Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

dgm
autor
30. pro 2008

Sari, vis, jak bych to nenasilne udelala? Dala bych ji kazde rano do nejake schovky, treba miska s vickem, 2 - 3 chlorelly, jestli je do vecera sporada, tak dobry, jestli ne, tak nenutit, jestli sni treba jenom jednu, tak dalsi den bych tu jednu dodala, aby mela zase na den tu davku 3 ...

s.arik
30. pro 2008

maciku, nerada bych, aby zapadl můj dotaz na tebe 23:49. fakt mě to zajímá, jestli je to tajné, tož IP 😀

s.arik
30. pro 2008

jo, dobrý nápad dgm, na tu případnou dobu bojkotu.
zatím je to zbytečné, po tabletách jede jako po jiném jídle, je to takový otesánek trošku 😀

cecil
30. pro 2008

Sariku,náš pes mi jednou sežral půlku dávky chlorelly na půl roku....a čoveče oproti očekávání ani neměl zelenou stolici!!! 😀 😀 😀 Ale jsem myslela že ho zadávim na fleku, ono mu to toiž pěkně smrdělo, asi stejně jako kuřinec, nebo králičí bobek 🙂 .

cecil
30. pro 2008

A už fakt mizim 🙂

dgm
autor
30. pro 2008

Sari, kdyz mixuju namocene orechy, tak je tam zaroven i dost vody nebo pripadne doleju, any to utahl mixer a rozmixuje se mi to krasne dohladka. Pokud to chci suche, tak mam rucni mlynek s klikou, na strouhanku, z rohliku. Potom je to najemno pomlete, jako hodne jemna strohanka. Pokud chci vetsi kusy orechu, tak to dam do sekacku, ktery mam jako prislusenstvi ke kuchynskemu robotu. .

s.arik
30. pro 2008

aha, "rucni mlynek s klikou, na strouhanku" je asi to co hledám, děkuji 😵

s.arik
30. pro 2008

cecil, naší feně to taky hrozně chutná, jak to malá dneska vyplivla, hned byla tableta v psovi 😀

prý ta stolice nakonec nemá být zelená 😕 zpočátku je a pak už ne. když je střevo čisté, tak se všechnem chlorofyl vstřebá, při dávce 3g (6tbl) denně. 😕

a já stolici zelenou nemám, super. Mirka má 😒

macik
30. pro 2008

šari-hrála jsem solitér....no, chodím na ty jehly a takový nabíjecí stroječek jednou měsíčně a jinak doporučuje každej den uvařit vajíčko a pak připevnit na pupíku dokud nevychladne...teď o svátkách doporučil dvakrát denně a já místo toho týden vynechala (měla jsem tu ty návštěvy a furt jsem někoho obskakovala a teď jsem už druhej den lenošná troska, když nic nemusím 😝 )

s.arik
30. pro 2008

ale ne vždy, někdy má Miri hnědou a někdy zelenou.

taky jí hodně chleba, což by vysvětlovalo, nakolik ten lepek zalepí sliznice a zabraňuje ve vstřebávání.

animatua
30. pro 2008

cau pipky, ze vam se lezu, jak psala andulka ze se dite nedokaze doplazit po porodu k prsu, tak dokaze! je to reflex, i se to nejak jmenuje, ale zapomnela jsem jak.. kdyz se po porodu dite prilozi matce na bricho tak se behem nekolika desitek minut vysplha k prsu aby se prisalo.. bohuzel v ceskych porodnicich na to nedavaji cas :( to je mimo tema, nemam cim jinym bych sem prispela, snad jen ze jsem se prezrala, a nebyla to raw strava.. tak zase jdu

s.arik
30. pro 2008

maciku, nechceš se ho zeptat, nakolik by šlo vejce nahradit semínky?
fazole se např. lepí na ruce a tak...je to levnější a více vege než vajíčko 😀
a raw🙂
a taky je to rychlovka, vařit vejce je moc roboty 😀

macik
30. pro 2008

no, jde o to, aby to bylo horký, doporučuje i třeba oblázky a tak, ale to vajíčko fakt nejlíp hřeje...a pak ho sní manža s psékama 🙂

s.arik
30. pro 2008

anim,
díky za podporu, je to jak říkáš, lidské novorozeně hodně věcí umí.

pro spravedlnost ovšem nutno dodat, že i andulka měla pravdu, v tom smyslu, že oproti opicím je lidské mládě zpočátku ne tak dovedné.....musí se holt narodit dříve než by bylo ideální....ale tohle hezky vysvětluje H.Karp v knize Nejšťastnější miminko v okolí (teorie 4. trimestru)

ale tohle s raw stejně nesouvisí..............mezi zvířaty jsou holt velké rozdíly, a přece je jich většina býložravá, ať už se bavíme o morčatech nebo o gorilách, taková diskuze je planá.

ano, jsme JINÍ než šimpanzi a gorily, ale to neznamená, že je pro nás přirozená taková nebo maková strava.

pseudovědy nemám ráda.

s.arik
30. pro 2008

hele maciku, a jak si ho tam věšíš? 😀
zrovna mne nenapadá žádný způsob, jak zavěsit vejce na pupek....leda v nějakém látkovém pytlíku se šňůrou kol krku..

animatua
30. pro 2008

s.arik: jj rodime se jako nedonosenatka, o tom zadna 😉

macik
30. pro 2008

no, ideální je asi ovázat se nějakou hadrou a moc nechodit..já to dělám tak, že si lehnu na břicho a véco hodím pod pupík...jdu bucat, jsem kantáre...pa..

s.arik
30. pro 2008

dobrou,
a někdy zkus to vejce na noc 🙂 ráno bude mít chlap snídani a tebe to bude hřát co nejdéle 😵
a koukej do sluníčka, dneska jsem čepovala asi 10minut 😎 bez slunečních brýlí tedy 😀 ano, tak je to dobře, se zavřenýma očima a vycenit zuby, UV zabíjí bakterie a bělí zuby.

dgm
autor
31. pro 2008

Je, Sari, chtelo by to ozivit tema Potrava ze slunce...dobre, ze jsi mi to pripomnela. 🙂 Taky mi pripada, ze kdyz ted obcas po dlouhe dobe vysvitne slunicko, tak se toho doslova najim ...

s.arik
31. pro 2008

dělá mi dobře na oči.
cítím že je mám hrozně slabé....9D, čtení, monitor 😒 a po Slunci vidím několik desítek vteřin ostřeji, je to super pocit, škoda že netrvá déle.

poslední týden každým dnem uvažuju o té operaci 😔 ještě že nemám tolik tisíc, jinak bych už byla 3x pod nožem 😔

dgm
autor
31. pro 2008

Jeste mne napadlo, ze by ta Cesta sla mezi nama vyzkouset treba pres Skype, kdo ma ... potom uz by to slo predavat vlastnim detem ...

s.arik
31. pro 2008

ještě jsem nikdy neskypovala, to by bylo husté 😀 😨
a co takhle osobní sraz, zelený piknik na zelené louce?!
někdy v létě 😵

s.arik
31. pro 2008

tak, během včerejšího nočního pipkování jsem snědla asi 4 hrsti vlašáků. moje chyba.
obvykle si ze sáčku vytáhnu hrst, tu si dám k pc a zobu. ale včera jsem si já hlupák dala k pc celý sáček, no jak to asi dopadlo?! 😀

noc byla jako s balvanem v břiše, dopoledne také.
takže jsem si naordinovala 100% raw ovocnou mikrodietu, v 8h 3 mandarinky, až v 11h (!!! šílené, tři hodiny nejíst) jablko a po poledni už jím jablka ve svých obvyklých porcích jablko co 15minut 🙂

mám lehký průjem ale jinak je mi už výborně, dobrá lekce.
příště si semínka a ořechy vždycky dám k ruce jedině v rozumném množství 😀

dnes tedy žádné ořechy s kakaem 😒 ale byla jsem v tescu a mají šílené slevy!!! nakoupila jsem hodně ovoce a chtěla jsem to zelené že......no, koupila jsem jeden malinký ledový za 29 😝 a koukala co dál....hlávkáč sice jen za 18, ale úplně mrňavý, nevzala jsem ho...........tak jsem nakonec koupila pár rajčat a 3 avokáda a brokolici (super tmavězelený tip jen za 21Kč)

dnes i další dny teda budu mít večer salát z avokáda, česneku, ledového s., rajčat. a zelené papriky.

dgm
autor
31. pro 2008

Sari, pokud jde o me, tak se na osobni setkani s tebou moc tesim, i s ostatnima holkama tady... ale to co potrebuju vyresit, to ma kratsi termin...

listicka77
31. pro 2008

hmmm já byla v Lidlu, bylo tam dost vybráno (ale furt lepší než v Plusu, kde jsem se stavila předtím), ale na tu bídu to ještě šlo. ledovej v akci za 15,90! (ale malej a řídkej, no stejně jsem vzala dva). a koupila jsem svůj první a poslední letošní ananas, pěkně žlutej za 45. tak bude k véče. k obědu zeleninová polívka a bramborovej salát (u mámy, ta ho aspoň udělala se zakysanou smetanou zcela bez majonézy). nějak ten konec roku nezvládám. 😅 tak zítra ještě na novej rok tradiční čočku (pozdě mě napadlo, že jsem si mohla nechat naklíčit červenou) a pak se snad zase zlepším. 😵

přeju vám všem do nového roku, ať jste samy se sebou spokojené a se svým okolím poklidně smířené, ať jdete po cestě kupředu s co nejméně kroky do stran a zpátky a abyste se ve věcech, které se týkají pouze vás, rozhodovaly vždy podle sebe a ne podle někoho jiného... 😵
pf 2009 https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

listicka77
31. pro 2008

a taky bych vás ráda někdy osobně viděla. jen ta vaše morava (pardon sari, tvé slezsko) je dost daleko. ☹ nio ale vlakem ještě jezdit umím. 😵

s.arik
31. pro 2008

nepochopila jsem tě asi - co má kratší termín?
diagnozy tvých dětí? ☹
ráda ti jakkoliv pomůžu, ale například provádět kohokoliv cestou si moc netroufám 😕 no slovně na tom nic těžkého není, ale když jsem to sama úplně neprožila....

k mému průjmu: má žravost nezná mezí. mezi 12-15h asi kilo a půl jablek 😀 a o půl čtvrté už jsem měla pekelné chutě na čokoládu, tak místo toho jsem utřela avokádo s česnekem a nabírala to růžičkami brokolice - l u x u s n í p o c h o u t k a 😵 😵 😵
trochu mne mrzí, že jsem si tím asi stopla čištění, ale ty chutě nešly potlačit!

s.arik
31. pro 2008

lišti,
k Brnu je to pro tebe špatný spoj? je otázkou, jestli sraz neudělat někde v "těžišti" našich bydlišť, každá by dojížděla podobně daleko, ale zase kam se uchýlit, než pod stan 😀
anebo se někdo nabídne s pozemkem a dáme spicha u něj, ať už dgm nebo někdo jiný.

taková letní AP/RAW stanová víkendová akce by byla super 😀

za přání díky, taky vám všem přeji hezký rok 2009 🙂

listicka77
31. pro 2008

pod stan klidně, štěpule už ve stanu spala. i když tahat sama dítě, stan, dva spacáky, deset kilo ovoce 😀
do brna mám spojení celkem dobré ( ikdyž koukám, že ranní přímý vlak je už asi dávno minulostí), ale je to d a l e k o! i když koukám, že nejrychlejší spoje jsou přesně 4 hodiny. je to 358 km, to taky není zrovna zadarmo, no ale tak co už... 😉