Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

jajinak
16. lis 2008

Zdraví a salát a Zářící zdraví mám už asi 13 let,nedavno jsem je oprášila a přečetla znovu a nabrala další inspiraci.Nechápu,jak jsem na ně mohla zapomenout.

Na ty afty mi nezabíral ani tea tree olejíček ani genciána,tak mě napadlo,že bych mohla zkusit něco drastičtějšího,teda podle mě,a zkouším to potírat jodisolem dezinfekcí a řekla bych,že je to trochu lepší.Budu v tom pokračovat a zkusím to kombinovat s dubovkama.A ten citron piju 3-4 krát denně.A jestli to nepomůže,tak dám zase půst-1d.Ale to si nejsem jistá,jestli pomůže,když mi to vlastně minulý půst vyvolal.

s.arik
16. lis 2008

od Walkera jsem si stáhla na pc všechny a přečetla, hooodně se opakuje, kdyby se někdo nudil, mohl by z 5 titulů udělat jeden kompletně se všemi informacemi bez opakování 😉
Omládněte
Zářící zdraví
Tlusté střevo bez zácpy
Zdraví a salát
Zeleninové šťávy

s.arik
16. lis 2008

jů, to vůbec nevypadá draze 😵 ale ani raw 😔
tak dgm, máš úkol - přepiš recept na raw ☹

http://recepty.vareni.cz/marlenka/

dgm
autor
16. lis 2008

Jajinak, zrovna jsem se o tom vcera bavila s Sweetie, ma taky s afty zkusenost:

Prosim zase o radu. Jedna holka ma za sebou 3 denni pust a po navratovce ji naskakaly v puse afty. Tezko ji a hlavne ji to boli. Ja osobne mam zkusenosti s afty v puse behem pustu, ale v navratovce jsem od toho uz mela klid. Poradila jsem ji vydrzet a taky vic vitaminu c, tj. treba kysane zeli, kdyz pominu tu sul, taky citronove stavy a v knizce jsem si precetla, ze pomuze i soda, delat si vyplachy jedlou sodou. Nebo zvysene mnozstvi kyseliny listove... Jenze klasicka medicina naopak radi podavat zvysene mnozstvi vitaminu b. Co radite vy? Mate zkusenosti? Hlavne ma hlad, protoze ji to moc omezuje v jidle.

pát lis 14, 2008 18:02

Sweetie

Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Příspěvky: 337
Bydliště: Manchester Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA
spravne, vydrzet. mne na to zabrala vzdycky jen ta fialova vodicka. do druhyho dne v cajku. nevim jak se jmenuje.
at hladovi, je to jedine prospesny. mohla by zkusit vodnaty ovoce nebo rozmackanej banan, avokado, nebo umixovat nebo nejlepe stavit.

pát lis 14, 2008 21:39

dgm

Registrován: pon dub 02, 2007 23:23
Příspěvky: 637 Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA
Sweetie, dik, to myslis gencianovou violet, tu vodicku, jak se vytira pusa kojencum, kdyz maji moucnivku? No to by mozna slo, aspon se to nebude rozlizat a snad se to rychlejc zahoji...
Prave i ta moucnivka je vlastne detox, ze neco leze pres tkan v puse ven.. nejaka plisen v organismu... no pokud jde o me, tak jsem to nechala v pustu "vyhnit" nevenovala jsem tomu pozornost a v navratovce jsem uz mela pokoj, tady je to u ni naopak, ted chce uz konecne jist , jedine se vratit a prodlouzit pust???

sob lis 15, 2008 22:22

Sweetie

Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Příspěvky: 337
Bydliště: Manchester Re: AKUTNÍ ZDRAVOTNICKÁ PORADNA
tak to nevim, s pustem zkusenosti nemam. vim ze pust je uklid, telo muze zareagovat ruzne, zlepsit to nebo jeste zhorsit, podle humusu v organu.

k potirani aftu, jodisol to byl! ten je zarucenej! jak se v charakteristice pise, kdyz to tak boli urcite kupit s anestetickou slozkou:

Příčina tvorby aft není jednotná a ani definitivně známá - mohou být způsobeny viry, bakteriemi, hormonálními vlivy, sníženou lokální imunitou, atp. Přesná diagnostika (resp. odlišení, zda se jedná o afty způsobené virem oparu či ne) je možná stěrem z puchýřku a odběrem krve na virologické vyšetření. Aftám nelze jednoznačně zabránit- zkouší se různá místní či celková imunomodulační léčba (např. Imudon tablety) - nejlépe konsultovat se svým stomatologem, neboť mají přehled o aktuálních v ČR dostupnách postupech a lécích. Léčebně se z volně prodejných používají desinfekční roztoky, např. Tantum verde, bylinné (řepík, šalvěj, heřmánek, dubová kůra, aj.), místně k "poťukání" jodisol tinktura, hřebíčkový olej, roztok argentnitrátu aj. Řada rozotků je volně prodejných v lékárně a mívá kromě desinfekční složky i anestetickou složku, tj. k zmírnění bolestivosti. (ordinace.cz)

sob lis 15, 2008 22:51

Mas tam par doporuceni, co se na to da koupit v lekarne... jenze tablety to neni reseni, ale ulevilo by ti ....
Jinak hodne lid, jako i jai, co jsem nasla v hledani ve starych prispevcich, tak ma s afty zkusenosti prave v pustu.

listicka77
16. lis 2008

sari, sice nejsem dgm, ale já bych to viděla na pohankové placky, které by mohly obsahovat nějaký ten med (pro drsoně možná i "chlebové" placky z naklíčeného obilí). před skládáním by se placky pokapaly něčím tekutým, aby změkly (možná med rozpuštěný v teplé vodě). no a krém by byl z mixovaných ořechů s medem. co ty na to? 😵 (ten recept, co jsi sem dala, neobsahuje žádné ořechy, jak to? v marlence nejsou? já myslela, že jo. to, co jsem měla včera, nebyla marlenka, ale medovník, v tom jsou vlašáky)

dgm
autor
16. lis 2008

Je Sari, ja si rikam co to ta tvoje marlenka porad je a ono mi to pripomina medove rezy, ktere vzdycky pekla babicka...
Recept nevim, zkus se zeptat na vitarian.cz, ale mam pocit, ze ti s tim neporadi a poslou te slusne 🙂 pryc.
Jo, kdyz uz jsme u tech medu a vysokych teplot a sody, tak si pamatuju na dobry clanek, tak ho sem dam, jestli ho najdu.

s.arik
16. lis 2008

já vím že je to maras, ale chutná to o 300% líp než obyč ořechy s medem nebo datlemi 🙄

lišti, jo, to mě taky hodně překvapilo. marlenky jsou dvě, ořechová a kakaová.
recept výše asi bude jako ta kakaová bez kakaa nebo ořechová bez ořechů 😀 ale asi to bude chutnat dobře...med, cukr, mouka, kond.mléko, máslo....samé lahůdky 😔

tak nevím, jestli není menší zlo si koupit v krámě hořkou čoko než se tu mučit tímhle ☹

dgm
autor
16. lis 2008

Sari, vis, co me napadlo, ze by ses mohla zeptat primo Terezy, ta uz dela i raw pizzu a raw placky ala sendvice nebo pseudohamburger, tak treba uz ma i neco v merku pri pripad sladkeho...

macik
16. lis 2008

děcka-musím říct, že teď na sobě strašně cítím ty důsledky vařené stravy, kdykoliv jí pozřu a to dokonce i věci považované za zdravé, tak mi je na blití a mám průjem....už jsem pochopila, že pocit na blití je vyloženě ze zahlenění, ale stejně jsem teď u ségry neodolala těm sračkám...jím-li zelovoc, tak je mi dobře, nepálí mě žáha, nic...moje tělo teď opravdu zuřivě signalizuje, co ano a co ne...je to až neuvěřitelné...asi je to tím, že jsem dlouholetým přejídám a nesprávným kombinováním tak šíleně překyselená, že tělo už prostě víc těch sraček nepobere...je mi jasné, že se ti třeba lišti hůř poznává, co je lepší, když máš projevy následků stravy jen mírné, ale já to teď mám tak zuřivé, že fakt začínám bát, co bude, když budu furt uzobávat normální stravu...ale zároveń se od toho ještě nedokážu odpoutat...nikdy bych nevěřila, že to tak bude fungovat, ale stejně, zas ta síla myšlenky...

když mi totiž bylo tak 12,13 tak jsem si přála, abych měla nějakou nemoc, která by zdůvodňovala mou tloušťku a v 29 ejhle-nefunkční štítka a to už asi dost dlouho..

pak tak kolem dvacítky jsem si přála, aby mi bylo špatně, kdykoliv sním něco nezdravého-no a teď se mi to splnilo...bohužel mi to stále nedokáže zabránit v tom, abych tyto věci vůbec nejedla, ale tím, že mám připomínku správnosti při každým jídle, tak každej den protlačím něco vita...asi si koupím sodu, jsem fakt kriticky překyselená...to pálení žáhy 😝 😝

jajinak
16. lis 2008

Dgm-díky,to jsem ráda,že má taky někdo zkušennost s tím jodisolem na afty.A že to pomáhá 🙂 .Tak v tom budu pokračovat,žádné tablety určitě kupovat nebudu,budu to natírat tím jodisolem nebo dubovýma kapkama,pít citron.Ten Imudon mám ještě doma po angíně,co jsem měla před rokem,ale brát je nebudu,schovám na příští angínu,jestli zas někdy bude 😉 .

Nevíte někdo,kdy budou mít v Lifefoodu tu raw čokošku?Už asi 14 dní se chystám na objednávku,ale páč jí nemají,tak čekám,ať je to při jednom.

listicka77
16. lis 2008

jaji, tak zkus nějaký eshop, co bere jejich věci, jestli to nemaj skladem. třeba vitamina.cz to má dokonce levnější než lifefood.

dgm
autor
16. lis 2008

Neco z diskuze k cokolade:

Tak Terezko....uniká ti zisk a to je škoda. Nejde jen o mě.
Dnes jsem byla v Praze a šla cíleně nakoupit tvoje čokoládky - ty čisté. Měla jsem představu, že koupím nejméně 10 ks do zásoby tak na dva až tři měsíce. Běhala jsem po Praze jako divoká, ale nikde ji nemají ( Máta, Country life, Soma, Biotop....). Po té čisté nejdou jen vitouši, ale i cíleně alergici na mléko a cukrovkáři. Jen tu chvíli, co jsem postávala v obchodech a vybírala jiné zboží, tak jsem byla svědkem rozhovorů, kdy právě výše uvedení byli možná zklamaní víc než já...
Tvoje distribuce vůbec nezvládá a uniká ti zbytečně zisk a navíc je poptávka.
Psala jsem už dříve, že oproti té s konopným semínkem ( ty tam tedy byly, ale ty jsou dost specifické a ne všem chutnají ), je ta čistá mimořádně chuťově harmonická( a to ti píše znalec a člověk, co má najezíno ), a že bude o ní mnohem větší zájem.
Prosím, ne každý může každý den běhat po obchodech a po Praze, aby si počkal, až se objeví v obchodech....je třeba popohnat cesťáka ( nebo jak se ta pozice prodejce u tebe jmenuje )...

úte lis 11, 2008 23:23

Tereza

Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Příspěvky: 2269 Re: Lifefood
Milá awo,

samozřejmě o tom vím a věř tomu, že z toho vůbec nejsem nadšená.

Nemůže za to můj "cesťák" (i když je jinde možno se dočíst, že pro prahu jednoho zrovna sháním), ale můžou za to peruánci a pomalé lodě.

Vždy když se zavádí nový produkt, je to trochu sázka do loterie a mít na skladě tuny surovin ještě předtím než se vůbec něco začne prodávat je víc než riskantní. I v množstvích ve kterých se to u nás děje je to obvykle o držku (s prominutím). Neočekávali jsme, že bude mít čokoláda celkově až tak veliký úspech, a samozřejmě jsme tomu moc rádi. Já osobně jsem navíc odhadovala že bude lidem víc chutnat ta konopná (i když mně samotné ne), asi nemám najezíno tolik co ty. A vzhledem k tomu, že než se sem suroviny dostanou trvá to dva měsíce, bohužel došlo k výpadku, kterému jsem nezvládla předejít. Samozřejmě mě to neomlouvá a nežádám o shovívavost, bohužel ale nejsem zatím dostatečně ostřílený profesionál, samozřejmě ke své škodě. Prosím tedy o prominutí všechny kdo ji nesehnali kde očekávali, případně kvůli ní pobíhali po Praze či kdekoli jinde, snad na nás nezanevřou...

V tuto chvíli už jsou suroviny v procesu a čokoláda už se vyrábí. Vyvinuli jsme maximální úsilí, aby vše proběhlo od počátku vylodění co možná nejrychleji, a tak už ji v úterý ráno budeme rozvážet všude tam kde si ji do pátku objednají.

MImojiné ale doporučuji všem, kdo cokoli budou takto shánět, případně kvůli tomu vážit dlouhou cestu do Prahy, at si zavolají přímo k nám. Bud je to většinou u nás přímo v kanceláři ke koupi, nebo umíme poradit nejbližší nejpravděpodobnější místo prodeje, případně víme že, ji nikde nemají ...

To Advid: Přesně s to vystihl

_________________
www.lifefood.cz

stř lis 12, 2008 23:54

Sluníčko

Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Příspěvky: 3893
Bydliště: Praha Re: Lifefood
ještě něco k té raw čoko

NETLOUSTNE se po ní, i když jí sní člověk celou. Fakt mám vypozorováno (jsem ten lynfatický typ , tam se to dobře pozoruje, těm se ta váha dokáže dobře houpat, rychle na vše reaguje, takže mám odkoukáno po čem jde nahoru a po čem ne) a já to mám tak, že bych po ní dokázala i hubnout, protože když si ji odpoledna dám, tak mě tak zasytí, že už potom vůbec nejím a druhý den mám méně kg u mě by to fungovalo, jenže ty povzbuzující účinky bych několik dní za sebou nerozdýchala, stačí jednou za čas, takže mám smůlu

ale pro čokoholiky, kteří si bez čoko nedokáží život představit a jsou na účinky čoko zvyklí a ještě třeba potřebují zhubnout a je jim běžná čoko zakazována, tak toto je úžasná věc, ta Lifefood čoko

čtv lis 13, 2008 15:53

Tereza

Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Příspěvky: 2269 Re: Lifefood
Zlatá, ... :-*

_________________
www.lifefood.cz

čtv lis 13, 2008 16:39

awa

Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58
Příspěvky: 879 Re: Lifefood
Díky za odpověď, Terezko. Už se těším, nakoupím radši dvacet, nejim to jen já....
Add. Sluníčko:
Čokolád jsem snědla za svůj život víc než zdrávo...jestli jsem po nějaké opuchla a natekla ( to spousta lidí nazývá tloustnutím ), tak proto, že je tam mléko a cukr a samé prapodivné plnidla. Hlavně to přičítám šlemidlu - mléku.
Jenže takové ( Milky, Oriony, Figara, Lindty a kdeco se supermarketů ) už léta nejím. Mně zajímají jen ty vysokoprocentní a i po těch s cukrem ( no, moc ho tam nebývá ) jsem nikdy nepřibrala ani deko ani mi nenaskákaly pupínky a vyrážky. Ale ta Terezčina je pro mě nejlepší .....za to si zaslouží celý vývojový tým poděkování.

kristulatko
16. lis 2008

cokoladu s konopnym seminkem jsem koupila vcera v Ricanech. meli tam tri, ale ja vzala jen jednu, na zkousku. tipuju, ze po nedeli tam ty dve jeste budou. pulku jsme s nedly s Tercou uz v aute (proc bych ji nedala, ze?) a druhou jsme schovaly pro tatu, az se vrati z kurzu v nedeli. no, nevydrzela ani do vecera, tak ma dnes tata smulu... 😅

a dotaz, delala jsem lnene placky, poprve ne sladke, ale se slunecnicovym semenem a pazitkou, a cele se mi to prilepilo k pecicimu papiru a nejde to dolu ☹ silene se to droli a lame, suche uz jsou dost, no oloupat ten papir je pekna drbacka, ze mam chut to vyhodit. ale kdyz je tam tolik dobrych veci!!! nevite, kde jsem udelala chybu? moc mokre, malo, rychle/pomalu susene?...
tak dik za pripadne priopminky a ceho se vyvraovat, nebyt vas a vasich zdravych receptu, pecici papir bych jeste dlouho neznala 😉

kristulatko
16. lis 2008

jo a uz dlouho se chci zeptat: pozoruju, ze od te doby, co jim "zdrave", zmizely mi pod nehty takove ty bile skvrny. mela jsem je cely zivot a tec jsou fuc. co vlastne znaci? ne/dostatek ceho? vite?

androna
16. lis 2008

kristulatko vraj je to nedostatok vapnika ale ista si niesom. 😎 a obdivuje ze postujes ked kojis.ja si nato este chvilku pockam

kristulatko
16. lis 2008

androno, a krome toho jsi 20tt...to si fakt pockas 😉
zrovna jsem prelouskala diskuzi na vitarianovi ohledne tehotenstvi, kojeni apod., a tam jedna maminka (uz nevim ktera) hezky napsala, ze jestli detox dobrovolny nebo ne, tak ten dobrovolny ve forme pustu je lepsi. psala o nejake viroze a prujmu tusim. a to zni celkem logicky, ze kdyz chytnes nejakeho bacila a dosanes prujem a nemuzues jist nebo i zvracis, tak uz to nijak neovlivnis. i ja jsem pri Justyne mela dva dny prujem, nic jsem nemohla jist a travila noci na WC,t akze se do mlika stopro neco uvolnilo. takze ona uz vlastne byla nachystaqna 😉 akorat ten duvod byl ted jiny, ze.

takze po vita strave se mi zlepsil vapnik? to je pozitivni 😎

vikinka27
16. lis 2008

dgm, jaji, uz som chcela napisat, ale som nikdy nestihala k tym aftam: potvrdzujem vit. B, mne stale ked sa nieco vyhadze v puse, tak si zopar dni clelene to Bcko davam (Bkomplex), plus drozdove pomazanky a pod.... proste kde je vela B.... ono je to oslabenie na crevach, takze to B ich harmonizuje. teoreticky by mohli pomoct aj laktobacily. teda, ak to este nepreslo. nestihala som pisat, gula a retaz chodila spavat o 22.00.

listi, vsimla som si, ze uz ti dievctata odpisali na tu pripravu stravy na AP, este hladat, alebo uz netreba?

dgm
autor
16. lis 2008

Kristul, s tim pecicim papitem, no nevim, ja susim v susicce a tam to vzdycky vysudlim ubrouskem namocenym v oleji, je to nepostrehnutelna vstvicka, ale je tam. Nekdo, kdo dava na papit jako ty, tak nevim, ze by psal o tak spatnem slupovani ...mozna to bylo mokre, jak pises.
Jak to vlastne susis? V troube nebo na radiatoru?
Ja bych pro priste placicky otacela hned, jak jdou sloupnout a zaroven se uz neroztikaji, tj. ze uz spise pripominaji tvarem placku a ne tekutou hmotu, tak sloupnout , otocit a susit z druhe strany .

dgm
autor
16. lis 2008

Ad nehty. Byla to prvni vec, kde jsem si vsimla zlepseni, pocitala jsem spis s hezci pleti nebo vlasy a prave to byly nehty, mam je ted pekne rovne a hladke a leskle, jakoby nalakovane a to se dokonce pres cele leto hrabu v hline na zahrade. Hezci plet a ostatni prislo na radu pozdeji... 🙂 Vic lidi ma s nehty tuto zkusenost.

dgm
autor
16. lis 2008

Listi, ohledne oxidace jsem zalozila vcera na vitarian.cz diskuzi, ale stale nic... Muj nazor je ten, ze porad lepsi rozmixovana zelenina jak uvarena, ona ta oxidace neni jedina vec, ktera se s jidlem deje, je to mensi zlo jak zasadotvorne jidlo zkyselovat umyslne...Muj nazor.

dgm
autor
16. lis 2008

vikinko, to mas pravdu, s temi afry, souvisi to s strevama, ono vlastne vsechno souvisi se strevama... 🙂 Zdrave strevo si dokaze poradit s kazdym bacilem, virem nebo cim, co afty a opary v puse a na puse zpusobuje. Ale v tomto pripade bych to pocitala spis k doznivani detoxu z predchazejiciho pustu, proste telo se zbavovalo nejake infekce, podlle me a vyrazilo se to prave v te puse. Takze strevu se muze pomoct tim zpusobem, ze ho posilis a dodas mu vitamin b umele a nebo ho posilis pistem a umoznis mu, aby v cistem tele si ten vitamin b umel ziskat a spotrebovavat ze syrove stavy. Pokud bude strevo cistte a fungovat mikroflora, bude vitaminu b dostatek a nebude se muset nic dodavat. Zatim podle me v tele spis ne ze neco chybi, ale spis prebyva, ta infekce. Je to zacarovany kruh.

listicka77
16. lis 2008

dgm, ono to není tak jednoduchý. jendak stále ještě nemám nějaké hluboké přesvědčení, že vita je to pravé, takže začít živit Štěpuli pouze raw si netroufnu. za druhé ona prostě hrozně ráda jí "sama", kousky, nejvíc jí chutná vařená brokolice a květák. jídlo ze lžičky se teda lepší, ale furt to není pro ni hit. chci teda zítra zkusit rozmixovanou mrkev s květákem (raw), tak uvidíme. dneska mrkvi moc nedala, snědla trochu a začala to prskat. pak si ale dala půlku rajčete! bylo to bohužel normální umělohmotný a ne bio, tak doufám, že z toho nebude mít nějaké následky. dneska jsem jí koupila půl kila bio rajčat v tescu (za 50,- uf).

hehe, táta včera nakupoval a z ničeho nic dostal záchvat péče o mě a nakoupil mi kozí jogurt, kozí kefír, kozí hermelín (mňam!), dvě kila celozrnné mouky (ehmm, od porodu jsem pekla asi jednou, když už peču, tak ze špaldovky, no a teď už to v plánu moc nemám), dvě studentské pečeti a pytlík rukoly. tak aspoň ta rukola, dala jsem si u nich do polívky a večer do salátu, ještě zbylo na zítra. 😵

jak otvíráte kokos, abyste získaly mlíko? já posledně měla nějakej vyschlej, tak jsem ho rovnou práskla, ale dneska jsem koupila šplouchavej. 😉

listicka77
16. lis 2008

podle wandmakera se má kojenec přikrmovat pouze ovocem. 🙂

vikinka27
16. lis 2008

podla bukovskeho aj napr. orechovymi mliekami od 4. mesiaca... kolko ludi, tolko chuti 😵
na orechy este nemam odvahu....

dgm
autor
16. lis 2008

Listi, delej to presne podle toho , jak to citis... Kdybys ji davala jenom raw a nebyla o spravnosti presvedcena, tak z toho budes akorat nervni a budes pochybovat. Na druhe stane zase kdybys to delala jako ostatni matky, ze zasadne banany varit a davat vsechno jenom varene, tak si budes rikat, jestli prece jenom to raw neni lepsi...
Podle toho, co ctu jinde, mas doma skoro maleho vitarianka a az budes sama sebou vic jista,budes mit vic nacteno a vic informaci, tak na vice procent prejdes i u ni.

listicka77
16. lis 2008

dgm, skoro malého vitariánka? 😕 jak to myslíš??? (ona je teda hlavně kojenec, toho jídla zatím moc nesní. snídaně - ožužlá a vyplive kus jabka, pak jí nabídnu ještě hrušku, kousek sní; oběd - pokud jsme někde na cestách a hlídá mhd, dostane kolem poledne banán, pokud jsme doma, je oběd až tak kolem druhé nebo třetí hodiny, dostane buď instantní rýžovou kaši s vařenou zeleninou nebo jenom vařenou zeleninu, až poslední dny jsme zkusili tu mixovanou mrkev; večeře - někdy žádná, někdy jí dám jen tak zobnout rajče, někdy banán; mezitím občas rýžové křupky) pochybuju stejně! to si nepomůžu. a po tý brokolici a květáku jí hrozně smrdí moč, tak si říkám, jestli to nejni znamení, že to je špatně...
banány snad nevaří vůbec nikdo, ne?

ořechový mlíka plánuju tak někdy po roce. říkám si, že když kojím, tak nic takového nepotřebuje.

dgm
autor
16. lis 2008

No, vsak kojeni je nejzakladnejsi vitarianske jidlo 🙂 No, vzdyt si to spocitej, ona je stejneprocentni jako Sarik 🙂 🙂
Banan vari, dusi, jdou na me mrakoty, kdyz ro na prvnich prikrmech v receptech nebo v kojencich ctu... jeden cas jsem se divala, jak matky, ktere prispivaji do kojencu s varenim prvnich prikrmu, syrove ovoce zasadne az po varene zelenine a masu za nekolik mesicu , tak potomi jsem si je poddle nicku nasla v nejakych nemocech, prvni horecky, rymy, detske astma, ekzemy, probioticke kapky... V prvnich prikrmech si radi, ja varit ovoce a v nemocech, ktere antibiotikum nebo jake kapky na zlepseni mikroflory...

listicka77
16. lis 2008

tak to teda nechápu. jako byla jsem hodně poznamenaná makrobiotikou, takže jsem furt řešila to syrové X vařené, vůči banánům jsem navíc měla dlouhodobý blok, ale nikdy by mě nenapadlo banán vařit. jiné ovoce možná jo (i když zásadní problém je v tom, že to, co je za syrova chuťově vyvážené, je po uvaření totálně kyselé), ale banán fakt ne.
srovnávat se sarikem, hehe. to tak leda při započítání toho kojení. ono taky jde o množství - jabka a hrušky sní fakt kousek, kdežto vařené brokolice a květáku a rýžové kaše už nějaké měřitelné množství (i když myslím, že to furt není ani "jedna sklenička", spíš tak půl). banán teda dokáže zdlabat skoro celý.

"dojde" nezralé avokádo? dneska měli v tescu za bůra, tak jsem jedno vzala, byly ale všechny tvrdé.

a že jdou na tebe mrákoty... no ale kde ty mámy mají to info brát? doporučení se mírně liší, ale všude píšou, že začít vařenou zeleninou, pak přidat maso atd. a jak si má člověk vybrat, co je "správně"? i já s tím mám problém, a to se zajímám... (no možná právě proto!) a některé maminy prostě jsou poněkud omezené a řídí se pokyny výrobců skleničkových výživ - "když tam píšou, že je to od 6. měsíce, tak je to od 6. měsíce, to by si přece jinak nedovolili tam napsat, ne? taková významná firma..." 😝

listicka77
16. lis 2008

a chlap jí furt slibuje, že jí udělá "pěkný středně propečený steak" 😀

listicka77
16. lis 2008

tak ještě na dobrou noc malinký příspěvek k náboženské debatě:
Bhagavadgíta, 9. kapitola, 26. sloka: Jestliže mi někdo obětuje s láskou a oddaností lístek, květ, ovoce a nebo vodu, přijmu to." 😵