Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

jajinak
11. říj 2008

Taky bych řekla,že to,co píše Šárik bude jednodušší a levnější,Macíku,ne? 🙂 Když bude pevná vůle a bude se jíst opravdu jen ovozel a třeba ta čokoláda 😉 ,tak se přece zhubnout musí,ne?Ale nechci radit,nikdy jsem hubnout nemusela a teď právě,co jím toho ovozelu podstatně víc,než dřív,tak mám co dělat,abych nabrala ten 3 denní půst předvíc,než 3 týdny.

s.arik
11. říj 2008

já zase chápu, že ta finanční motivace má něco do sebe...

jiné téma: poprvé klíčím vojtěšku (alfaalfa), tak za pár hodin ochutnám máčené semínka, ale většinu chci nechat 3-4 dny fakt naklíčit. jenom doufám, že to nezapomenu zalévat vodou 😖 pravidelné činnosti nejsou mou silnou stránkou.....a kvůli kočky už nemáme vůbec žádné květiny, tudíž nejsem na zalévání zvyklá. jistota by byla, nechat je u NB, to bych na ně koukla 10x denně, ale zase to záření 🙄
snad teda nenechám klíčky uschnout, když budou o 2 metry jinde 😀

macik
11. říj 2008

no jo, jenže to právě nejde, protože manža si nakoupí jiné jídlo a jak já to mám doma, tak je problém.....to už jsem zkoušela nesčetněkrát, o vita se pokouším rok a půl...a stačí trocha stresu a manža pak řekne, jdem na véču a už to jede....levnější by to bylo, ale neuskutečnitelný, když s někým žiju...

ty diety, to je tak drahý, že to vydržet musím, to už mám vyzkoušený z anglie, kde jsem právě hubla na těch koktejlech-jak byly koktejly, šlo to dolů, jak jsou zkoušela racionální stravu, tak jsem dřív nebo později ujela..prostě já jsem ten typ, pro kterej je snazší držet půst nebo jinou přísnou dietu než jíst správně...ach jo....tam jsem tehdy zhubla dvacet kilo za cca dva roky s přestávkama v hubnutí....a udržela jsem si to pak necelé dva roky a od té doby zas bojuju....teď jsem teda třicet kilo nad tehdejší váhou, ale pro mě prostě byla velkej záhul výška a do toho pak ta nefuknční štítka (kterou teda považuju za důsledek stresu ze studia), kdy jsem se strašně snažila zhubnout a vůbec to nešlo....to byl skoro rok bezúspěšnejch pokusů a to pak člověka strašně oslabí...teď už jsem se snad přes to přenesla a nastal čas opravdu popojet....mám zaplacený to cvičení, tak to nějak půjde 😉

pokouším se o převýchovu 😀 - chci do svého života hlavně dostat pravidelnej sport a malé porce, vita taky, ale to je až druhořadé a když se mi povede to první, tak to už půjde samo 😀

s.arik
11. říj 2008

no fakt zatím žádné chutě na čokoládu, už 4 dny nebyla 😕 ještě teda mám každý den kousek marlenky co zbyla z oslavy, ale stejně se divím. dříve jsem mohla mít sladkého plno ale stejně musela čokoláda být. a dříve bych marlenku snědla na posezení, dneska si dám malý kousek a je mi po něm těžko 😲
sranda.

jajinak
11. říj 2008

Tak už se asi uTebe projevuje vitariánství,že už na čoko nemáš chuť.A kakaový sen Ti nechutná?Já jsem zvědavá na sebe.Balík by prý měl přijít v pondělí,napsali mi,že ho vyexpedovali obratem po mé objednávce,ale to mi nějak nesedí,páč tu jsem posílala v pondělí a mail mi vůbec neposlali.A když jsem se na to v pátek ptala,tak napsali,že by měl přijít 13.10.Kdyby ho vyexpedovali obratem,tak by přece přišel dřív,než za týden.No hlavně,když přijde.

Ještě se chci zeptat na konopné semínko.Namáčí se před požitím?Mně chutná stejně namočené i nenamočené.

s.arik
11. říj 2008

první dvě lžičky nechutnaly...a apk už jsem nezkoušela. třeba bych si zvykla, ale kdo pak má platit pořád to poštové 😀 raději si budu pěstovat závislost na banánovo-pomerančovém koktejlu (dííííííky, macíku, špenát sice stále nekoupen, ale i bez něj je to mňamka 😀 )

s.arik
11. říj 2008

konopné jsem ještě nezkoušela, dnes byla pohanka a vojtěška 🙂

jajinak
11. říj 2008

Ten banánovo-pomerančový koktejl,to se jenom rozmixujou banány a pomeranče spolu a je hotovo?

macik
11. říj 2008

banány a pomerančová šťáva a troška vody...

macik
11. říj 2008

já to teda miluju ještě s malinama nebo borůvkama-mraženýma... 😵

jajinak
11. říj 2008

Tak to určitě vyzkouším.V mrazáku mám jahody,možná byto šlo i s nima.

s.arik
12. říj 2008

jajinak,
na dvě sklenice koktejlu:
2 banány
2 pomeranče
banány pokrájím na kolečka a hodím do vysoké šlehací misky, vymačkám tam dva pomeranče a doleju vodou aby byly banány pod hladinou. mixuju, vypiju 😵
takže jak nad tím uvažuju, té vody je tam docela hodně, určitě 3-4x více než pomerančové šťávy....stejně je to dobré.

maciku, mražené bobuloviny nemám ☹ leda že bych si koupila v Tescu čtvrt kila za 50 korun 😝

macik
12. říj 2008

já teda dávám vody míň, jsem mlsná 😀 ...a bobuloviny taky kupuju, takže si z toho nic nedělej..zhruba tak za 30-40 kč, do dražších většinou nejdu...včera jsem ještě za cca 35 koupila v tescu čerstvé maliny a měli i borůvky....ale jak psala jajinak-jahody jdou taky a mražené jahody často bývaj levný

jajinak
12. říj 2008

Holky namlsaly jste mě,nakoupím banány a pomeranče a jdu na to.Jahody mám svoje z léta,tak už se těšim. 🙂

s.arik
12. říj 2008

tak já se v tescu kouknu.

musím se pochválit - došlo mi doma skoro všechno, šla jsem se psem do večerky a jak bych kdysi koupila chleba, čokoládu, sýr, za 50-70 korun, tak dnes jsem jenom koupila kilo jablek za 15 😀 doma je ještě jeden kokos, to mi do zítřka musí stačit. pak tesco...

jináč do půstu se mi moc nechce, ovoce je táák dobré 😀 a já hubnu jak hrom, všechny gatě padají, i tepláky na gumu 😒 zvyšuju množství ořechů, pohanky a semen, kokosů a avokáda.....tož nevím, mám to ještě pár týdnů vydržet, naberu něco? nebo si jít koupit nové kalhoty...? 🙄 nerada kupuju hadry, obvykle rifle dědím po své mámě 😀

macik
12. říj 2008

šarik-já osobně si myslím, že v tvém případě není úplně nutné hnát se do půstů..z toho co jsi dřív psala, bych řekla, že na dnešní rozežrané poměry jsi jedla docela střídmě i dříve.....asi by bylo lepší, kdyby ses prvně naučila, jakou stravou si udržet váhu na vita popř. přibrat, jestli chceš a teprve pak nějaké to čištění prostřednictvím půstů..já teda po půstu spolehlivě přiberu, ale já to mám zas všechno opačně a špatně 😒

jajinak
12. říj 2008

Já kdybych jedla skoro samé vita,tak jsem na tom jako Šárik.Tím,že jsem za poslední měsíc výrazně zvýšila příjem ovozelu a ráno a dopo.jím jen ovoce,jsem taky zhubla.A ještě ten 3denní půst,pořád jsem to nenabrala a už asi nenaberu.Sice jsou to jen necelé 2 kg,ale když chci půstovat pravidelně,tak by se to časem nastřádalo a jako vychrtlina vypadat nechci.Avokádo jím teď často,banány taky,ale nějak se to nehýbe.Tak ještě musím přidat ořechy a pohanku ve větším.A to jím i normální jídla nevita,jako pečivo,vařená jídla občas sladkost.

mihapiha
12. říj 2008

já vás tady šmíruji, četla jsem něco na vitarian. tak mě to trošku chytlo, sice si neumím představit, že budu jen a pouze na syrové stravě,ale každopádně více přemýšlím v obchodě co koupím. zvýšila jsem podíl ovozel za den,tak třeba to bude mít nějaký účinek, aspon trošku. dneska na mě čeká už jen celer s jablky.

byla jsem vegetarián,ale únava mě dotlačila zpět k masu. ted si to bez masa nedokážu představit, sice eliminuji uzeniny,ale když nejím déle maso, tak pak na něj dostanu vlčí hlad. čím to?

Macíku, u mě taky funguje vše naopak, nejsi sama.

S.ari, já tě na tom srazu nepoznám!!! 🙂)

macik
12. říj 2008

ach jo, tak teď mi ségra řekla, že je pro ni důležitější, aby měla na Štědrý den uklizeno než abychom byli společně...to mi teda hlava nebere a dost dobře nechápu 😕 ...bych na ni klidně kašlala, vnucovat se nemíním, ale zas chci vídat synovce, ach jo 😒

dgm
autor
12. říj 2008

Pockej, to nechapu... jakoze byste ji tam udelali binec?

dgm
autor
12. říj 2008

Nebo ona nechce k vam do rozestaveneho?

s.arik
12. říj 2008

maciku, v jakém kontextu to zaznělo?

miho, neboj, když si dáš pár půstů, shodíš určitě. mimo jiné proto, že den před a den po je doporučené jíst jenom ovoce a zeleninu 😉 a na srazu mě poznáš, vypadám pořád stejně. jenom rozkrok riflí nosím jako skejťák 😀

macik
12. říj 2008

ona chce slavit v klidu a s náma je furt bordel a rozestlanej gauč a ona chce mít letos na vánoce čisto a pořádek...nevím, o co jí jde, podle mě svátky jsou hlavně o tom, že jsme s rodinou...čisto a pořádek si může užít teď-je nezaměstnaná a v byte je jen s malým, kterej chodí do školky...fakt nechápu...já mám teda celej život pocit, že mě nemá ráda, ale teď po smrti maminky to bylo fakt dobrý a jak se rozhodla zas odstěhovat, tak to šlo do háje..už jsme se měsíc neviděli...ona prostě třeba vždycky nesnášela, když jsem ji chtěla obejmout nebo si to nechala jen útrpně líbit, já fakt nevím, proč mě tak nesnáší..přitom kontaktní člověk je, jen prostě mě nemusí, až na poslední půlrok, to i vypadalo, že je za to ráda..no už je to zas pryč...asi budu muset jít na rodinné konstelace, abych zjistila, proč mě tak nemusí....

s.arik
12. říj 2008

maciku,
to je smutné. Předpokládám, že je ti jasné, že vynucovat si fyzický kontakt je dost kontraproduktivní... na tvém místě bych se trochu stáhla, neobjímala vůbec a ohledně Vánoc respektovala přání sestry. Vždyť jí můžeš navštívit nebo ne? Jako že bydlet den dva u ní nebo jen přijet na pár hodin.
Totiž sama sourozence nemám, ale mám třeba mamku....mám ji ráda, ale Vánoce bych s ní slavit nechtěla. Vyhovuje mi kontakt třeba jednou týdně, jak jsme spolu déle než dva dny - ponorka, každá máme jiné priority .... věčné handrkování o blbosti (kdo kam dává toaleťák a zda nádobí umýt hned po jídle nebo až večer... 😒
tvá sestra tě taky může mít ráda, ale je dospělá, s vlastní rodinou, a třeba nechce bydlet s dalšími lidmi (tebou, ale neber to osobně, nechtěla by třeba bydlet ani s vlastní maminkou nebo babičkou....prostě chce možná mít svůj klid a soukromí?).

mám dneska strašnou depresi, možná to je projev detoxu z preparátů Joalis?!

macik
12. říj 2008

šarik-ale to není tak, že bych se na ni vrhala, to já ji dřív obejmula tak dvakrát ročně, mám k ní ochranitelskej komplex...a bydlet s ní taky nechci, ale vánoce jsme vždy slavili jako rodina, těch pár dní snad mohla nepořádek vydržet, ne? ona vánoce má ráda, takže to není o tom, že by je nechtěla slavit....a pro malýho to budou teda smutný vánoce, když tam s ním bude sám, to ještě nezažil....ale vnucovat se jí nebudu..jenže mému otci jsem se taky nechtěla vnucovat a už jsme se víc jak deset let neviděli...ségra v tomto asi nebude jiná....když nebudu kontaktovat já ji, tak je to jako bych ji vyšoupla ze svého života...a to už jenom kvůli malému nechci..

právě si říkám, že kdyby se s ní někdy nedej bože něco stalo, tak vím, že by byla nejradši, aby byl malej u mě, ale přitom se chová tak, jako by chtěla, abychom se odcizili...možná jí i vadí, že on mě má dost rád, je na něj fixovaná, ach jo...taky mám depku a nedetoxuju...

s.arik
12. říj 2008

maciku, tak si pár kapiček kup, aby se bylo nač vymlouvat a doufat, že to jenom něco odchází 😀

se sestrou, co napsat...kontaktovat ji, iniciovat setkání, ale k ničemu nenutit....no asi jak to děláš teď, nic si nevyčítej. ani jí.

dgm
autor
12. říj 2008

Holky, to je depresivni, tady si cist na MK, ty diskuze o nemocnych detech... kdyz jim clovek poradi, tak ho maji za blazna nebo otravu a stejne si to delaji dal po svem... At vezmu jakekoliv tema tady... Ted jsem cetla v Receptech Detska vyziva-presnidavky, tj neco, udelat do zasoby rozvarena jablicka s bananem a davat to hned, co se tim usetri? Ani ten slibovany cas ne, kdyz pominu ten uzitek z ovoce... nebudu tam prispivat, vydrzim to 😀 😀

dgm
autor
12. říj 2008

Aha, tak se divam, ze ted tady mame deprese vsechny... 😲

s.arik
13. říj 2008

dgm,
myslím že není špatné tam nebojovně jenom napsat...jdu na to! 😉

s.arik
13. říj 2008

v přesnídávkách mají doufám umírněný příspěvek, určitě se někdo chytne a rozhodne se, že bude alespoň syrového přidávat...anebo asi všechny napíšou, že syrové tak jak tak dávají 🙂
no každopádně se dozvěděly nebo si připomněly, že enzymy jsou jen v syrovém.