Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

s.arik
2. led 2009

tannawe, každý má své slabiny, u mne je to čokoláda.
FAKT mi už pár týdnů nechutná, ale nedokážu ji nejíst ☹
není všechno jen o chtění......

a macik ještě nemá kuchyň, takže žvýká akorát jablka z pytlíku a pořádný žvanec je halt vařenina v restauraci nebo u příbuzných...až bude mít kuchyň a plochu na krájení zeleniny a roboty (mixér a tak), zase se ke koktejlům a šťávám a vůbec vita vrátí.........doufám
😵

babalala
2. led 2009

Sari - no trochu mám námitku - mlíko se průmyslově tepelně zpracovává těch posledních snad šedesát let, co se jede ve velkém, ale i kdysi bylo zvykem, když se nadojilo doma nebo koupilo na trhu od mlékaře, doma okamžitě svařit. A v těhotenství bych si nic nepasterovaného nelajzla kvůli listerióze.

tannawe
2. led 2009

sari a do toho hreseni se pocita i raw cokolada? ja myslela, ze kdyz je to raw, ze to je "koser"?? 😕

tannawe
2. led 2009

no ja uz jsem tady vylupala dve dvojky nejakeho biorebe a na to, ze stalo stovku tak to jde 😀 a jeste jsem se tedy nedopidila jak je to s tim vita x chlast??? ☹

s.arik
2. led 2009

babalalo,
většina raw-jedlíků mléko jako potravinu zcela zavrhuje. tak i já 🙂

pak jsou ale někteří, co si říkají, když je to raw, tak proč ne. viz diskuze odkázaná výše.

já nevím, proč bych mléko jedla, je to potrava pro mláďata, ne pro dospělé.
a i pro děti je dobré MM a ne KM, neb má totálně jiný poměr cukrů, bílkovin atd.

s.arik
2. led 2009

tannawe,
raw čoko je košer, neb je raw.
ale asi není nejlepší jí sníst půl kila denně.
prostě s rozumem.

vitariánství = raw je dobré, vše zahřáté nad 40 nebo 45st je špatné.
a v rámci raw jsou také věci lepší a horší, a hlavně jde o poměry. a také názory.

někteří lidé si myslí, že přirozeností člověka je veganství (jako gorily, orangutani), ti pak jedí hlavně ovozel, malinko semen.
pak jsou lidé, co se spíše vidí v šimpanzech (ti pravidelně jedí termity a bezobratlé a občas si uloví i malou opičku nebo antilopku) - takové lidé nevěří že nám dá ovozel všechno (vit.B12 ale i jiné věci), tak si dávají třeba raw mléčné produkty, nebo jednou za uherský rok biftek či mořské potvory...

sama nevím, zda je člověk spíše šimpanz nebo gorila 😀 a proto podléhám svým chutím a občas si dám tvrdý sýr nebo rybu, abych doplnila i ty aminokyseliny, co prý jsou jenom v živ. zdrojích...
nemyslím že to člověk nutně potřebuje, spíš se vymlouvám na ty chutě a nechce se mi do té teorie veganské zcela ponořit.

s.arik
2. led 2009

nevím, mléko prostě podle mne vůbec není správné jídlo.
to raději tu krávu sežrat ne?

babalala
2. led 2009

Naprosto souhlasím s mlékem - potrava pro mláďata - ale bez jogurtu, kefíru a sýrů prostě nemůžeme být.

To je dobře, že je vám na stoprocentně vita dobře.. 😉 Mně ale ne. V létě je to mnohem lepší - přežiju i na sedmdesáti procentech, ale v zimě ani náhodou. To samé mám s půsty - jsou období, kdy mi hladovění dělá opravdu potěšení a jde to úplně samo - jindy nevydržím ani blbé tři dny a žrádlo nemůžu vyhnat z hlavy..
(Teda mluvím o čase minulém, co si hraju na tu matku, tak samozřejmě nic.)

s.arik
2. led 2009

babal, tys půstovala tak dlouho? 🙂
hele hodně lidí píše, že se jim půstuje při ubývajícím Měsíci o 200% snadněji než při přibývajícím........nebo naopak, ach ta paměť 😖

s.arik
2. led 2009

mi zima nevadí, teda vadí ale na stravu nemá vliv. 95% času jsem doma...

tannawe
2. led 2009

Sari diky,fakt to moc rada ctu! Ale je fakt, ze si rikam, v nasem podnebnem pasmu v zime mam jist jake raw potraviny,kdyz jsou jen nejaka jablka, hrusky, redkve...? Piju hodne zeleneho caje /takze neco tepleho by bylo 😀 /,ale ja treba uplne miluju polivky!! Bez tech si to nedokazu vubec predstavit, jinak zbytek klidne ovoce,zelenina,ale rikam si jestli dokazu odhadnout zda davam telu proste vyvazene to co mam? Vis co mam na mysli, je to hrozna veda! 😅

s.arik
2. led 2009

polévky se dají dělat i raw, lišti ví.

dgm
autor
2. led 2009

Ahoj, tak to sem davam, doctene jeste nemam, tak ani nevim, jestli to sem listicka treba uz nedala ...

zasadotvorne potraviny:
http://uloz.to/1114997/obrázek008.jpg

kyselinotvorne potraviny:
http://uloz.to/1115001/obrázek007.jpg

Jestli to takhle bude stacit, abych enmusela zakladat album?

tannawe
2. led 2009

raw polevka? Tak to me zajima, klidne dohledam zpetne!! 😲

s.arik
2. led 2009

něco jako mixovat rajčata a koření, do toho kostičky jiné zeleniny, celé to ohřát na 35-40st.

prý výsledek o 100% lepší než popis, ale já vaření nesnáším, takže jsem to nikdy ani nezkusila.

tannawe
2. led 2009

jste vazne super! sakra se se mnou uz manzel rozvede jestli zacnu s vita 😀 😝

dgm
autor
2. led 2009

Je, ono je to presne obracene 😀 😀

Vic uz nezvladnu, jedine ze by to nekdo prevedl k sobe do alba...

zasadotvorne potraviny :

http://uloz.to/1115001/obrázek007.jpg

kyselinotvorne potraviny:

http://uloz.to/1114997/obrázek008.jpg

s.arik
2. led 2009

super, dgm, mi to funguje.

macik
2. led 2009

tan-ano, je to u mě nedostatek vůle..je to takový začarovaný kruh...mám velkou nadváhu a v důsledku toho mám sníženou činnost štítné žlázy a nedostatek energie....ve stresu pak doplňuji energii nekontrovatelnou žranicí, je to něco naprosto mimo mou kontrolu a celé se to tím zacyklovává..já to vnímám tak, že když zhubnu, pak budu mít o něco víc energie a postupně se rozvolní i ty další věci...chodím k akupunkturistovi, který tvrdí, že teď nemám hubnout, že to půjde jen za cenu velkého sebezapření a že když se pak najím, tak se mi to hned hodí zpět....mě to ale nedá, snažím se hubnout i tak, ale stejně mě to furt přepadá a pak žeru...nicméně s větším podílem vita je to lepší....co mi to teď hodně komplikuje je fakt, že mám hodně povinností do školy a měla bych vlastně celej den jen sedět a číst a psát....to mě tak deptá (protože nedostatek pohybu mě fakt nervuje), že školní práci odsunuju, čímž to je zhoršuju, ale přece tu zatracenou školu nenechám těsně před cílovou páskou...no prostě bude to se mnou všechno ještě komplikované..moje mysl je výkonnější než mé fyzické tělo 😝

babalala
2. led 2009

Sari - půstovala jsem i čtrnáct dnů - a končila jsem jen proto, že jsem měla strach, abych vůbec byla ještě schopna někdy jíst, protože jsem si málem vybudovala závislost na té fyzické i tělesné pohodě bez jídla.. 😀

Souvislost s měsícem mě nenapadla, nikdy jsem ji nesledovala, ale s odstupem času mi došlo, že před vánoci to šlo vždycky samo, v lednu - naprostý propadák, únor, březen - pohoda, léto - ne. A že se to docela kryje s půsty křesťanskými, které vycházejí z kdovíjakých pohanských zvyklostí.. Což posiluje můj názor, že nic není náhoda a stačí jen poslouchat tělo a ono už si řekne.

s.arik
2. led 2009

babal, které tělo mám poslouchat?! 😔 to které doporučuje monodietu čokoláda a studené kakao plus jablka?!

jsi dobrááááá.

já při každém půstu zvracím a je mi zle jak ďas. ale to se poddá. pokud nejsem těhu a dostanu MS, tak hned po ní si dám třídenní půst.

s.arik
2. led 2009

hele a ty jsi půstovala podle nějakých konceptů, nebo ti to začlo "samo"?

a půst=jenom voda?

tannawe
2. led 2009

Delate pusty opravdu podle mesicniho kalendare?

s.arik
2. led 2009

já ne, to tady asi nikdo.
lišti kojí, tak nemůže, jajinak dělá jedničky a trojky podle nálady a taky tak, aby vždy nabrala zpět váhu - nechce hubnout.

mi je u půstů děsně blbě, ale chci se dokopat co měsíc trojku.

tannawe
2. led 2009

jásny...ja prave jo, tak me zajimalo jestli je to ucinnejsi nebo ne... 😉 jinak u nas to jisti snad jen yom kippur 😀

s.arik
2. led 2009

to je co/kdo

tannawe
2. led 2009

no to je zidovskej svatek kdy se prave drzi pust a clovek zpytuje svedomi 😀 😎

vikinka27
2. led 2009

tak som si chcela hodit zajtra jednotku (aj manzel bol celkom pristupny...). vecer sa nahlasili na zajtra kamarati, co sme ich vyse roka nevideli, takze z toho asi nic nebude ;(
no, este sa rano rozhodnem.
dievcata co kojite, pili ste pri jednotke alebo nie???

s.arik
2. led 2009

já ne.
nebo jenom svlažit rty trošku, ale pít ne.

tannawe
2. led 2009

viki na jednotku se hodi vic nedele 😉 😉