Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

s.arik
26. lis 2008

lišti, jo to je peklo jíst něco s děckem na břiše 😝
naštěstí teď po roce už si neberu servítky a malé dávám absolutně cokoliv, kromě čokolády, tu jím tajně.

ořechy jí dávám vlašáky, trošku toho pojí. a hlavně to konopné mléko...

s.arik
26. lis 2008

jdu doučovat.
cestou se stavím do zeleného krámu, skouknout cenu a značku CH a MJ...ale net bude asi levnější.

jajinak
26. lis 2008

Šarik,v pondělí jsem to tu určitě psala,že chci v úterý půstovat,nakonec teda středa.Myslela jsem,že půsty v novu jsou dobré na redukování váhy,což stejně nechci,ale asi je to vobré teda půstovat všeobecně,když je nov,tak příště.

kristulatko
26. lis 2008

musim se pochlubit, pred chvili jsem z plechu sloupla luxusni lnene placicky z odpadu po mandlovo-bananovem koktejlu, oslazene datlema. chutnaji skvele, jsou sladke (tak akorat), a hlavne sly krasne sundat z plechu a poprve jsem vykouzlila kulate!!! a ony tak zustaly, takze mam fakt kulate placky i po ususeni. no nevydrzi dlouho, zitra budu muset asi zase neco splacat 😉

jabrunko
26. lis 2008

Kristulatko to znie lakavo ... a ked si robila ten koktejl, mala si mandle pred tym namocene a olupane?

listicka77
26. lis 2008

tak já ráno sloupala jablečné placičky, sušily se den a půl (cca 36 hodin). pohánky jsem ještě nechala, ale už je asi taky sundám - 48 hodin. safra safra, jde to nějak pomaleji než pečení v troubě... 😀 esli budu chtít "cukroví" na vánoce, budu muset začít včas.

dneska jediné, co nebylo raw, byl ovčí sýr. ale zato pořádně! koupila jsem si v slovenském stánku v pze nijak neupravovaný sýr (takový opravdický prostě jako přímo od bači), asi i nesolený (nebo jen málo), bylo ho 264 g a vše jsem sežrala. bylo mi pak teda trochu těžko. pak jsem ještě ňamkala lifefoodovou čokoládu v přílišném množství, tak to mi taky neudělalo moc dobře. už jsem se těšila domů na salát. už ho mám v sobě, ale dám si ještě chlebík. s hummusem. 🙂

fresh & bio bar mě malinko zklamal, je to je takový malý stáneček. myslela jsem, že si tam člověk může sednout a dát si nějakou z těch jejich dobrot a to teda neee. a ani nemají celý sortiment chlazeného zboží (asi to tak nefrčí). a čokoláda s třešněma a ořechama ještě není! bude až asi za dva týdny, chjooo, se na ní těším.

s.arik
26. lis 2008

lištičko ty jedeš, to je pořád plno skeptických keců a nakonec si "lepší vitarián" než já! 😀 😎

já jsem na výrobu dobrot tak líná 🙄 moje celodenní kuchařské snažení je namočit semena do 3 hrnků, nastrouhat jablka a mixnout konopí...

macik
26. lis 2008

ta třešňovo-ořechová čokoška mi chutná nejvíc, trošku mě zklamala ta s pomerančovým olejem

dgm
autor
26. lis 2008

Taky nakukuju, jak dopadla listicka v Praze ... 🙂

listicka77
26. lis 2008

sari, skeptický kecy to jo, ale není nad to, zkoušet na sobě, že... ale dnešek je o tom, že jsem nebyla doma, ale v Pze a neměla jsem čas ani jít na oběd, takže k snídani hromada hroznového vína, k svačině namočené rozinky a lískáče, pozdní oběd ten sýr, cestou domů čokoška, doma salát (ledovej, rajčata) a teď futruju ten chleba s hummusem a ředkvičkama. "lepší vitarián" teda určitě nejsem. 😀

na dobroty jsem líná taky. ale některý věci mi faaakt chutnaj a od lifefoodu jsou neúnosně drahý. v pondělí jsem si dokonce za ty šílený prachy koupila makovníčky, abych je vyzkoušela, nějak mi ale kroutily střeva (ne že by mě to prohnalo, jen se to tam nějak křečovitě mlelo). pohánky kokosové mám stejně dobrý jako od lifefoodu a jsem spokojená. hruškový koláčky má lifefood lepší a i líp vypadaj. ale ty moje jsou taky fajn. no a na vánoce budu muset nějaké lahody vyrobit, abych měla co mlsat a nelákalo mě normální cukroví, to je nezdravé z jakéhokoliv hlediska, nejen toho vita.

listicka77
26. lis 2008

maci, z pomerančové taky nejsem vodvařená. ani z té 80%, ta je na mě ještě moc hořká, nejsem dosud dost pokročilý čokoholik. 😀 zatím mi nejvíc chutná ta s konopným semenem.

s.arik
26. lis 2008

hmm, mě pořád nejvíce chutnají obyčejné čokolády mléčné a oříškové, s kakaem pod 30% 😔
ale statečně už snad dva týdny mlsám jenom po trošičkách obyč hořkou 50%...nic moc, ale lepší než nic.

s.arik
26. lis 2008

dáš recept na kokosové pohánky?

listicka77
26. lis 2008

sari: vypadá to takhle http://lifefood.eu/eshop/components/com_virtuem...
originál složení je pohanka, rozinky (mleté), kokos, skořice, muškátový oříšek. já si to blbě pamatovala, takže jsem tam dala ještě slunečnici a datle, koření jsem vynechala.

čokošky jsem taky vždycky jedla mléčné, mňam. nejradši s celými lískáči. ale teď je nejím. myslím, že by mi už připadaly moc sladké (milka mi připadala moc sladká vždycky, i když jinak je lahodná). včera jsem si dala s Eliade ty koule a nějak mě to nedostalo.

listicka77
26. lis 2008

jo a ty poměry jsem dávala odhadem, němám to změřené, kolik čeho.

kristulatko
27. lis 2008

jabru, namocene byly pres noc, neloupane. pri mixovani slupicky zustanou, ty se nepropasiruji, a zbytku je dost, tak to splacavam do placek. banan uz byl v tom rozmixovany, takze i ten "odpad" uz je bananovy. a pak jsem tam nasekala (nozem) datle, ne rozinky jak jsem psala.

normalne me ty variace vareni/peceni a la vita bavi, jen jsou krapet narocne na cas, zejmena pro mamu se dvema detma 😅 prece jen namazat rohlik je rychlejsi nez vytahnout mixer, nasypat, podrtit, slit, precedit, zbytky napatlat na plech a pak dva dny cekat,m nez se najite 😀

mam namocenou pohanku, tak neco zkusim.

jajinak
27. lis 2008

Včerejší půst proběhl bez problémů,dneska jsem zatzím měla šťávy a tzeď první jablko.Koupila jsem si mango,tzak jsem zvědavá,jestli mi bude tentokrát chutnat.Před lety jsem ho jednou měla a nechutnalo mi,tak už jsem ho nekoupila.

jajinak
27. lis 2008

Ach ty překlepy.Zatzím-zatím,a tzeď-až teď.

s.arik
27. lis 2008

jajinak, ty bys ani nemrkla ani při sedmidenním půstu 😕 gratuluji.

jdu namočit pohanku a nějaké ty plácaniny zkusím....ale nemám mlýnek nebo mixér, kromě tyčáku.....ani rozinky, jen datle. no nějak to dopadne.

listicka77
27. lis 2008

sari, já rozinky mlela na ručním masovém strojku (zajímavá věc u vegetariánky, což? dědictví po babi). ale myslím, že půjdou trochu i tyčákem.

reklama na lifefood (2 fotky) 😀 https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

jabrunko
27. lis 2008

hele a co lahudkove drozdi, myslim tabi, nebo tak nejak se menuje? je to vita? ja jsem na to poprve narazila a moooooc mi chutna 🙂

no a susene placky to me docela depta aby mi tu dva dny pekla trouba :( a pak to stejne nikdo nebude jist, protoze se mi to nepovede

listicka77
27. lis 2008

jabru, v troubě néééé! (nebo máš troubu, co umí píct na míň než 50 stopňů?). suším na topení. a nedělám placky, ale sladké ňamky. a ráda si je sním sama.

s.arik
27. lis 2008

jabru, v troubě to je myslím za pár hodin, a faaakt jenom na slaboučko. nebo na topení...

lišti, hezké fotky! dá se nočníkovat i s takovým oblečením 😕 ?

jajinak
27. lis 2008

Šáriku díky,ale 7d bych zatím určitě nedala,na to mám ještě slabou vůli.Ani při poslední trojce to nebylo úplně bez problémů.Poslední den jsem se hodně zadýchávala i při malinkaté zátěži,točila se mi hlava a pobolívaly klouby.Ale stejně pořád nejhorší je pro mě vsugerovat si,že nemám hlad ani chuť(při té trojce).

listicka77
27. lis 2008

sari, ty lacláčové kraťasy jsou rozepínací v rozkroku, zapínám je jen na dva druky ze čtyř. je to pohodlnější než s punčocháčema.

s.arik
27. lis 2008

lištičko, díky za nápad s mlýnkem na maso - i tento krám samozřejmě mhd vlastní, stačilo 20min hledání v bordelu, omýt od prachu... 😀 a nachystala jsem kokosové pohánky. surovin od oka, pokus o zpětnou rekonstrukci:
250-300g pohanky, namočené (stačí 30min, ale já šla pryč, tak nakonec to byly 4h)
a 200g datlí pomlet, dosypat asi 100g kokosu, prohníst.
těsto bylo trochu příliš sladké, ale třeba se to tak nějak srovná. bylo toho hodně, na velký plech na pečící papír jsem to rozprostřela, tupým nožem nakrájela na nějaké ty zhruba přiměřené obdélníky (aby se to po usušení dalo rozlomit na nějaký rozumný tvar).
rozehřála troubu tak, aby mě na ní nepálila ruka, ale hřálo to co nejvíce, strčila to tam, troubu zavřela a vypla. po hodině rukou zkontroluju teplotu uvnitř, kdyžtak tam malinko přitopím...nebo jestli už budou dost "okoralé", dosuší se to normálně při pokojové teplotě...jsem fakt zvědavá.

listicka77
27. lis 2008

akorát teda mytí masomlejnu je pěknej vopruz. nejhorší je propíchávát párátkem KAŽDOU tu dírku.
kokosové pohánky dělám stejně jako lifefood - takové malé hrudky. pohanka je v nich celá. ve vanilkových je směs celé a mixované, v kakaových pouze mixovaná.

večeřím moskevský chleba se sluněnkou s mladou cibulkou. sluněnka je ňam ňam. 😵

listicka77
27. lis 2008

jenže sluněnku si doma neudělám. nemám přístroj, který by dokázal slunečnici udělat tak najemno, aby to byla pěnová pomazánka.

s.arik
27. lis 2008

lišti my v tom mlýnku máme těch dírek celkem málo a velkých, takže stačil proud vody 🙂 žádné sirky nebo párátka.
jo a chytře 😎 jsem mlela nejdříve půlku pohanky, pak datle a pak zbytek pohanky...trochu ten mlýnek pročistila od "dražších, cennějších" a hlavně mazlavějších datlí, to umývání nebylo zase tak hrozné.

s.arik
27. lis 2008

v kokoskách je pohanka celá? to drží pokupě?
no, vlastně když se pohanka namočí v menším množství, tak pouští sliz...