Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

s.arik
12. zář 2008

to je neuvěřitelné, že po pár dnech syroviny už vůbec nemám chuť na chleba...který byl dosud jádrem mé potravy. 😕

yenn
12. zář 2008

ahoj, zatim jsem nestihla precist celou diskuzi, ale chystam se na to!

Sari, Ty ses dala na vita? Gratuluju, mam skoro rocni vitariansko zkusenout a bylo to super obdobi 😉 Vypadala jsem teda o dost lip nez ted 😒 No nic...

tehdy jsem fakt drzela pust jeden den v tydnu, pila jsem jen vodu, ale ne destilku...normalne neperlivou. Ted bych pila z kohoutku, ale tehdy jsem jeste byla blba a vytvarela plastovy odpad 😔 Bylo to moc fajn, ze zacatku nezvyk a boleni hlavy, ale postupne se to spravilo a na ty pusty jsem se vzdycky tesila....po pustu jsem mela vzdycky nejlepsi spanek a budila jsem se brzo rano sama od sebe, zadny budik a vzdycky naprosto skvele vyspana 😵 Ale nedosalja jsem svoji vysnenou 21, dokonce ani 7 ... proste vzdycky mi do toho neco vlezlo 😅 Nejvic jsem dala 4 dny, ale temi ctyrmi dny jsem si dokonale vylecila anginu! Prehnala jsem to s klimatizaci v lete a dostala fakt hnusnou anginu...sla jsem normalne k mudr, vzala nemocenoskou a recept na ATB hodila do kose. No za tyden jsemmela jit na kontrolu....drzela jsem ten pust a lezela a odpocivala a na kontrole pani doktorka jasala, jak ty antibotika krasne zabraly 😅 😅 😅

gedren
12. zář 2008

Pipky, ze sem tak nacumuju 🙂, nemas dgm nejakou co nejpodrobnejsi soupisku tech kyselo- a zasadotvornych potravin? Nebo nejaky obecny vlastnosti, podle kterejch se to da urcit? (jakoze napriklad "cokoli vareny je kyselotvorny" apod.?)

yenn
12. zář 2008

jo jestedodam, ze tehdy jsem delal 2x tydne klystyr a kazdy den misto snidane cerstve stavy - oblibene byly jablko a cervena repa, nebo mrkev ...samotna 😉

haluskacz
12. zář 2008

sari, takze uz je jasny, jak je to s tou navykovosti 😀 navykova je syrova strava, a ne varena 😀

yenn
12. zář 2008

gedren, cokoliv vareny je kyslotvorny 🙂

yenn
12. zář 2008

Sari a kdyz si ten chleba das, nebudes chapat, jak jsi mohla neco tak priserne slaneho pozrit 😉

yenn
12. zář 2008

jo jeste jsem si vzpomela 😅 vzdycky pri pustu jsem byla silene moc citliva na pachy....smrdelo mi uplne vsechno a hlavne teda lidi. A naopak, treba ovoce vonelo uplne jinak a strasne na dallku....citila jsem jablko v jine mistnosti 😕

gedren
12. zář 2008

No a teda uplne cokoli co melo nekdy nejakou tepelnou upravu, nebo to musi projit varem? Co pasterace treba? A co mrazeny potraviny? Co syry, jogurty..?

s.arik
12. zář 2008

yenn, díky za povzbuzení, každá dobrá zpráva potěší.
vita mi připadá super, půsty jsou horší...odjakživa je ukočuju vyblitím prvního jídla 🙄 ať to je vařená rýže nebo syrová brokolice...i když je toho jen hrst, jde to ven, ale hned je zase dobře.

s.arik
12. zář 2008

gedren, mražení je ok, pasterace prý ne.
doporučuju http://www.vitarian.cz/search.php?rsvelikost=uv...

yenn
12. zář 2008

Gedren, necham radeji dgm at odpovi 😉

Sari, fakt 😕 To neznam.... ja jsem mela tradicni navratovkove jidlo nastrouhane jablko. A uplne nejlepsi bylo nastrohane jablko a den predem namoceny mak....zamichat mnam 😵 po pustu s cistyma chutovyma bunkama si to fakt vychutnas...

macik
12. zář 2008

gedren, můžeš třeba některý věci ještě ohřívat a pokud to nepřekročí určitou teplotu, tak to ještě má v sobě všechny enzymy..tu teplotu přesně nevím-tak nějak kolem teploty těla...dělaj se tak třeba zeleninový polévky....rozmixuješ třeba rajče, přidáš do toho libovolnou nakrájenou zeleninku a ohřeješ jen tak trolinku...a je to furt vita 🙂

yenn
12. zář 2008

je to kolem 40 stupnu, pak se nici enzymy a vitaminy

bora.b
12. zář 2008

yenn • 1d • Dnes ve 20:08

>Sari a kdyz si ten chleba das, nebudes chapat, jak jsi mohla neco tak priserne slaneho pozrit

no a to pak budu navstevam vykladat: "jo ten chleba jsem vam upekla, je vybornej, bio atd, ale vubec ho nejezte, skocte si na louku? 😉 😀 😎

s.arik
12. zář 2008

no, chleba peču pořád každý den, ale nejím už týden téměř nic, max krajíček denně, on to sní chlap 😉

bora.b
12. zář 2008

sarik, u nas to taky sni chlap, ci narezu detem na svacinu, ale prece jenom, rada si kousnu

s.arik
12. zář 2008

ty jsi boro taky vita? nebo jenom nerada chleba?

dgm
autor
12. zář 2008

Je yenn, ahoj, znam te z vitarian.cz, pamatujes, jak jsem ti psala, kdyz se ti narodil malej? Lenkase. Ted je tam deti jako smeti, Veganba tam ma fotky svoji holcicky, je nadherna, od narozeni nemel a v papulce nic varenyho, je pry velice intelifentni, ale to tvrdi o svych detech vsichni, ze? i ti varaci. No, uz ani nevim, jestli se na neco nekdo ptal.

Gedren, ty stupne si vymyslela saama priroda, vem si to logickky . horecky, atd. Mtazaky mam doma taky, stavu nemrazim, jenom sem tam nejake drene, ale cerstve je cerstve. Nekdo na vitarian.cz prisel s tvrzenim, ze mrazenim se taky neco deje s bunkou potravin, ale ja to moc neresim. Porad lepsi nez tlacenka.

Sari, co s tim nazvem? Asi by to chtelo prejmenovat, ale na jak? Ted zalezi, jestli je vic pritahujici Pusty, syrova strava a sance pro zdravi nebo Syrova strava, pusty a nemoci nebo Vitarianstvi, pusty...??? Neco navrhni, aby to zaujalo.

jajinak
12. zář 2008

Tak jsem ty 2 dny vydržela.Hurá!Mám skvělej pocit a už se hrozně těším,až si dám zítra jablko,domácí čerstvě vylisovaný mošt(na ten jsem měla strašnou chuť už dnes) a nakoupila jsem si dost ovozelu.Vařený zítra ještě nemůžu?No,až tak vita jako Šárik určitě nebudu,ale víc ovozelu určitě zařadím a občas ten krátký půst.Špatně mi nebylo ani hlava nebolela,ale dnes už jsem byla unavená a udýchaná.Jediný co mi vadí,že jsem zhubla 3 kg.Doufám,že to naberu zpátky.

s.arik
12. zář 2008

dgm, líbí se mi "Pusty, syrova strava a sance pro zdravi"

jajinak, gratulace veliká, jsi dobrá! těch 3kg nelituj, představuj si, že to byly sajrajty největší a buď ráda, že jsou pryč🙂

mně se vždycky po 1d půstu úplně začnou třepat ruce jak bych jedla, ten konec se vždycky zmrví 😠
takže hodlám jíst ještě týden dva co nejvíce syrově a až pak zase půst, protože i tak se dost čistím a jsem unavená.
Mirka má brutální stolici - páchne více než jindy a je jí asi 5x tolik
😲
váhu neřeším, ale tipuju i u ní shození téměř kilogramu. má asi 9-10.
ale vypadá že ji nic netrápí.

s.arik
12. zář 2008

dgm,
jak si dělat šťávy? a nekupovat hned mašinu za 10 tisíc?
si zatím mačkám ručně citron, ale co třeba mrkev, celer....bez mašiny to asi nejde co?

dgm
autor
12. zář 2008

Tak jses dobra, fakt. Naberes, neboj, hlavne ale pozor na med a orisky a seminka, to je tak dobre, ze se prestavas kontrolovat, ja to uz mam za sebou 😎

Jakou jsi mela nakonec tu vodu? Jeste k tomu zitrku: U jablka poznas, jak je to velka porce, ale u toho mostu z kraje opatrne, at toho nevypijes moc litru!!!! Nejdriv si to nared, aspon 1:1 a budes vedet, jak ti bude, at si to nepokazis.

gedren
12. zář 2008

Sariku, ses si jista, ze je dobrej napad delat takovy experimenty na rocnik diteti?

jajinak
12. zář 2008

Mošt si ředím vždycky,i dětem.Vodu jsem měla destilku v plastu,snad to není až tak moc na závadu,včera jsem jí moc nevypila,dnes už jsem měla větší žízeň,asi tak celkem 0,75l.A vařenýho teda zítra ještě nic nemůžu?Ani samotný brambory?A ty semínka taky ne?

s.arik
12. zář 2008

gedren,
nedělám Mirce ani klystýry, ani půsty 🙂

jenom pokud dosud snědla zhruba:
trochu vařené zeleniny z polévky
krajíc až dva chleba
hodně čerstvého ovoce
jogurty, kefíry

tak jsem to změnila na:
hodně čerstvého ovoce a zeleniny
jogurty, kefíry

no a jí to chutná, je spokojená, chleba stejně moc zdravý není, a vař.zeleninu jsem nahradila syrovou, zbytek zůstává stejný.

jediný účinek: leze z ní velké množství stolice. prostě má více vlákniny, no. nebo z jiných důvodů, to je jedno.

a vitariánství není experiment. experiment s lidským zdravím je konzumace znehodnocených potravin a chemikálií. 🙂

yenn
12. zář 2008

dgm, ahoooj 😉 Musim nekdy mezi byvale kolegy zavitat a precist si novinky 😉

s tim nazvem holky nevim.....neni to tak davno, co to jedna vitarianska diskuze byla a skoncila velmi zle, zhadalo se to tu do krve a admini to zavreli

s.arik
12. zář 2008

no bezva, tak se to bude jmenovat Půst a bude se tu kecat o všem možném 😀
to je fuk........... 🙂

yenn
12. zář 2008

ono to ale asi neni o nazvu...ted to vypada, ze jsem opravdu prisli rozumni lide 😉 😉 😉

macik
12. zář 2008

gedren-ty mi tady připadáš, jako když nějaká kočka přijde na bezplenkovku a nařkne vás, že ty děti trápíte....na to, jak máš jinak otevřenou mysl, tak tady mi připadáš strašně obalená předsudky...no,možná je to jen nějaká fáze praktikování a zas to přejde 😉