Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

s.arik
9. kvě 2009

🙄 to je fakt blbé, že není nikdo kolem, kdo by ti pomohl. hned by se někde blízko k vám měla nastěhovat sympatická holka s malám děckem, abyste si mohly pokecat a hlavně hlídat navzájem!

listicka77
9. kvě 2009

hehe, víš jak to mám se seznamováním... 😀

stav bez teploty trváááá! mám 36,8. měla bych dát ten klystýr, ale bojim bojim ☹ (ne klystýru, ale vzbuzení dítka). v krku bolí, ale míň. vypadá to tam ovšem furt stejně.

s.arik
9. kvě 2009

lišti,
s teplotou super, zrovna jsem se vrátila s obligátního venčení+BM. a budeš zcela zdravá, zavedu místo BM tři světla, ať se tady karmapovi líbi 😀 ale na to je času dost.

vzbuzení malé - tak ji pochová chlap ne? projednou buď sobec 😠 ohledy zahoď, zdraví je přednější.

s.arik
9. kvě 2009

mělo být "až budeš zcela"

listicka77
9. kvě 2009

sari, jsi vtipná, ona při nočním probuzení MUSÍ mít prso! když se výjimečně stane, že se sprchuju a ona jako na potvoru začne brečet, tak mi ji chlap přinese do koupelny. prostě mamají je nepostradatelná. 🙂 uf jsem úplně vycuclá, je mi zima (jsem se nejdřív divila, proč je mi zima, když už nemám teplotu, až později mi došlo, že to asi bude mít souvislost s půstem, že? 😅). a přemlouvám se ke klystýru a třem světlům. fňuk, ten život je těžkej! jdu na to!

listicka77
9. kvě 2009

ještě pikantní historka - chlap mi byl v eshopu pro tu objednávku a dostal k tomu časopisy bio&natur a šel pak do kavárny na kafe a četl si to. haha, už to je vtipný. a přečet si nějakej článek o mlíku a nějak z toho šel do sebe a odmítl dneska bramborovou kaši, že stačej brambory a že to je hrozný, jak ty kravičky trpěj. a že přemejšlel, jestli by moh bejt vegetarián a zase dospěl k závěru, že teda fakt ne, ale že by třeba mohl to maso trochu omezit a kupovat míň a kvalitnější. 🙂 (to jsem zvědavá, jak dlouho mu to vydrží; nabídla jsem mu, že mu koupím ve zdravé výživě "paštiky", které považuju opravdu za chutné a nebránil se! pže jeho večeře jsou z 90% uzenina, z 10% sýr, dneska se rozhodl pro zeleninovej salát, ale nakonec do něj chtěl i toho sejra, i když mu je těch kraviček líto) 😀

listicka77
10. kvě 2009

tak to s klystýrem dopadlo přesně, jak jsem nechtěla. pikantní detaily tak možná v ově osobně. achjo, proč máme ty děti? aby ten život nebyl tak jednoduchej? 😀

s.arik
10. kvě 2009

s chlapem super 😎

a na klystýr-historku se těším 😀 😀 😀
jo a novinka: máme vyčištěný koberec, takže můžeme u nás jíst i ze země 😀 (ale neboj, já se dokopu umýt i stůl, na kterém je nějaký zbytek rajské už dva dny 😝 ani kočka to nechtěla olízat, zklamala 🙄 )

s.arik
10. kvě 2009

jak bylo na zahradě? 🙂

listicka77
10. kvě 2009

na chalupě bylo dobře, ale jsem totál vyflusaná. a bolej mě ruce (od tahání štěpule) a nohy (ani nevím od čeho). teplotu nemám, v krku mě nebolí, povlak hnisu trvá. nerozumím tomu. dneska ráno pěkná krize (taky jsem kvůli výše uvedenému spala jen 5,5 h brutto a mezitím mě ještě štěpule asi 1/2 až 3/4 hodiny ocucávala, ležela na mně a nechtěla dolů - musela jsem si přeříkávat mantru pokaždé, kdy mě napadlo vyhodit ji oknem 😀). nemohla jsem se pořádně probrat, přemlouvala jsem se k tomu, abych vstala, byla jsem strašně vyprahlá, ale po napití žaludek vypadal, jako že to chce vyhodit ven, ploužila jsem se po bytě a hodinu přemýšlela, jestli budu zvracet a taky jestli vůbec dojdu k autu... ale pak jsem se vzpamatovala a relativně čile (s tím, že jsem se ale vždycky hrozně rychle unavila a musela si sednout/lehnout) fungovala celej den. vařila jsem tátovi oběd a dělala jsem to přesně tak, jak bych to měla dělat vždycky - strčit do pusy, rozmělnit, poválet a vyplivnout 😵. mám hrozné chutě na vařené. a rozšoupla jsem se a objednala si ve zdravé výživě 2 kg biopomerančů a 1 kg biogrepů (za nehorázné peníze) na tu zítřejší návratovku. 😵

s.arik
10. kvě 2009

lišti, to zní fakt dobře, až na to, že jsi měkota (nebo nemístná hrdinka) a spíš tak málo 🙄 🙄 🙄 🙄
proboha zkus taky někdy spát 13 hodin jenom s přestávkami na kojení. aspoň svátečně, při té nemoci jednou za 15 let 😀

listicka77
10. kvě 2009

sari, já bych šla spát dřív, ale to bylo kvůli tomu klystýru!

listicka77
10. kvě 2009

ještě mě napadlo, jestli to není takový nakopnutí, že mám vita brát vážně a přestat s těma vařáckejma úletama. 😵 ale někdo jinej by třeba řek, že to je naopak nakopnutí, že mám přestat blbnout a začít jíst "normálně". 😀

s.arik
10. kvě 2009

lišti, ad klystýr...dobrý argument, ale když ty si najdeš výmluvu 365x do roka, proč jít spát až ve dvě hodiny 😀
ať je ti lépe a lépe, dobrou noc.

listicka77
10. kvě 2009

sari, 365x do roka mám výmluvu, že miluju svůj osobní klid a nějak je mi přednější než spánek. moji dva miláčkové chrněj a já mám čas jen sama pro sebe, aaaach! a štěpule si posouvá zase večerku, achjo! dneska ve třičtvrtě na jedenáct. tak co se dá pak ještě stihnout?

listicka77
10. kvě 2009

a teď jsem čekala do půlnoci, pže o půnoci beru ty bylinný tinktury. 🙂

listicka77
10. kvě 2009

jo a do ovy fakt neee, bych si to vůbec neužila. budu asi ještě hodně zdechlá. teď momentálně už štěpuli skoro neunesu. a zejtra chci jet jen na citrusových šťávách, tak z toho asi taky moc síly nenaberu. ve středu jen ovoce a ve čtvrtek už zas normál. (no možná už ve středu dám večer salát, uvidím, jak se budu cítit, resp. jak mě ovládnou chutě. 😀 musíme nějak pouvažovat o jiném termínu.

jajinak
11. kvě 2009

Zdravím všechny 🙂 Včera jsme se vrátili od známých po 4 dnech a dnes koukám,že Lištička bojuje s angínou.Ještě jsem to celé nedočetla,tak nevím,jestli se to tady už psalo,ale jak víte,já ji měla nedavno a taky jsem byla přesvědčená,že bez ATB to nejde,ale vydržela jsem,jedla jed raw(pravda že ne každý den 100%,ale skoro jo) a zlepšení nastalo až 7.den.Pak jsem si koupila tinkturu z lichořeřišnice,ničí streptokoky a stafylokoky a dotáhla jsem to do zdárného konce i bez ATB.Tak doufám,že následky nebudou.Lišti,přeju hodně sil a jdu to dočíst.

s.arik
11. kvě 2009

lišti,
a nejsi "zdechlá" jenom z toho půstu?
počkej ještě, jak ti bude dneska odpoledne! jídlem nabereš sílu. a pak napiš...

kdybys to zítra fakt nedala, tak nabízím termíny 16.-26.5., ale víkend není úplně nejlepší, to skoro žádné pipky nemají čas, navíc u řeky, v ZOO i jinde jsou haldy lidí......vlaky jezdí asi taky blběji.
podle mne je ideál zase to úterý až čtvrtek, stejný spoj jako sis našla, jenom o týden později.

ale kdybys chtěla zítra, klidně 😀

listicka77
11. kvě 2009

sari, jsem určitě trochu oslabená nemocí, ale jinak jsem zdechlá samozřejmě z toho půstu. ale právě že si myslím, že obnova sil bude trvat trochu déle. nehci zkopat návratovku, ale jet ji pěkně pozvolna. víkend by se mi docela hodil, ale taky je mi jasné, že z mnoha důvodů to vhodné není. takže já asi navrhuju v příštím týdnu buď pondělí - středa a nebo úterý - čtvrtek. ještě se domluvíme v týdnu.

není mi tak zle jako včera ráno, což je super, ale jsem fakt mrtvá. pro ovoce jsem poslala chlapa, tak tak za hodinku nebo hodinku a půl bude první mňam mňam šťávička.

před spaním jsem setřela uchošťourem hnisavý povlak a dnes je tam zas. 🙄 a ještě ke všemu se mi dělá opar na rtu, ty rty tím stykem s močí nějak trpí. ☹

s.arik
11. kvě 2009

lišti, ok, beru ten odklad jako definitivní a napíšu všem o-pipkám, že se oheň, zoo, landek a tak přesouvají o týden.

víkend já osobně můžu, ale na všech třech místech, kam bych tě ráda vzala, bývá za hezkého počasí+víkendu šíleně moc lidí. navíc městská hromadná nejezdí co 10min, ale daleko méně, což taky mírně snižuje komfort.
plus to, že se mi s pipkama ještě nic nepovedlo domluvit na žádný víkend, pořád jsou někde v trapu 😠 😀
je teda fakt, že aspoň babalala by mohla polehávat doma, ale kdoví, jestli ji chlap nevyveze autem...

navíc když už akci odkládáme, tak raději o pár dní déle, abys byla fakt zdravá a v pohodě.

takže já osobně bych byla nejraději za pondělí až středu! 18.-20.5., čím dříve, tím lépe, koncem května mám už nějaké zkoušky, takže těsně před nimi bych měla trochu zabrat 🙂



návratovku si hezky vychutnej 😵 to musí být po třech dnech fakt božský pocit. jsi strašně dobrá, že si trojku dala, já jsem nezvládla ani tu nedělní jedničku 😔 takže gratuluji moc.

držím palce, aby půst, ty bylinky a raw-jídlo a BM a všechno kolem zabralo, abys byla za týden už úplně fit!

s.arik
11. kvě 2009

a k oparu, nechce se mi věřit, že je to močí 😅
Panda by určitě protestoval 😀

to můžeš mít z čehokoliv. a opary se člověka chytají vždycky, když je oslabený (stresem, jinou nemocí)...

na tvém místě bych opar naopak močí potírala dále! ale taky to můžeš napsat na vitariána, třeba má někdo speciální poznatek, že právě na opary se urina nehodí 😕 já měla za to, že se hodí na všechno od popáleniny, přes modřiny, štípnutí hmyzem, exém, akné....... 😕

listicka77
11. kvě 2009

sari, no on ten horní ret mi od té moči tak jako napuchal a osychal. fakt. na rty je moc prostě moc vysušující. což tedy na léčbu oparu může být spíš výhoda. ale tím byl ten ret oslabený a celkově organismus oslabený a lup je tu opar.
jsem strašně unavená a ke štěpuli se chovám jako PP. ☹ těším se, až zesílím. jen mám trochu strach, jak žaludek tu první šťávu přijme. ale třeba dobře. 🙂
ještě ohledně ovy - stejně má celý týden pršet. 😀

dgm
autor
11. kvě 2009

Listi, ber to pozitivne, vem si, ze ani tolik lidi nema to stesti co ty a tyhle projevy navenek nemaji, mas stesti, ze telo vylucuje humus a zbavuje se ho. , lepsi nez kdyz si to skladuje vevnitr. Vzdycky si vzpomenu na decka s vytrhlanyma mandlema, jak si to telo poradi s pebytecnym humusem? Pokud bys mela vycistene dokonale telo, samozrejme, ze takovi jedinci existuji, tak by ta stejna nemoc jenom prosla telem a imunitni system by se postaral, tak jak se od prirody starat ma cistym strevem by se vyloucila, maximalne nepatrna uvnava by jiste byla.
Ta lichorerisnice slouzi taky k vylucovani z tela, zrovna v tvem pripade to jde pres mandle a rty, takze uz tim vlastne zvysujes a podporujes uz dost rozjety detox, proto mozna to neustale objevovani se znovu toho hnisu na mandlich, je to jako kdyz se nekomu vylucuje humus pres jazyk, taky ma byt clovek rad a zbavovat se toho.
No vidis a na opar na rtu bych ti prave zrovna poradila zase urinoterapii 😀 , rozhodne tim nic nekazis, jenom podporujes vylucovani. Parkrat za den potukat namocenou vatou, hlavne se nedotykat toho puchyrku rukama, at se to neroznese, stridala bych to treba s tee tree olejickem, ale te moci davam lehce prednost 🙂

s.arik
11. kvě 2009

lišti,
tu první pomerančovou šťávu si zřeď s vodou 1:1 a vypij jenom tak půl deci. až po 10-20min třeba trochu více.....neboj, to bude dobrota 🙂

s.arik
11. kvě 2009

tak jestli bude pršet tento týden, budu hrozně ráda 😀 jen ať máme hezky až přijedeš.

dgm
autor
11. kvě 2009

To pribylo prispevku, nez ja se vymacknu 🙂
Jj, sarik ma pravdu, stavu si radeji zred, pamatuju si, jakou jsem zazivala jednou po pustu euforii, kdyz jsem si dala jako prvni jidlo roznahnane kiwi, dodnes na to cela rodina vzpomina, na jedno kiwi jsem vytrela cele prizemi, nevedela jsem, co s energii, jenze to byla jina situace, nez jses ted ty, byla jsem zdrava ...

kili
11. kvě 2009

dgm 😀

vikinka27
11. kvě 2009

listi, na opar na perach je dobry aj usny maz, ale to Ti asi teraz nepomoze, ako citam :(
inak to funguje... a potraviny s Bckom (oriesky??? semienka???)

jajinak
11. kvě 2009

Ještě k tomu,že jsem tu angínu neměla potvrzenou výtěrem od dr:před 1,5 rokem jsem měla streptokokovou angínu s ATB,která se mi 2 dny po dobrání ATB vrátila,takže až pak mi dr. udělala výtěr a potvrdila to.Takže hned na to další ATB.Jinak NIKDY mi nedělala výtěr,vždycky jen koukla a konstatovala,že je to angína,pokud byly příznaky takové,jaké jsem nedavno popisovala..Takže jsem možná kolikrát ATB brala zbytečně.A je zajímavé,že když jde člověk k dr. a bere ATB,je to "správné" a nikdo se nepohoršuje i když angína není potvrzená výtěrem.Ale kdyzž se dr. nejde,hned všichni argumentujou tím,že to třeba byla viroza,když se nedělal výtěr.

Jinak Lišti,po jednom 3 d půstu mi taky vyrazil opar.Dřív jsem na ně dost trpěla,teď už ne,jen po tom půstu.