Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

androna
26. led 2009

jaji v tom mixeru fagor co som ti doporucila mas slnecnicu za 10sek hotovu.ma to totiz v tej nadobke este vlastne noze.a bordel ziadny vdaka krytu na nadobu.myslim ze v tom trosku dlhsie umelies aj oriesky.ale to musim presne skusit.a ma to turbo mixovani.no proste doporucujem pretoze som z toho stroja za tu cenu dost nadsena a mozem vdaka tomu vyhodit zbytocny rucny mixer.
sari to lnene semeno do placek si robila nasucho a az potom pridavala vodu alebo najprv namocila?

s.arik
26. led 2009

androno,
ten můj elektrický mlýnek je jen na suché věci, takže jsem umlela suchý len na mouku a do té přimíchala sušené koření. až pak jsem dala vodu, málo, aby bylo těsto hutné asi jako na bramborové knedlíky nebo ještě hutnější.

na topení byly po 6h vláčné ale pevné, akorát k jídlu. jeden kousek mám ještě v ledničce, zabalený v tom pečícím papíru, tak jsem zvědavá, jak bude zítra večer chutnat, doufám že mi to nevyschne na tvrdý beton.

s.arik
26. led 2009

androno,
pak je ještě druhá verze lněnek, že se semínko vcelku namočí v troše vody a až pustí sliz, udělají se placky z toho, ale mě to teda nechutnalo tolik jako ty placky z hrubé lněné "mouky"

trpím jako zvíře, krájím Mirce jablíčka 😀 😀 😀 😝 😢

jajinak
26. led 2009

Andry to je bezva s tou slunečnicí.Ještě kdyby to rozemlelo len eventuelně sezam,tak bych ten kafemlejnek nekupovala.A už se mi taky nezdá tak drahej,ostatní s touhle výbavou jsou dražší.Tys ho kupovala přes internet?Já bych radši normálně v krámu,ale tam bude asi dražší i bez poštovného.Ani nevím,jak je to se zárukou,když se kupuje něco takového přes internet.Nemám s tím zkušennosti 😔

s.arik
26. led 2009

toho se neboj, já kupovala v e-shopu pračku a už máme jednu záruční opravu za sebou...i kdybyb e-krám zavřeli, výrobce má povinnosti záruční servis nebo reklamaci vyřídit

jajinak
26. led 2009

Tak to je dobře,ale nejdřív se zeptám u nás,jestli by mi ho objednali a za kolik a když to nevyjde,tak ho objednám přes net.

androna
26. led 2009

jaji ja som kupovala v datartu pretoze sme mali poukaz.a planovala som podla netu kvalitny tycak do 1000Kc a to som tam videla toto a vyhralo to.ale inac objednavam vsetko na netu.reklamaci uplatnujem v zarucnych servisoch.

s.arik
26. led 2009

na minulé straně je "vyřízeno" a tolik smajlíku, že nevím co si přesně myslet. asi by si dgm měla koupit test...? 😎

dgm
autor
26. led 2009

Sari, zbytecne predbihas 😀 pouze jsem vyrizovala mhd vzkaz od listicky 🙂

s.arik
26. led 2009

škoda 🙂

achjo, chtěla jsem si na zítřek koupit hrozno, ale akce v tescu začíná a pozítří, to je pech.
prosím laskavě mi nedoporučujte si půst prodloužit o další den 😀 já si raději zítra koupím pomeranče 😀

dgm
autor
26. led 2009

To je znameni, neni v tom pripade nutne nic doporucovat 😀

s.arik
26. led 2009

znamení mne míjejí, právě jsem měla v klepající se ruce jablko 🙄 ale pak jsem si řekla, že vždycky když končím půst při krizi, je z toho jenom zvracení, tak zatím si zamykám ústa a hledám rozptýlení 😒

Veri mi napsala do deníčku tenhle recept:
čokoládový puding - kokosový olej (možná by se dal nahradit i kokosem nebo vodou z něj), kakao, avokádo, med - od čokolády k nerozeznání, je to dobré s banánem

zní to fantasticky, až na to, že avokádo je dražší než čokoláda a kokosový olej stojí 200Kč za 300ml 🙄 tak asi zůstanu u žvýkání čokobobů s bánanem a u mých sladkých kuliček, které sice nejsou kuličkami ani neobsahují žádné kakao, ale jsou stejně dobré a čokoládu mi opravdu nahradí 🙂

androna
26. led 2009

jajinak tak tym tycovym s tou nadobou semienka neumelies.i ked je princip stejny je to asi moc velky obsah,tak to jazdi po miske ale neseka.takze elektricky kavomlynek to chce tiez.
inac uz sa mi susia vita placky "ala Sarik".a chutna mi to i nevysusene. 😵

s.arik
26. led 2009

uáááá, to se nejde učit vůbec, jak je mi zle...no dnešek doklepu ale delší půsty než 1 neeee!

jajinak
26. led 2009

Škoda,že to ten tyčák neumele,hold budu muset koupit ten mlejnek.http://www.eod.cz/elektrospotrebice/kuc... tenhle mám vybraný.l

s.arik
26. led 2009

vypila jsem deci kohoutkové vody, jdu se psem a spát, o 4 hodiny dříve než jindy, snad usnu a budu spát až do rána, nechci být momentálně "ve své kůži" 😝

Hugo napsal recept na salát z bílé ředkve:
nastrouhat bílou ředkev a sladké jablko, přidat trochu cibule a zakapat jablečným octem, nechat uležet v lednici.
zkusím hned zítra pokud bude bílá ředkev 😵

možná fajn tip i pro andronu, je tam sice to sladké jablko, ale celkově ten salát zasytí jistě daleko více než jenom jedno jablko... 🙂

s.arik
26. led 2009

šmírákovi Mirkovi doporučuji se přesunout na vitarian.cz, kam se do deníčků pro jeho pobavení píšou ještě větší prasárny než tady 😀 😀
(chachá, ale bacha, raw je nakažlivé virtuálními kapénkami!)

jajinak
26. led 2009

Teď jsem dojedla 4 plátky raw čoko čisté,asi to není to nejlepší takhle na noc,ale neměla jsem ji už několik dní a blbě mi neni.A jelikož jsem dnes 100% raw a měla jsem chutě,tak to ještě dopadlo dobře.

s.arik
26. led 2009

plánuju megaobjednávku od LF
čokolády jenom 3, abych se držela zkrátka, ale několik snů, ty jsou levné a kekonci mi zachutnaly, pak raw kakao (práškové), kokosový olej a jako vždy haldu semínek, jsou bio a stojí podobně jako v krámě tady....len, dýni a tak 😵 se těšíííím na čoko i na ten sen.

ale až v únoru po rodičáku, teď na to není.

listicka77
26. led 2009

tak jsem dneska dělala taky placky - zlatý len, mrkev, majoránka, mletý česnek. dlouhodobě jsem si vypůjčila kafemlejnek od mámy, ona ho stejně nepotřebuje, kafe kupuje mleté nebo instantní. jajinak, ten co jsi našla, to je dobrá cena, já když koukala po nějakých eshopech, tak jsem narazila na samé mnohem dražší.

vyhodila jsem si v Praze dneska z kopýtka a nechala dvě stovky ve světě oříšků diana. pistácie loupané nepražené nesolené stojí 56,-/100g! 😨 vzala jsem 200. 😀 a k tomu za super cenu pytlík datlí (500g tuším za 32,-) a nějaká sušená rajčata. na víc jsem neměla čas, musela jsem utíkat na vlak.

s.arik
27. led 2009

půst ukončen.
noc byla strašná, šla jsem spát už o půl desáté, v naději že nepříjemné stavy zaspím. Miri sice spala jako dudek, v kuse, zato já se budila snad stokrát, s bolením hlavy a vyprahlostí v puse. teď po čtvrté jsem to už vzdala, Mirku direktivně posadila na nočník, ať je pak pár hodin klid, a dala si citron s vodou 3dcl. teď žvýkám jablko a jdu se učit 🙂 takže jednička se povedla 🙂

s.arik
27. led 2009

po nákupu, vrhám se na pomeloooo 😀

s.arik
27. led 2009

4h 3 jablka
8h 3 jablka
9h celé pomelo
10:30 170g polomáčených lineckých rohlíčků AlbertQuality
vzorná návratovka 😖

jajinak
27. led 2009

Šáriku gratuluju k půstu 🙂

Včera jsem vařila k večeři zapečenou brokolici s bramborama,houbama a se sýrem (já měla salát s pohankou) a zbylo na dnešek,tak jsem si řekla,že si to dám k obědu,když je to takové dobré jídlo,docela jsem se na to těšila,ale když došlo na oběd,tak jsem zjistila,že na to namám ani chuť a že ty vařený obědy už opravdu nepotřebuju.Tak jsem si dala kešu oříšky a za hodinu si dám salát.Takže největším pokušením z nevita jídel už zůstává jen pečivo(domácí chleba,jiné skoro nekupujem).No,2x týdně si ho ještě dopřeju,ale víc ne 😉

Minule jsem si objednala 6 raw čokolád,2 čisté 80%,2 pomerančové a 2 třešňové a nejvíc mi stejně chutná ta čistá bez příchutě.Ale kakaový sen už asi objednávat nebudu,minule jsem vzala 2 a oba byly nějaký nakejslý,to jsem prvně neměla.

listicka77
27. led 2009

jaji, zrovna nedávno se na ty čokosny ptala na vitariánovi awa, koupila manželovi a taky to bylo nakyslý. asi nějaká divná série. já dneska naběhla do zdrav. výživy a koupila 4 raw čokošky - 2 čisté a po jedné třešňovou a semínkovou.

včera jsem byla nějaká unavená a psala blbosti, v lněných plackách není mletý česnek, ale mletý kmín. 😕 😀

sari, gratulace k půstu. jsem zvědavá, jestli ti bude furt tak špatně nebo se to časem poddá. já měla jedničky vždy v poho. jen ta poslední skončila po vypití sklenky vody zvracením (ale to možná souviselo s tím, že jsem si tu jedničku dala právě kvůli tomu, že mi bylo špatně a zvracela jsem).

zítra jedu na celý den pryč (odcházím z domu cca v 6:20, tak jsem zvědavá, jak to Š zkousne) a beru si 4 jabka, 2 banány, 10 mrkvových vitaplacek a 3 rajčata. snad bude stačit.

dneska jsme měly minipipkasraz u eliade a dostala jsem od ene pomelo s mašličkou! 😵 chtěla jsem ještě dopoledne rychle udělat chalvu a vzít ji s sebou, tak se mi nechtělo prdět se s mlýnkem na mák, tak jsem zkusila sezam nasekat tou sekací nádobou k tyčáku a šlo to docela dobře. na kašičku to samozřejmě není, ale to ani z toho makomlýnku. takže už budu vše dělat v tomhle, jen mák v makomlýnku a len v kafemlýnku.

zajímavý je, jak všechny z neraw podléháme právě těm nevhodným věcem (teda z hlediska vita je nevhodné vařené cokoliv, že 😀, ale když si dám občas pár brambor nebo zeleninovou polívku, tak to nijak neprožívám). já jak teď dvakrát pekla perník a samozřejmě jsem ho musela kvantum zládovat, tak o to víc obdivuju vás pravidelné pekařinky chleba (sari, jaji). protože to bych asi nezvládala, péct chleba a nedat si. vůbec čím míň pokušení, tím líp. zvládám třeba uvařit chlapovi špagety s rajskou omáčkou a nedat si, to mě nějak neláká, ale jak mu koupím nějaký sýr a leží moc dlouho v lednici, tak to je teda nebezpečný. tuhle jsem v noci zfutrovala 150g eidamu. 😔

s.arik
27. led 2009

ahojte, nejde nám net, tak jsem se přesunula k mámě - musím se učit online, a pipkovat 😀

lišti, vše nej Štěpánce, takový drobeček to byl mrňavý po porodu, a dneska už to všechno dohnala žejo? je myslím "tabulková" 😵 😀

ad pokušení - ten chleba už mě láká málo, jenom s tou sluněnkou je strašně dobrý....více na mě útočí sladké. kdybych doma pekla perník, 100% si dám taky, naštěstí vůbec nemám polohrubou mouku ani pekáč ani kypřící prášek...

po těch lineckých rohlíčcích mi bylo dobře, zase mi tělo nedalo výchovnou lekci 🙄 😀 ale už jsem se držela na raw.

Dnešní jídlo (návratovka):

citron, 6 jablek, pomelo, linecké rohlíčky 170g, 4 banány, 5 jablek, čokoboby, vlašáky, sušený kokos, 2 pomeranče, 6 mrkví, 100g lněných placek a sluněnku, malý čerstvý kokos (ano, odhodlala jsem se, neměl vůbec žádné mléko, ale dužnina se dala, nic extra, ale bez plísně).

androna
27. led 2009

tiez gratulujem Stepanke. 😎
dievcata kde nakupujete tie raw dobroty?

listicka77
27. led 2009

androno, jaké raw dobroty máš na mysli?

androna
27. led 2009

cokolady

s.arik
27. led 2009

www.lifefood.cz
nebo biosféra