Vánoční cukroví - rady, tipy, výměna receptů

lucifux
4. lis 2018

Ahoj holky, ať chceme nebo ne, už jsou za dveřmi Vánoce. Já se na ně tedy po tom roce vždy těším, hlavně tedy na pečení cukroví. Výzdoba, stromeček, přípravy, balení dárečků pro mé nejbližší 😍 . Tak mě napadlo, že bychom si mohli vyměnit nějaké rady, tipy, recepty atd... mohli bychom si společně ten čas příjemně zkrátit 🙂

popelka1984
12. lis 2018

@normalnimatka takové https://www.toprecepty.cz/recept/24455-babiccin...
recept mám odjinud a plním je máslovo ořechovým krémem s rumem

lennus
12. lis 2018

Baví mě péct zvlášť od té doby, co máme děti. Krom klasiky jako jsou rohlíčky, linecké a ořechy se u nás ujaly nugátové košíčky se solí. Pak mě zaujaly recepty z blogu Navidličku, tak asi něco zkusím.

nabellucinka
13. lis 2018

U nas uz mame vybrane. Jen vyzkousime dva nove druhy cukrovi - tatrankove rohlicky a jogurtove hvezdicky. Nemate nekdo dobry recept na pudinkove cukrovi,nedari se mi udelat dobre testo a je moc tuhe

lucifux
autor
13. lis 2018

Já mám letos taky v plánu se poohlédnout po nějaké novince... nemáte někdo nějaký recept o který byste se podělili?

markytka_1
15. lis 2018

U nás chystáme s mamkou cukroví napůl, děláme toho víc a pak se rozdělíme, aspon nemusíme péct každá tolik druhů. Jinak dcerka ráda pomáhá, tak nám to jde pomalu, ale za to se pobavíme 🙂 Zdobit stromeček budeme letos společně, abychom Ježíškovi pomohli. Předtím jsme zdobili v noci, aby bylo na ráno překvapení, ale dcerka je rozumrada, takže jsme s tím skončili

gorra21
17. lis 2018

@lucifux Ahoj, to zase tolik není. My jsme většinou skončili na 13-15 druzích😁. Letos jsem si říkala, že upeču max. 4 druhy, protože jsem se dala na hubnutí a zdravou stravu. Teď v úterý jsem, ale po 15 měsících marného snažení našla dvě čárky, tak uvidíme jak to změní mé plány. Jinak mě pečení hrozně baví - zrovna mi kyne zkušební kváskova vánočka😁

lucifux
autor
17. lis 2018

@gorra21 to jsme na tom podobně, taky jsme se po 18 měsících dočkali. My už tedy čekáme druhé, a zase kluka

lucifux
autor
22. lis 2018

Tak jsem si konečně vypracovala vizovické těsto a večer si z toho upeču své vánoční ozdoby a výzdobu. Adventní kalendář pro syna mám skoro hotový. Pro mě tímto vánoční přípravy začínají, juchů.

marienam
25. lis 2018

Já se na vánoce těším snad nejvíc kvůli cukroví 😅 nejen tedy kvůli jeho konzumaci, ale i pečení. Baví mě, když si s dětmi doma uděláme pohodu, zapálíme si svíčky, pustíme hudbu a pečeme a pečeme 🙂 oblíbená je u nás samozřejmě klasika... linecké, perníčky (na těch ujíždím nejvíce já), pracny, rohlíčky, pak gazelí rohy a pro manžela nesmí chybět čokoládová pěna. Ten moc na klasické cukroví není. Ale zato ho musím vyzdvihnout, že si ji v Thermáčku "mixuje" sám 👏 Řeže si to pomerančovým likérem, tak se mu ani nedivím 😀

markytka_1
25. lis 2018

@marienam prosím tě, co jsou gazeli rohy? U nás taky frčí perníčky, akorát nezdobene jsou nejlepší a taky plněné.

lenka08888
13. pro 2018

Ahojky všem 🙂. Vyzkoušela jsem 😍 kokosky na švýcarský způsob https://www.dancahajkova.com/blog/nejlepsi-koko... a mohu jen doporučit. Nevěřila bych, na čem všem závisí, aby se dílo povedlo. Třeba se recept a rady budou hodit i vám 🙂.

marienam
27. pro 2018

@markytka_1 omlouvám se, mě to před Vánoci všechno už úplně pohltilo... práce, úklid, přípravy. Na nic jiného nebyl čas ☹ Teď už je asi dělat nebudeš, kdyby tě recept zaujal, ale třeba příští rok nebo pro zajímavost 🙂 já to objevila v receptech na Thermáč. Je právě fajn, že jsem díky němu začala zkoušet nové a nové recepty. Doma už mi jedno a to samé dokola moc jíst nechtěli 😅
Než to vypisovat, tady posílám odkaz na receptík https://www.svetreceptu.cz/dezerty-a-sladkosti-...

karinav
15. zář 2021

Pokud někdo bude mít zájem koupit vynikající poctivé máslové cukroví bez práce 🙂 ráda upeču...dělám 10 druhů např. Linecké, vosí hnízda 2 druhy, rohlíčky, atd. a také makronky...cena za 1kg je 600kc v případě zájmu mne kontaktujte 723075090. Dekuji