Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

kristulatko
28. říj 2008

dgm, klidne cituj, a pak mi sem napis, ktera ta diskuze, klidne si to na vitarianovi najdu...
vyfotit zkusim a dam do alba.

s.arik
28. říj 2008

dgm, super články o očích, díky. přesně tyhle cviky jsem dělala a nenosila brýle rok a půl (před maturitou), podle vyšetření se mi ale zrak nezlepšil vůbec. ale stejně to bylo fajn a zlepšila se mi orientace v prostoru.
nevím kde byla chyba, ve stravě určitě 😝 hoooodně sladkého, pečivo...

dnes mám novou naději, vita a půsty. od té doby co tu byl link na muže co žije ze sluneční energie, koukám též do slunce (hm, když poránu svítí, čiže max. 2x týdně) a znovu cvičím oční cviky. jonášovky a vita snad ulehčí játrům, to by taky mohlo pomoci....a v pátek a víkend plánuju 3 denní půst, doufám že den 2 a 3 bude lepší než je pokaždé ta jednička 🙂

lubii
28. říj 2008

Kde sú tie očné cviky? Čo sú jonášovky?

dgm
autor
28. říj 2008

lubii 23.01
Jonasovky vi Sarka, ted to zkousi....

Sari, drzim ve vsem pesti 🙂

dgm
autor
28. říj 2008

Kristul, dalsi IP

s.arik
28. říj 2008

oční cviky http://www.esoterika.cz/?pg=0&katid=10 čtvrtý článek shora a další pod ním, má to několik dílů.
jonášovky http://www.joalis.cz/

s.arik
28. říj 2008

dgm, díky. dnes jsem byla bez brýlí několik hodin, jak svítí slunce, pohoda, když se zatáhne, mám jakoby o dvacet dioptrií víc 😀 před hodinou už jsem si musela brýle zase nasadit, už mě bolely oči (to i s brýlemi, ale aspoň člověk vidí na hračky poházené po zemi, na obličeje lidí a počítač...)

kristulatko
28. říj 2008

tak a mamka odjela. ufffff.
jako pomohla mi, ale nekdy ty reci, no moje nervy. a hlavne "je mi jasne, proc to jis. protoze se ti nechce varit." hm...
reknu vam ale, ze jak jsem zpet na "normalni" strave,t ak toho s prominutim sezeru trikrat vic, totez Terka, chute na sladke jsou zpet, no des. kdo by to byl rekl? kdybych mela dostatecnou podporu (jako, ze ji nemam) a byla znala cele veci trochu vic, klidne bych si lajzla zitra na zadnou kliniku nejet a zkusit pust, ale je to brzo, nezvladla bych to. tak na me aspon zitra myslete, at se vyhnu hnusne lecbe a podari se mi sehnat dobreho homeopata ci jiny alternativni zdroj, ktery mi pomuze.
jsem furt odkladala hlubsi hledani a pripadne i schuzku s nejakym lecitelem a ted mam takovy problem a prisel dost rychle a ja nejsem na alter lecbu vubec nachystana. ☹

s.arik
28. říj 2008

kristulátko,
tak už nad tím nesmutni, aktuální problém nějak pořeší lékaři, ty se soustřeď na pozvolné hledání informací, zvýšení podílu syrového ve stravě, najjdi poblíž léčitele, na kterého se můžeš obrátit příště 🙂

jinak, lidi, já moc na zelené nejsem, ale ŠPENÁT mne nadchl! nechutnají mi nijak valně saláty kadeřavé, hlávkové, zelí, kapusta, řapíkatý celer a podobné....to si to musím nasekat fakt na jemno a smíchat s něčím dobrým, nejlépe tučným avokádem a silným česnekem.
samotný mi jede jen ledový salát. nově jsem včera a dnes ochutnala poprvé v životě špenátové listí syrové. jako samotné to extáze není, ale v následujícím salátu velice dobré i bez zálivky nebo silných ochucovadel:

půlka květáku
dvě hrsti špenátových listů
malá žlutá nebo červená paprika
mořské řasy
vše posekat na drobno, zamíchat a jíst 😵

s.arik
28. říj 2008

ještě k množství toho špenátu - já koupila balík listů 200g za 23Kč, vyšlo to hezky na dva saláty.
takže do salátu výše asi 100g.

kristulatko
28. říj 2008

avokado s trochou pomerancove stavy, mnaaaaaaaam. uz se chute vraceji.
zbytek pomerancove stavy mela Terezka, a jak si mlaskala. skoda, ze to avokado ji nejede. pravda, barva ani konzistence teda neni vabna, jeste, ze uz je mamka pryc 😀

s.arik
28. říj 2008

avokádo je i hodně tučné, to je skoro škoda jíst jen tak. právě jinak nechutné zelené saláty ochutí parádně 😵

lubii
28. říj 2008

Sarik,dgm,ďakujem 😉 .Ja som niekedy mala celú knihu s očnými cvikmi,volalo sa to že odhoď okuliare, ale niekde nám zmizla. Snažila som sa presvedčiť moju dcéru a muža, nech cvičia,ale sú leniví ako psi a potom sa vyhovorili, že nemajú knihu. Tak im to musím okopírovať,aby nemali výhovorku.
Kristulatko,to poznám tú vetu,že sa mi nechce variť,tak preto jem surové 😉

s.arik
28. říj 2008

Jak se zbavit brýlí a Zahoďte brýle, si pamatuju dva tituly ale vím že jsem tenkrát půjčila z knihovny 4 různé knihy o léčbě očních vad...po maturitě poslepu jsem to vzdala, škoda, ale co, dneska s vita a půsty to třeba půjde lépe.

dgm
autor
28. říj 2008

Kristulatko moc ti drzim na zitrek pesti a vam vsem ostatnim taky drzim pesti, at mate s touto zmenou ty nejlepsi zkusenosti.

Kristulatko, vzpominas, jak jsme spolu jednou probiraly Tajemstvi? Tak ver tomu, ze vsechno dobre dopadne, protoze si to zaslouzis, protoze tomu veris, ze to dobre dopadnout musi 😉
Vsechno dobre je tady nachystano pro kazdeho, jenom na to prijit a verit tomu, spolehnout se.

Spenat mnam, avokado mnam 🙂

dgm
autor
28. říj 2008

Sari, ty uz mas furu vyzkousenych receptu 🙂

listicka77
28. říj 2008

Tak já teda vůbec neexperimentuju. Jím furt salát z ledovýho salátu a ředkviček/rajčat nebo rajčat a okurek. Dneska jsem měla bílou ředkev, ale tu nesalátím. Jedinej experiment byl ten polníček a nijak mě nenadchl.

s.arik
29. říj 2008

dgm,
fura receptů...hmmm, kdybych byla pracháč, jím každý večer salát ledový/avokádo/česnek/paprika/řasy a tmavězelené listí si šťavím v mašině. ale když musím obracet každou korunu, nezbývá mi, než dělat saláty pokaždé ze zeleniny v "akci" 😀

listicka77
29. říj 2008

ty řasy dulse kupujete celé nebo vločky?

s.arik
29. říj 2008

mám celé, jsou dobré, vločky neznám, ale asi se lépe sypou do pokrmů, ty celé se musí ručně trhat, trochu to zdržuje.

s.arik
29. říj 2008

ach jo, chlap dneska vaří 😠 . když vařím já pro něj, je to "pro něj" a já nejím 😵 ale když vaří on, tak to jako je pro všechny a je mi blbé odmítnout....on ještě o mém vita neví 😀 tajím to 😀 no prostě jsem skoncovala s chlebem, toho si moc nevšiml, jím hlavně ovozel a semínka, omezila sladké ... včera říkal: ve čtvrtek zajdeme na zákusek. já souhlasila....a později mu jen tak řekla, že chci úplně vypustit čokoládu (ale cukrárna zítra platí), v pátek a o víkendu 3 denní půst.

no a dnes udělal polévku (mrkev, květák, nudle) tak mám talíř v sobě a ještě bude dělat rýži s rybou 😢 a mě to chutná moc, takže si dám. maso jsem už neměla měsíc. dnes teda oběd kompletní, ale zítra před půstem chci být zcela na raw plus dopoledne ten jeden zákusek. tak jsem mu říkala že zítra si oběd nedám jako přípravu na půst.

dgm
autor
29. říj 2008

Sari, za takovyho chlapa by ti jina a jinak se stravujici utrhla ruce... Jeste te pozve na zakusek... No, mozna ze bude problem v tom, ze si jeste nevsiml tve zmeny, treba je to ukol pro tebe, jak mu to citlive podat, nezranit jeho pocit, ze se o tebe stara, porad mej na pameti, ze te ma rad a ne ze ti ridi zivot, s timto postojem se ti bude lepe mu vysvetlovat, na co jsi ted zamerena a co je pro tebe priorita ve stravovani... Mas to vsechno ve svych rukach a na tobe ted bude zalezet, jakym zpusobem mu to vsechno vysvetlis a jak to on prijme... Verim, ze to zvladnes, budes tim vlastne vnitrne presvedcovat i sebe o spravnosti sveho presvedceni... ja to mam podobne, kdyz nekomu neco vysvetluju, tak si rikam, jestli to vubec vykladam tomu cloveku nebo spis sobe ... je to hra.
A pokud si myslis, ze ryby bude tezke se pro priste vzdat, tak mu to taky rekni, bude aspon vedet, ze neodmitas jeho vareni obecne, ze si budes vybirat jenom to kvalitni, to bude jedine rad, ze mezi to kvalitni pocitas i rybu pripravenou od neho ...
Kdyz u toho nebudes hystericka a pevna a klidna, tak to lip prijme a zamysli se... Drzim pesti.

vikinka27
29. říj 2008

milujem rychle varenie 😵
dnes na obed cestoviny (2 dni trcali v chladnicke, trebalo ich dojest) a k tomu salat - brokoli, karfiol, paradajka, paprika, cibulka, vsetko cerstve z trhu. pred pol rokom by ma to nenapadlo, trapne by som robila ku cestovinam omacku 😀 mnam, to bola fajnota...

dgm
autor
29. říj 2008

vikinko 🙂

s.arik
29. říj 2008

dgm, uvedu na pravou míru - předně cukrárny navrhuje vždy chlap, ale platím vždy vše já 😀 protože kupuju veškeré jídlo pro nás z mateřské...
a s vařením - manžel má rád teplá jídla, kdyby to šlo, jedl by 3x denně jenom "oběd". ale většinou to jsou věci, které nesnáším (rajská, klobásy, houby, smažák, řízek, hranolky, všechno "klasicky nezdravé" plus tepelně zpracovaná rajčata...). vaříme na střídačku, půl napůl, nemůžu ani dělat všechno, když se jinak starám o celou domácnost i malou sama plus škola.
myslím že by mi chlapa nikdo nezáviděl, mnoho lidí mi už řeklo, že s takovým by nebyli ani týden 😔

s.arik
29. říj 2008

a k vysvětlování vita: on má právě dojem, že ví všechno lépe než ostatní, ať už se to týká zdraví, kosmetiky nebo politiky. sesyrovou stravou jsem chtěla začít před pár lety, ale totálně to shodil a tehdy prostě rozhodoval o všem on, i tom, co budu jíst já 😝
dneska už se postupně vymaňuju z tohodle blbého vztahu (tím nemyslím rozchod, ale nová pravidla), vím že s vita nesouhlasí, tak mu to neříkám a 90% si jím po svém, jen tak cca obden si dáme ten oběd spolu no.

časem plánuju mu otevřeně říct, že už žádné vařeniny nechci a proč a že jedu vita, ale zatím se na to necítím...

dgm
autor
29. říj 2008

Aha, Sari, tak to mas jeste jinak, nez jsem si myslela ... Ale stejne si myslim, ze to neni bezvychodne, jak budes na sobe pracovat a budes si sama sebou vic jista, tak budes pro neho mit vetsi argumenty a on z toho bude citit tvou silu a presvedceni...

s.arik
29. říj 2008

jo, přesvědčení už ze mě cítí asi dva roky, pomalu se to lepší na skoro rovnoprávný vztah 😀

oběd byl příjemný, udělal nějak méně rýže a já měla z rána namočenou pohanku, tož jsem jedla rybu s raw-pohankou 😵 a prohlásila že to je moc dobré a budu asi místo rýže/těstovin/brambor jíst pohanku častěji 😎

s.arik
29. říj 2008

rybu jsem přirozeně pochválila též.

kristulatko
29. říj 2008

ahoj baby, vy, co jste uz pustovaly, jake to je? na co se pripravit? da se to prezit? napiste mi please, chystam se na 1, kvuli tomu zanetu...
nakonec zanet rohovky, ale uz neaktivni, takze se nehorsi...

co je dobre pit? a s cim zacit pak? proste napiste, at se muzu inspirovat, mam na to jen ten pocitac a vas... 😉