Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

dgm
autor
11. zář 2008

Jj. rodina. Jsou taky dobry finty na klid od lamentovani babicek, aby uz to dite, proboha, jedlo neco poradneho. To se uvari zeleninova polevka a do ni se prida navic jeste hodne nabrobno pokrajene zeleniny syrove, deckam to chutna a babicky jsou spokojene a uklidni se. Ale to je pro vetsi deti, co uz zvladnou pokousat vetsi kusy tvrde zeleniny a nedavi se.

s.arik
11. zář 2008

no, jablko můžu dát Mirce celé, i se slupkou, ona to pokouše. taky zvládá banány jako dospělák.
ale rozžvýkat mrkev nebo květák, to si ještě počkám...asi fakt vytáhnu to struhadlo 🙄 😝 ale zase je to pořád méně pracné než vařit 😎

jajinak
11. zář 2008

Naši kluci mají taky rádi syrový květák i brokolici.Rozhodně jim to nezakazuju a jsem ráda,že to chroupáme spolu.Naše mládě jí vůbec víc ovoce a zeleniny než jeho brácha v jeho věku.Ten měl kolem 2-3 let období,že skoro nic syrového nechtěl.Naštěstí se to změnilo.Mmch na dnešek a zítřek jsem si naplánovala půst,zatím nemám problém,z hladu strach nemám,ale z chutí trochu jo,snad to vydržím.A pak v sobotu se nesmím vrhnout na všechno,co mi přijde pod ruku.Musím si ještě pořádně pročíst,co se doporučuje po půstu.Ale syrovou zeleninou a ovocem určitě nic nezkazim. 🙂

s.arik
11. zář 2008

jaji, držím palce.
já si dám od půstů trochu pauzu, asi týden, protože jak teď jím hodně syrového, mám celý den trochu hlad....takže do půstu se mi už vůbec nechce.
ale chutná mi všechno výborně, pocit mám z toho skvělý....a musím potvrdit odněkud vyčtený fakt, že tzv. nadýmavá zelenina vlastně vůbec nenadýmá, pokud se nevaří a nekombinuje se škrobovinami - brambory, pečivo...

syrová strava mi tak rozhýbala střeva, až jsem si říkala, jestli nejde o pohyby plodu, udělala test, ale těhotná nejsem (poslední plození před 2 měsíci, takže to už by se ty // určitě objevily 😀 ). takže si můžu půstovat podle libosti a zohledňovat jenom své tělo.

jo a před týdnem jsem si říkala - bože, CO vlastně budu jíst? no a úplně mě nadchla druhá část knihy Walkera zdarma "zdraví a salát" má tam přehled všeho možného ovoce, zeleniny, ořechů, mnoho receptů na saláty a tak. úplně se mi při čtení sbíhaly sliny a už se vidím příště v tescu, že zase třičtvrtě nákupu bude ze sekce ovozel 🙂

johanda
11. zář 2008

sari, pohyby plodu 😀 😀 , a jako kde by se ten plod vyskytoval? V tom obráceném lavóru, kde mají jiní lidi břicho? 😀 Ty máš už 2 měsíce sexuální půst? To je mi teda plození...btw mhd nechce věřit, že je někdo schopen 2 měsíce nešukat.
Květák jíme celá rodina taky syrový a nenadýmá, co jsem vypozorovala, nejvíce nadýmají zeleninové vývary, ne samotná zelenina.
jinak, moc to sem nepatří, ale zkoušel někdo dělat doma seitan?

jajinak
11. zář 2008

O tom nadýmání jsem to taky někde četla.
Zítra si budu muset jet nakoupit hodně ovozelu,abych teda po těch 2 dnech nesklouzla k něčemu "normálnímu",ořechy se taky po půstu můžou,ne,ty mě vždycky docela zasytí.

jajinak
11. zář 2008

No já bych teda taky snáz vydržela dlouhý sexuální půst,než potravinový.

s.arik
11. zář 2008

tak bez sexu bych celý život být nechtěla, ale měsíc nebo rok vydržím klidně 😉

johando, vím že to s ti pohyby blbost....ale když někdo chce otěhotnět, píchal 5-3m zpětně naostro a cítí pohyby mj. i opravdu úplně dole v podbřišku, tak tomu testu neodolá.
jo a ploché břicho jsem s Miruškou měla snad do 4 nebo 5m, a potom už jeden den po porodu 😅

s.arik
11. zář 2008

seitan? sem si musela vygooglit. neznám, nevařím, tyhle "náhražky" masa, mléka a pod. mě vůbec nelákají. vařit nechci vůbec, prostě maso vypustím, dám si kousek třeba jednou měsíčně a dobré 😅

johanda
11. zář 2008

sari, škoda, že teda nic. btw, u druhého děcka roste břicho rychleji. Ty pohyby v podbřišku budou asi způsobeny změnou stravování a těmi půsty ne? Asi se ti více hýbou střeva.

Týden bez sexu bych taky dala 😉

jajinak
11. zář 2008

Se seitanem taky zkušennosti nemám a při druhém těhu mi břicho kupodivu rychleji nerostlo,ale přibrala jsem o 2 kg víc(10 kg).A po porodu jsem opět schodila ještě víc.

s.arik
11. zář 2008

johando,
určitě se střeva čistí a pracují více, to bude ono. kromě půstu a syrové stravy jsem od včerejška zavedla do svého (ne)režimu opět 5 Tibeťanů, hned jsem si dala serku 21 cviků a břicho mručelo dvě hodiny v kuse 🙂

a na tvého mhd jsem čím dál tím více zvědavá. ani jsem netušila, že takové sex machine existují. neboj, nepřeberu ti ho, stačí mi podívání se přes mříže, neb moje optimum je 1x týdně a více než 2x týdně by mě asi zabilo 😝 😀

jajinak
11. zář 2008

Tibeťany jsem kdysi zkoušela,ale nějak mě to nechytlo,možná jsem něco dělala špatně,radši"pozdrav slunci".

s.arik
11. zář 2008

no, já tak jako střídám klasickou jogu, pozdrav, tibeťany, cviky podle Mojžíšové (doporučuju!) a obyčejný strečing, protože mě nebaví stereotyp, vydržím cvičit max. pár týdnů to samé, pak chci změnu. ale více méně cvičím několik let denně přinejmenším pár minut.

macik
11. zář 2008

dgm-já si ze svého dětství taky pamatuju, že naši přivezli odněkud z družstva nádherné velké broskve a skoro nám nedali, že se to musí zavařít...z dnešního pohledu fakt bláznovství 😨

jajinak
11. zář 2008

Jj,to znám s meruňkama,hlavně aby bylo na kompot.

dgm
autor
12. zář 2008

Ahoj jajinak, tak co, nezabalilas to vcera?

Jeste sem pro pripadne zajemce napisu odkaz na leceni detskych horecek, pote, co mam informace o syrove strave.
Jedna se o diskuzi AP, doufam, ze se za to na me holky odtamtud nebudou zlobit.

AP III 30.srpen 11.31

Na AP jsem se poprve ohledne leceni horecek u deti zjevila prave toho 30 a shodou okolnosti ten den tam mela dasap prave asi zacinajici anginu, tak jsem tam psala i o pustu, takze kdo ma zajem, tak konkretni postup u dospeleho v prvnim dni pustu je tam a pokracuje to dal, jeste nejake prispevky ohledne deti a nemoci a dospelich a pustu.

Dalsi nejake moje prispevky zacinaji 6. zari 21.22 na AP IV.
To uz je hlavne o vitarianstvi, jidelnicky, alergie, a tak...

Sice sem chodim pravidelne, ale ted mam tolik prace, ze spis jenom rano a vcer, takze kdyby byl nekdo, koho to zajima, tak at to nemusim znovu cele vypisovat...

dgm
autor
12. zář 2008

nemoci a dospelych, ach fuj.

jajinak
12. zář 2008

Ahoj dgm,nezabalila.Ještě bych chtěla dneska,ale víc už ne.Kupodivu nemám vůbec chuť na sladké,jak jsem se bála,ale na ovoce a zeleninu,tak si jí dám zítra.Ale zhubla jsem už 2 kg tam,kde jsem nechtěla a ne,kde bych potřebovala.Doufám,že to zase naberu,hubnout nechci,akorát to břicho,by mohlo jít trochu dolů a to zrovna nejde.

dgm
autor
12. zář 2008

Jeste mi to neda a vratim se k cele teto diskuzi. Mozna to prave prijde nekomu neosobni, mozna az spis nadrazene, ty moje prispevky a rady zde... Snazila jsem se prave co nejvic informaci nacpat do kazdeho prispevku a proto to muze pusobit jako sucha teorie, jenze vsechno, co tady pisu, je podlozenene vlastnimi zkusenostmi...

Prispevky o pustu jsou ocislovany z jednoho prosteho duvodu. Kdyz jsem zacaala psat o pustu na AP, tak jsem psala, ze hodne podrobnych informaci najdou holky na vitarian.cz a pust. cz, jenze nektere holky to tam oslovilo a nekdo, uz nevim, kdo me pozadal o dalsi informace o pustu. No a jak jsem zacala psat sahodlouhy prispevek, tak se mi v zaveru smazal, urcite to znate ... Tak jsem to zacala cislovat, abych se v tom sama vyznala no a potom jsem to uz jenom pretahla do teto siskuze.

s.arik
12. zář 2008

jajinak,
vím že se snadno radí a hůř dělá, ale holt ten půst postavu nezformuje...
"jen" odvádí odpady z těla a snižuje celkovou hmotnost. nejdříve bere z míst, kde tuk a odpady nejsou vázány tak pevně (dlouho), čili právě ty oblasti, které jsou tukem vypolštářované nejdéle, asi budou mizet až na závěr:-/

pokud chce někdo postavu tvarovat, a po zhubnutí zpevnit povislou kůži, tak tam už je třeba přidat to cvičení, případně masáže...sice bych řekla, že i bez cvičení by čistě syrová strava a pravidelné detoxy dokázaly postavu vymodelovat k lepšímu i zpevnit kůži, ale to už by asi bylo spíše v horizontu měsíců až let, zatímco cvičení zabírá do pár týdnů až měsíců...
to se mi to radí, když jsem vychrtlá od přírody 🙄 no ale cvičit bych stejně měla, abych dorovnala dlouhé sezení u pc/knih a přinejmenším nevhodnou polohu pro páteř asi tak 24h denně 😝 😔

dgm
autor
12. zář 2008

jajinak, tak nemuzes cekat, ze to za den pustu bude dokonala postava, az odejde vsechno spatne, svaly se samy vyrysuji, zkus hodne posilovat bricho, posilovaci cviky, pokud mas jeste druhy den silu, ja jsem taky mela problemy s brichem, to vis, po trech detech ... syn dela jeden vrcholovy sport a me se prave zda, ze tak hezkou postavu, jak ma ted drive nemel.krasne vyrysovane svaly na brichu... On ale hodne posiluje, jinak hodne zeleniny, ta je na svaly , orisky a seminka na objem, ale to ty asi nechces, ze? Ja mam postavu tak primerene normalni, no co k tomu vic napsat, prsa po trech odkojenych detech, celkem se mi ledacos zpevnilo, celulitida je vcelku pryc, chodim ale behat, kdyz je cas ...

johanda
12. zář 2008

jajinak, já jsem nejsem milovník "zbůhdarma cvičení" 😀 , břicho se dá ovšem zpevnit dost nenásilně - při chůzi ho prostě zatahuješ - vždycky, když si vzpomeneš. Navíc to pomáhá i hezkému držení těla

haluskacz
12. zář 2008

teda ja jsem zvedava, jeslti mam vubec sanci dat bricho do poradku. Jestli zhubnu tech 30 kg, tak na me asi bude festovne viset kuze... da se s tim neco delat? Staci na to posilovani? I kdyz teda ja se k zadnymu zatim nejsem schopna dokopat, ale uvazuju, ze se vrhnu na nejaky bojovy umeni, abych mela vic pohybu, kterej navic bude k necemu.

jajinak
12. zář 2008

Mně je jasný,že po 1 dnu nemůžu nic čekat,asi jsem to blbě napsala.Myslela jsem tím,že jsem nepředpokládala,že hned něco zhubnu a zrovna tam kde to nepotřebuju. 😉
Vždycky jsem byla od přírody hubená,zůstalo mi to i po dětech,spíš jsem se snažila přibrat a jíst.Akorát to břicho mi po těch dětech taky nějaký zůstalo,jinak ale jsem naprosto spokojená a nic měnit nechci.
S tím cvičením je mi to jasné,ale hold se prostě nemůžu přinutit cvičit.Nikdy u toho dlouho nevydržim.Ale tak to se snad taky časem změní.

johanda
12. zář 2008

Haluš, já ti nevím, jak s tou kůží, ségra má taky na břiše varhany a prej jí pomůže jen plastika.Ale třeba existuje i méně invazivní řešení. A bojová umění schvaluju, doporučuju karate, dáme si pak malý zápas, co? 😀

jajinak
12. zář 2008

Johando,břicho při chůzi taky zatahuju,ale nepřipadá mi,že by se nějak zpevňovalo nebo podobně. 😉

haluskacz
12. zář 2008

hehe ja bych sla spis do aikido 🙂

johanda
12. zář 2008

jaji,tožý na mě to účinkuje, ale je to možná tím, že mám základ z mládí (to karate 😀 )
haluš, tak na nějakém srazu převdedem každá nějakou tu katu 😉

dgm
autor
12. zář 2008

Jeste se jednou vracim k motivaci, duvodu to sem vsechno zacit psat. Mam obcas silene stavy 😀 , zachvaty zachranovat svet 😀 😀 , rict lidem aby nemarodil, neumirali mladi, kdyz neni duvod, jakoby nebylo pomoci...

Treba jenom dneska jsem nakoukla do diskuze Astma... Fakt jsem se ovladla tam napsat, to uz je co rict...

Ono by asi stacilo opravdu napsat jenom, ze informace k e zkouknuti jsou na pust.cz a vitarian.cz, kdo chce, nasmeruje ho to i tak, kdo nechce, tomu nepomuzou ani sahodlouhe litanie tady.

Do puntiku souhlasim ohledne tohoto vseho s nazorem halusky, ze bylo zbytecne tu neco rozepisovat a zacit dokonce i v jinych diskuzich,. Jenze kdyz temer v kazde diskuzi tady na MK je v nadpisu nejaky problem, nemoc a uvnitr porad dokola otazky, jak si s tim poradit a prosby typu, jak dal? pomozte prosim...

Takze jsem si rikala, ze i kdyby jenom jedna maminka si z tohoto neco zapamatovala a jeji dite by mohlo zacit jiny zivot uz odmalicka, ne napravovat chyby az v dospelosti, jako rodice, ve 20, 30, tak i to budu rada, ze nejake seminko uvizne ...

😀 😀 Sariku, tebe do toho nepocitam, vzdyt ty tak zijes v podstate uz davno ... 🙂