Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

s.arik
6. led 2009

no a tady se milý Hugo fakt jako rozšoupl 😀

"Doma:
4:15 - lžička chlorelly&spiruliny rozmíchaná ve šťávě ze 2 pomerančů, doplněné vodou do 0,3l
V práci:
8:00 - půl deci vody Fromin
13:00 - deci vody Fromin
A opět doma:
14:30 - 3 banány, 2 kaki, 33 bobulek hroznového vína, 2 hrušky
15-17 - postupné ochutnávání kokosového těsta při výrobě kokosových placiček
18:00 - gaspacho + 2 lněné placičky
19:00 - lžička chlorelly&spiruliny rozpuštěná v 0,3l vody a s velkým překonáním vypitá (v té pomerančové šťávě mě to chutná, ve vodě už tolik ne)"

a už mlčím.

listicka77
6. led 2009

co jsou "okry"? a co "banánový chleba"? nechápu, že někdo počítá bobulky vína. 😀 (heč dnes jsem ho koupila za 45 káčé!)

s.arik
6. led 2009

jo, Awa je taky drsná.
momentálně mne ale více oslovuje "cesta" Huga, protože podle jeho původní váhy přes 100 kg soudím, že taky byl jako já požírač-otesánek.................a dostal se z toho..............mi to ještě nejde.

zatím to neumím. vím že jím proti smutku, stresu, z nudy, ze zlozvyku, z příležitosti---z hladu vlastně nikdy, krom rána.
a to chci změnit, jíst jen na hlad a ne si tím pseudoléčit psychiku.

s.arik
6. led 2009

okry nevím

s.arik
6. led 2009

lišti, já hrozno kupuju max do 35Kč, čímžto se vysvětluje, proč jsem ho jedla naposled v listopadu 😀

listicka77
6. led 2009

ten banánovej chleba mi přijde trochu brutál kombinace.

sari, no právě že hugo měl 100 kg, takže se s ním vůbec nemůžeš srovnávat. jste úplně jiné typy! tak to zatím neřeš, jo? (ale ono by se taky ušetřilo, co? kdyby se míň jedlo).

skolara
6. led 2009

skoda ze na svk je to s vyberom ovocia a zeleniny take biedne ☹

skolara
6. led 2009

a uplnne najviac neznasam ked predavaju totalne tvrde a nedozrete ovocie 😠 mozno vyber by aj bol ale je to na prd ked je to vsetko nedozrete 😠

listicka77
6. led 2009

nějak mi chybí můj pravidelný zeleninový salát! cítím, že dneska bylo zeleniny málo (jen dvě rajačta a kus mladé cibulky v tom gazpachu). kdybych měla stejné plány jako každou noc, tak bych si ho ještě asi dala. ale já vypínám pc a jdu spát! rozhodla jsem se, že dneska nebudu pracovat. po několika týdnech chození spát mezi 2 a 4 h jdu spát před půlnocí!!!

skolara
6. led 2009

a este ma napadlo. Co si myslite o vigantole? aj v cechach davaju detom tie kvapky nie. Vitamin D.
Ja ho malej velmi nedavam. Prieci sa mi ju napchavat liekmi 😒 😅

jajinak
7. led 2009

Já teda taky úplně nechápu,proč chce někdo absolutně minimalizovat počet jídel,pokud je na vita stravě.Přece pokud jim jen raw,tak proč bych se toho měla vzdávat,když je to plné vitaminů,enzymů,aminokyselin a jiných důležitých věci,tak si je přece nebudu vědomě brát,zvlášť,když nemám nadváhu.Tohle rozhodně není a nikdy nebude můj sen,pokud nepřiberu 20 kg,což 100% nehrozí(co bych dala aspoň za 2 kg).Mám spíš opačný sen. 😅

Jak tady byla řeč o štítce,tak mně po 2.porodu zjistili hyperthyreosu(zvýšená funkce ŠŽ),trvalo to půl roku,od té doby to mám dobrý,nic neberu,akorát mi vždycky dr.řekne,že mám trochu zvýšené protilátky,ale to prý už bude pořád i když bude ŠŽ v normě.Tak by mě zajímalo,jestli se vita stravou může zamezit těm protilátkám v krvi.Teoreticky věřím,že jo,po přečtení Morseho,ale prakticky si to nějak nedokážu představit 😅 .V březnu mám jít na kontrolu,tak jsem zvědavá,jestli se něco změní.A jestli se to vůbec může za tu dobu projevit.

dgm
autor
7. led 2009

Neco pozitivniho, Angela Stokes je slavna 🙂 objevila se o ni zprava na CNN:

https://www.youtube.com/watch?v=rk4sw_rYucg

Ten zasobeny obchod, ach !

dgm
autor
7. led 2009

Jajinak, stoprocentne se mi vybavuje se stitkou Renata, ale nevim, s kterym typem... tak se ji primo zeptej, protoze netusim, jestli to psala v denicku nebo nekde ve vlakne o nemocech ... Mam za to, ze zadne leky nebere.

jajinak
7. led 2009

No jo,ono je dneska asi hodně lidí,co nemají ŠŽ úplně v pořádku.Já jsem ráda,že se mi to rychle spravilo a snad už se to nevrátí.Příznaky teda nemám,akorát ty protilátky 😖

dgm
autor
7. led 2009

Co rict na toto? Ted jsem si precetla na AP :

sueanek • 1d • Dnes v 08:01

Která pravidla porušuje: | Zruš Devcata, poradte, v cem se nachazeji nejaka prirodni prebiotika nebo probiotika, kdyz se vynechaji jogurty (a umele bobule)? Mam pocit, ze dobre osidlene strevo temahjle breberama a prisun zivin pro ne souvisi s imunitou organismu, takze je zahodno se o ne starat...

s.arik
7. led 2009

jajinak,
chápu, že nemůžeš pochopit, o co mi jde. protože ty jíš zodpovědně, více méně jenom na hlad a chceš přibrat. daří se ti poměrně slušně jíst jenom raw. máš ráda půsty, které tě pročišťují.

zatímco já jím více než 10x denně, a myslím že takhle prostě tělo nemůže nikdy dobře trávit.
dále jím často jenom z nějaké psychické potřeby, aniž by tělo potřebovalo.
málokdy odolám nějaké neraw lahůdce, když se naskytne příležitost. příležitost je každý den. a když není, tak si jdu do obchodu tu čokoládu koupit sama.
při půstech je mi špatně a to nehodlám podstupovat častěji než jednou za dva měsíce, což nepovažuji za dostatečné.
konečně, moje váha je mi totálně lhostejná. (v rozumném rámci řekněme plus mínus deset kilo kolem současného vychrtlého stavu)

kdybych se naučila jíst jenom 3x denně, nachystala bych si haldy ovoce a mísu salátu, jedla bych jen doma a nebyla by příležitost hřešit. ale když jím co půlhodiny, těžko se odolává tomu krámu pod domem (chodím kolem 4x denně se psem). a taky se můžu vymlouvat na to, že jídla "nemíchám", ovoce jsem měla před 30min, tak si můžu dát sladkost.......nebo brambory......
ale při třech porcích denně a současné monodietě prostě na hříchy není prostor.

navíc všichni tihle co jí málo, popisují lehkost a klid, který já neznám, protože 40% svých duševních sil vyplýtvám na shánění potravy pro nejbližší minuty.

dgm
autor
7. led 2009

Sari, taky bych to u tebe spis videla na psychicky problem ...no, holt si kazdy neco neseme z drivejska v sobe, tech frustraci je hodne, je nas takovych hodne a netyka se to jenom jidla ....

jajinak
7. led 2009

Šári,nemyslela jsem to na tebe,ale obecně na všechny,co chtějí jíst málo 🙂 .A já ale nejím vždycky jen na hlad,často mě honí mlsná nebo prostě už nemůžu vydržet s chutí,tak si dám zase něco.Ale když je to v rámci raw,tak mi to vůbec nevadí,pokud teda mám strávené ovoce.Ale je fakt,že těch 7 dní,co jím 100%raw se to zlepšilo a chutě umím mnohem lépe ovládat.Třeba včera odpoledne,když jsem snědla semínka s medem,tak jsem dostala šílenou chuť to zajíst chlebem s něčím,pač jsem byla přeslazená.Chvíli jsem tu lezla od ledničky ke špajzce a nevěděla jsem jestli jo nebo ne,ale nakonec jsem to překonala a nic jsem si nedala a šla si radši lehnout(malej taky spal),no a když jsem vstala,tak už mě chuť přešla.

s.arik
7. led 2009

dgm, čti AP dál, je tam debata o dušení mrkve

s.arik
7. led 2009

jj, psychický problém to bude, zatím na sebe přitlačím s půstem a raw, plus buddhismus, a nějak se to vyřeší.

ještě by mě zajímala pořád ta Cesta, ale sama ji nezvládám.

macik
7. led 2009

dgm, Renka léky na štítku bere-když se jí to zhorší, ale pak zas má období, kdy nebere...má stejně jako já nedostatečnou funkci, ale mnohem nižší dávkování než já....což jí závidím...ta štítka je právě potvora, když vidím, že i ta Renka-důsledně raw a půstující ty léky jí, tak je mi z toho lehce nevolno...

dgm
autor
7. led 2009

Sari, ja jsem to samotna nezkousela, jenom si tak vecer lezim neco si zkousim, ale tak slezu maximalne ty schody a dal nic, proste si myslim, ze je tam ten provazejici vic nez dulezity... obdivuju vsechny, kteri to zvladly bez asistence druheho . V kazdem pripade tomu verim, ze to funguje.

s.arik
7. led 2009

taky tomu věřím

dgm
autor
7. led 2009

Maci,
aha, s tou Renatou, tak jsem asi cetla zrovna ten prispevek, kde pise ze leky nebere... je toho hodne, tech lidi tam, to se neda vsechno usledovat 🙂 ... no ale porad lepsi davky snizit nez brat velke mnozstvi, co ?

jajinak
7. led 2009

Včera jsem vařila výbornou bramboračku a nejdřív jsem si řekla,že teda poruším,ale nakonec jsem si vůbec nedala.Co se to se mnou děje? 😲 Teď mi volal mhd z práce,že má hroznou chuť na houbovku s bramborovým knedlíkem,uááá,vůbec mi to neusnadňuje.Tak jsem řekla,že mám málo hub ,ale prý přinese od máti,smetanu prý dnes koupíme,tak mi došly argumenty.A říct mu,že mu to prostě vařit nebudu,nemůžu,pro klid v rodině.takže je to zase na mě 😉

jajinak
7. led 2009

Já jsem brala léky na ŠŽ jen těch půl roku,co mi to zjistili a ještě nízký dávky,abych mohla dál kojit,a pak se to spravilo a od té doby nic neberu,naštěstí.

macik
7. led 2009

jajinak-léky na štítku nemusí kvůli kojení být v nízkých dávkách-naopak předpokládám, že pokud zůstanu na lécích, tak budu v těhu a při kojení mít spíš vyšší než nižší dávku, ale mám opačnej problém než ty..ty máš nadměrnou funkci..nicméně léky se na to berou stejný jen v jiných dávkováních

jajinak
7. led 2009

Nevím,mně to tak řekli,když jsem měla zvýšenou funkci,že abych mohla dál kojit,tak že budu brát nižší dávky třeba delší dobu a nebude to tak razantní,jako kdybych brala vyšší dávky jen krátce.Nepídila jsem se po tom,po půl roce se to vrátilo do normálu a mám pokoj,takže jsem se o to dál nestarala.Doufám,že se to nevrátí.