Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

s.arik
10. zář 2008

tak vážené, mě se včera odkaz otevřel normálně....a doporučuju, protože pro zájemce je tam i návod, jak na to 🙂

jajinak
10. zář 2008

Já jsem zatím vyzkoušela 1 denní půst,chtěla bych vydržet 3 denní,ale mám slabou vůli.Snad se to někdy povede.Víc už ne,nejsem z těch,co by potřebovali hubnout a myslím si,že při dlouhodobých půstech se asi určitě hubne.
Mám jeden dotaz.Na pust.cz jsem se dočetla,že při půstu se vyplavují chemikálie,co jsou usazené v těle a může se stát,že se hrudka chemikálie uvolní,ledviny jí nedokážou zpracovat a může dojít k otravě organismu.Z toho mám docela strach.Týká se to jen těch dlouhodobých půstů nebo i krátkých?

s.arik
10. zář 2008

jajinak,
nemyslím že se to může stát u krátkých půstů...jeden až tři dny, to se všude píše, že je vhodné pro každého i bez zkušeností a lékařského vedení.

jiné "školy" na rozdíl od www.pust.cz zrazují od půstů delších než týden (např. ten Walker, co se dožil zdravý do 118let, jehož knihy jsou všechny o vitariánství, zdarma ke stáhnutí v sekci literatura na www.vitarian.cz)

jajinak
10. zář 2008

No myslela jsem si to,díky.Dlouhý půst nedám.Doufám,že i u těch krátkých se tělo aspoň trochu očistí.

s.arik
10. zář 2008

já myslím že i pravidelnější jednodenní půsty mají velký přínos 🙂 doufám 😀

dgm
autor
10. zář 2008

Jajinak, z toho duvodu je prave ten pozvolny postup, nedelat nic hr, hr. Na pustu se hubne urcite, ale jenom to, co telo nepotrebuje. Odchazi pryc jenom poskozene . Bunky tela se obnovuji, ne zanikaji. Odchazeji jenom bunky vetrelcu a parzitu, tj. vsech bakterii a viru , treba i v zacystovane podobe. Telo si to, co je zdrave a co potrebuje, podrzi. A cisti se jednotlive organy postupne, ne vsechno naraz.

haluskacz
10. zář 2008

ja jsem pravidelne pustovala jeden den v tydnu, uz nevim presne jak dlouho, neco mezi pulrokem a rokem. Nechala jsem toho, protoze jsem byla podrazdena. Snazila jsem se vzdycky hodne pit, trosku mit o pomahalo zmirnit pocit hladu, a nedovedu si predstavit, ze bych nepila vubec. Asi se do toho zase pustim, ale prave by me zajimalo, co s tim podrazdenim. Tehdy jsem pracovala ve skolni druzine a byl to fakt zahul. S detma doma se obavam, ze to bude podobny.

jajinak
10. zář 2008

Aha,já když jsem někdy míň jedla,tak jsem něco zhubla,ale vždycky tam,kde jsem nechtěla.Ale u půstu je to teda asi něco jiného.

jajinak
10. zář 2008

Dgm,ještě k té destilce.Psalas,že se nesmí pít z plastu,ale ve skle.Já jsem jí ve skle nesehnala ani v lékárně.Když jí neseženu,co je teda lepší,destilka v plastu nebo obyč.voda,když už teda budu mít fakt žízeň?

haluskacz
10. zář 2008

jo to by me taky zajimalo s tou destilkou. Ja pila vzdycky normalni vodu.

macik
10. zář 2008

já jsem dneska plánovala půstík, ale hanebně jsem podlehla...ségra donesla ještě teplé celozrné kaiserky...ach jo 😔

dgm
autor
10. zář 2008

Dam vam sem jeste ten kus kapitoly z jedne knizky, tyka se to te slibovane menstruace.
Knizka se jmenuje Ovlivnovani reality. Napsal Vadim Zeland, Knih je celkem 7, kazda ma svuj vlastni podtitul, tahle se jmenuje Tvorba skutecnosti. K temto knizkam jsem se dostala pri hledani odpovedi na svoje psychicke problemy z detstvi a svete div se, objevily se tam i nazory na syrovou stravu a zabijeni zvirat. Vrele doporucuji vsechh 7 knih.

..... Uvedu jeste jeden priklad souvislosti mezi potravinovymi produkty a omezenim svobody. Cela krasna polovina lidstva v urcite dny zakousi velke neprijemnosti, bolestive pocity a take trpi mnoha potizemi z toho vyplyvajicich. Otazka zni: hygienicke vlozky, jez se tak horlive objevuji v reklamach, zeny vyuzivat chteji nebo musi? Jak vyplyva z vyse uvedeno, tak oboji. Lze se z teto zavislosti vymanit? Samozrejme. Ze vsech zivych tvoru resi podobne problemy pouze lide a domaci zvirata, kteri konzumuji produkty kyvadel. Jak ukazuje nejednou proverena zkusenost, s prechodem na prirodni stravu se bolestive pocity vytraceji a pozdeji se menstruace uplne zastavuje, pricemz vsechny zenske funkce se nejen zachovavaji, ba se i vyrazne vylepsuji. Nemluve o tom, ze tehotenstvi a porod probiha bezbolestne a deti se rodi objektivne zdrave. Uvedena zalezitost je ponekud delikatni, nicmene se tato tajna informace, kyvadly peclive skryvana, nekomu bude hodit ....

Slovo kyvadla se v knizce objevuje casto, autor to pouziva jako terminus technicus pro pojem neprirozeneho, vseho co se nas proti vlastni vuli pokousi ovlivnovat, at uz lekari, politrtici, ropny prumysl, Gedren - ropa z Ruska , rodice, vychova predavana z generace na generaci, kazdy v hloubce duse tusi, ze tu neco neni v poradku, ale nikdo to nerekne nahlas, aby nebyl necim napadny... Tim se prave ten pohyb kyvadel jenom podporuje. Pekne se o tom pise i v knizce Ctyri dohody.

dgm
autor
10. zář 2008

Jeste vam sem dam z te same knizky ofocenou jednu kapitolu. Na vitarian.cz jsme se shodli, ze ta vyroba vody je prilis slozita a nejlepsi ziva voda je prece jenom v ovoci.

Re: LITERATURA
Ahoj. Jak uz jsem psala jindy na jinem miste, v posledni dobe me pohltila cetba knih V. Zelanda. Dneska jsem se dostala k listovani jeho v poradi 6. knihou. Ale to neni duvod, proc vam pisu, mam ji doma uz nekolik dni, ale podrobneji jsem si ji zacala procitat az dnes. Je mi ten clovek a jeho nazory cim dal tim blizsi. Prekvapilo me, ze se tu doctu i o syrove strave. Je zajimave, jak vsechno souvisi se vsim. Driv by by me nenapadlo, ze budu propagatorem vitarianstvi, v posledni dobe se ke mne dostaly i knizky o duchovnich zakonech a dnes dokonce v jedne takove knizce najdu velkou podporu zive stravy. Je tomu zde venovana kupodivu dost velka cast - str. 75 - 93. Velka cast je venovana i zachazeni se zviraty str. 109 - 117. Dost me to prekvapilo. Ziva strava je tam tak pekne vykreslena, ze nektre myslenky by se hodily i jako reklama na nase stranky. zivota. Vypujcim si s dovolenim Mandragorovo heslo, ze vsechno genialni je jednoduche.

Jeste vzkaz pro Terezku: Zajimave z toho vychazi Tereza, jako clovek, ktery se v nasi republice zasluhuje o svetovy mir mirovou cestou, radar neradar, prave jenom diky tomu, ze zalozila firmu,

http://picasaweb.google.co.uk/dvd.mchl/DGM

dgm
autor
10. zář 2008

gedren • 1d, 20tt • Dnes v 10:39

Ty kyvadla, to je neco jako jestirci? 🙂))

Myslim, ze jsme tam, kam jsme predpokladali, ze se dostanem - pokud tohle vsechno clovek bude brat smrtelne vazne, tak bude v zime trpet neresitelnym dilematem, zda si dat mrazenou/zavarenou/konzervovanou potravinu, a tim si zkurvit telo, nebo si dat dovezenej pomeranc, a tim podporit evil corporations a ropu z Ruska. Tohle nema reseni v samsare, dokud jsme sami zaruseni rusivejma emocema a zijeme s bytostma zarusenejma rusivejma emocema.

Este si pipky musim postezovat na lepru 🙂, vim, co by mi dgm rekla, a mozna by v tomhle pripade mela i pravdu 🙂, dela se mi to jako reakce na mandalu, coz muze bejt ocistovani, ale ja to spis povazuju za ciste fyzickou reakci na o hrabani v rejzi, proste tu kuzi na prstech mam citlivou a neni na to zvykla. Totiz, kdyz si vemu, ze kdyz ponorim ruku do Jaru nebo Realu nebo neceho, tak samozrejme okamzite lepra hardcore, tak mi nikdo netvrdte, ze tim si pomaham a zbavuju se nanosu, tj. ze ten Jar je pro my dobro ;) - spis bych rekla, ze (pokud uz do toho chceme zatahovat nejakou ideologii a nespokojime se s tim, ze to je ciste fyzicka reakce na podrazdeni) to je tak, ze ten Jar mi kontaktem se sebou doda hromadu svinstva, ktery je holt tak hnusny, ze musi okamzite zase ven ve forme ty vyrazky. No ale tim padem vyrazka (v tomhle pripade) neni nic uzasnyho, lepsi by bylo do toho jaru vubec nesahat, zejo 🙂 O to se snazim, ale konktaktu s rejzi a kaminkama se bohuzel nevyhnu, tak to holt musim jeste ty necely tri mesice vydrzet 🙂 (taky to teda zdaleka neni tak strasny jako lepra z jaru, proste me to jen malinko sere 🙂)
gedren • 1d, 20tt • Dnes v 10:47

Jsem se preklepla, "jsem predpokladala", ze se dostanem, ne "jsme predpokladali", at nezobecnuju 🙂
macik • snž • Dnes v 10:49

gedren-ale kdybys pročistila tělo, tak bys právě na to nebyla tak citlivá

dgm
autor
10. zář 2008

s.arik • 1d • Dnes v 10:55

dgm, ta kniha vypadá dost dobře, asi si to seženu.

gedren, nemohu než souhlasit s macikem. já si myslím, že alergie a kožní problémy jsou způsobeny otráveným tělem a špatnými vzorci myšlení/psychiky/podvědomí/duše.

dokonce i když má člověk potíže jen v pylové sezoně nebo po kontaktu s jarem, tak není příčinou jar ani pyl!!! příčina je v nás, to zvenku je jen spouštěč.

jo a ten vámi haněný půst nejen že očistí tělo, ale vede duši i do jaksi vyššího levelu, což potvrzují všichni co půstovali déle (a já vnímám změny i při jednodenním půstu). koneckonců, naprostá většina jogínů, ale i muslimských(křesťanských svatých nějaký čas půstovala, aby tak našla lepší spojení s "bohem"

prostě myslím, že půst opravdu může člověka donutit si vyřešit osobní trable (uvnitř sebe) a dostat se blíže k té "pravé podstatě věcí / Bohu"

dgm
autor
10. zář 2008

Gederen, tu prvni vetu jsem nepochopila.

Samozrejme, ze se tim telo zbavuje neceho spatnyho a kdyz najdes duvod a odstranis ho, tak uz to nebude. Vzpomen si na prujmy ze zelene vody. K cemu by ti bylo, ze se vylecila, kdybys tam sla znovu a znovu se napila?

Jeste se ale alergie a ekzemy daji vysvetlit i jinak. V kazdem pripade na tom ma podil zakyselene telo. Vsechny bakterie a viry se lip uchyti v kyselem tele, nez v zasaditem. Proto taky kazdy jinak proziva napriklad salmonelozu. Nekomu trva par dni, nekomu dyl a nkdo ma primo drasticky prubeh. V superzdravem tele nema snci se na nicem uchytit a brzo ho opousti. Jenze, kdo ma v dnesni dobe zdrave telo?
No a pokud je spolecnost tak sterilizovana, sama desinfekce, atd a dodrzuje se i cistota rukou a veskera hygiena, tak se do tela salmonela nedostane. Jenze telo na zanesene zakyselene prostredi upozorni jinak, spoustecem muze byt treba u nekoho jar, u nekoho psi chlupy, u nekoho pyl... Je to specialita poslednich let, telo i timto taky rika, ze uz je plne neceho jineho a ten alergen je jako umele vytvorena obrana prirody. Viry a bakterie kdekoliv na svete taky napadaji to slabe, slaba zvirata, slabe stromy, tlejici listi, i slaba mista v cloveku

dgm
autor
10. zář 2008

s.arik • 1d • Dnes v 11:02

gedren, autor těmi kyvadélky myslí všechny manipulanty tohoto světa.
tj. stát, lékaře, velké firmy, církev, rodina.....tvé svědomí.
prostě to, co ti přikazuje, jak se máš chovat, aniž by ti to bylo ku prospěchu (v neděli na oběd řízek, značkové oblečení, děcku jednorázovky a podobně)

dgm
autor
10. zář 2008

haluskacz • 3d • Dnes v 11:06

sari, takze anarchie to vyresi
s.arik • 1d • Dnes v 11:11

haluš, né, já bych anarchii nechtěla.
jen trochu té svobody v myšlení i konání.

třeba se mi líbí hodně z toho, jak žiješ ty. v mnoha ohledech na ty "kyvadélka" kašleš.
tři děti, to už dnes není standard, neholit se, bkm, eko-kosmetika a podobně.....prostě jen stačí se příliš nepoddávat reklamě a jiným oficiálním zdrojům "pravdy"
haluskacz • 3d • Dnes v 11:20

tak jsem zacla psat megadlouhej prispevek o svobode, demokracii, totalite.... a necham toho

dgm
autor
10. zář 2008

gedren • 1d, 20tt • Dnes v 11:24

No sariku kdyz budes dost dlouho praktikovat, tak Ti dojde, ze Ti nikdo nic neprikazuje 🙂
gedren • 1d, 20tt • Dnes v 11:26

A este sariku Ti Mirek vzkazuje, at si loknes koncentrovany kyseliny, a ze pokud neni problem v Tobe, tak se Ti prece nemuze nic stat 🙂

dgm
autor
10. zář 2008

Ta destilka ma jednu vlastnost, kvuli ktere se pije a to, ze je "prazdna", tj. neobsahuje nic, co by v zaludku mohlo byt spoustecem traveni a druhy duvod je, ze jak jde telem, tak na sebe nabaluje skodliviny a ty rychleji odchazeji. V zadnem pripade ale nepusobi jako projimadlo.

s.arik
10. zář 2008

pro gedren:
jenže pyl není kyselina :/

pyl prostě není agresivní, a jestli nějaké tělo říká, že ano, tak je problém v tom těle a nikoliv v pylovém zrnku......samozřejmě jar je jiný případ, ale zdravá kůže by ani na něj nemusela působit až tak silně.

ad přikazování: já vím moc dobře už teď, že mi okolí mnoho věcí přikazuje. a že já mám svobodu to přikazování ignorovat. jako to dělám v případě plenek děcka - nepovoluju se reklamě na pemprsky.
na druhou stranu třeba povoluju v holení - stydím se na bazéně chlupatá, protože okolí "přikazuje" hol se!

haluskacz
10. zář 2008

dgm, ano, ale jak je to s tim plastem?

gedren
10. zář 2008

Sariku, ale to je opravdu problem Tvejch rusivejch emoci a nikoho jinyho, ze trpis iluzi, ze lidi kolem Tebe dere, jestli se holis 🙂 Tem lidem jsou Tvy nohy ukradeny, protoze sami resej akorat to, jestli nekdo necumi na jejich nohy 🙂

Jinak pyl neresim, s tim sama problem nemam, tak netusim, jak to funguje ani jestli by se toho treba slo zbavit praxi - ale Jar je proste svinstvo, a to, ze se tomu moje telo brani, neznamena, ze je bordel v tele, ale ze mi telo vhodnym zpusobem naznacuje, ze jar nemam pouzivat, pac si tim ublizuju - a to je prece dobry, ne? 🙂

s.arik
10. zář 2008

gedren, s holením máš asi pravdu, je to problém mých emocí. ale to nezmenšuje pravdivost výroku, že okolí na mne činí nátlak. ten nemusí být jen hmotný.

ad jar: no jo, tělo si má říct, co se mu nelíbí, ale mohly by ty projevy být přiměřené...je to tenký led.

napsala jsem jeden příspěvek do AP, bože to chaos 😀

dgm
autor
10. zář 2008

Tak lahve plastove by byt nemely, protoze prave tou vlastnosti, ze je voda "prazdna a hladova" tak do sebe jeste vic nasaje ty chemikalie z plastu. Treba ale, pokud sama lekarna ma plastove lahve, tak by to mohl byt nejaky cisty plast, jestli vubec tato moznost existuje a jestli se to da takto napsat. Ja osobne, kdyz jsem byla poprve vodu kupovat, tak mi v lekarne dali jako na zalohu i lahve tmave, litrovky a ty vzdycky prinesu a oni mi tam nadestiluji. Nez projdu obchody, mam nachystane a jedu domu. Uz jsem si kollikrat chystala rec, co budu rikat, az se me zeptaji , na co tu vodu mam. Nikdo se me ale za ten cas nezeptal.

gedren
10. zář 2008

sariku, to ale opravdu neni vec toho, co k Tobe vysila okoli, ale jak to vnimas Ty. A ted uz nemluvim o nejakym buddhismu a praktikovani; jak se obcas zminuju, mame kamarada, co ma dost problemu sam se sebou a snazime se ho dat do kupy, a je naprosto neuveritelny, s jak cernejma brylema on vnima svet. Diky tomu, jak postupne zjistuju, jak to funguje v jeho hlave, si delam predstavu i o uvazovani jinych lidi kolem sebe, jejich reakce jsem driv nebyla s to pochopit. Opravdu to hlavni neni v tom, co k nam prichazi zvenku, ale jak to interpretujeme. Cokoli, co nam kdo rika (nebo jak se chova), lze interpretovat ve vztahu k sobe pozitivne, negativne, nebo to uplne ignorovat. Jestli k tomu, ze clovek bude prozivat min utrpeni, pomuze praxe, nebo pust, to je asi jedno. Ale menit vzdycky musim sebe a nesvadet to na okoli, nejaky jestirky nebo kyvadla nebo konzum nebo cokoli.

jajinak
10. zář 2008

A když tu destilku ve skle fakt neseženu,tak je teda lepší ta v plastu,než normální voda,jestli to dobře chápu.

haluskacz
10. zář 2008

gedren, amen 🙂

dgm
autor
10. zář 2008

Jajinak, tak se zkus v te lekarne zeptat, jaky je to plast, nemusis zrovna rikat, ze to budes pit, ikdyz i treba takovy osviceny lekarnik by to mohl prijmout.
Vim, ze i nekteri tu normalni vodu piji, ale rozdil v ucinku nejspis bude.

s.arik
10. zář 2008

gedren, nevidím velký rozpor v tom co obě píšeme.

jenom toho relativismu nemusí být až tak moc. když někdo doslova řekne, že se mu chlupy hnusí, že se mu zvedá žaludek, nebo že se za chlupatou společnici stydí, prostě to nátlak je. jistěže to můžu vnímat pozitivně, nebo to neřešit, s úsměvem to přejít nebo interpretovat jako láskyplné upozornění.........přesto to je nátlak. ti lidí ti dávají ultimatum, buď budeš dělat věci jako my a budeme se s tebou bavit, nebo nic.
a já si ve většině věcí volím to nic. jen málo toho přizpůsobím proti své vůli společnosti, protože nechci, aby na mě koukali skrz prsty úplně všichni :(