl dávám až když mu odeberu porci. Můžete přidat cibuli, kedlubnu, květák, brokolici pro odměnu.Hlavně je pohanka šíleně zdravá:slight_smile:
14. dub 2014 ve 22:23  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
My s prckem milujeme fazolove lusky

1 saček fazolovych lusku
1 smetana zakysana
Brambory

Fazolove lusky podusím na másle,do měkkých dam trochu zakysané smetany a trochu cukru.Malej to má rad sladči.K tomu vařený brambor.
15. dub 2014 v 18:07  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky jsem v krizove situaci potřebovala bych vymyslet nějaký jídelníček s rozpočtem 2500 na měsíc Mám dvě děti ve vivinu :slight_smile: děkuji za rady :slight_smile:
8. čer 2014 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andel12 Podívej se do skupiny Dobré hospodyňky - aneb šetříme všemi možnými způsoby http://www.modrykonik.cz/group/4346/ :wink:
8. čer 2014 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
jejda, uplně supr diskuse, miluju vaření, levné vaření a dobré vaření.Tak přidávám taky receptík. ŠPAGETY S MRKVI Špagety s uvaříme, mrkev nastrouháme, chvíli osmažíme na trošce másla a přidáme zakysanou smetanu, osolíme, opepříme a je hotovo.Zní to zvláštně, ale zatím jsem se nesetkala, že by někomu naechutnalo.A děti z toho můžou zešílet :slight_smile:
12. čer 2014 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
Ahoj holky, skvělý téma. Přidávám něco z levných receptů, co dělám já:
LÍVANEČKY Z TVAROHU:
Nákupní lístek: 1 vanička tvarohu (klidně netučného), 1 lžíce cukru, 6 dkg polohrubé mouky, 1 vajíčko, špetka soli, 1 lžíce oleje
Postup: vyšleháme tvaroh s vajíčkem a cukrem, přidáme mouku, sůl, olej a směs pečeme na opravdu malém množství tuku na pánvičce. Lívanečky jsou hotové téměř hned. Zdobíme je bílým jogurtem a kakaem. Kdo má rád trochu sladší verzi, může pod jogurt dát marmeládu.
8. lis 2014 ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Další jednoduchý a levný jídlo:
PÁREČKY V ŽUPÁNKU
Nákupní lístek: 4 nožičky párků, balení loistového těsta, pečící papír
Postup: Listové těsto rozválejte na tenkou placku, nakrájejte na čtverce cca 8x4 cm. Na každý čtvereček položte párek tak, aby z těsta přesahovalo asi 2 cm na každé straně. Delší párky nakrájejte nebo kupte menší velikost. Teď už jen 15 minut pečte v předehřáté troubě na 150 stupňů, přidejte podle chuti zeleninový salát a pečivo.
8. lis 2014 ve 23:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
DOMÁCÍ POMAZÁNKA V LODIČCE
Nákupní lístek: 2 bílé papriky, 1 vanička tvarohu, 2 plátky šunky, 1 svazek naťové cibulky, špetka soli, pečivo s máslem, rajče
Postup: v misce našleháme metličkou nebo vidličkou tvaroh, přidáme nadrobno nakrájenou šunku a hrstku nakrájené cibulky. Rozkrojenou papriku zbavíme jadérek a vyplníme ji pomazánkou. Nakrájíme k lodičkám rajčata a přidáme pečivo. Svačina je hotová během pár minut a chutná i dětem.
8. lis 2014 ve 23:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Úplně skvělá a levná polívka:
OKURKOVÁ POLÉVKA S KUKUŘICÍ
Nákupní lístek: 2 salátové okurky, konzerva kukuřice, 2 cibule, 3 lžíce oleje, kostka masoxu, 1 litr vody, 1/2 litru mléka, 5 lžic polohrubé mouky
Postup: nakrájíme cibulku na drobno, orestujeme ji na oleji v hrnci, přilijeme vodu s kostkou Masoxu, přidáme oloupanou a nastrouhanou okurku a povaříme asi 5 minut (přivedeme k varu na 5 minut). přidáme kukuřici, sůl dle potřeby a na konec zalijeme smíchanou moukou s mlékem. Lehce povaříme a můžeme podávat. Kukuřice by měla křupat, nerozvařujeme ji. Chuťově opravdu výborná kombinace a nebojte se toho, že by to chutnalo jako okurkový salát.
8. lis 2014 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teplá, rychlá večeře
CHLEBA ZAPEČENÝ SE SÝREM V TROUBĚ
Nákupní lístek: chleba (5 plátků), niva (15 dkg), vajíčko (3 ks), sůl
Postup: chleba rozpůlíme, v misce našleháme vajíčka se strouhanou nivou a solí. Na plech do rozehřáté trouby dáme papír na pečení. Na něj položíme chleby, navrch dáme směs s nivou a dáme zapéct dozlatova. Pečeme asi 10 minut na 150 stupňů.
8. lis 2014 ve 23:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
SMAŽENICE Z ŘEDKVIČEK
Jednoduchý recept a od houbového originálu k nepoznání
Nákupní lístek: 8-10 ks ředkviček, 8 vajíček, máslo pod cibulku, 2 cibule, sůl, kmín
Postup: na másle orestujeme dozlatova cibulku, přidáme na jemné plátky nakrájené ředkvičky a necháme podusit. Když jsou i ředkvičky zlatavé, přidáme vajíčka, osolíme, okmínujeme a vymícháme jako klasickou smaženici z hub. Je lepší nechat cibulku přismahnout, chutí je tato smaženice od té pravé houbové je k nepoznání.
8. lis 2014 ve 23:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Poznámka admina: “inzerce - web”
@slunickoally Akorát bych řekla, že to vlastně není šetřící recept, protože ředkvičky musíme koupit (kdo je nepěstuje), ale houby na smažendu si každý nasbírá v lese :grinning:
8. lis 2014 ve 23:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zelva To máš pravdu, ale ředkvičky jsou cca za 8,- kaček, tak to nevyjde draho a nahradí to houby, který jinak stojí prašule. Mně se třeba letos nepodařilo nasbírat ani gram hub, tak kupuju půl kila sušených za 200,- a ze sušených to neudělám :o).
8. lis 2014 ve 23:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunickoally Jasný :wink: Ředkvičky v sezoně nejsou drahý, to je fakt.
8. lis 2014 ve 23:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nebo taky super věc bramborové šišky s mákem dělané z vařených brambor a hrubé mouky. Trochu piplačka s těstem, ale výsledek výborný. :wink:
8. lis 2014 ve 23:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zelva Já teda houby vůbec sbírat neumím, radši bych si koupila ty ředkvičky :grinning:
Jinak se fakt vyplatí vařit ze sezónních věcí, např. plněné papriky v létě, kdy jsou za dvacku a ne za 80 Kč, a klidně si je nadělat do mrazáku.
A v zimě je fajn zase třeba červená řepa na různé způsoby, např. pečená červená řepa: http://www.cuketka.cz/?p=67
nebo řepa v těstíčku
http://cervena-repa.cz/smazena-cervena-repa-v-testicku/
10. lis 2014 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajalka Ahoj,čočku vařím tak že ji den předem přeberu,dvakát propláchnu a namočím přes noc,druhý den vařím ve stejné vodě ve které byla namočená,případně vodu přidám aby byla všecna ponořená a vařím asi půl hodiny,vodu dolévám,až je po té půl hodině opět skoro vyvařená tak přidám majoránku- klidně i dvě,tři polévkové lžíce na celý hrnec,osolím,udělám si zvlášť zásmažku,buď z obyč.másla ,nebo ceres softu,nebo by se dalo použít i sádlo-jak kdo je zvyklí -na tom posmažím do sklovata cibulku(-nemusí být ale je to lepší zas o něco chuťově) a zapráším moukou až vznikne hustá kaše,já dělám dost hustou-to pak za stálého míchání přidám k čočce,pořádně míchám ať tam nemám hrudky a ono to začne dost prskat,tak to stáhnu z ohně,přidám česnek-já dávám víc ,(to dle chuti)- zase dám na oheň,provařím za stálého míchání a nakonec přidám na zjemnění trochu másla-tak jednu polévkovou lžíci a kapičku octu... sobě na talíři octu dám více zvlášť -já mám čočku dost ráda a děckám taky chutná,myslím že je to tou majoránkou a tím že tam dávám dost té zásmažky, někdy ještě přidělám-že mi v té čočce skoro "stojí vařečka" , ale mi to tak máme rádi a já dělám všecny omáčky dost husté...a taky ten česnek a máslo na konec udělá svoje... máslo přidávám taky do více omáček na konci varu.. neuměla jsem dělat kdysy koprovku,...naučila jsem se to tak že jsem přidávala vždy všeho trošku a když to bylo chutnější z více zásmažky tak jsem přidělala,když více másla-tak jsem přidala atd,.. extrém u mě byl když jsem si vytáhla dva hrnečky do každého dala trochu té koprovky a do jednoho přidala sůl a do druhého cukr, co bude chutnat líp,že má být sladkokyselá.. :D no hokus pokus omyl. ale dnes už umím i tu koprovku dobrou.. :D teda dle mého mínění- také každý má jiné chutě,tak doufám že někomu bude chutnat i ta moje čočka.. :wink:
12. únor 2015 ve 23:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek