Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

dgm
autor
23. zář 2008

Jeste reaguju na to, jak jsem driv psala o psech, tak jsem se dneska docetla v bulvaru, ze by psi nemeli jist hroznove vino ... Nas pes se obsluhuje sam, mame na dvore, nejenom na zahrade, kam nema pristup, tak na dvore mame krasne hroznove vino, velke modre kule sladounke, ani nevim odrudu, obsluhuje se sam, kam dosahne, to je jeho.. Plazi se nam to do vysky, nechali jsme schvalne obrust jednu stranu stare zdi, aby bylo hezci prostredi k posezeni ... zbytek mame pro sebe. Fakt mu to chutna a za ty leta si nevzpominam, ze by z toho mel nejake potize ...

dgm
autor
23. zář 2008

Listi, tak ted ctu, ze to mas uspesne za sebou, jses dobra, risk je v tomto pripade zisk, kez by to tak dopadlo vzdycky...

dgm
autor
23. zář 2008

Pomazanka z rozmackaneho avokada, tam patrilo k te cibuli ...

macik
23. zář 2008

musím teda říct, že jsem se dneska prohřešila proti své víře v léčebnou moc půstu a dala jsem si zbyek kuřecího vývaru s nudlema od tchýně a úúúžasně jsem si po té horké polívce vyprázdnila nos...to je úleva...ale určitě v nejbližší době půstík hodím, abych se dočistila...

dgm
autor
23. zář 2008

Maciku, kdyz jeste nejses tehotna, tak bys mohla zkusit ten proplach dutin, kdyz jeste odkladas pust. Ale ani to se nema prehanet, protoze taky nastupuji ocistny krize a pokud je to casteji za den, muze to vyvolat horecku, zase je ale nemoc driv z tela... Jak by ti to pasovalo k uceni, potrebujes byt fit, ze? Tak taky nejspis az pres vikend, zacit v patek odpoledne ... Rozhodne nepocitej s tim, ze mas ted nos prazdny, tam toho jeste je 😝 😝

macik
23. zář 2008

dgm-já vím, cítím to, ale i tak to byla úleva, šlo to až z paty 😀

jajinak
23. zář 2008

Dgm,po zelenině navečer měl ty 2 poslední průjmy-před týden,měl průjem jednou v noci,pak šel do školy a prý ještě jednou ve škole.To je vše.A v noci k tomu ještě zvracel.Dneska měl průjem v noci a ještě několikrát ráno a dopoledne.Jde z něj už jen voda.V noci taky zvracel tu zeleninu(nebo spíš až k ránu).Ten dlouhý 14denní průjem,co měl v únoru,po zelenině určitě nebyl,ale už si to moc nepamatuju.Ale během toho půl roku určitě večer zeleninu jedl. Přikládala nějakou zeleninu i dřív k večeři a nic mu nebylo.Půst by určitě nezvládl,dnes ráno nedostal nic,dopoledne jeden banán a už žebral,že má hlad,tak jsem mu k obědu uvařila suché brambory.Zeleninu mu dávat nechci a ovoce bromě banánů asi při průjmu taky není vhodné,ještě víc projímá,ne?Teď jsem ho poslala do postele,že by se mohl prospat,ale nechce se mu spát i když byl od 2.30 vzhůru a ráno pak jen půl hodiny spal.Když bych mu dala mrkev,to by možná šlo?K večeři zase ty suchý brambory,ale určitě bude mít hlad,nevím,co jinýho mu dát.
K těm pampeliškám,kdyby nebyly hořké,tak by je možná v salátu snědl,ale jsou hořké,tak to asi ne. 😒

androna
23. zář 2008

devcata poctivo vas docitam akurat teraz s mojim tehotenstvom a chutami to je des.
ale chcem poznamenat na ten zeleninovy salat - jajinak paprika na vecer je hrozne tezka.ja ju dokaze stravit jedine ked ju mam na snidani, popripade obed,ale vecer fakt nie.okurka a rajce v pohode.vyluc papriku.

jajinak
23. zář 2008

Androno-paprika mu přes den nic nedělá,ani když ji má odpoledne,ale na noc možná může vadit.Zkusim nejdřív vyloučit tu papriku.Až se z toho vylíže,tak zkusim navečer dát okurku,za pár dní rajče a pak zkusím i tu papriku,až nepůjde do školy.

s.arik
23. zář 2008

jajinak, teď mi došlo, že jsem před týdnem psala o "rajčatovém salátu v nočníku". Mirku to tenkrát též prohnalo, měla těch rajčat snad 5 naráz...ale já jsem si z toho nic nedělala, neb jí očividně nic nebolelo a bylo to jednorázové. a papriku ani okurku určitě neměla, to kupuju málokdy a Miri to nejí.

no však sama ozkoušíš.

macik
23. zář 2008

no já se taky párkrát poblila z rajčat....když jsem třeba nechala odležet salát nebo tak, tak ty rajčata jsem pak vyhodila....

nám teď paní sousedka donesla košík krásnejch, červenejch, malej, červivejch jablek, tak jsem už od včerejška večera snědla snad deset kousků 🙂

jajinak
23. zář 2008

Asi to bude po té paprice,před hodinou zase trochu zvracel,a byly tam kousky papriky.Teď spí.

Jinak jsem se rozhodla prodloužit půst ještě o den,nic mi není,jen občas se mi zatočí hlava.Myslela jsem asi,že budu mít chuť na sladkosti,ale nemám,spíš na ovoce.To hroznové víno tam snad ještě do čtvrtka vydrží. 😉
Když hodně zhubnu,tak další půst nebude,dokud to nenaberu.

macik
23. zář 2008

jajinak-fakt si nedovedeš představit, jak ti závidím tvoji obavu, že moc zhubneš...já taky nevím, proč neexistuje nějakej pro všechny přijatelnej průměr...no jo, asi by to byla nuda, ale klidně bych tu nudu brala...

jajinak
23. zář 2008

Macíku a Ty fakt nezhubne při půstu?Psalas,žes držela 7,to přece muselo být něco dole.Já se teď vážila a mám dole 3 kg.Doufám,že když přidám ještě den,nebude to víc,než 4.Ale je fakt,že to člověk zase většinou nabere.

macik
23. zář 2008

ale jo, zhubnu, ale jak začnu jíst, tak je to hned zpátky...

s.arik
23. zář 2008

jajinak, si kabrňák. snad taky někdy trojku dám.
na váhu kašli ne? hlavně aby oblečení nepadalo...

maciku, kdyby ses dokopala k 1 co týden a 3 co měsíc dlouhodobě, myslíš že bys to hned nabrala zpět?

macik
23. zář 2008

no mohla bych to zkusit, ale já jsem právě dobrá v těch nárazovejch výkonech, pravidelnost je pro mě utopie-to už má odzkoušené...bohužel...nicméně se stále znova pokouším 🙂

s.arik
23. zář 2008

jj, maciku, to já znám, jakákoliv pravidelnost kromě žrádla a spaní neexistuje.
hlavně cvičení....bída.

zkouším nahradit čokoládu utřeným medem s kakaem a jogurtem (jen tak 3PL), je to vynikající 😵 dnes jsem tedy tabulce odolala...

macik
23. zář 2008

a přitom, když jsem v anglii měla naprosto pravidelnej režim skoro na vteřiny, tak mi to hrozně vyhovovalo a dokázala jsem tam v podstatě bezpracně zhubnout dvacet kilo (cvičila jsem a i dost jedla, ale měli na výběr strašně moc nízkokalorickejch dobrot, to tady pořád není)...doma mi ale ta pravidelnost nejde, prostě...

macik
24. zář 2008

dneska si švihnu půst, píšu to sem, ať má nějakej dozor 🙂 ...bude to ale jen jednička, protože v pátek jdeme na oslavu, kde se tak nějak očekává, že člověk bude jíst, co mu předloží.....je to od manži z práce, tak nechci nic vysvětlovat....a dvojky já nedržím, jen jedničky nebo trojky...budu se teď pokoušet o tu pravidelnost, to bude boj 😕

haluskacz
24. zář 2008

tak jsem dneska chtela dat pust, ale neodolala jsem svestkam, co vcera privezla maminka 😀

jinak mam dotaz - chteli bychom poridit odstavnovac, poradite, jakej typ je dobrej?

s.arik
24. zář 2008

haluš, je trochu dlouhé, ale zase je tam hodně různých názorů
http://forum.vitarian.cz/viewtopic.php?f=3&t=149
web o odšťavňovačích
http://www.odstavnovace.cz/shop/index.php?loc=j...

jajinak
24. zář 2008

Tak začínám 3.den půstu a jsem rozhodnutá vydržet. 😎 Ale včera,když mhd večer jedl hroznové víno,jsem teda slintala,ale odolala jsem.Už na mě trochu plandají kalhoty,ale už mě to neodradí.Budu se snažit to pak nabrat.2 se nemají držet?Proč?Já jsem myslela,že je pořád lepší 2 než 1.

Odšťavňovač mám Moulinex,už starý 12 let,nic velkého,je menší,ale stačí.Časem možná koupím novej,zatím funguje.

jajinak
24. zář 2008

Koukala jsem na ten odkaz od Šárika,to jsou teda pálky. 😲

s.arik
24. zář 2008

ano, jsou drahé hodně, proto jsem je zavrhla. mačkám si citrusy v ruce a jiné ovozely jím celé.

jajinak, vydrž!!!
na www.pust.cz se doporučuje držet jen půsty 1, 3, 7, 21 a 40 dní. myslím že kvůli nějakým cyklům v těle, zkusím to pohledat.

s.arik
24. zář 2008

citace z půst.cz

Mnozí lidé zaměňují půst za dietu. Přijímáte -li v průběhu "půstu" minerálky, nebo nějaké šťávy, je jedno jaké, držíte dietu a ne půst!!. Rozdíl je v tom, že při půstu dochází k zpomalení a pak k zastavení činnosti žaludku. Při dietě nikoliv !! Doby půstu jsou : 1,3,7,15,21,40 dní. Tyto doby jsou stanoveny na základě znalostí zasvěcenců o proudění energie v energetických centrech lidského těla. S půstem je potřeba zacházet velmi opatrně, jelikož uvolňuje staré usazeniny koncentrovaných chemikálií v těle. Energii, kterou ušetří tělo na práci žaludku, použije ke zvýšené činnosti ledvin, jater, střev a dalších orgánů čistících tělo.

dgm
autor
24. zář 2008

Pro halusku a vsechny, co chteji odstavnovac: 13.zari 11.39 tady

Je na to hodne nazoru, mezi vita panuje nazor, ze by to v souladu s prirodou melo byt co nejvic ekologicke nebo kdyz jste ubytovani nekde, kde neni elektrika, tak si poradite i bez zasuvky a kuchyne , kdyz vlastne vita kuchyn ani nepotrebuje ... tak ze nejlepsi jsou ty nejnovejci lisovace na klicku, zustane vsechno potrebne zachovano a vyteznost je velka, vylisuje se vsechno od listi, travu a lupeny az po tvrdou zelninu a ovoce ... Jsou lidi, co odstavnuji kazdy den, i v zime pod snehem se najdou rostliny nebo koupit ... Jsou lidi, co si odstavnovac vubec nikdy neporidi, protoze Buh s nama zamyslel, abychom se dokazali najist i bez techto vymozenosti a taky to jde a staci jim to ...

s.arik
24. zář 2008

jajinak,
určitě zase přibereš 🙂 ...semínka, hlavně olejnatá, slunečnice, tykev, ořechy, avokádo, brambory, pečivo, těstoviny....

jajinak
24. zář 2008

Šári díky za podporu. 🙂
Vím,že se doporučuje půst 1,3,7,21,40 dní,ale když se dají třeba 2 nebo 5 dnů,tak to přece nemůže být špatně,ne.Pořád lepší,než nic.Tak si to aspoň myslím.

dgm
autor
24. zář 2008

Jajinak, ty jses dobra, opravdu uz v zacatku vydrzet dva pusty tak brzo po sobe a hned trojku, mas pevnou vuli ...

Co malej? Jak ses ptala, co mu davat za ovoce pri nevolnosti, tak banan je taky dobry, ale nejlepsi ovoce je ceske jablko, co prave nejvic sladke a zrale. To funguje na vsechno, protoze upravuje rovnovahu v telle a pomaha jak pri prujmech tak pri zacpe ... Je to vlastne smetacek a zaroven dodava vyzivu ...

K pocitani dnu u pustu to Pavel vysvetluje tak, jak psala Sarik, ale jsou situace, kdy u delsiho pustu uz proste nemuzes dal, kdyz nastanou krize a mas pocit, ze nedokazes jit dal, tak se to ukonci, kde zrovna jsi, samozrejme, ze dodrzet ten pocet je nejlepsi, ale kdyz to jinak nejde ...