Vánoční cukroví. Napište recept

zdenicka
27. říj 2007

Vanoce se blizi,a ja premyslim co zas budu letos pect.Urcite mate kazda naky svuj oblibeny receptik na nakou tu dobrutku.Podelte se,at mam nakou inspiraci.

zdenicka
autor
30. lis 2007

terezka,ja budu letos poprve delat pernocky,tak doufam,ze se mi povede ta poleva,z toho mam strach.

petaska
30. lis 2007

Zdeni, jukni do alba, ale zatím tam toho moc není-nějak nestíhám 😅

zdenicka
autor
30. lis 2007

jezis to je nadherny,ten zvonecek je uchvatny,fakt pekny.Cim to na tzy pernicky nanasis?

petaska
1. pro 2007

Zdeni, někdo to dělá kornoutem třeba z papíru na pečení, speciální zdobičkou...Ale já používám igeliťák s ustřiženým růžkem. Ale pozor, ty tenké jsou na nic, chce to takové ty silné, aby ta poleva z toho nevyběhla někudy bokem 😉
Tak hodně štěstí při zdobení i pečení 😉

petraluk
1. pro 2007

Ahoj holky, já letos na pečení prdim. My to skoro nejíme, loni polovinu dostali slepice. Já ho nejim vůbec a přítel má rád jenom vanilkový rohlíčky, tak mu udělam radost a upeču je ze 3 dávek. 😉

aponchie
3. pro 2007

ahojte,mam dotaz jelikoz nejsem nejak zdatna v peceni cukrovi tak bych potrebovala vedet jestli do lineckeho testa prijde vejce nebo ne?mam recept kde neni zadne vejce jen mouka cukr tuk neni to divne? 😀 jinak jestli mate nejake opravdu jednoduche recepty na linecke a vanilkove rohlicky budu rada a jeste potrebuju tlapky vedet jak se delaji dik moc

ene
3. pro 2007

Receptu na linecke existuje strasne moc, letos jsem zkousela:
250 g hladké
120 g tuku
80 g moučkacukr
1 vejce

- ve trojnasobne davce a neni spatne 🙂

A rohlicky:
140g hl. mouky
100g masla
50g cukru
50g strouhanych orechu
zloutek

Vsechna testa nechavam do druheho dne v lednici a pak teprve pecu.
Tlapky jsou pracny? Ty tu mam kdyztak taky.

mikca
3. pro 2007

http://www.cls.cz/dokumenty2/postupy/t219.rtf já dostala tip na tuty ježky..vypadají dobře děti budou nadšený a není to složité
350 hl.mouky
200g tuku
50g cukru krupice
1 vejce
uděláme těsto, necháme odležet v lednici..pak uděláme hoooodně malých kousků(asi 80) do každého dáme půlku vlašského ořechu, ukoulíme kuličku vytvarujem čumáček a dáme péct 10 15 min, při nízké teplotě..po vychladnutí máčíme prdelky v čokoládě (těch ježků jo 😀 ) a obalíme v kokosu...mnam

mikca
3. pro 2007

tak ten okaz je doooost špatný 😠 😠 😠 😠 😠 omlouvám se zkusím sem hodirt ten správný 😀

mikca
3. pro 2007
extravaganca
3. pro 2007

Můžu mít taky dotaz?Letos budu péct prvně a absolutně netuším,nakolik °C mám péct vanilkové rohlíčky a linecké.Poradítě prosím.Nehci je péct horkým vzduchem,ale normálně..tradiční pečení.

mikca
3. pro 2007

ten odkaz si zkopčete i s tím čísle jinak to nejde

mikca
3. pro 2007

extra já neporadím mám plynovku.. 🙂

ene
3. pro 2007

Ex, pec normalne, jak jsi zvykla cokoliv jineho. Pokud budes delat vetsi rohlicky a vevnitr by se nemusely propect, tak dej 150, jinak 180. Linecke klidne 180, to je tenke. Na cukrovi vyuzivam horkovzduch nejradsi - muzu mit tri plechy najednou. Po jednom plechu je to pak peceni na cely den, clovek uz u toho pak sotva stoji a jeste ta trouba jede dele, takze se to prodrazi..

extravaganca
3. pro 2007

ene,děkuji moc za radu,já horkovzduch nechci ani vidět 😀 co jsem s ním dělala,to se mi pokazilo...je to o zvyku a taky určo o kvalitě trouby 😉

ene
3. pro 2007

Tak vsechno je o zvyku, ja ho vlastne na nic jineho nevyuzivam, ale troubu mam jenom obyc Moru 😉

aajjaaa
3. pro 2007

čauky holky.. letos mě čeká premiérové pečení, nikdy jsem ještě moc nepekla (hlavně to moc nejíme,tak jen pro návštěvy),jsme to vždy nějak sfoukly s mamčou,ale posílám receptík na výýýborný trubičky,který děláme... no, mamči jdou dobře, uvidím co z toho vznikne mě... 😅
http://raduzyrecepty.com/clanky/vanocni-cukrovi...

bledulka
3. pro 2007

ahoj holky,prosím poraďte 🙂
kdy začít s cukrovím aby se pak nekazilo? Myslím takové ty máčené v čokoládě,plněné různými krémy atd...Já to vždy dělala týden před vánoci,ale letos chci začít brzo,ale nevím jak hodně brzo můžu začít,abych to pak nevyhodila....Jaké jsou vaše zkušenosti? Dííky moc 🙂

len
3. pro 2007

Bledulko, já pekla tenhle víkend a mám letitou zkušenost - co napeču v prosinci, to se nezkazí 🙂 Pravda, peču z jednonásobný dávky a půlku dávám rodičům. Jo, akorát vosí hnízda a moje perníčky (mám jiný recept než ten obvyklý, co se musí týden rozležet) dělám týden před Vánocema 🙂

bledulka
3. pro 2007

díky moc Leni 🙂
Takže se na to postupně tento týden vrhnu,nějak to letos jde pomaleji 😉
Aspoň nám to v bytě zavoní vánocemi 🙂

aponchie
3. pro 2007

dik moc za rady zkusim ten recept.s tou horkovzdusnou by to bylo super aspon po dvou trech plechich naraz ale takto u toho zhebnu asi a jeste malou za zady 😖 no nadelam ty testa vsechny najednou a na druhy den to vsechno upecu aspon nebudu muset znova patlat mouku atd/jo tlapky jsou pracny 😀 ,jinak miluju plnene kosicky s cokoladou a mandlickou ale zda se mi to strasne pracne hlavne ta napln nebo ne?tchyne porad prudi ze nejlepsi je pect z masla atd jenze to bych se nedoplatila za prve a za druhe loni sem pekla z hery a stelly a nezdalo s emi to spatne ale ona je divna naposledy pila kafe granulovane z teska a oohromne ji chutnalo jen do doby co sme ji rekli z kama je ,razem prej je hnusne 😀

zdenicka
autor
3. pro 2007

mam upeceno linecke...vecer budu slepovat.

andrysek2
3. pro 2007

caute mamci ja zacinam pect zitra linecky tak jsem zvedava s trema deckama bee 😖 😖

androna
3. pro 2007

maminky tak vam tu pridam nejake trosku zdravsie cukrovi.
vcera som to vyskusala a je to vyborne.

CELOZRNNE KOKOSOVE ROHLICKY
250g celozrnej psen.muky
50g hl.muky
150g tuku
100g cukru
120g kokosu
ja som to plnila do formiciek,prislo mi to jednoduchsie nez tvarovanie.

CELOZRNNE LINECKE PECIVO
150g celozrnnej psen.muky
100g hl.muky
100g tuku
70g cukru
citr.kora

este mam jeden ale ten som este neskusala
CELOZRNNE ORECHOVE ROHLICKY
150G celozrnnej psen.muky
50g hl.muky
130g orechov
100g tuku
30g cukru

petaska
3. pro 2007

Tak teda nevím nevím, ale nějak se furt k ničemu nemůžu dokopat 😒 Na zdobení perníčků nemám vůbec náladu, ale už fakt musím něco dělat! No koukám, že jsem pěkně pozadu 😅
Tak slibuju, že zítra zadělám na co to půjde!!! 😉

zdenicka
autor
3. pro 2007

ja mam slepeny linecky🙂

petaska
3. pro 2007

Zdeni, gratuluju, já jsem fakt ostuda a musím se sebou a hlavně s tím pečením něco udělat!

ene
3. pro 2007

No, napeceno uz mam mesic 😀 Akorat teda nevim, kdy se pustit do naplne kosicku, je tam syrove vajicko 😒 To asi az se vratim z porodnice, asi se mi fakt bude chtit 😅
Pracne mi kosicky neprijdou - pouzivam testo na linecke, delame jenom par kosicku vzdycky zaroven s pecenim lineckeho. Kazdy rok jsme plnili jenom pudinkem, ovocem (hroznove vino, mandarinka..) a polit cokoladou, letos bych rada udelala oriskovou napln bez rumu.

Pracny
14dkg tuku
35 dkg hl. mouky
7 dkg orisku
11 dkg cukru
1 vejce
lzice praskoveho kakaa
citr. kura
hrebicek
skorice

Letos pecu jenom z Hery a rozdil v tom necitim.

petaska
4. pro 2007

Tak konečně jsem taky zadělala-linecký (ale udělám z něj i takové nové-slepené višňovou marmeládkou a s kandovanou třešní navrch 😉 ), oříškové slzičky, kakaové brněnské dortíčky, kakaovo-kokosové hvězdičky, mandlové brazilské a košíčky, a to je asi vše. Zítra snad aspoň půlku upeču, ať už to odsejpá! Ale dneska mě to zase bavilo, tak to bylo dobrý 😉

zdenicka
autor
4. pro 2007

ty ses rozjela...ja dnes udala rohlicky a chtela jsem dnes zadelat jeste na kosicky,ale Barunka ma dnes svatek tak tu byla gratulanti a uz jsem se k tomu nedostala,tak zitra rano.