Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

s.arik
17. led 2009

hojte,
sraz byl moc fajn, nejdříve hromadný, to bylo prima poznat nové pipky a jejich děti, ale i potom večírek jenom s macikem byl super!!
M. je fakt sympatická holka, nádherně mi zahrála na housle, příjemně jsme pokecaly, Miri byla na vrcholu blaha z erárních hraček Helenky Donor 😀 pohoštění bylo 100% raw a lahodné a byly toho opravdu haldy.................Mirinka se nezapřela jako otesánek, nejčastější její rozkaz zněl "ham!" 🙂 snědla tam hromady ovoce, což zpětně prokázala i tím, že kakala obří kravince ráno u macika, ve vlaku do záchodu a ještě doma, před chvílí.....uf, musí být o tři kila lehčí 😀

s.arik
17. led 2009

lišti, napiš více o tom pořadu, jak to vyznělo?

no a díky Macikovi hlásím druhý den 100% raw 😎 dnešek jedu třetí, snad mi to vydrží do večera.

jo a M. tam měla plno senzačních knih (KK, RaBR, Tepperweina, Malachov, Cingroš, Bays....) takže když se pak po půlnoci vydala do postele, já si ještě tři hodiny četla vybrané pasáže z toho, co jsem ještě neznala, paráda, cítím se opravdu obohacena 😵
(doufám že se macik necítí pouze "vyžrán" do dna 😀 )

macik
17. led 2009

šarik-že bych se cítila vyžrána poté, cos mi tady nechala několik kilo jablek, dva obr ananasy, avokáda a bůhvíco ještě, se teda říct nedá...naopak přemýšlím, že část odlifruju ke tchánovcům...kdybych měla kde odšťavňovat, tak si dám šťávové dny, ale takhle..

já právě přemýšlela, že jsem si během tvého pobytu dvakrát tak jako mimochodem na něco povzdechla a nechtěla tím nic říct, ale ty jsi vždy reagovala...to první si už nepamatuju, co bylo, ale to druhé, jsem ráno vzdechla, že musím dělat věci do školy a tys byla do čtvrthoďky vypakovaná...jsem si to prvně ani nedala do souvislostí, až následně....tak jsem jen chtěla říct, že to neměl být náznak, že už máš jít, já tak vzdychám neb mě to nebaví...takže od rána jsem napsala jen asi deset řádků k jednomu již přečtenému textu a učetla kus jiného, ale jinak jsem dělala tisíc jiných věcí a byla bych klidně s tebou dál prndala 🙂

listicka77
17. led 2009

sari, no přečti si taky na vitariánovi, co o tom soudí jiní. sabotáž je takový typický formát pro mládež, s šílenými moderátory, proložený klipy, anketami na ulici atd., s divnou kamerou a střihem... 😝 tedn dnešní díl byl o alternativních způsobech stravování, takže tam byla dieta podle krevních skupin, vegetariánství, makrobiotika a vitariánství, mezi tím mluvil chviličku gastroenterolog, který v podstatě vyznávala názor, že se má jíst všechno... nebyl tam na nic pořádně prostor... přišlo mi to fakt obludný. nic proti Standovi, snažil se, mluvil hezky. ale fakt si nemyslím, že by to kohokoliv z mládeže přivedlo k vita (a jakémukoliv jinému alternativnímu výživovému stylu). winky to nahrávala a hodí to na youtube.

s.arik
17. led 2009

maciku, že máš toho dost do školy přece už vím dlouho, počítala jsem předem s tím, že po snídani pojedu domů 🙂
no a jablka jsem ti tam pravda nechala, ovšem tvoje pohoštění alá Lifefood a exotické ovoce muselo stát podstatně více až násobně, než můj příspěvek........ale už teda dost o tom, to jsou ty moje blbé fixace na prachy, až budu robit, třeba nebudu tak neurotická 😀

ad jablka: nemáš lis? já myslela že máš🙂jinak ta jablka asi vydrží dlouho, jsou tvrdší a kyselejší....

lišti, dík, na ten pořad možná kouknu.

listicka77
17. led 2009

jo, tak tady je odkaz jen na ten kousek o vita

https://www.youtube.com/watch?v=tf6q28ycjzI

(ale je lepší si přetrpět celou tu půlhodinu, aby měl člověk ten kontext, v jakém to bylo)

s.arik
17. led 2009

zkoukla jsem ten kousek, a víc vidět nechci 😀
ale jooo, není to tak špatné, někoho to jistě osloví a zadá vitariánství do Googlu 🙂

koukám že ten Standa je sympaťák............a k vychrtlosti má daleko 😎

listicka77
17. led 2009

maci, měla jsi vyfotit tu vaši včerejší hostinu! je jen letmo k nahlénutí v pozadí na nějaké fotce u teres tuším. muselo to být úžasné! 🙂

s.arik
17. led 2009

bylo.

ananas, mandarinky, hroznové víno - to snědla Miri skoro hned a skoro sama 😀
brouci 2 druhy
mrkvánky a lněnky a pohánky a různé sluněnky, 2 druhy čokolády, máčené pinie, mandle, pistácie, slunečnice...
okurka, ředkvičky, mrkev, paprika
kekule a ještě jiné -kule 🙂
a řada dalších věcí, macik to fakt vzala ve velkém stylu!

příště bychom měly udělat vita-sraz a předem naplánovat, co kdo donese, aby tam bylo fakt všechno 😵 a zároveň se zátěž finanční rozložila na všechny podobně.

listicka77
17. led 2009

tyjo, chjtěla jsem něco hutného do žaludku a vypila jsem celou plechovku kokosového mléka. ještě navíc strašně rychle. a je mi hrozně špatně. ☹

s.arik
17. led 2009

lišti, plechovka kokosového mléka? to čtu poprvé, co to je?

špatně? ☹ tak máš asi dvě možnosti - nejíst nic a čekat až to slehne, nebo vypít litr vody se solí a vyzvracet se : 😝

s.arik
17. led 2009

haha, jsem solidární, už mám v sobě 100g strouhaného suchého kokosu jen tak 😀 😀 😀

chtěla jsem dělat kuličky, ale nemám namočené oříšky a slunečnici, tak až zítra no.

listicka77
17. led 2009

no furtř ještě mám celkem rychlý a výkonný metabolismus. už je mi líp. 🙂 ale úplně good to ještě není. tak ještě chvíli nic a tak kolem deváté se zas naláduju salátem. naložila jsem si růžičkovou kapustu, tentokrát ji nechám uležet pořádně a sním ji až v pondělí. 🙂
jo a co to je - prostě extrakt z kokosového ořechu a voda. taková hustá bílá věc. už to nemusím (ani v menším). možná se mi po tom i na chvíli zprotiví kokosy, tak nebudu muset řešit dilema, zda koupit či nekoupit kokosy, z nichž polovina bude mít plíseň. 😀

listicka77
17. led 2009

příště vitasraz? 🙂 (mmch furt si myslím, že by bylo prima udělat nějaký veeelký piknik, klidně pod stanem, až bude teplo; ale asi bych byla schopná dojet i do brna, mám to jen 4 hodiny, ne? 😀 ale až bude tepleji, tohle roční období nenávidím čím dál tím víc!)

s.arik
17. led 2009

lišti, no jasně!!!! já s tím natvrdo počítám, že piknik bude.

akorát macika prý pod stan nedostanem, tož to by chtělo najít hezkou lokalitu v okolí Brna, udělat piknik na louce a pak se přesunout do Teska a nakonec k macikovi 😀 😀 😀 😀 😀 😀 nebo dgm, ale ta je tak strááášně tajemná, to asi nepůjde.

ovšem na sraz by přijít měla. jo a dgm, fotku si dej do pasu, prosím pěkně 🙂 i kdybys tam byla malá tečka na rozlehlé louce, je fajn tu mít něco, podle čeho tě hned poznáme 😵

s.arik
17. led 2009

macik se asi učí, že mlčí....taky bych měla, ach jo, zkouška už za tři dny.

listicka77
17. led 2009

no já bych zas měla pracovat. a nende mi to. dítko jsem odložila, že jako budu makat a flákám se na koňovi. jsem ji donesla k našim, v ruce jsem měla banán a mrkev, ona mi tu mrkev neoškrábanou a neumytou sebrala a začala ji kousat (ale je bio)... když jsme tam došli, tak táta hned že má pro ni připravený fenykl. tak tam seděla na zemi, kousala fenykl a mrkev, no radost pohledět. 🙂 jsem ho chudáka posledně sprdla za tu den starou v osolené vodě vařenou a v mikrovlnce ohřívanou mrkev a petržel, tak mi dneska chudák volal, aby se radši přeptal, jestli může dát do mixované mrkve pomerančovou šťávu. 😅

achjo, proč ne macik pod stan? tak kolik se nás bude pod stanem vitasrážet, když to bude bez macika? ale mohli bysme někde zalágrovat blízko brna a macik by mohla na piknik přijet, ne? spát tam nemusí... ale do léta času dost. 🙂

listicka77
17. led 2009

jo a jak reagovaly na vita-občerstvení nevita-pipky? 😉

s.arik
17. led 2009

no tak jsem to myslela 🙂 piknik i s macikem, jenom bez té noci .. ale je to hrozná škoda, macik je prima baba a nejlépe se kecá jak známo v podvečer a v noci 😀

macik
17. led 2009

kdepak lišti, já si schrupla..ale i něco přečetla do školy, ale vše, co jsem si předevzala a teď jsem hodinu hrála solitaire..jsem ostuda 😝

můžete rozbít stan na naší zahradě, až ji trochu upravíme (to ale asi tak rychle nebude) anebo spát ve spacáku v učebně bez postele 😝

macik
17. led 2009

teda kdepak šari...to je samé šššš a člověk neví, komu píše 😀

dgm
autor
17. led 2009

Ahoj, no s tim odhalovanim totoznosti ... fotku sem snad v brzke dobe dam, ale kdyz si pomyslim, ze jsem vubec nemela v planu se zde nejak predstavovat, natoz zakladat diskuzi ... Puvodne jsem chtela jenom poradit tenkrat Dashak a Honzine, ktere se zrovna v jeden den ptaly na AP co s nemoci... Kona jsem zacala procitat z duvodu toho, jak jsou lidi ochotni zmenit svoje zvyklosti, pokud jim clovek poradi na konkretni otazku konkretni odpoved, co s nemocnym ditetem, nebo se sebou...
Mam plany do budoucna a souvisi to samozrejme s vitarianstvim, no uvidime, co vsechno dokazu a nedokazu ...

dgm
autor
17. led 2009

StandaK je moc hezky chlap, predstavovala jsem si ho jinak, prijemne me prekvapil, i ten projev, klidny hlas, suverenni, vedel, co rika, ten by byl schoplny obhajit svuj nazor tusim i ve vetsim casovem prostoru, pokud by ho dostal v jinem poradu ...

listicka77
17. led 2009

hele dgm, fotku už nám tady slibuješ asi dva měsíce! 😀

macik
17. led 2009

dgm-taky se mi standa líbil i jako chlap 🙂 ..a fotku můžeš dát takovou, aby nebylo moc vidět 😅

listicka77
17. led 2009

a nebuď tak paranoidní. 🙂

dgm
autor
17. led 2009

Jenom technicka poznamka 😀
Ta holka nebyla Dashak, ale Dasap 😎 tak se omlouvam , tu prvni znam asi jenom podle nicku, ze zde na MK je.

s.arik
18. led 2009

nevita-pipky proti vita občerstvení nic nenamítaly, děcka zobly něco z ovoce a mamky zkusily raw čoko, placičky a sluněnky a -kule, myslím že všechny říkaly, že jim to chutná 🙂

dgm,
koukni třeba na fotku od macika a představ si, že by ten svatební pár byl na fotce 2x menší, to už nepoznáš ani zda je to chlap/baba, blondýna(bruneta.........a přesto má ta fotka svůj charakteristický tvar a barevnost a tak se člověk v diskuzi daleko lépe orientuje 😵
nebo taková anastázie, z té jde vidět jenom roztažená ruka, a jelikož neumím číst z dlaně, jako by nebylo vidět nic 😀 a přece mnohem lepší než žádná fotka!

mám za sebou 3 dny 100% raw, ani jsem nevěřila, že to půjde, hodně potáhl macik a raw-hody vč. čokolády. uvidíme, jak dlouho vydržím dál, ale dnes asi podlehnu čistým vařeným bramborám.

listicka77
18. led 2009

já mám za sebou zatím dva dny raw, dneska předpokládám taky ničemu nepodlehnu, uvidíme, co dál. 🙂

jajinak
18. led 2009

Včera jsme byli v kauflandu a měli jsme zrovna štěstí na nějaké slevy ovozelu.Ledový salát za 19,90, pomelo za 26,90,hrozno 46,90,ananas 22,90.Tak toho mám požehnaně,akorát mě mrzí že tam nemají špenát,ten u nás jedině v hypernově a tam už se mi nechtělo.Takže kaufland doporučuju ještě dnes 🙂