Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

s.arik
21. led 2009

no určitě všiml, ale nekomentuje to 🙂 občas mi nabízí, jestli si dám, že si udělal česnečku nebo tak, ale já vždycky odmítnu, že mám před půstem nebo po a nemůžu slané 😀 😀 😀
ale my jsme hodně jedli odděleně už dříve, protože máme jiné zvyky......já jím 20x denně, on tak 2-3x denně.
on jí pořád "obědy" (třeba dnes měl pokud vím jenom 3x segedin s knedlíky), zatímco já na teplé nikdy nebyla - když je oběd 7 dní v týdnu, tak jsem frfňala.......vždycky jsem si ujížděla na pečivu, jogurtech, ovoci, čokoládě....oběd max. 3x do týdne.
on jí furt maso a uzeniny, mi to nikdy tolik nejelo.......já jím často ovoce, on nikdy...

čili my jsme byli zvyklí jíst odděleně, až na ten společný oběd 2-4x týdně. teď už ani to ne.
případně když chce k masu brambory, tak si trochu dám taky, ale těstoviny bojkotuju 100% (obiloviny)

lenkakt
21. led 2009

no, třeba vidí, že ti změna prospívá, takže to komentovat nemůže, když s tím nesouhlasí 😀
držím ti palce! já zrovna strašně bojuji s různými chutěmi, naštěstí kuchyně je u rodičů v přízemí a děti spí v patře, nechce se mi je tu samotné nechávat, jsou tu hnusné strmé schody

lenkakt
21. led 2009

no, třeba vidí, že ti změna prospívá, takže to komentovat nemůže, když s tím nesouhlasí 😀

s.arik
21. led 2009

lenko, to je sice dobrý vtip, ale dvakrát? 😕

😀 😀 😀

lenkakt
21. led 2009

fuj, měla jsem tu několik oken v prohlížeči, uklízím a ono se to takhle několikrát pošle, hanba ☹ omlouvám se.

listicka77
21. led 2009

tak na mě dneska asi přišla nějaká utrácivá nálada. byla jsem v hypernově (díky jajinak za tip na ledový salát v akci 1+1) a jen tak letmo nakoukla do regálů tchiba. a měli tam KERAMICKÝ univerzální nůž s 10 cm čepelí za 399,-, tak jsem neodolala, no. 😔 já mám totiž už několik let trauma, že nemáme žádné kvalitní nože a že tomu stejně nerozumím, abych byla schopná si je pořídit. k svatbě jsme si mj. přáli sadu nožů v dřevěném bloku a očekávali jsme nějakou rozumnou kvalitu. a místo toho jsme dostali blok a nože samostatně. blok má 6 malých otvorů, takže se do něj velké nože nevejdou. a ty nože jsou nějaké totální šmejdy (tržnice?), co nejdou ani pořádně nabrousit. no tak furt všechno krájím takovým stařičkým zubatým nožem (u zubatého zas tolik nevadí, že není dost ostrý) a furt si říkám, že by to chtělo něco lepšího. no a když mě potkalo tohle, tak mě to prostě přemohlo, ačkoliv normálně nějaké ničení vitamínů nebo enzymů stykem s kovem vůbec nežeru. 😀 tak jsem si do salátu nakrájela okurku a ředkev na nudličky nožem, ačkoliv to jindy dělám na V-krouhači. krájí pěkně. 😵
(hehe a když jsem měla naposledy "kuchyňskou" utrácivou, tak jsem si pořídila škrabku na brambory victorinox za stovku 😀, v září na dovolené 😀)

u rodičů jsem užírala zeleninovou polívku z hrnce. no ale furt lepší než ujídat nějaké pečené lahůdky. jinak raw.

s.arik
21. led 2009

lišti, super, ke keramickému noži velmi gratuluji, taky ho mám v merku, ale ještě jsem ho v krámě nezahlédla...

já mám taky hroznou chuť na neraw, hlavně na pečené brambory s pórkem na olivovém oleji 🙂 ale ještě ne, ještě chvíli vydržím...

listicka77
21. led 2009

sari, ty mě překvapuješ. jsem si myslela, že zrovna tebe nějaké keramické nože vůbec neosloví... tchibo je leckde, tak můžeš podlehnout pokušení... myslím, že měli ještě nějaké krouhadlo či co, už nevím, nějak jsem neměla potřebu blíže zkoumat a už jsem zapomněla.

já měla včera odpoledne chuť na brambory. ale byla jsem ve městě a než jsem došla domů, tak mě chutě přešly. 😀

s.arik
21. led 2009

lišti, já myslím že to s tím kovem bude pravda, a mám docela výčitky když si krájím salát nebo jablko 😀 😀
nebo takové struhadlo, skleněné by se šiklo....akorát je to šíleně drahé 😝

ten nůž by byl fajn i proto, že bych chlapovi vysvětlila, že je na ovozel (!) a nekrájel by mi s ním maso, salámy, chleba namazaný paštikou a tak 😝 a byl by pořád čistý, protože já si po sobě všechno HNED oplachuju ve vodě, zatímco jeho nádobí se kupí i tři dny, mastné, zaschlé, aby na něj pak spotřeboval litry jaru..........taky proto máme asi 15 nožů a řes deset vidliček ap., protože je věčně všechno špinavé a mhd vytahuje nové a nové čisté.....až když čisté nejsou, umyje nádobí 😀 já ho utřu a sklidím 🙂 a jede se nanovo.

s.arik
21. led 2009

tady mají dřevěné věci hodně levné
http://www.kuchynskepotreby.cz/cz-kategorie6125...
strana 2 a 3 jsou ještě lepší...dř.vidličky, lžíce a tak............minimálně tu obracečku asi koupím, nemůžeme ji s mhd nikde sehnat, všude mají takové blbé tvary, a jenom tady přesně tu co používá rád (už přes deset let, má na kahánku)

listicka77
21. led 2009

sari, tak se rozšoupni a kup si ho. 😉 za takovouhle cenu nevím jestli se dá ještě někde sehnat. kyocera stojí kolem tisícovky, pak jsou i nějaké levnější, ale taky nejmíň nějakých 600,- nebo možná ještě víc.

no já se teda blížím víc tvému chlapovi než tobě (i když vodu piju z jedné skleničky a čaj dělám do jednoho hrnku, kdežto po chlapovi jsem zas dneska myla asi 6 hrnků od kafe 😝). tak jsem zvědavá, jak budu péči o nůž zvládat. zatím jsem dělala dvakrát salát (mně jedna porce nestačí) a vždy jsem ho umyla, utřela a uložila do pouzdra. 😀 to jsem zvědavá, jak dlouho mi to vydrží. 😀 ale asi bude muset, to není zrovna věc, která by se měla strkat mezi ostatní příbory do odkapávače. 😖 no a teď ještě jak s chlapem. nějak nemám dobrej pocit, že jsem si koupila nůž za čtyři kila. kdybychom se zrovna tuhle neděli o nožích nebavili, tak řeknu prostě "koupila jsem si keramickej nůž" a tečka (a dodám poučení o péči). ale já se neprozřetelně zmínila, že taková věc existuje a stojí kolem litru. 😕 (teda ne že bychom museli jeden druhýmu skládat účty, to fakt ne, ale tak nějak oba předpokládáme, že ten druhej neutrácí za kraviny)

listicka77
21. led 2009

dgm, málem bych zapomněla. dneska se mi o tobě zdálo, že se pokoušíte o miminko!!! 😵

s.arik
21. led 2009

no ale nestál 1000, jenom 400 🙂
právě že moje hranice je kolem 400, 600 je moc 😝 ne že bych tolik neměla, ale priority jsou jinde.
když si nekoupím avokádo za 20, tak je blbost kupovat nůž za tisíc.

listicka77
21. led 2009

dgm, tak to vyřiď manželovi a hup na to!!! 😵

s.arik
21. led 2009

když on měl prý nějaké finanční námitky 😀 tak tady pomůže jenom "katastrofánlí" a "nečekané" selhání antikoncepce 😎

dgm
autor
21. led 2009

Tak jsem docetla a uz ani nestinu odpovedet do pulnoci jak se tak divam...

Ten keramicky nuz se uz taky nekdy probiral na vitarian.cz...

Listi, me se neco podobneho zda dost casto, v realu to ale nejak nejde, manzel ted odjel na tyden na hory s partou, tak mi zbyva jenom to sneni, ale az prijede, tak vyridim 😀

s.arik
21. led 2009

no jo, dgm, taková natural women přece nemůže používat HA, a všechno ostatní jak je známo není 100% 😀
teda kromě půstu 🙂 ale takoví blázni jsme snad jenom my

dgm
autor
21. led 2009

Je tak jsem to skoro stihla...

No, 3 nezaopatreni potomci, to fakt neni sranda 😝 , v podstate to tahne sam...

A HA jsem v zivote nemela, kondom jenom parkrat, kdyz jsme spolu chodili, jestli nam to s nim nahodou nebude vyhovovat... a nevyhovovalo 😀 😀 😀

s.arik
21. led 2009

no, ideální stav 😵
hele děti jsou velké, brigády by měli vzít.....já makala od 17ti, jenom mi to prospělo. dá se to stíhat i se školou...

dgm
autor
21. led 2009

Je, Sari, oni uz si vydelavaji, nejmensi nic, je zatim mala, ale chysta se, ta starsi obcas foti a taky pravidelne pomaha v kavarne pinkluje...

Syn ten mel brigad hodne, s tatinkem, kdyz bylo potreba, taky delal instruktora ve fitness, jeste posledni dva roky na spinningu, ted ale ma vskery sport zakazany, tak se uz jenom uci... a vzdycha ...

s.arik
21. led 2009

aha.
no každopádně, kdybyste se ustříkli (pardon za takový gedrenin výraz 😀 ), tak byste se taky finančně nezhroutili žejo 😵 budu vám držet palce 😅

listicka77
22. led 2009

dgm, si ten sen nějak moc nepamatuju, ale možná to mělo dokonce vyústění, že jsi fakt otěhotněla. 😵 vždyť jste (nebo teda ty jsi, o tvém chlapovi nic nevím) ještě mladý! a děcka za chvíli vyrostou. a miminka, to je jen radooost (vůbec jsem teď hodinu a půl neuklidňovala hystericky řvoucí dceru 😝).

listicka77
22. led 2009

Tak ještě link na ty keramické cajky - kromě menšího nože taky kuchařský nůž, škrabka a kruhadlo. tu škrabku cíííííí! (kruhadlo bych chtěla, kdyby umělo nudličky, ale jestli to dobře chápu, tak jen 4 tloušťky koleček)
http://www.tchibo.cz/is-bin/INTERSHOP.enfinity/...

jajinak
22. led 2009

Teda vy jste toho za noc nakecaly!Vždycky v noci to tu ožije.Já šla včera spát v 9,jindy chodim v 10,max o půl hod.dýl.Chodit po půlnoci bych dlouho nevydržela,P.se ráno budí mezi 5-6,někdy i dřív,sice ještě ležím,ale neusnu.

Stím keramickým nožem jste mě namlsaly,salát sice nikdy nekrájím,jedině trhám,ale ostatní zeleninu jo,ale říkám si,jestli je to s obyč.nerez nožem fakt tak zlý.

No Lišti,doufám,že se Ti to nebude zdát o mně.Vůbec se nedivím Dgm mhd,že už se mu do toho nechce a to mám jen 2 děti.Bohatě mi stačí,víc radosti nepotřebuju.Poslední dobou jsem z nich dost na nervy,vím,že je to špatný,ale vždycky mě to dostane a nechám se vytočit.To mi pak to zásaditý ovoce a zelenina moc nepomůže,když si tělo překyseluju těma negativníma pocitama 😔 Potřebovala bych na čas vypadnout,což samozřejmě nejde 😖

listicka77
22. led 2009

včera jsem si udělala chalvu ze 100g sezamu a samozřejmě ji všechnu sežrala. a zrovna dneska, jak mám ty nervy na pochodu (viz příspěvky v AP 10:59 a 11:01) bych se asi potřebovala dopovat sladkým. tak budu možná dělat novou. a to jsem si říkala, že když to nejsem schopná jíst umírněně, tak budu chalvu dělat jen 1x max 2x týdně. 😝

macik
22. led 2009

lišti a jak tu chalvu děláš? mám tu hafo sezamu 🙂

macik
22. led 2009

a taky mám nervy na pochodu 😀

listicka77
22. led 2009

mci, úplně jednoduše - umelu 100g sezamu, pžidám 2 lžíce medu, zpracuju na hmotu a pak zapracuju libovolné nahrubo nasekané ořechy. pak to splácnu do kvádříku nebo několika menších neúhledných tvarů.

s.arik
22. led 2009

si snad koupím chipsy 🤐 přepadla mě neskutečná touha po slaném.
umletý len a dulse to asi nezachrání...? 😒

dgm
autor
22. led 2009

Ahoj, listi a neodrazi se na male taky to, ze tak malo spis?

Sari, tak prece, kdyz mas chut na sul, nemusis si kupovat zrovna chipsy, priznej, ze mas chut na chipsy, ne na sul 😀

treba rapikazy celer dostatecne uspokoji chut na slane... nebo si dej neco raw a osol si to, je to porad lepsi jako slane neraw...