Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

macik
6. bře 2009

jajinak-pročti, pročti 😀 ...a ano, začínáme zejtra...odšťavňovač teda zatím nedorazil ale mám tu svoji starou odstředivku, tak začnu s tím....

jajinak
6. bře 2009

Dneska jsem udělala klukům k snídani smoothies ze 3 banánů,šťávy ze 3 pomerančů a přidala jsem tam trochu ječmene rozdělaného v trošce vody(špenát došel) a řekla jsem,že je to kiwi a olizovali se až za ušima,oba dva 😵 Prý,že to mám dělat pořád.Já měla ráno vymačkaný citron,pak půl kg hrozna,před chvílí půlku ananasu.K obědu si dám pomelo,teda celé asi ne ale půlku určitě.A až mi slehne tak ho dorazim.A zítra budu šťavit jako o život 😀 Akorát nevím,co na to můj odšťavňovač.Doufám,že to nebude jeho poslední den.

s.arik
6. bře 2009

jajinak, ne že bych ti nepřála....já ti přeju...ale protočily se mi panenky.

hrozno/pomelo/ananas během půldne.......tak tyhle věci si mohu dopřát jen jednou týdně. banány každý den, ale max. 3ks
i tak jsem na stovce za den, a vyškrabávám rezervy z účtu. fakt nevím, z čeho budu jíst raw za pár měsíců, až mi sníží rodičák na 3,8. překládám teď knihu, tak to mi snad ty necelé 4 tisíce měsíčně doplní, ale až po odevzdání za dva měsíce 😖

jajinak
6. bře 2009

Však já si to taky nedopřávám denně,ale všechno jsem koupila za příznivé ceny,tak jsem si dopřála.Pomelo za 35,hrozno za 40 a ananas za 20.A to smoothie jsem dětem už slibovala několik dní a minule jim v tom 2 banány nestačily,tak jsem tam dala 3.Proto se snažím kupovat ovoce do zásoby,když je v akci,ale nezkazí se nám to,to ne.Ale jak jsem psala,takhle je to jen občas,většinou jsem celé dopoledna na jablkách a k tomu sem tam banán.

s.arik
6. bře 2009

jajinak, já nechtěla prudit, vím že kupuješ za lepší ceny než já 😵 a taky makáte žejo, zatímco já nějak více až teď.

pomelo (menší 😠 ) u nás nejde pod 40, v albertu dokonce 50.
ananas nejlevnější malé za 35, velké za 60-70
hrozno různě, ale to nekupuju už snad půlrok. když je dražší než 35 za kilo, nemám zájem. měla jsem trošku nedávno a nijak luxusní chuť nemělo, to už raději ty banány 😵

dnes jsem zatím umírněná.
8h jablko
9h jablko
10:35 jdu si dát třetí jablko 😀

no a odpoledne budu plácat nějaké dobroty na zítřejší minisraz rawžroutů 🙂

indy
6. bře 2009

ahojte
zaujalo ma, ze robite smoothies Ale ma na tom prekvapilo, ze miesate ovocie so zeleninou(spenat, salat)Nevadi to? vdaka za vysvetlenie 😉

listicka77
6. bře 2009

tak pomelo včera v hypernově v akci za 35, ale já už je nechci, už nejsou dobrá, asi je letos už s nima konec. hrozno měli o víkendu v kauflandu za 30, v hypernově za 50, mňam. miluju hrozno.

s.arik
6. bře 2009

indy,
ideál je nemíchat nic, ani citron s pomerančem 😀 😀 😀 ale my jsme huby mlsné a děcka zvlášť a někdo prostě jiným způsobem než v ovocném koktejlu to zelené nesní...

PRÝ jedí i šimpanzi ovoce zabalené do zelených listů. pusť si zajímavé video Victoria Boutenko Interview 1 a 2
http://www.cekujto.cz/find.php?search=Boutenko

s.arik
6. bře 2009

zítra držím půst, tedy už i dnes.
mám v sobě od rána 3 jablka, ještě během dne sním další tři a pak půst, nejméně tu sobotu 😵

Hugo totiž přesunul sraz, takže nebudu vyrábět placky a nepůjdu do obchodu pro ovozel....

jajinak
6. bře 2009

Šáriku,vím,že jsi nechtěla prudit,to je jasný,ani mě to nenapadlo 🙂 jen jsem vysvětlovala,jak to je.Většinou jsou pomela kolem 50 a hrozno kolem 70,tak to samozřejmě taky nekupuju.Ale jelikož dávám ovoce celé dopoledne i dětem(až na výjimky)a jenom jabka je nebaví,tak do toho musim hold víc investovat,myslim,že to za to stojí.A jinak maká jen mhd,já mám ještě do května jen RP.

Lišti,pomela mám pořád pěkná,šťavnatá.Je fakt,že je už nekupuju tak často,jen když je nějaká sleva,ale pořád jsou pěkná.

Indi,ovoce se zeleninou nikdy nemíchám,pouze v případech,když chci do dětí dostat zelené.Buď do odšťavených pomerančů nebo do smoothies.A pak taky když odšťavuju červenou řepu,tak jim do toho přidám trochu jablečné šťávy.Myslím,že to není zas takové zlo,jsou mnohem horší a když to takhle vezmou,jsem ráda.Jinak pro sebe to nemíchám nikdy 🙂

macik
6. bře 2009

šari, tak to budem trpět spolu 😀

s.arik
6. bře 2009

maciku, jaké trpění? ty se chystáš na hody, hostinu, žranici....a já budu v puse prázdno 😢
😀

jajinak, chápu 🙂

s.arik
6. bře 2009

Tak jsem dojedla všechna jablka a už půstuju deset minut 😀 😀 😀 😝 😢

s.arik
6. bře 2009

maciku, už jsi ty šťávy teď děláš, nebo čekáš vyloženě na sobotu a zatím jíš normálně, co nejvíce raw? jak se ti ta přípravná fáze daří?

listicka77
6. bře 2009

sari a co to přehodnotit a dát v sobotu juice feast? 🙂

macik
6. bře 2009

šari-přípravná fáze se absolutně nedaří, včera na véču smažený hermelín a ani se neptej, co jsem dnes snídala.....jsem trochu nervozní z toho, že jsem objednala juicer už v úterý, psali, že když se neozvou, tak to bude hned na cestě a zatím nedorazil...v nejhorším dám víkend s mou starou odstředivkou, ale bude to vopruz

macik
6. bře 2009

jinak jsem si právě dala báječnou sprchu-střídání orké a ledové vody a bylo to úžasné, ještě mi chybí ta zahrada na procházku bosou nohou po trávě a oblázcích popř. sauna a plavání, ale věřím, že se mi to co nevidět splní 🙂

jajinak
6. bře 2009

Koukala jsem,že jste domlouvaly sraz,tak si to náramně užijte 🙂 Na mě je to moc daleko,škoda.Koncem května už jedu na sraz od školy na Moravu a jen cesta vlakem mě vyjde přes tisícovku 😝 plus další výdaje na ubytování,útrata....Takže dva srazy je moc 😒

s.arik
6. bře 2009

v sobotu juice feast asi nedám, protože už půst opravdu potřebuju (výčet snad 20 sladkostí za poslední 4 dny je v mém deníčku 😒 ) a já bych feast opravdu nevydržela doma ani den, znám se ☹ nemám žádnou mašinu a jet celý den na pomerančích, to bych se zbláznila.....pokud půjde půst těžko, ukončím ho po 24h zítra po poledni a zkusím to do večera doklepat na šťávách, ale to bude 6x více pomerančů nebo jablek, než kdybych to jedla celé a ještě s tím bude práce.

maciku, jj, střídavá sprcha je ráj, pokud se k ní ovšem člověk dokope, ta první studená dávka je humus 😀

jajinak, to jo, vlaky jsou hodně drahé 😖

jajinak
6. bře 2009

Čerstvě odšťavené šťávy mám sice moc ráda,ale taky mě od dlouhodobějšího pití odrazuje to,že je na to potřeba mnohem víc ovoce,než bych snědla vcelku.Takže max.párkrát za týden.Jinak o pročišťovacím efektu šťáv nepochybuju.

s.arik
6. bře 2009

před pár dny jsem tu měla absolutně hnusné mandarinky, byly hooodně šťavnaté, ale nechutnaly mi. po vyšťavení dobroučké. ale jako šťáva z kila mandarinek mě poránu zasytila podobně, jako jeden citron 😔

indy
6. bře 2009

sarik dik za odpoved

listicka77
6. bře 2009

holky, musím si postěžovat. netýká se to ani půstů, ani vita, ale týká se to našeho srazu, tak snad se nebudete zlobit, že sem s tím lezu. byla jsem si dneska koupit in-kartu českých drah (slevová karta na zákaznické jízdné). dlouho jsem nad ní uvažovala, ale teď už do ní jdu, protože po dalším zdražení vychází ježdění na kilometrickou banku (což jsem dělala doposud) už dráž než zákaznické jízdné. stojí 990 na 3 roky 🙄 (ještě v prosinci stála 600, kdybych věděla o tom zdražení, koupím ji už tehdy!) no a k tomu se dá aktivovat elektronická peněženka (složí se prachy na pokladně nebo převodem na mé virtuální konto a pak můžu tou kartou platit jízdenky). no a teď jak to souvisí s tím srazem... chtěla jsem využít službu e-liška, to je produkt, který umožňuje cestu mezi libovolnými dvěma krajskými městy za 160 káčé. jenže se to musí s dostatečným předstihem objednat přes net a zaplatit tou elektronickou peněženkou. jenže výroba karty trvá tři týdny!!! já věděla, že to není na počkání, ale tři neděle, to je fakt v kelu! do té doby člověk dostane jen papír, zákaznický jízdný využívat může, jenže nemá tu elektonickou peněženku. takže mám smůlu, in-kartu dostanu 2. dubna a do Brna pojedu za 2x330 (nebo teda ze zpáteční slevou o 10% míň). achjo, jsem naštvaná. 😖

s.arik
6. bře 2009

lišti, nemůže ti jízdné koupit někdo jiný? 😒

zdenallicka
6. bře 2009

Ze vam sem lezu.. Kup si Regionet (pokud jsi v Regionu stejnem jako mesto, kam chces jet a das za to myslim jen 150,-.. ;o)

http://www.cd.cz/index.php?action=article&id=45730

zdenallicka
6. bře 2009

AHa, Usti a Brno...

A bude to o vikendu? Kdyby jo, muzes jet na SONE+..

http://www.cd.cz/index.php?action=article&id=17493

listicka77
6. bře 2009

sari, to nejde, to je sleva vázaná ke konkrétní zákaznické kartě s konkrétním číslem. no nic no, tak dám za cestu šest kil, no. to mě nepoloží. asi nebude outrata na Bráně, hehe. a já zrovna přemýšlela, jestli pořídit mešavoučkou neboli ferrari mezi plínušemi (ale to vy dvě stejně nevíte, která bije, tak nic no 😀).

s.arik
6. bře 2009

lišti, na plíny zapomeň, taková zbytečnost 😵 hlavně přijeď a těš se na džusy a vůbec......víš jaký já jsem škrt, ale když jde o pipka/raw srazy, tak je mi cena vlaku lhostejná 😀

listicka77
6. bře 2009

sari, mě to štve z principu. české dráhy nemám ráda a tohle je další vroubek. 🙄 a na plínách malinko ulítávám, no... dlouho jsem se držela, ale teď mě to nějak chytlo nebo co... ačkoliv jsem nechala dva dny po sobě v hypernově po čtyřech stovkách a dneska ve zdravé výživě 1400. 😝

jsem oznámila chlapovi, že jedu za tři tejdny do brna. a on jen "pipky?". a já že to je ten víkend, co slavíme narozky, ale že jedu v pátek a v sobotu se vracím. a on: "to jeď klidně na dýl." 😀 (chce mít klid na práci, potvora!

achjo, jsem uvařila výbornou bramboračku. kdyby nebyl zítra juice feast, tak bych se asi neudržela. 😀

s.arik
6. bře 2009

lišti, copak si zapomněla na heslo našich rodičů "v roce bez plen"? 😀