Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

oho
14. kvě 2009

Ahoj holky, mám dotaz (jak jinak 😀 ), manžel má od zítřka týden volno, takže se může víc věnovat malému, a já bych chtěla zkusit třídenní půst. 😵 Jenže mám asi 70% jistotu, že jsem těhotna. Asi se na to mám vykašlat, že? 😅

kili
14. kvě 2009

zdeni, mala 12r

zdenallicka
14. kvě 2009

dgm., me to prekvapilo.. Ona fakt hodne zhubla... Ze bych byla vitarian a mela svych (kdysi stredoskolskych) 58 kg??? 😵 😵 😵

lucxy
14. kvě 2009

inak chlorellu mam aj ja, teda beriem,,,ale stava sa mi ze aj zabudnem si dat 🙂

dgm
autor
14. kvě 2009

zdeni 🙂

zdenallicka
14. kvě 2009

HOlky, jak jste schpny si aplikovat klystyr???? 😕

zdenallicka
14. kvě 2009

schopny

dgm
autor
14. kvě 2009

lucxy, dobry navod je jak psala listicka dnes 13.33
aby to vsechno dobre fungovalo, melo by se dodrzovat urcite schema, ze rano a dopoledne ovoce, cim vic pribyva hodin, tak ovoce ubirat a pridavat zeleninu a zelene , mysli se tim i bylinky, az v podvecer uplne ovoce vyradit a naopak jenom co nejvic zeleneho.
Ale tomu porusovani se neyhnes, kolikrat si dam na noc ovoce, jsme jenom lidi 🙂

dgm
autor
14. kvě 2009

oho, k tomu asitehotenstvi ....
no existujou dve teorie, prvni je, ze by dite melo prijit do cisteho tela, proto by veskere ocistovaci akce mely probihat jeste pred otehotnenim, nejlepe dotahnout do konce 21 denni pust, to je velka sance, ze se bunky potrebne pro dobry vyvoj plodu obnovi , tak nejak to doporucuje i pavel z pustu.cz.
Druha teorie je ta, ze porad lepsi, kdyz si dite v deloze prozije detox spolecne s matkou, a zase by odchazejici toxiny odchazely pres matku, ze to je porad mensi zlo, nez sajrajt nechat v tele po cele tehotenstvi. V jedne knizce, uz nevim ktere o pustu, cetla jsem jich vic, se popisuje pripad , kdy zena drzela dlouhy, tj 20 a vic dni, pust a nevedela, ze je tehotna. Tak samo, ze potom byla vystresovana, co ze to vlastne zpusobila a nakonec se narodila zdrave dite. Takze osobne bych jednicku zkusila, co to udela, potom treba i vic, ale tobe si radit netroufam, ale pokud mas pochybnosti... vsak vis, ze vira je hodne dulezita...

spathiger
14. kvě 2009

Mna porazi! Uz 3x mi to padlo!

spathiger
14. kvě 2009

Skúsim opatrne dlhší... Dgm, dík za tip, preštudujem, keď sa zbavím štátnicovej lit.. Nemám problémy, alebo aspoň nie vážne, len nechcem, aby decká predo mnou utekali s čokoládou a navyše mám osobný pocit, že za moje migrény môže aj prekyslený org.-kvasinky, plesne, či iný bordel + tá chuť na sladké, no ja im ešte aj dobre robím, keď ich takto prikrmujem.. A nechcem čakať kým 'zakvitnem' aj zvonku a potom sa pchať antimykotikami a pod. Tak hľadám niečo na prečistenie, odkyslenie.. Líštička, surová zeleninka je ok, len nie každá, niektorá nafukuje, z inej si org. nedokáže toľko zobrať ako z upravenej a iná je dokonca jedovatá. Neviem, až tak to preštudované nemám, ale chystám sa :o). A tie NO3, no čo už narobíme, keď sme odkazaní na kupované...

oho
14. kvě 2009

Tak já si dám jedničku, radši na to půjdu pomaleji. Představovala jsem si, že než podruhé otěhotním, budu mít pěkně pročištěné tělo, ale člověk míní a osud mění 😎 😵

listicka77
14. kvě 2009

dgm, nevyspala, ale čepy zmizely a bolest v krku už jen nepatrná. akorát jsem to zas dneska nezvládla a uvařila chlapovi k obědu čínu a půlku jí sežrala. ☹ no co, návratovka je za mnou, jen ta nemoc ještě teda asi není úplně z domu. jinak jím jen šťavnaté ovoce, hlavně citrusy a až dneska jsem si chtěla dát k večeři ledový salát s rajčaty. no ale nezvládla jsem už ten oběd, no. ☹ zajímavý je, že všichni píšou, jak měli největší problém zbavit se pečiva, ale mě teď nějak vůbec nebere, to mám mnohem větší chuť na dobrá vařená jídla.

zdenallicka
14. kvě 2009

Holky, co ten klystyr? Potrebovala bych znat jako postup a taaaak...

Mela jsem ho jen jednou, v nemocnici pred laparkou a bylo mi potom celkem fajn.. Rada bych to zkusila, ale ponekud nevim, jak an to... 😅

listicka77
14. kvě 2009

zdeni, koupíš si ve zdravotnických potřebách soupravu na klystýr, jmenuje to to "irigátor" a stojí plus mínus dvě kila. postup je myslím popsaný na stránkách www.pust.cz. ale je to jednoduchý - prostě nádržku napustíš vodou teploty těla (nebo tam můžeš přidat třeba odvar z heřmánku), otočíš kohoutek a vypustíš vzduch, zavřeš kohoutek, konec namastíš olejem, zavedeš asi 10 cm hluboko, pustíš kohoutek a zhluboka dýcháš a necháš natéct, co se vejde (já dávám nádobku na dvakrát). no a pak se snažíš udržet, co nejdýl to jde. a taaak. nejlepší poloha je vkleče opřená o předloktí.

zdenallicka
14. kvě 2009

A ta nadobku mi drzi kdo???? 😕

zdenallicka
14. kvě 2009

pust.cz nefunguje.. ☹

dgm
autor
14. kvě 2009

Zdeni, tak to ti neporadim, nikdy jsem to nedelala, ani nemam v umyslu , ani na to doma nic nemam. Zazila jsem si klystyr 3x v zivote, v porodnici, to jeste v dobe, kdy se te v porodnici nikdo na nic neptal ... 😝

tady je nejaka diskuze z vitarian.cz o ocistach obecne

http://forum.vitarian.cz/viewtopic.php?f=3&t=233

a tady je primo o ociste streva

http://forum.vitarian.cz/viewtopic.php?f=3&t=1540

listicka77
14. kvě 2009

zdeni, ona to není nádobka, ale takový pytlík. ten si pověsíš na nějaký háček, neříkej, že v koupelně žádný nemáte. zhruba ve výši očí, ať to má nějaký spád. hlavně si nejdřív kup tu klystýrku a pak se ptej dál.

dgm, cože????? doporučuješ klystýr a přitom sis ho nikdy nedělala? 😀

dgm
autor
14. kvě 2009

Lisit, dobra otazka 😀 😀

No, asi narazis na to, ze jsem to radila tobe ...
Hlavne si myslim, ze kdyz se drzi pust, tak si telo samo ridi, co cistit nejdriv, ani nezastavam ty ocisty pred pustama, tj. ty jatrove kury a ocista bobkovym listem a tak, ale to je jenom muj nazor, ze by se nemelo nic urychlovat, at si to telo ridi samo.
Ale u tebe mi slo o to, aby se to co nejrychleji dostalo z tela, kdyz tam byla nejaka infekce, a byl to dost napor a nejak se to nestihalo odbouravat, hlavne, kdyz jsi nemohla delat pust libovolne dlouho, ale kratky, vzhledem ke kojeni a tak ...

listicka77
14. kvě 2009

zdeni a na klystýr počítej tak s hodinou času!

jajinak
14. kvě 2009

Lucxy,já jím ovoce každý den dopoledne,ale odpoledne taky,pokud jsem nalačno.Někdy si taky dám třeba po zelenině jablko,ale není to pravidlem.Po vařeným jídle nebo pečivu nikdy.Jinak to kvasí a hnije a to mi za to nestojí 😝

Taky přemýšlím o klystýru,chtěla jsem jít na hydrocolon,ale už to u nás nikdo nedělá,tak aspoň ten klystýr,ale taky jsem ho nikdy nedělala ani neměla.Tak se zkusím zeptat po tom irigátoru.

Příští týden bych chtěla dát 3 půst,dělala jsem ho po měsíci,teď už jsou to 2 měsíce,páč jsem zase dost zhubla,tak jsem si dala pauzu.Tak to zkusím.Poslední dobou zase flákám cvičení,myslela jsem si,že když budu 2x denně cvičit cíleně na břicho,tak to bude znát atím spíš při radikální změně stravy,ale ani po několika měsících není znát žádná změna,kromě toho,že jsem zhubla všude jinde,tak jsem nějak ztratila motivaci,když nevidím výsledky.Mrzí mě to,protože jsem fakt cvičila každý ráno a večer 10-15 min břišní cviky a nic.

dgm
autor
14. kvě 2009

jajinak, ted na vitarian.cz prisel jeden kluk, chlap, co dela posilovani, tak tam dost radi, zkus se podivat do diskuze, pozpatku od poslednich prispevku

http://forum.vitarian.cz/viewtopic.php?f=3&t=87

listicka77
14. kvě 2009

lucxy, často jím ovoce ráno v poledne, odpoledne... takhle průběžně pořád. až později odpoledne si dám nějaká semena/ořechy a k večeři zeleninový salát. ale jsou i frutariáni, co nejedí nic jiné než ovoce (k tomu ale musím podotknout, že v tomto pojetí ovoce = plody - tzn. rajčata, papriky, okurky, cukety jsou atky ovoce)

s.arik
14. kvě 2009

lucxy,
já jím skoro jenom ovoce 🙂 tzn. i večer.
tak 80% stravy je ovoce, 10% zelenina+oříšky a 10% "hříchy" (čokolády, pečivo - na rozdíl od lištičky mě vařené obědy nelákají vůbec)

lišti, čepy zmizely? super!!! čínu si nevyčítej a jez dál, jak to jen půjde 🙂

zdeni,
kup si ten irigátor http://zdravotni-pomucky.hledejceny.cz/data/ima... a pak se ptej, resp. je to docela primitivní, neboj! 🙂 a není to nepříjemné, sama si reguluješ, kolik vody tě ve střevech ještě netlačí...

kili
14. kvě 2009

baby, ja si vždy aspoň k večeri zoberiem vidličku, nech aspoň niečo jem jak človek, no ale napokon aj tak jem všetko rukami 😝 😀

zdenallicka
14. kvě 2009

SAri, mne to neprijemne neprislo ani v te nemocnici... 😉 A ma to pomoct vycistit streva, zejo, takze v pohode...

a se pam jak debil proto, úrotoze sestricka si me polozila na bok zadkem k ni, supla mi tam hadicku s koncovkou nejakou a do nadobky, kterou na tu hadicku nainstalovala, lila teplou vodu...

Ja nevedela, ze jsou i jina "zarizeni" na hacek v koupelne... 😉

A ano, Listi, mame hacky.. V koupelne, na chodbe i v kuchyni...😀 Si muzu vybrat potom... 😅

s.arik
15. kvě 2009

zdeni, ještě jsem si vzpomněla..........doporučuji klystýr pokud možno těsně po spontánním vyprázdnění. je to tak lepší, efektnější a rozhodně se tak ukáže, že klystýr není návykový. chce to si předsevzít několik dní, ideálně 5-7, kdy budeš klystýr dělat denně.
taková kúra má pořádný efekt!

lucxy
15. kvě 2009

ahojte,,,baby diky za odpovede 🙂 s.arik a ty si to uz drzala takto 7dni aj stym klistirom? 🙂 a cez den si pila stavy z ovocia? 🙂

kili
15. kvě 2009

mrcha mi zas zosilnela 🙄 ako dlho sa takto môžem prečisťovať? už mi to lezie fakt na nervy mať 1,5m krámy s malou prestávkou 😠