Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

s.arik
31. led 2009

tak já měla kokos včera - plesnivý 😠
a dnes jsem koukala na kokosy v tescu a měly tu plíseň i na slupce 😝

naštěstí mi chutná i sušený kokos - plátky. bez síry a éček, 200g za 9Kč v Albertu....dám skoro denně pytlík 😅

jajinak
31. led 2009

Jj,Elitero,na eukalyptový jsem zapomněla,ten taky zkusím.Mám trochu křivou nosní přepážku,takže na jedné straně to tam nedám až tak hluboko(tak asi o 1 cm),ale teče toho stejně.Tak křivá přepážka mi někdy dost vadí,hlavně když ležím,tak nikdy nemám průchodný celý nos i když nemám rýmu,musím se pořád převracet a kolikrát i v sedě 😝

tannawe
31. led 2009

sari...dobry kokos v biokvalite kupuju v DM, stoji tusim platkovy kolem 20,- 😉 tam kupuju i bio orisky, jsou dobre, malokdy jsou takove ty zatuchle 🙂

s.arik
31. led 2009

tann, dík, ale já porád toužím po čerstvém 🙂 i když ten plátkový sušený z Alberta je moc fajn...

s.arik
31. led 2009

kopíruji z vitarian.cz link na jeden energií sálající rozhovor s profesionální tanečnicí, veget, vegan, vitariánka

http://realita.tv/cs/tonya-kay-tanecnice

alanis855
31. led 2009

Dobrý den, dovoluji si se na Vás obrátit s prosbou o vyplnění dotazníku v rámci mé diplomové práce Obezita v gynekologii. Je určen pro ženy s nadváhou. Naleznete jej na

http://www.obezita.kubikula.net/

Jeho vyplnění je anonymní, údaje nebudou nijak zneužity.
Nejsou v něm zjišťovány žádné osobní údaje.
Za Váš čas předem děkuji V.Kašparová

wanda007
31. led 2009

alanis, mazu ten tvoj dotaznik vsade, nedas sa odbit, co?

wanda007
31. led 2009

sarik, jajinak a vy, co si pchate do nosa tie tycinky, ja mam otrasnu nadchu aj alergicku aj normalnu, na krcnom mi tam doktor daval tie tycinky s akousi bielou gebuzinou, ale myslim, ze preto mi to tak tieklo, lebo mi to tam drazdilo sliznicu, tak sa tam tie sople tvorili. ale skor by ma zaujimalo, ci vam po tejto kure bolo lepsie nasledujich cca 10hodin. mohli by ste to odsledovat?
skusim si to aj sama teda do nosa vopchat, ale neviem, ci sa nezblaznim, lebo u toho doktora to byva besne. raz mi to kvoli mojmu krivemu nosu neslo ani von vybrat.
s tym krivym nosom, znama ma uz dlhsie prehovara na plastiku nosovej prepazky, ale ci to pomoze, to neviem, pretoze si myslim, ze moj problem je zapuchnuta sliznica.

s.arik
31. led 2009

wando, po akci jsem necelou půlhodinu intenzivně smrkala, jinak žádné potíže. ale tu tyčku jsem nestrkala nijak extra hluboko....EO se dostane do hlouby myslím i tak 🙂

wanda007
31. led 2009

sarik, a inac mas problemy s nadchou? ulavilo sa ti potom na dlhsie?

jajinak
31. led 2009

Wando,já asi tak jako Šárik,půl hod smrkání,pak už to bylo normální,ale nedělala jsem to při rýmě.Takže nedovedu říct,jestli by to protáhlo nos na 10 hodin.A já bych se teda mnohem víc bála,kdyby mi to dělal dr nebo prostě někdo jiný,přece jen necítí při tom to,co já,já si to zasunování tyčinek můžu regulovat jak chci.A s tou nosní přepážkou jsem četla,že to zdaleka nepomůže tak,jak by člověk očekával,takže já se na operaci rozhodně nechystám.

wanda007
31. led 2009

no ja tiez idem skusit najprv ine metody. lenki mi odporucila olej z cerneho kminu, inhalujem borovicu a vyplachujem fyziomerom. a moc pijem vody.
uvidim, tak par mesiacov, ci sa mi nieco lepsi. a dakujem za odpoved.

tannawe
31. led 2009

sari, ja uz se cerstvy bojimk kupovat, jak ananas tak kokos sama plisen ☹ tak jsem dneska v Kaufu klasicky koupila pomerance a tunu zazvoru, ale to me tak neuspokoji. Mam uz chut na ananas, ale zatim jsem nenarazila na zadny pekny. A dneska me dostala okurka kus za 32,- 😲 na to, ze ji nas prcek sporada na posezeni ctvrtku to fakt ujde 😀
Jinak dostala me chut na popcorn,tak jsem uzirala detem u pohadky 😀

tannawe
31. led 2009

Teeedy...ten rozhovor s profi tanecnici me prijemne navnadil... 😉 🙂 😵

jabrunko
31. led 2009

caute, hlasim, ze tu meliem lan na rucnom mlynceku na kavu 🙂 ide to ztuha 🙂

jajinak
31. led 2009

Já jsem zkoušela mlýt len taky v ručním kafemlýnku,ale vzdala jsem to,šlo to šíleně pomalu.Zítra si půjčím makomlýnek a zkusím to v něm.

lubii
31. led 2009

Ja som ľan mlela na elektrickom makomlynčeku a šlo to dobre

listicka77
1. únor 2009

včera jsem byla v tescu a ovozel hrůza. drahý a nekvalitní. okurka za 35!

koko mám tři z hypernovy, tak jsem zvědavá.

alanis851
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
macik
1. únor 2009

hele,já už na ten dotazník reflektovala a jiná tlustoprdka tu není, tak fuck off 😀

listicka77
1. únor 2009

len mi v makomlýnku (ručním) nešel, je moc velkej.

tannawe
1. únor 2009

maciku 😀 😀

alanis852
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
listicka77
1. únor 2009

večeřela jsem brokolicovou polívku (brokolice, avokádo, bylinková sůl, sušená petržel, česnek), ten česnek tam byl hrozně cejtit a štěpule si klidně dala se mnou! ale množství snědenýho jídla je furt směšný, achjo. a máma se mě včera ptala, kdy jí začnu dávat něco normálního. achjo.

macik
1. únor 2009

lišti, neřeš to, fakt..ségra to furt řešila a doktorka jí řekla, že u nás děti na podvýživu neumíraj...některé děti prostě jedí méně...ségra pak kolem druhého roku skončila tak, že malej jedl téměř výhradně pribiňáky, protože těch byl ochoten sníst víc...to taky není žádná výhra...určitě to je těžký, ale vydrž...buď se rozjí nebo bude jídelní minimalista-což je vlastně výhoda-je z toho delší život neb se tělo tolik neopotřebuje a ještě člověk ušetří 🙂

listicka77
1. únor 2009

maci, dnešní strava: ráno měsíček jabka - většinu vyplivala, jen malinko snědla, oběd - pár soust pomela, večeře - několik lžiček brokolicové polívky (miniaturních lžiček), poté 2 1/2 cherry rajčete. to už není ani mikrofood! a teda samozřejmě hafo MM, že jo. ale zatím vytrvám, nechce se mi tláskat ji vařeninami, i když by se jí to líbilo. u tchánovců jí moooc bavily kukuřičné tyčky (kukuřičná krupice, kukuřičný škrob, sůl) - no můžu bejt ráda, že to nebyly bebe, které tchýně taky nabízela.
maximum, co tak občas sní: 1/8 jabka, celý banán, celé obrovské rajče.

dasap
1. únor 2009

listi, Maruška občas když krájím cibuli nebo česnek, tak otravuje že to chce, tak jsem jí jednou kousek dala, na cibuli se moc netvářila, ale česnek jí docela zaujal🙂 né že by ten stroužek snědla, ale tvářila se jakože docela dobrý🙂

listicka77
1. únor 2009

dasap, děti jsou fakt divný. 😀

s.arik
2. únor 2009

lištičko, na tvém místě bych (až tě to začne hodně štvát) omezila kojení. pak se rozjí, raw 🙂

kolik už má zubů?

včera jsem byla 100% raw, dnes peču mhd bábovku 🙄 tak nevím zda ochutnám...
včera večer si chlap uvařil polévku a úplně automaticky přinesl dva talíře - už už jsem otevírala pusu, že nechci, že jsem právě měla salát, ale on ten druhý talíř byl pro Mirku 😀 😀 😀 takže já jsem si oddychla. akorát z malé zatím vitouš nebude, sežere normální dospěláckou porci a nestydí se za 20 (!) minut volat "ham!" 😝

tannawe
2. únor 2009

sari, no ja delala detem dneska pecene brambory v alobalu s brokolici a mrkvi a tak jsem jen ochutnala jestli jsem to nahodou neprekorenila, ale jinak dobry...taky pecu chleba tak uvidime. A nalozila jsem MM hermelin, to me srdicko krvaci,ten taaak miluju...ale zatim me to ani nelaka. Chrupkala jsem jablicko s mrkvi, toho mi sice deti pulku snedly,ale budiz. Jinak vecer chteji palacinky a to asi neodolam, ale co...vzdyt jsem sakra rikala, ze na vitouše neaspiruju ne? 😀 😝