Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

s.arik
3. dub 2009

lišti, možná máš fakt dlouhodobý deficit spánku, strava není všechno...nebo je to detox?

jo, to jsem se chtěla už týdny zeptat 😕 může být detox i bolest kříží nebo je to blbost? Mirka si drží dlouho podobnou váhu, nosím spíš méně než více, už dost chodí, denně cvičím jogu nebo tibeťany nebo Mojžíšovou aspoň pár minut a stejně mě poslední cca 3 týdny v podstatě trvale 🙄 bolí levá strana kříží 😒
první dva dny jsem si toho nevšímala, občas takhle člověka něco píchne žejo, ale když už to bylo 5 dní, týden, tři týdny a furt 😝 😝 😝

listicka77
3. dub 2009

sari, druhej den vařácký stravy mě ukrutně bolely záda...

jsem fakt nemocná, večer teplota 38, ráno 38,5. tak jsem zas na vita, při tomhle do sebe fakt nebudu cpát chleba se sejrem. takže nejdřív šťáva ze 3 pomerančů, teď jsem udělala smoothie, ale je mi najednou nějak špatně, tak nevím... ☹

tictac
3. dub 2009

holky, mam dotaz, vy mate vic zkusenosti nez ja 😉 za jak dlouho za zahajeni dzusoveho pustu muzu zacit pozorovat detoxikacni priznaky? Je mozne, ze jeste ten samy den odpoledne? Driv jsem jedla hodne raw, ale MM me nejak konvertoval na obyc varene jidlo, posledni dobou jsem se snazila vareniny zase nejist, nebo jen minimalne a ted se snazim zase ocistit telo, protoze trpim uz nekolik let na zablokovane dutiny.... a prave nevim, jestli muze ten pust ucinkovat tak rychle, a nebo se mi ta nemoc zase vyrazila sama o sobe?

macik
3. dub 2009

lišti, taky je mi šoufl, sneska byl půst a zítra šťavím, snad nám bude brzo líp

tictac-ano, detox může přijít i velmi rychle, každej jsme jinej

listicka77
3. dub 2009

maci, no já to nakonec nevydržela... skoro celý den ovoce, pak poslední kousek vita dortu od narozek, pak parenica a chleba ☹ (ale mozzarelu a cottage jsem odnesla mámě), k večeři salát. ještě mám v lednici tempeh, ale tím (snad) s vařeninami končím. 🙂

tictac
4. dub 2009

dik za odpoved, takze asi nema cenu si brat prasek od bolesti (abych vydrzela v praci 😀 😝 ), ale pretrpet to, ze?

macik
4. dub 2009

my včera dotáhli z pošty pekárnu, tak to na čisté vita taky dlouho nevidím.....ale snídaně úžasná, vyšťavila jsem jeden ahňaňas a rozmixovala v tom vaničku malín-uáááááááááá

tictac-no vždycky je lepší to přetrpět, ale přiznám se, že občas, když mě něco hodně bolí, tak taky nakonec hrábnu po prášku....vždycky se ale snažím co nejdýl vydržet a málokdy dojde na to, že bych vzala víc než jeden....rozhodně je ale lepší začíst jíst (nejlépe vita, samo) než si vzít prášek...

tictac
4. dub 2009

macik, ja prave delam bud dzusovy pust nebo syrove ovo/zelo a i tak trpim, suchy pust jsem delala driv, ale to jsem casem prestala zvladat, mela jsem strasne migreny. Tohle je vylozene bolest v cele, predpokladam moje dutiny se ozyvaji 😀

zhruba jak dlouho to trva, nez se telo na takove strave procisti? je mi jasne, ze u kazdeho je to jinak, zalezi na stylu predchoziho stravovani a td, jde mi jen orientacne o to, jestli to jsou dny, ci spise tydny nebo dokonce mesice? 🙂

macik
4. dub 2009

po vzoru fredericka jsem si udělala smoothie z celých mandošek (plus hrušky a jahody) a to nebyl dobrej nápad-bylo tam hafo pecek a je to nahořklý a plný zbytků peciček 😝

listicka77
4. dub 2009

no já dneska bez smoothie. nebyly banány, nebylo zelené. tak až zase zítra no.

macik
4. dub 2009

no, dneska bilance sice ne skvostná, ale šlo to.....dala jsem si teda sušený rajčata v oleji a trošku chleba a pak ještě pár brambor ve šlupce, ale jinak samé vita dobrotky....furt jsem přemýšlela, jak namixovat kakao-s banánem rozmačkat mi to nešlo, zůstal tam prášek a banán a nespojilo se to a med jsem dávat nechtěla, tak jsem vyšťavila pomeranč a dala banán a prášek do mixéru a bylo to fajn-taková studená horká čokoláda 😀

listicka77
4. dub 2009

já dneska při obědě užírala trochu brambor a květáku. k véče byl tempeh (zbytky nevita nákupů). ale jinak hlavně ovoce.
trhala jsem si dneska na hřišti (oploceném, takže tam nechčijou psi) pampelišky na zítra do smoothie a dávala si je do kapsičky v minitaštičce a štěpule mi hrozně chtěla pomáhat. nejdřív mi tam cpala suchý listy, pak asi sama(!) přišla na to, že to je špatně a začala trhat ty pampelišky... no ty děti jsou fakt sladký!

ochutnala jsem dneska lipový pupeny, ale teda nějak za srdce mě to nevzalo. jako docela dobrý, to jo. ale extáze žádná. je to nějak hodně zdravý? 😀

macik
4. dub 2009

já nevím, jestli si to dobře pamatuju, ale pupeny myslím docela zobe buc, je o těch pupenech i nějaká kniha či co....zatím jsem neměla možnost....včera jsme viděli super barák, ten kdyby vyšel, to bych si vysadila stromů 😵

listicka77
4. dub 2009

jo ke svému sladkému dítěti jsem zapomněla dodat, že když pochopila, že ty suchý listy ne, tak je všechny vyndala... 😵

macik
4. dub 2009

no, však taky není žádná blbka, ne? 😀

s.arik
5. dub 2009

lišti, to je pěkné se Štěpánkou, takových třídících sklonů jsem si u Mirky ještě nikdy nevšimla (a to je to génius 😀 😀 😀 ).

včera jsem snědla 2 kila jablek, šťávu z kila a půl mrkve a asi 5 červených řep (malinké, daly se schovat v dlani), 80g mandlí a dvě tatranky (ZOO 🙂 ) jinak nic, takže celkem jsem spokojená cenově, chuťově i složením 😵

pupeny se používají i k léčbě, protože jsou to takové malé zázraky no, něco jako klíčky 😵 http://www.kosmas.cz/knihy/102006/gemmoterapie-...
a jiné zdroje...

jajinak
5. dub 2009

Pokračuju v čistě ovozelových dnech,akorát včera jsem si k obědu MUSELA dát pizzu.Ta mě zaplácla až do večera,takže pak už jen večer zelenin.salát s pampeliškama a chudobkama.

Dneska ráno jsem dělala smoothie pro celou rodinu,bylo toho hafo a všichni si pomlaskávali 😵 Teď tlačim hrozno.

s.arik
5. dub 2009

jajinak, já chci taky poznat jídlo, které mě zaplácne na půl dne 😨 🙄

docela přemýšlím, jestli si někdy po snad už 3 měsících dopřát na chuť nějaký normální oběd 😅 jako hřích prostě, ale jen polechtat chuťové buňky 😀 akorát se trochu bojím, aby mi nebylo moooc zle. smažené jsem neměla už ani nepamatuju.

jinak si právě pochutnávám na senzačních grepech, stály v tescu je 15Kč tři kusy, jím je jako pomelo, tj. loupu pryč i vnitřní blány.

macik
5. dub 2009

šari, mě zaplácly na dnešní dopoledne šťávy, až teď začínám cítit mírný hlad, ale je pravda, že jsem se vzbudila pozdě. měli jsme s manžou napůl mňamózní kakao-šťáva asi ze čtyř pomerančů, čtyři banány, dvě lžičky kakaa a trochu medu-i manžovi to chutnalo....já pak ještě vyšťavila další čtyři pomeranče, hafo hrozna, dvě kiwi a čtyři malé hrušky a to mi vystačilo..no, ale už bych i něco zobla 😀

jinak včera v noci jsem vlezla na seznam a tam: Svátek má Miroslava....tak ve mě hrklo: dělám šárce přednášku, jak si má člověk své malé oslavy vychutnávat a pak ani nepogratuluju Mirušce....a pak jsem si teprve všimla, že je asi dvě minuty po půlnoci a že je to teda čerstvé...takže: Mirunce vše nejlepší!!!! 😵

jajinak
5. dub 2009

Šári,mně po té pizze včera nebylo zle vůbec,cítila jsem se teda dost plná,ale to se cítim i po ovozelu,když ho snim víc.Fakt mi ta plnost vydržela až do večera,tj.skoro 7 hodin.Opravdu jsem těch 7 hodin nic nejedla,akorát pila kopřivovej čaj.A nemusela jsem si nic odříkávat,prostě jsem byla celou tu dobu nasycená.To se mi snad ještě nestalo.

jajinak
5. dub 2009

A samozřejmě taky gratuluju Mirušce k svátku.Myslela jsem na to a pak mi to vypadlo.

s.arik
5. dub 2009

díky za gratulace.

ad obědy ještě, mé nadšení by kazilo ovšem to, že se nejedná o zasycení, ale o to, že tělo řeší "problém" a "ekologickou katastrofu" a tak nemá zájem o příjem potravy ☹

jajinak
5. dub 2009

No jasně,však jsem to nemyslela tak,že je to vpořádku,jen mě to prostě zapláclo nadlouho,až jsem se divila,páč kolikrát snim jinou vařeninu a mám ještě hlad nebo chuť.Nehodlám to dělat často.

listicka77
5. dub 2009

jaji, já mám stejnou zkušenost. kombinace pečiva a sýra apod. je vražedná, po tom je člověk zapláclý na hodně dlouho, když už není zvyklý takové brutusy trávit. ale obecně vařeniny mě najednou sytí hrozně moc. až mi to není příjemné, protože oči by jedly a tělo nemůže... 😀 ale včera jsem snědla ten tempeh, co byl v lednici, tak je zas s takovými věcmi konec. ale jsem momentálně ve stadiu, kdy si říkám, že asi nebudu nic hrotit. že budu převážně raw a když si dám někdy s chlapem/dítětem/rodičema nějaké to VEGANSKÉ(!) jídlo, tak se nic neděje. mlíčných výrobků se pokusím vyvarovat opravdu důsledně.

macik
5. dub 2009

jinak, já teda docela chcípám s obyčejnou rýmou a mírnou teplotou...teď jsem dvě minuty chystala salát se studenýma ingrediencema z ledničky a zmodraly mi u toho rty....mám dojem, že pipkasraz dorazil hodně lidí..lišti, já, luu-děti,evelínka, tuším i katako něco psala...někdo tam byl asi roznašeč 😕 ....a kdybych byla na šťávách, tak by se mi to vyhnulo, dobře mi tak 😝

listicka77
5. dub 2009

tak jsem práskla kokos, co jsem dostala o ovocné narozeninové tašce a ten můj chlap má vážně šťastnou ruku! je dobrej! 😵
a jdu se vyzpovídat, že jsem nechala chlapa, aby dal štěpánce ochutnat chleba s domácí bůčkovou pomazánkou (no furt lepší než nějaký uzeniny, že). ukousla si jakože několikrát, ale žádný pořádný ukousnutí to nebylo. tak snad se neotráví. ale nevím, jestli bych ho neměla brzdit, aby se moc nerozjel. jenže to je průšvih, on jí a štěpule se může zbláznit. přece ho nemůžu nutit, aby jedl, jen když jsme pryč a nebo štěpule spí. ☹

macik
5. dub 2009

lišti, to nevím, jak bych dělala...můj muž je celkem soudnej a vyložený hnusy by před děckem asi nejed...jako nenapadlo by ho to samo, ale kdybych mu to řekla, tak by to určo pochopil....

jinak jsem přišla na to, jak zvýšit podíl ovoce-ideální jsou smoothies-já dneska dělala tři a padlo na to hafo ovoce-sice to bylo pokaždé půlka pro mě a půlka pro manžu, ale i v přepočtu na jednoho je jedno smoothie vic ovoce než kolik bych na posezení sežrala..

s.arik
5. dub 2009

maciku, to chápu, a proto po smoothie netoužím, určitě je to dobré, a určitě se tak dá vychlastat 80 korun na posezení 😀

jajinak
5. dub 2009

No,já právě smoothie pro sebe taky skoro nedělám,většinou jen pro děti,abych jim ta ovodná rána trochu zpestřila a neměli to pořád stejný.Ale to mi právě vadí,že se na to spotřebuje hodně ovoce a za hodinu je zase hlad(nebo i dřív).Kdežto kdybych to samý ovoce jedla každý zvlášť,tak mi vydrží dýl,na víc porcí.Doufám,že jsem to napsala dostatečně srozumitelně 😉

s.arik
5. dub 2009

jj 😒 tak to chápu i já.