Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

kristulatko
20. říj 2008

presne tak holky, neustaly kontakt, podporu okoli a nejlepe z rodiny, jak pise arvetka. takze podporujte, podporujte, jo? uz jste mela nektera nemocne dite? jinak ja tomu verim, ale musi to mit takovy hladky prubeh a dostat se k tomu pozvolna, nezvladam to ted "tlacit", kdyz Terca kasle jak tuberak a ma i zvysenou teplotu. ty desne kapky od mudry nedavam, ale odpoledne jedu pro homeoptika. mate nekdo zkusenosti s Droserou 15 CH? pry se to uziva v noci.
alibisticky se omlouvam, ale uz jsme zpet u chleb a testovin, i kdyz ovozel jime ve velke mire porad. ja hlavne pro to, ze vcera nejak nebylo doma nic jineho 😅 a muz odjel s autem na dyl, nez se predpokladalo, takze mi obchod zavreli. no a vecer mi zase spasl MUJ salat. ti chlapi,sami by vydrzeli na rohlikach a vysocine, ale jak maji pod nosem neco dobreho, najednou to jde. asi to znate taky, ze?
Terezcin pust jsem odlozila, kdyz to nemam vyzkousene na sobe,t ak mam trochu strach (teda strach, spis jen jako co bych delala, kdyby neco...) jsem nove prstehovana na vesnici, kde nikoho neznam a na dve deti jsem tu cele dny sama, no nejak se na nove experiemnty necitim... pritom si myslim, ze 1 pust by ji pomohl...ch jo.

jinak jsem udelala lnene placky a susime to uz od vcera, na slunci za oknem uz je to skoro ok, ale "pokojova" teplota a celkove vlhko moc nevysusuje 😀 v tomhle ohledu zlaty pretopeny panelak 😉 jak dlouho je susite vy?

jaji, ty jsi ted jako vita? uz dlouho?

s.arik
20. říj 2008

kristulátko, od založení téhle diskuze (měsíc a něco) jsem já asi 80% vita a jajinak dopoledne ovozel a odpoledne normální jídla s více zeleninou.

když Terka kašle, aspoň vyřaď mléčné věci...zahleňují. snaž se o ovoce hlavně dopoledne, to má větší efekt než třeba jenom uprostřed dne nebo večer.

jajinak
20. říj 2008

Tak jsem odšťavnila řepu a s kusem vařečky 😅 .

Kristulátko,100% vita jsem jenom dopoledne,pak mám vařený oběd+zelenin.salát,večer většinou chleba s něčím nebo taky něco vařeného+zelenin.salát a mezi tím ovozel,ořechy semínka.Takže celkově tak 70 nebo 60%?Ale rozhodně jsem se pohnula hodně dopředu,během toho měsíce,co jse začínala.100% vita ani neplánuju,to bych nedala,ale už tohle je hodně velkej úspěch a jsem za něj ráda,díky Dgm.

jajinak
20. říj 2008

Jo,s tím Vegankem jsem to ráno četla,vypadá to,že je zablokovaný asi všude.

kristulatko
20. říj 2008

a, tak to na tom nejsem tak spatne. asi to nejaky duvod, protoze i me jde ovoce (nebo cokoli snist vubec) lip dopoledne, "snidam" docela pozde a prave nepocituju hlad. teda nepocotovala jsem, dnes od rana jo, pac jsem vcera dost "zhresila". hm, taky mi doslo, ze ta zmena bude jaksi pozvolnejsi, kor kdyz kojim a nemuzu se vrhnout na pust.
sari, mlecne ona uz neji, snazila jsem je omezit celkove a protoze kasle delsi dobu,tak je nema vubec...no, ale krome toho blbeho kasle je v pohode, a furt mi tu beha a neco vymysli, takze asi ji tak moc spatne nebude...

androna
20. říj 2008

devcata tak sa mi vcera podarilo docitat vsetky vase strany 😎 je tu super podnetnych napadov.ale nestiham.vcera som susila krizaly v troube a teda to trvalo.tak sme uz pozerali po nejakej susicke.dgm ty si tu myslim nejaku doporucovala?

jajinak
20. říj 2008

Já už dopoledne ani hlad nepociťuju.Stačí mi 3 kousky ovoce nebo šťávy.Dneska jsem měla zatím akorát 1 jablko a jinak ráno vodu s citronem,pak jalblečný mošt a teď piju šťávu z řepy.Ty šťávy taky zasytí.Malýmu jsem smíchala mošt se řepou a naředila vodou(sobě taky všechno ředím vodou)a chutná mu to taky 🙂 .

s.arik
20. říj 2008

taky dopoledne hlad nemám, ale chutě hrozné 😝
naštěstí užívám ty jonášovky, tři preparáty, mezi nimi jedna minuta a po poslední se nesmí 20 jíst. pak si dám citron s vodou, po kterém se taky snažím 30 nejíst. pak si dám 2-3 jablka nebo jiné ovoce, ale už teď kolem desáté, mám hrozné chutě....voní tu domácí chleba, mám tu půlku čokolády....ale držím se, raději jsem práskla kokos a už je celý ve mně. pojedeme s Mirkou do knihovny a na bazén, čokoláda bude až odpoledne 🙂

s.arik
20. říj 2008

20 a 30 mělo být minut

arvetka
20. říj 2008

já mám dopoledne největší hlad!!! obvykle sním tak 1-2kg jablek 😅

androna
20. říj 2008

dgm diky. 😎

dgm
autor
20. říj 2008

Fakt skoda preskoda, ze ma ten veganko zablokovany ucet, zrovna on a jeho zena jsou na vita uz nekolikl let a jejich holcicka je pres cele tehotenstvi a od narozeni zcela na MM a na vita. Je fakt moc hezka, a podle tatinka i zdrava , na vitarian.cz jsou nejake fotky. Tak bych rekla, ze jeho zkusenosti by byly pro vsechny maminky z MK daleko cennejsi, nez moje, ale co uz... Tak at si holky na Alergii z KM dal jedna druhe prdavaji svoje zkusenosti, jsou tady na MK rozhodne vetsi otravove a nebyl jim zruseny ucet, ta diskuze s nim aspon dostala jiny rozmer, ne jenom vzdychani co s nemocnym ditetem a recepty parku pro rocni dite, ale rady na diteti vyzkousene... No kdo nechce slyset, neuslysi...

s.arik
20. říj 2008

vy mě snad naučíte stát u plotny 😝
celý den se těším, že si zase udělám salát 😀 ledový, avokádo, česnek, celer...červená paprika už není, tak tam pokrájím zelenou, všechno na drobno a budu bagrovat lžící, mňam.

jinak dneska dvě čokolády...sakra, to asi to plavání nebo co 😅

mihapiha
20. říj 2008

Sari, však vaření zabere daleko více času, než nakrájet zeleninu, to je v poho... to není žádná práce...spíše dá práci to vymyslet. dneska si mhd poručil na večeři "to zdravé" jak jsme měli předevčírem, haha

s.arik
20. říj 2008

jo, příprava zase pět minut, ale chutnalo to dobře. jenom musím vymyslet náhražku avokáda ☹

jako denně kokos, avokádo, dvě papriky a ještě čokoláda, to je fakt nad mé finanční možnosti. o zbytku nepíšu, to je v klidu, jablka, mrkve, semínka jsou pořád levnější než pečivo a něco na něj. ovšem při stravě složené hlavně z levné zeleniny a jablek mám mnohem větší chuť na vařené a sladké, než když se rozmazluju kokosy a avokádem 😀

potřebuju něco sladkého a tučného každý den, tak přemýšlím co. hlavně aby toho bylo hooodně 😅 no, nevážit 55kg, zasloužila bych si půst, jaká jsem rozežraná.

mihapiha
20. říj 2008

no, já , když mě takhle honí mlsná,tak mi zabere, med se slunečnic. semínky, sezamem a konopným semínkem.to zabere vždy, když tak do toho hodím sušené fíky nebo tak...
je fakt, že avokádo a kokos jsou dražší,ale ted byla akce v Tescu na kokos myslím za 8Kč a avokado 11, jen ty tam zbyly jen dvě a už docela jeté, tak jsem je nebrala a vzala u nás v albertu za 17. zrovna ted jsem snědla papáju, a mlsná už mě tak nehoní jako hlad, kručí mi v žaludku, jen se mi nechce nic chystat...

s.arik
20. říj 2008

kokosy kupuju pravidelně za 8-10 a avokádo jen když stojí do 13Kč 😉 dražší neberu.
ale bývala sem zvyklá se vejít do stovky za den pro tři lidi, tak tomu je s ovozelem konec. ale zdraví za to samozřejmě stojí...

papayu jsem ještě nejedla....teda vlastně jo, sušenou v takových těch sířených mixech ananas-papaya-oříšky.

s.arik
20. říj 2008

a med se semínky mi nechutná vůbec 😝
med sním jenom na chlebu nebo v čaji. a semínka jenom samotná, nejlepší jsou suchá, namočená horší a rozmixovaná do mléka už totál nechutná 😀 ale s kakaem to ujde.

mihapiha
20. říj 2008

tak já jsem všežrout,mi chutnají semínka mixnuté do mléka s medem a fíky / banán.... lahoda...

no, asi fakt taky záleží, čeho sníš více, zda jablek a mrkve anebo tě více zasytí ten kokos a máš na delší dobu klid... tak pak až tak drahé by to být nemuselo a máš i po chutích. zřejmě to tvé tělo žádá, jinak by tě tak nehnalo...

s.arik
20. říj 2008

nevím co potřebuje tělo, ale jsem zvyklá jíst hodně sladkého, a bohužel mi vlastně žádné raw-sladkosti nechutnají. ale když si dám ten sytý kokos nebo tučné avokádo, nemám takové chutě na čoko......čili pochybuju že to mé tělo akutně potřebuje, jenom si tím kompenzuju čokoládu 😅
no budu s tím bojovat 🙂
a jíst více zeleniny, té je za dvacku halda, na rozdíl od banánů a spol.

mihapiha
20. říj 2008

no, prostě ti chybí tuk, tak bych to viděla já, protože čokoláda je vlastně hlavně o tuku a cukru, proto tě ten kokos a avokádo zasytí. a když si k ovoci nebo zelen. dáš hodně semínek to nepomůže?

s.arik
20. říj 2008

bude muset 😀

kristulatko
20. říj 2008

tak jsem udelala zeleny (hodne) salat a do toho nakrajela zbyle testoviny, takze testovinovy salat. ale jak jsem se na nej vrhla, testoviny mi nejely, podvedome jsem brala jen to zelene (zdrave). asi to holt telo potrebuje, kor po dnesku. jo, a jsem naprosto nadsena z chuti a krupavosti konopneho seminka!!! dnes melo v mem zaludku premieru 😉
musela jsem Tercu vytahnout na ovozelovy nakup (teda o levnem jezeni se mluvit neda, co?), sice je to autem tak minuta a pul, ale pesky by to chudak nedala. puvodne jsem myslela, ze na ne mrkne pres obed manzel, aby vubec nemusela ven, ale nestihl to (no jo, kone nejsou stroje), tak byla nevecer desne urvana a otravna, normalne nepromluvila az do usnuti, porad jen knourala. jasne, je ji blbe a stoupa teplota, ale teda je to napor na usi a mozek...uz spi obe a po zelenem nasupu se citim fakt dobre. je to mozne?

ja v tomhle taky nejsem vybirava, semena nebo orechy, s medem cokoli, mnam.

mihapiha
20. říj 2008

jo, po zeleném se člověk cítí dobře,jen mě pak stejně přepadne hlad. ráno jsem znova pohanku, tentokrát namočenou přes noc, dle cenných rad přítomných a s medem a jablkem to bylo supr. vydržela jsem až do 13 hod bez jídla (plavání a cestování) a pak jsem si dala jen papriku, doma oběd, jeden crosaint a papayu... no...a hlad je vlčí... momentálně

jajinak
20. říj 2008

Šáriku,jednou jsi se tady ptala,jestli někdo neví o levném odšťavňovači.Našla jsem tohlehttp://www.nakupnicentrum.cz/bile-zbozi/concept...

listicka77
20. říj 2008

Byla jsem dneska v Plusu a mají tam ponorný mixér Sencor v akci za 369 Kč. Má příkon 400 W. Myslíte, že to jsou vyhozený prachy a nebo by byl k něčemu dobrej?

Jináč teda nevím, jak to dělám, ale vždycky když pojmu úmysl řešit víc stravu, tak mě popadnou hrozně mlsný chutě. Žeru i nějakou hnusnou levnou bomboniéru, co jsem dostala od pratchýně k svátku... 😝

JInak máme furt hafo jablek, tak snídám dvě jabka, ale při mé neschopnosti zorganizovat si domácnost a péči o dítě 😀 pak obědvám až někdy ve tři. Se můžu divit, že hubnu...

Ty semínkový mlíka se mixujou s tou vodou, v který se to máčelo a nebo v čistý?

mihapiha
20. říj 2008

Listi, já mixovala v té, v které se to namáčelo....
já bych levná mixer nekupovala.... jsou to vyhozený prachy... bud to neumixuje všechno,anebo to po krátké době odejde.... raději připlatit 500 a mít už lepší ...

macik
21. říj 2008

lišti-frederic patenaude píše, že k náhradě normální stravy je třeba HODNĚ ovoce, no a pak samozřejmě hodně zelenýho...to HODNĚ neustále zdůrazńuje....no a jinak fakt teda nevím, proč je to tak blbě rozdistribuovaný....já bych se ráda x kil zbavila a bojuju s tím a ti, co chtěj přibrat, taky bojujou...to fakt není fér...

s.arik
21. říj 2008

maciku, naopak, to JE fér, každý má své trable ne? 😀 😝