Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

s.arik
27. pro 2008

jo, jím podobné objemy jídla jako vařáci a stačí mi. a to jsou ty jablka jenom voda žejo 🙂

andulkaavetrelec
27. pro 2008

já neříkám, že to někomu nestačí, ono je jiné, když jste křehká žena sedící věčně u počítače a děník, který kope příkopy...
úchylné mi to nepřipadá, dobrá varianta pro národ, který má největší množství úmrtí na rakovinu střev na světě...

s.arik
27. pro 2008

zajdi si na diskuze www.vitarian.cz
nejeden tam běhá maratony nebo fyzicky maká na farmě...

andulkaavetrelec
27. pro 2008

dobrá odpověď, lištičko, ale od toho jsme přece lidi, že máme rozum a nástroje.
Někdo třeba žije přírodně, ale to si musí všechno vyrábět sám, i jídlo, dělat si zásoby na zimu apod., jenže třeba do obchodu taky jdeš, čímž podporuješ dopravu a smog..., takže prostě lidi už jsou od zvířat trochu vzdálení

s.arik
27. pro 2008

hm, a proto že žijeme v civilizaci, může BUĎ jíst hamburgry NEBO se vrátit do lesů a žít na ekofarmě bez elektřiny a jíst syrové kořínky.

nic mezi tím nemůže být?!

ano, spoustu věcí děláme jinak než zvířata, ale proč neusilovat o lepší zdraví? syrové je zdravější než vařené, takže i když někdo vynalezl sporák, já mu na to dlabu a hodlám jíst syrově. nemusím jít ve všem s (blbým) davem.

andulkaavetrelec
27. pro 2008

no jasně že jde o kompromis, ale dav nás stejně převálcuje, ptže je větší...
já jsem přestala s vegetariánstvím, protože jsem měla hlad a taky toho bylo málo, co bych jedla, taky společensky mi to přišlo neúnosné, zabývat se pořád a všude jídlem a dělat kvůli tomu rozbroje, já můžu tchýni milionkrát říkat, že štrúdl nechci, ona mi ho ale stejně pokaždé nabídne,
tuhle ho dávala Davidovi a ten ho vyplivl...
vitariánství bude asi lepší věc, ale zdá se mi, že bych neměla moc bohatý jídelníček
těším se zase na pokec, jdu vařit

s.arik
27. pro 2008

ještě k výkonům na syrové stravě...
http://www.cekujto.cz/video/wzQrN-P1VsY/victori...
paní měla 127kg a srdeční problémy, po 3 měsících na syrové stravě si s celou rodinou zaběhali 10km běh 😵
už jsou na syrovém přes 13 let (říká video, nevím jak je staré), vyléčili si artritidu, srdce, cukrovku a astma.

společnost? odmítat jídlo mi nevadí, mám s sebou vždy jablka 😵 horší doma s chlapem, ale i to se poddá.

aponchie
27. pro 2008

sarik:cetla jsem,ze jsi psala,ze ovocem se muze diabetik vylecit...a to jako jak jestli se smim zeptat? 🙂

mirec2711
27. pro 2008

aponchie: Vsetko to suvisi s detoxikaciou tela. So zbavenim sa neziaducich usadenych latok, ako hlieny, toxiny, zdegenerovane a oslabene bunky, a naslednou regeneraciou, ozdravenim a normalizaciou mnohych telesnych procesov. Tym padom kazda choroba - nie len cukrovka - sa dokaze vyliecit tymito principmi. Nie len ovocim. Aj hladovkou. Ale toto je len velmi strucne napisane. 🙂

s.arik
27. pro 2008

najet na 100% syrovou stravu. vyléčilo se tak mnoho lidí z rakoviny, cukrovky, astmatu....
viz kniha R.Morse nebo výše odkazáné video

dgm
autor
27. pro 2008

Tak hura, konecne mam cas sem zajit... tak jsem vas docetla, tak doufam, ze jste meli, ted uz i 😀 , pekne vanoce...
Sari, Mirinka je moc hezka a tak na me pusobi dospeleji, fotky hezke 😀 , hlavne s potravou psi a vitarianskou 🙂
A kdyz jsem u fotek, tak Stepanka uz taky neni zadne mimino, ale slecna, zacinaji vlasky, je taky moc hezka, takovy zvlastni puvab v obliceji...

Jeste taky jse zaregistrovala Agatku, ale ted si nejsem jista, jestli zde uz byla nebo je uplne nova, kdyz tak me opravte 🙂

U nas zatim vsechno dobre, Vanoce tradicne zbesile, hodne lidi, hodne jidla, vsehomozneho, vita i tradicni, no nemam silu a energii vysvetlovat prizni, ktera je u nas jenom nekolikrat do roka, jak to s nama vlastne je... takze doufam, ze si vsichni pochutnali, snazila jsem se. A pokud se masozravci dostali k vita dobrotam, tak chutnallo vsechno a nejake seminko snad vyklici, uvidime, pristi rok urcite pritvrdim 😀

dgm
autor
27. pro 2008

Listi, jak pokracujes s uzdravovanim? Tezko rict, z ceho to muzes mit, bud hodne jidla pate pres devate a ted se to vylucuje naraz jako pri detoxu, coz je ale na druhe sterane gajn... nebo jsi neco pri vanocnim cestovani chytla a ted se toho taky zbavujes ... V obou pripadech by rozhodne pomohl pust, ale s hodne ovozelem to taky zvladnes, hlavne zadne seminka, orechy, pohanku, nic, co by sice trochu, ale prece jenom , zatizilo traveni... Tak at je brzo lip.

dgm
autor
27. pro 2008

sterane gajn - strane fajn 😎

listicka77
27. pro 2008

dgm, myslím, že moje včerejší nevolnost a to bolení v krku spolu moc nesouvisí. prostě jsem něco chytla a te´d s tím bojuju. a to jídlo mi prostě nesedlo. půstuju. mám sice hlad, ale jíst nebudu. a zítra asi jen ovoce. ale já s tím mám trochu problém, já nikdy dlouho na samotném ovoci nevydržím, potřebuju se pak uzemnit zeleninou. takže jestli mi bude zítra líp, tak k véče ledovej salát s rajčaty.

aponchie
27. pro 2008

no ja nevim teda...kdyby to slo tak lehce proc je tolik nemocnych cukrovkou?to by jim preci aplikovali aby se vylecili a navic po ovocnem cukru se zveda hladina cukru v krvi mnohem rychleji a vic nez po cukru treba ve sladkostech 😝

mirec2711
27. pro 2008

pretoze cela moderna medicina je zalozena na businesse... kazdy lekar "lieci" len prejavy ... potlaca ich liekmi ... nikto sa nepozera na pricinu choroby ... lekar potrebuje zit s pacientov...

... jasne, ze po ovoci je rychlejsie hladina cukru v krvi ... pretoze fruktoza a glukoza nepotrebuje inzulin na stiepenie... su to jednoduche cukry... preto su pre diabetikov vhodne aj bez prisunu inzulinu...

aponchie
27. pro 2008

mirecku ja si nemyslim,ze vsichni co leci treba tu cukrovku jsou jen na prachy ono hazet vsecky do jednoho pytle je hodne pohodlne nemyslis?

btw a ty mas v rodine diabetika?ja jo 😉 uz 30let

dgm
autor
27. pro 2008

Aponchie, mrkni na tuhle knizku:
http://knihy.abz.cz/prodej/zazracna-detoxikace

jde koupit nebo i knihovny ji maji casto na pujceni ...
autor je sam lekar a tak vi, jak to v medicine chodi, sam popisuje pristup kolegu, co je zazite a nikdo nepremysli nad vylecenim, ale nad udrzenim stavu nemoci. Vyleceny clovek podle me leky nepotrebuje, pokud nekdo musi uzivat leky, neda se mluvit o vyleceni ...

agatka77
27. pro 2008

jj souhlas,jsem astmatik a alergik a každoroční léčba spočívá v tom,že vyfasuju od mudry balík léků (které neberu),mám je doma jen pro stav nouze (jako např.inhalátor).Klasická léčba neléčí,jen potlačuje příznaky.Nevidím v tom teda peníze,jak u kterého lékaře,ale to je prostě klasická medicína,ten lékař tomu buď věří,nebo to jinak řešit nechce.Od toho jsou jiní,co navrhují alternativní léčbu (homeopatie,již zmíněné půsty apod.....)

dgm:jsem šmírák,ale ráda bych se sebou konečně něco udělala,děkuju za povšimnutí 😉

aponchie
27. pro 2008

tak se spojte a zalozte vlastni ordinaci a lecte lidi na zaklade tohoto a urcite kdyz lide uvidi vysledky tak prejdou z toho "tupeho"davu jak rikate a budeme vseci zdravi...btw kdyz se lovili mamuti tak se to jedli syrove nebo to nahodou opekali nad ohnem? 😀

ja jsem astmatik a rozhodne me lekar nezasypava lekama 😉 spise me leci bez leku ,ale asi mas "toho vydelecneho lekare" 😀

agatka77
27. pro 2008

api:a jak tě léčí bez léků?

aponchie
27. pro 2008

solna jeskyne,cviceni yogy,inhalace,relaxacni dychani,more,morska voda...atdatd 😉

dgm
autor
27. pro 2008

No, kdyz jsme u astmatu, tak v te knizce je taky spousta novych informaci, vim to, protoze moje maminka byla co si pamatuju od detstvi astmatik, musela si foukat, nevim, jaka foukatka jsou ted, ja si pamatuju takova ta jeste za komunistu... ted jezdi na kole, se svym pritelem ma procestovanou republiku, pesky jako turisti, na kole celkem streky, leky zadne, foukatka uz taky ne ...

dgm
autor
27. pro 2008

Aponchie, hm, co popisujes, jsou vsechno dobre techniky, tak to uz jses na tom dobre, ze ti staci tohle vsechno a bez leku, to se da mluvit i dokonce o vyleceni, to jsem si myslela, ze mas horsi stupen.

mirec2711
27. pro 2008

aponchie: zbytocne sa budeme rozpravat o niecom, o com nemas informacie. Nepovedal som, ze vsetci idu po prachoch, teda ako pozeram spomenul som len to. Mas pravdu. Vyznelo to tak, uz to vidim no ... tak teda prepac... jedna strana... to je pravda, ze to je business... a aby som to upresnil, je to nedostatkom informacii a inteligencie...

mirec2711
27. pro 2008

je naozaj dolezite si aspon nejake informacie o tom vyhladat, precitat, preco asi hovorime to, co hovorime... nie len bojovat... to fakt nepomoze... bude to viest k dalsim a dalsim roztrzkam... preco si skor nepovies, " hmm ... asi na tom nieco bude, skusim sa nieco dozvediet viac" ... a potom skus hovorit nazory... budes mat ovela sirsi pohlad na tieto veci ... ved my ti velmi radi poradime , kde napriklad najst informacie o strave... pravdive, neskreslene, prakticky vyskusane... 🙂

agatka77
27. pro 2008

api:aha,tak tak se léčím sama 😉 ,to může každý udělat sám pro sebe.S našima jsme jezdili kvůli mému astmatu každý rok k moři a v zimě na hory,i kdyby na rohlíky nebylo.A do jeskyně chodím a jezdila jsem do lázní inhlalovat a jogu taky cvičím.No ale nedokážu si představit,že by mi doktorka nedala léky.Souhlasím s dgm

jinak teda je to hodne o psychice,ja ty leky neberu a jsem vic v pohode,nez kdyz jsem je brala.Jsem byvala zavodni plavkyně,hodně jsem sportovala,omezení nemívám.Krom vyloženě špatné situace v ovzduší,nebo když u našich někdo pálí PET lahve a já se toho nadýchám,tak potom mi fakt není nejlíp.Ale jinak jsem celkem ok celý rok

agatka77
27. pro 2008

u našich ve vesnici, ne u našich doma 😀

andulkaavetrelec
27. pro 2008

mirec: chápu, že jsi nadšený, ale praktikuješ teprve rok a zdá se mi, že jsi v "idealistickém mráčku"

jenom k té syrové stravě, možná víte, že:

v syrové zelenině a ovoci můžou být nejen dusičnany, ale i plísně, takže bacha na kvalitu
oříšky, to může být fakt humáč, pokud jsou žluklé, jako že často jsou, nejhorší jsou ale burské, protože často mají aflatoxiny, cž jsou takové milé jedovaté látky, proto je vůbec nejím, tuhle jsem si koupila rapaduráčky, jakože si dám bioburáky, jo a byly nějaké zkažené, jakoby je někdo pražil s vlasy, možná jim do hrnce spadla nějaká myš, no ocas jsem nenašla, ale šla jsem je vrátit, 25kč je přece jen 25kč
jinak u nás je zdravá výživa uprostřed města u silnice, měli tam biojablka, ale protože je nemohli prodat a aby se jim teplem nescvrkli, měli je dva měsíce před obchodem, kolem kterého jezdí denně mraky aut
jo a ovoce dovezené, které se trhá nezralé a dozrává v kamionech, nebo citrusy postříkané kdečím, taky nicmoc

jen chci říci, že záleží i na kvalitě těchto plodů

pro lištičku: dobře, srovnání lidí s krávou nicmoc,šimpanze bys brala?ti ale jedí červíky a taky se žerou občas vzájemně...

andulkaavetrelec
27. pro 2008

opice s banánem, to je skoro něco jako ježek s jablkem...