Tip na jídla, která se jen zalijí vroucí vodou

mariti
23. kvě 2019

Holky, nemáte prosím tip na jídla, která stačí přelít vařicí vodou? Budeme mít polopenzi a sice si občas na jídlo zajdeme, na druhou stranu bych ráda utrácela i za jiné věci než za jídlo (počítám s tím, že budu kupovat ovoce, zeleninu, jogurty, svačinky). Mám tři děti a snědí toho opravdu hodně. Napadlo mě - vločky, instantní kaše, kuskus s něčím, takové ty rychlé těstoviny nebo čínské polévky ikdyž to asi není nic moc... Máte někdo zajímavé tipy, zkušenosti? Předem moc děkuji.

antoinet
Autor odpověď smazal
Zobraz
julielim
23. kvě 2019

kdybych jela s malými dětmi, asi bych s sebou vzala aspoň jednoplotýnkový vařič a jeden hrnec. Instantní jídla jsou pro děti úplně na prd, jednou za čas jako nouzovka dejme tomu, ale dovolenou si tak neumim představit. Co takhle si s sebou přivést jídlo doma uvařené a zavařené do sklenic? dá se takhle klasický vývar nebo jiná polívka, omáčky, guláš...

zelenaesmolda
23. kvě 2019

@julielim
taky jsme to takhle delali jenze jsme jezdili autem

pipi_puncocha
23. kvě 2019

Neříkám, že to je nutriční pecka, ale DM drogerie mají nějaké hotové pokrmy teď. A nebo se mrknout ve zdravé výživě, mívají třeba i polévky na zalití s lepším složením než klasické obchody.

billythekid
23. kvě 2019

My na cesty kupovali "expres menu". Mají velký výběr, akorát cena je jako za normální jídlo. Nevím, jaký máš rozpočet, ale třeba na pár dní by to mohl být dobrý tip ( v kombinaci s tím kuskusem, vločkami...na prostřídání). Nám to chutnalo, tak třeba se tip bude hodit. ☺

hany_bany
23. kvě 2019

Není tam aspoň mikrovlnka? Dají se koupit hotové pokrmy i pro děti. Jinak na zalití horkou vodou mě napadá akorát kuskus a ten smíchat s konzervou tuňáka, dají se koupit i takové se zeleninou, třeba kukuřicí apod, to pak i dobře ochutí ten kuskus

billythekid
23. kvě 2019

https://www.expresmenu.cz/. jsem nedala odkaz 😇😁

hany_bany
23. kvě 2019

A jestli máte polopenzi, tak to budete mít teplé večeře,ne? Tak to bych obědy asi moc nehrotila

mariti
autor
23. kvě 2019

@hany_bany jojo, večeře budou (předpokládám) teplé. Já to moc nehrotím ale oni opravdu jedí hodně, skoro bych řekla žerou 😉, takže s ovocem je jen tak neodbudu....

journals
23. kvě 2019

@billythekid Expresmenu je super, kupujeme už roky.
Špatné nejsou třeba ani polévky v konzervě z Marks and Spencer.

mariti
autor
23. kvě 2019

@billythekid Děkuji za odkaz, koukám na to.

mariti
autor
23. kvě 2019

@julielim Díky, ale letíme, vařič s sebou nepřichází v úvahu. Taky nejsem zastáncem hotovek, doma vždy vařím a to poměrně zdravě, jen tentorkát budu muset slevit ze svého standardu.

sudylichozrout
23. kvě 2019

@antoinet Antonínko, ty "býlkoviny" se ti fakt povedly 😃 Přiznám barvu, jednou jsem taky zaperlila, na gymplu jsem do diktátu vyrobila "výdeň" (malé V a ypsilon) 🙂) Dodnes nerozumím tomu, jak se mi to povedlo 🙂

antoinet
24. kvě 2019

@sudylichozrout 😀 radši jsem to smazala, zakladatelka už to určitě četla🙂

konidana
24. kvě 2019

Polopenze doplněná inst.vločkovými kašemi a studenými svačinami bohatě stačí. Teda aspoň mym dětem 😉 když jsem s nima byla poprve na tyden horach , tak jim bylo 2 a 4 roky a měli jsme tedy napoprvé plnou penzi. Ale pouze 1xdospelackou a 1x dětskou. Dvouletak neměl nic,jedl ode mne. Všechny další roky jsme jeli pouze na polopenzi🙂

konidana
24. kvě 2019

@mariti ale je fakt, že nemám vyloženě žrouty. Jedí jen když jim chutná a podle nálady a když mají naročnou fyzickou aktivitu. Tzn.ze někdy nic moc a některé dny, jak jsme byli poprvé, mi toho moc nenechali😅

konidana
24. kvě 2019

@mariti jinak to expres menu je opravdu dobra konzerva. Kupujeme občas hlavně pro kluka,který je hodne masový, husté polívky jako gulasovka, držkovka,... pytlík (zavřený) zalitý vařící vodou v nějaké nádobě by se mohl prohřát.

nikolaamiminko
24. kvě 2019

@mariti Ahoj, sice nevim kam jedete, ale tam se neda neco koupit? Prijde mi zbytecne sebou tahat potraviny - jeste do letadla 😳 myslim ze vsude sezenete pecivo, syr, sunku, anebo i ty cinske polevky a pod.

kittyy17
24. kvě 2019

@mariti my jsme ve Španělsku kupovali balené hotovky v obchodě. Něco jako mají v Bille, bylo to dobré, stačilo ohřát v mikrovlnce
Obecně, ve vedrech ani není na oběd chuť, nám stačila k obědu jedna porce balené hotovky pro dva dospělé a čtyřletého jedlika, dojeli jsme se ovocem, a dali si pořádnou večeři

hankaviki
24. kvě 2019

Nebylo by lepší rozšířit si polopenzi na all inclusive? Abyste měli i oběd a svačiny a k tomu nápoje po celý den.

radecka1
24. kvě 2019

Pokud je tam možnost nějakého nákupu, tak bych max. vzala ovocné kapsičky a třeba nějaké sušenky na svačinku. Byli jsme se 3 žravými dětmi s plnou penzí a ani jsme neměli čas dát si zmrzlinu. Letos jsem zvolila jen polopenzi, vezmu zase nějaké kapsičky, občas si koupíme oběd a občas dáme zmrzlinu. Ono v tom vedru není takový hlad a třeba snídaně je často až do 10 hod., tak stačí chodit snídat později.

mariti
autor
24. kvě 2019

@billythekid díky moc, vyzkouším. včera v noci jsem objednala, dnes dopoledne vyzvedla, šlo to rychle 🙂 teda jen polívky, ale jako základ dobrý.

mariti
autor
24. kvě 2019

a nemáte náhodou někdo zkušenost s pohankou-lámankou? četla jsem, že stačí zalít vařicí vodou a nechat odstát. já používám jen klasickou pohanku a tu vařím. tak nevím....

mariti
autor
24. kvě 2019

@journals na tom expres menu mi přijde ddokonalý že se to dá ohřát přímo v tom pytlíku, třeba přímo ve varné konvici. toto rozhodlo ve prospfěch expres menu a ne marks spencer v konzervě. jinak třeba chřestová z marks spencer má těch éček docela dost.... narozdíl od expres, takže další bod.díky

journals
24. kvě 2019

@mariti Však jo, my EM kupujeme už roky. Sice se už trochu pohoršili, ale pořád je to fajn řešení. Zrovna třeba chřestová polévka žádná éčka fakt nemá, ale myslela jsem, éčka neřešíš, když jsi chtěla kupovat čínské polívky 😉

konidana
24. kvě 2019

@mariti Pohanka když se namočí, tak změkne do jedlé podoby. Myslím , že by to s toulámankou mohlo jít. Každopádně jse si nedávno ke svačinám v práci koupila instantní vločky cereální. Jsou různé i pohankové. Ty jsou měkké hned i jen v teplé vodě.

priefi
24. kvě 2019

@mariti obvykle v tom.hycu moc chut na jidlo neni. Muzes si s sebou vzit hrnickove polevky a k tomu pecivo. Na plazich pak urco budou stanky napr.s pizzou, restauracky s rychlym menu atd. Pak zalezi, jake je ubytko, nekdy primo.na pokoji je pidi kuchynka, nekdy je spolecna kuchyn na patre.

mariti
autor
24. kvě 2019

@journals tak jsem se možná překoukla ale jedna z těch marksových polévek éček měla dost. jako ty čínský polívky jsem neměla už léta a děti to neměly v životě vůbec, ale jde skutečně o naprosto ojedinělou situaci, že nemůžu vařit. docela zdravou stravu řeším, teda v rámci možností a zachování zdravého rozujmu.

journals
24. kvě 2019

@mariti ja mam prave zrovna tu chrestovou doma. Ecko v ni neni ani jedno a nemam pocit, ze by v jinych bylo. Mozna vyjimecne. Kvalitu toho co jime taky dost resime. Spis doplnuji info jak se veci opravdu maji 😉

mariti
autor
25. kvě 2019

Moc Vám všem děkuji za rady. Některé jsem využila, některé ne. Už vím,co jsem potřebovala. Jídelníček mám hotový. Mějte se všechny hezky! 🙂