• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Osvědčené recepty na cukroví

22. prosince 2010 
tak já po dlouhé době budu zase dělat rohlíčky z lískových oříšků

25dkg lískových oříšků
50dkg ml.cukru
2 hrsti strouhanky
citronová kůra
skořice
hřebíček
vanilka
nové koření

vše se dá do hrnce a zadělá s 8-9 bílky a za stálého míchání ohřát ,,co prst vydrží,, ,pak se odstaví z ohně a míchá do vychladnutí,z vychladlé hmoty se tvoří rohlíčky,nejlépe podsypávat stouhankou nebo zase ořechy,pak se rohlíčky suší v troubě,nakonec se konce rohlíčků namočí v čokoládové polevě.

Jsou sice pracnější,hlavně to šoulení,ale když se povedou jsou mňam :slight_smile:
5. pro 2010 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampalini ty recepty jsem dostala už před dvěma lety emailem od skorošvagrové a některé mám odzkoušené a jsou dobré
5. pro 2010 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak přidávám ukázku cukrovíčka :sweat_smile:
skořicové hvězdičky
mandlová kolečka
klášterní rohlíčky
kokosky
skořičky
6. pro 2010 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
děláte někdo kakaový salámek? dělala jsem ho podle receptu markéty hrubešové v dnes minulý čtvrtek a o uválení nemohla být řeč, spíš jsem to jenom splácala do šišky...
má tam
250 g piškotů
4 lžíce cukru
4 lžíce kakaa
lžíce rumu
100 g másla
jakou máte vy kozistenci?
6. pro 2010 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nevíte, jestli se někde dají koupit už namleté ořechy nebo mandle? Chci taky upéct pár druhů (zatím mám jen linecké), ale nemám sílu ty ořechy louskat a pak ještě strouhat....
6. pro 2010 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaaca11, zrovna ted jsem to videla v Globusu, byly to myslim liskove orisky a bylo toho v sacku tak maximalne 20dkg:slight_smile:
7. pro 2010 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampalini, cukrovi vypada krasne:slight_smile:))) Napsala bys mi prosim recept na mandlova kolecka? Diky moc:slight_smile:)) eva
7. pro 2010 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@evulatko
Ahoj, díky.
Kolečka jsem dělala podle tohoto receptu, jen jsem do těsta nepřidávala kakao
POTŘEBNÉ PŘÍSADY

350 g hl. mouky *** asi 25 g kakaa *** 100 g cukru moučky *** 1 vanilka *** 60 g mandlí *** trišku skořice *** 210 g másla

POSTUP PŘÍPRAVY

vykrajujeme kolečka, po upečení slepíme oříškovým krémem, poléváme čokoládou :slight_smile:
Můj krém : 120 g cukru moučky, 3 žloutky, 1 vanilka, 1 lžíce rumu, 120 g oříšků, asi 180 g másla

nebo Mandlový krém:250 ml mléka, 1 pudinkový prášek s mandlovou příchutí, 150 g másla, 100 g moučkového cukru, 1 lžička rumu
7. pro 2010 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evatk taky se na něj chystám. Řekla bych, že tím "uválet do šišky" je míněno nějak to uhňácat do tvaru salámu.
7. pro 2010 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jijitka už je hotovo, nakrájet to šlo celkem v poho, akorát piškotů je tam na mě moc
7. pro 2010 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evulatko díky moc za radu, pojedu se tam podívat :wink:
7. pro 2010 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, pocitala jste nektera nekdy kolik kazdy Vanoce padne masla na to peceni? :grinning: U nas snad uz tuna. Tolik nesnime snad za cely rok dohromady! Snazim se moc neochutnavat, ale znate to :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak doufam ze to vybeham venku s kocarem.
8. pro 2010 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
A jeste otazka - myslite si ze je opravdu mozne ve vsech receptech misto Hery atd. pouzit maslo? Heru nemam moc v oblibe, ale mnoho lidi pece prave s ni. Ma v nekterych receptech opodstatneni? Nebo muzu misto ni pouzit maslo?
A co to je 100% tuk?? Videla jsem par receptu na nepecene cukrovi s touto surovinou. Prodava se to normalne v supermarketu?
8. pro 2010 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidiab Já jsem dnes do vanilkových rohlíčků použila místo Hery (jak bylo v receptu) klasické máslo a chutově jsou naprosto úžasné.
Jestli se to dá nahradit vždycky netuším.
8. pro 2010 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidiab 100% tuk je např. Iva (v modrém obalu) nebo Omega - používají se taky na čoko polevy. A koupíš to v každém obchodě.
9. pro 2010 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
nemáte, prosím, někdo vyzkoušený recept na šlehačkové cukroví?? Sešlo se mi pár receptů, ale dost se liší poměry surovin - např. v jednom je na 700g mouky jen 50g másla, v jiných je na 400-500g mouky 250 g másla (což mi připadá rozumnější).
9. pro 2010 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lidiab Někdo používá heru na všechno. Můžeš ji klidně použít do těsta, s tím máslem je to jakoby takové voňavější a je z toho cítit. Já tedy používám máslo na vše :grinning: . Do krémů pak jedině máslo (ale "pravé" ne takové ty rostlinné cosi :confused:
9. pro 2010 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
pár fotek
9. pro 2010 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak napodruhé :grinning:

Dvoubarevné ořechy
Karamelové rohlíčky
9. pro 2010 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
A ještě něco :slight_smile:

Pudinkové banánky
Ořechové košíčky
9. pro 2010 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jijitka já mám osvědčený recept jako Křehké bubliny

500 g hl.mouky
250 ml.šlehačky
1 kostka 100% tuku

udělat těsto,vkrájet tvary-samo po odpočinutí a po upečení obalit v cukru jako vanilkové rohlíčky,jsou jemňunké a nadýchané,nedoporučuji složitý tvar,jsou křehké tak aby nebyly i polámané,a ještě ho stíháš,rozležené je za chviličku
13. pro 2010 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marecek4 díky, ten recept jsem, myslím, někde viděla. Ten tuk se tam strouhá, že? A má být jemně nebo nahrubo?
13. pro 2010 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jijitka strouhám ho na hrubo,na jemno to jde blbě,protože se ty dírky ucpou,stejně se rozpracuje
13. pro 2010 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kristyan :Ahoj my máme teda osvědčené rafaelo :slight_smile: už tu jeden recept je,ale já bych si troufla říct že mám trochu snažší :sweat_smile: : 1 plechovka SALKA se smíchá s 200g kokosu a nechá se přes noc v lednici.Pak už z této hmoty tvoříme kuličky do kterých já balím oloupané mandle a poté obaluji v kokosu :slight_smile: .Loni jsem to obalovala dokonce v barevném a vypadalo to docela hezky :wink:
13. pro 2010 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampalini ahoj holky, vymýšlím co bych ještě napekla a našla jsem tohle téma, fakt super, určitě zkusím to snadné rafaelo a zaujaly mě také ty kakaové ořechy z MMB, jen by mě zajímalo v tém krému, ta čokoláda se do toho krému nastrouhá?
13. pro 2010 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampalini :tak jsme dneska upekli skořičky :slight_smile: A jsou naprosto luxusní :grinning: :slight_smile: ,vřele doporučuju.Hlavně malej si výrobu úplně užíval :grinning: ....Děkujííííí
14. pro 2010 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kijir To mám radost, že vás bavilo a chutná :slight_smile:
14. pro 2010 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj jaký krém děláte? nemáte někdo zkušenost s tim vařenym v páře? Trošku se bojim syrových vajec. Chci dělat do kakaových ořechů, pudinkový nechci :unamused:
14. pro 2010 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampalini :Jj teď akorát přemýšlíme jestli je jedna dávka dost :grinning: ...?
14. pro 2010 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nemáte někdo recept na vánočku,která by nebyla kynutá ani tvarohová?
14. pro 2010 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek