Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

macik
6. lis 2008

tak u mě ms právě potvrzena-jsem ráda, že to tentokrát nebyl šedesátidenní cyklus, jen "pouhých" 37 dní, to už je kousek od normálu...čekám v nejbližších dnech pokles váhy-jupííííí

listicka77
6. lis 2008

no dalo se čekat, že experiment nebude tak jednoduše interpretovatelný. dnešní celý den na vařostravě jsem velmi silně unavená. jenže se nedá tak jednoduše říct, že za to může jídlo, protože jsem se strašně unavená už probudila. měla jsem pocit, že mě nožičky nechtěj nosit (pak jsem navrch ještě zjistila, že vážím 51 a místo břicha mám lavor 😀). to jídlo tomu samozřejmě nepřidalo, ale nejsem unavená jen kvůli němu.

jsem si říkala, že by byla škoda ujídat lifefoodové dobroty zrovna dneska, ale kakaový sen delux jsem ochutnala. chutná mi víc než obyč, jenže jak už psala Macik, každá série je jiná, takže srovnávat něco s něčím je asi nanic. jen mi trochu vadí, jak je to hrubé. kdyby to tak bylo najemňoučko jako nutella 😀).

jajinak
6. lis 2008

Dgm-dobrý,zkoušela jsem to,ale nepřehnala.Tak mám 3 dny za sebou, ještě zaspím noc a ráno se vrhnu na šťávy 😵 .Dnes odpoledne mi začaly trochu pobolívat kyčle,je to detox?Asi jo.Jinak ta únava se během dne zlepšila.

Jak je to s těma ananasama,jak jsem se ptala ráno,nevíte někdo?Dozrávají lépe v chladu nebo v teple?

s.arik
6. lis 2008

jajinak, super 😵

s ananasy netuším, zkusím se poptat na vitariánovi, už tam píšu...
ale logicky všechno dozrává nejrychleji na slunci a v teple ne? 😕

macik
6. lis 2008

lišti-pro správné vyhodnocení experimentu by to chtělo aspoň dva týdny na vita 😀

dgm
autor
6. lis 2008

Jajinak, ufff 🙂
dalo mi teda dost prace odehnat z hlavy myslenku, jak tam nekde lezis v bezvedomi a malej si s tebou nevi rady 😝

K tomu ananasu: domu vzdycky kupujeme takovy, kteremu jde mirne pokroutit toi kstici nahore, zaroven ale nesmi byt dole plesnivy, ani trochu...
Vcera jsme zrovna doma meli, ale je nas na jednoho pet, takze asi tak...
Pokud maji akci a nakoupime vic do zasoby, tak je mam vzdycky v kuchyni na zemi, doma mame celkem dost teplo, takze za sebe pisu, ze v pokojove teplote.
Jeste diskuze vitarian.cz:
http://forum.vitarian.cz/viewtopic.php?f=10&t=1313
zrovna Doubravka tam pise, jakou mela spatnou zkusenost s ananasem po pustu, tak opatrne. Jinak je to bozske ovoce. 🙂

s.arik
6. lis 2008

stejně se člověk dozví kulové, může mu být špatně, protože je vita pro člověka nevhodné, nebo proto, že se detoxikuje 🙄

jako všechno je i tohle hodně o víře a přístupu....i když teda logických argumentů pro zavržení tepelných úprav tu vidím více než dost 🙂

dgm
autor
6. lis 2008

Listi, tu unavu ti verim, i kdyz je to na moji zkusenost celkem brzo... Ja mam zkusenosti po jendom pustu, jsem to chtela jeste vic urychlit to cisteni, proste jsem se na vita.cz nikoho nezeptala, a sama jsem si naplanovala citronovou navratovku... no dely se se mnou veci, unavena jsem byla jak nikdy v zivote, usnula jsem po ceste do postele, par metru od pokoje na zemi, spala jsem nekolik hodim v kuse, potom po case jsem to tam priznala, tak varuju pred takovymi experimenty, pomalu je lepsi... treba to bylo na tebe taky dost nahle, najednou dva dny nacisto vita... vsak kazda zkusenost se pocita...

dgm
autor
6. lis 2008

Co na to rika mala? Je taky unavenejsi?

listicka77
6. lis 2008

dgm čoveče to mě vůbec nenapadlo! Š dneska několikrát spala, ale tak nějak nekvalitně, lehce (mně se nepodařilo usnout vůbec, což je u mě div - jak spím max. 6 h denně, tak s usínáním no problem, usnu kdykoliv mám možnost). jenže jí rostou zuby posledních cca 14 dní a furt ne a ne vylízt, takže to taky hraje roli v jejích denních režimech a pocitech a tak.

no vydržím ještě den až dva na klasické vařostravě a budu pozorovat únavu, zahlenění atd. pak se asi vrátím k tomu, co jsem praktikovala v poslední době - ovocné dopoledne (popř. před obědem k tomu ještě pohanka) a zbytek dne smíšená strava, něco vařené a k tomu nějaká ta zelenina, ořechy a semena. při tom jsem se cítila dobře. první den vita jsem měla pocit, že to je super a že by mě to bavilo, druhý den mi došlo, že bych vitariánka být nemohla (aspoň v tuhle chvíli ne), totálně mi docházela inspirace a zelenina už mi lezla i ušima. stejně je to v tuhle chvíli bezpředmětné, protože při kojo bych stejně na 100% vita nepřešla, ani kdyby mě to bůhvíjak lákalo. takže budu jíst, co mi chutná, nebudu nic hrotit a kvůli ničemu si dělat výčitky a k tomu hodně ovozelu, semen a ořechů. až dokojím (možná za rok nebo i později, pokud se malá neodstaví jak Mirka Sarikovi), tak uvidím, kam jsem se posunula a jaké mám potřeby.
jinak srovnávat vařostravu je taky problém, protože vařostrava může být různá. člověk může jíst vše a nebo taky vynechat pečivo nebo mléčné výrobky nebo obojí - a to v tom těle samozřejmě hraje roli.

dgm a díky, že se vždycky na něco ptáš na vitarianovi, já se tam záměrně neregistruju, protože sledovat další fórum, to už by fakt bylo nad mé časové možnosti. 🙂

dgm a prosím tě, jaký je rozdíl mezi těmi černými a červenými olivami? já o červených nikdy neslyšela, znám jen černé a zelené. a když ti ty olivy nejdřív nechutnaly, to ti nechutnají ani normální olivy nebo jsi tyhle tak jiné?

dgm
autor
6. lis 2008

Jeste par prispevku k ananasu z jine disluze:
http://forum.vitarian.cz/viewtopic.php?f=9&t=12...

dgm
autor
7. lis 2008

Listi, tak to je dobry postup s tim tvym novym jidelnickem, ono ti ani vlastne nic jineho nezbyva, kdyz kojis a prechod ma byt pomalejsi..

S tim ptanim se za tebe v jinych diskuzich mi to nevadi, stejne te zajimaji i veci, ktere se tam neresily, tak budeme aspon vsichni chytrejsi. 🙂

arvetka
7. lis 2008

listi
mám to hodně podobně jako ty s tím jídlem🙂
dopo na ovoci, odpoledne cokoliv, vyjma pečiva a mléčných výrobků. nedokázala bych vypustit vařenou quinou, tofu, nutellu (občas 😅 ) apod.

jajinak
7. lis 2008

Tak 3 dny a 4 noci půstu mám úspěšně za sebou.Hurá!Od rána jsem na šťávách,teď začínám s ovocem,pak možná zelenina a kvečeru si asi dám vařenou rýži neslanou.To nebude na závadu,ne?Dopoledne jsem ještě k tomu běhala s L.po doktorech,včera si zvrtnul ve škole nohu a dnes dostal dlahu a berle.
A při téhle trojce jsem zhubla jen 3kg,minule to byly 4,5.Takže úspěch.

dgm
autor
7. lis 2008

Jajinak, tak to mas za sebou, gratuluju. 🙂
No, vsak navratovku uz umis, tak to je docela dobre, co pises, snaz se co nejdyl vydrzet na syrovem a co nejmin a male porce. Pokud uz to nebudes moct vydrzet, tak ti ryze nijak neublizi, ale pockej,az na ni budes mit opravdu chut, treba na ni ani nedojde...
Jinak jses fakt dobra, taky je fjan, jak se ti zacina regulovat ta vaha. 🙂
Oci sis pred tim vyfotila?

dgm
autor
7. lis 2008
jajinak
7. lis 2008

Oči jsem fotit zkoušela,ale nešlo mi to,bylo to pořád rozmazaný,tak je aspoň sleduju.
Další 3 denní půst bude až v lednu.

dgm
autor
7. lis 2008

Sari, nevim, jestli sis v posledni dobe cetla pust.cz, ale ted je tam nove vlakno, neco k tvym problemum:

http://pust.cz/phpBB2/viewtopic.php?t=140

jajinak
7. lis 2008

Tak na rýži došlo,měla jsem na ni hroznou chuť a je mi po ní dobře 🙂 .

A pro ty,co to tady čtou a pak nás pomlouvají na jiné diskusi,můžete si to odpustit,my vás taky nepomlouváme.Díky.

macik
7. lis 2008

jajinak-ty, co pomlouvají, si to neodpustí nikdy, to je marný boj...zrovna jsem tento týden řešila jednu slepici v centru, nejradši bych ji vyhodila, neustále burcuje ostatní maminky, že je něco špatně......

jajinak
7. lis 2008

Vím,že je to marný boj,proto se nikam hádat nechodím a napsala jsem to sem,ony si to jistě najdou.

arvetka
7. lis 2008

jajinak
kdo jako? 😕

arvetka
7. lis 2008

už jsem to četla 😅 😕
"nechci kojit, protože prsa jsou sex.objekt, kterej sdílím jenom se svým přítelem" - "UM je na skvělé úrovni" - "od jednoho roku dostává 1-2 sladkosti denně, to neuškodí" - "vegetariáni jsou lidi, co se chtějí lišit, někam patřit, být zjímaví"
no comment

s.arik
7. lis 2008

čaute,
byla jsem celý den ve škole, dočtu a odpovím do pár hodin.

zatím jen blbá zpráva pro jajinak - ananas prý nedozraje 😒 http://forum.vitarian.cz/viewtopic.php?f=3&t=19...
gratuluju k půstu i návratovce a váha ať nezlobí!!! 🙂

dgm
autor
7. lis 2008

To fakt nema chybu, Kritizovani prikrmu na Kojencich, vcera kolem 20.00 az do konce...zakoncene oslavnou odou na UM. Jenom je zajimave, jak ty maminky ovladnou diskuzi a kdyby jim tam chtel clovek neco napsat, pohled z druhe strany, tak to bude jako ze se vetrel, jak uz bylo psano, jako by ty diskuze nebyly pro vsechny nazory... Tentokrat jsem odolala.

arvetka
7. lis 2008

dgm
ser na to 😝

dgm
autor
7. lis 2008

No, co jineho, ze?

jajinak
7. lis 2008

Šáriku díky,dnes jsem ho načala a zralej byl,tak snad bude i ten druhej.

Dgm,dobře,žes odolala,nemělo by to vůbec žádnej smysl,však už to znáš z jiných podobných diskusí.Musíme si hold uvědomit,že své děti týráme,když jim dáváme víc ovoce a ještě k tomu nalačno 😲 .

listicka77
7. lis 2008

Tak jsem vařácký den zakončila tím, že jsem se hrozně přejedla. achjo. jedla jsem v Praze v country lifu a nějak jsem byla pořád hladová (dala jsem si celkem malou porci), tak jsem si koupila ještě na cestu tofu burger a snědla jsem ho. a po něm už jsem byla nechutně přecpaná a trvalo víc než tři hodiny, než jsem to jakž takž zpracovala... achjo. a chtěla jsem si koupit na zkoušku nějakou sluněnku, myslela jsem, že je mají, ale neměli. ještě teď se cítím taková plná, ale už mě honí chutě, tak aspoň ochutnám raw čokošku se semínkem. 😵

listicka77
7. lis 2008

tak jsem si početla v kojencích... hele dgm přiznej se, že jsi průhledná vyzáblina s nedostakem železa!!! 😀😀😀
(jinak fakt nemá smysl se tím zabejvat 😅, jen mě trochu mrzí některý výlevy od některých lidí, od nichž bych to třeba tak úplně nečekala).