Vaření při průjmech. Máte nějaké recepty?

tabarka
29. led 2009

Moc prosím o radu, dcera často trpí průjmem. Teď nás to opět trápí. Přesto však má pořád chuť k jídlu, nejraději má teplé pokrmy. Už mi ale docházejí nápady, co vařit. Nemáte některá zkušenost? Každý recept ráda uvítám. Už jsem bezradná...

garfieldmail1
30. led 2009

Ahoj a jak je vlastně staré Tvoje dítě? Já mám syna 21 měsíců a tuhou stolici u něj v zásadě neznáme. Někdy kaká 1-2x za den, jindy i po každém jídle. Včera jsem byla u doktorky, jestli je to v pořádku, syn je velký jedlík a jí i hodně ovoce a zeleniny. Doktorka mi řekla že až do 3 let je taková stolice normální, že obvykle kolem 2-3 let začnou mít děti tuhou stolici. A že mám být ráda, horší je, když některé děti nejdou i několik dní a pak mají problém se vykakat. Takže my jsme rádi, i když to přebalování, to je teda něco 🙄 Jinak než dáš vědět věk Tvé dcery, budu mezitím uvažovat nad tím jídlem v případě průjmu 😉

garfieldmail1
30. led 2009

Jo a ještě mne napadlo, pokud má tedy Tvoje dcera opravdu průjem, zkus jí podávat laktobacily. Může je brát i preventivně, některé jsou rozpustné v pití, jsou i cucací bonbóny - laktobacily. Doktoři obvykle doporučují, když se berou antibiotika, která by mohla zpustit průjem, současně podávat i laktobacily, aby se předešlo průjmu.

tabarka
autor
1. únor 2009

Ahojky, tak jsme v pátek skončily na infekčním. Malá byla totálně dehydratovaná. Dostala dvoje kapáky. dnes nás pustily domů. Dcera má 4 a půl a průjmy nás u ní škoro vůbec netrápí. Je ale problém do ní dostat cokoli k jídlu a pití.... Mám ještě druhou dceru. Ta má 1 rok a 8 měsíců, u té nás pořád trápí průjem, ale zase nemá problém s pitím a jídlem. A ty laktobacily mají konkrétní název? Zkusím vše. Zatím moc děkuji.

garfieldmail1
2. únor 2009

Ještěže už jste aspoň doma! 😉 V lékárně si prostě řekni o laktobacily, oni Ti nejspíš dají vybrat z více výrobků, cenově se hodně liší, ale myslím, že všechny jsou jinak stejné. Bere se obvykle jeden denně, takže si srovnej cenu a množství v jednom balení. Jo, a je třeba říct, pro jak staré dítě to máš. Laktobacily mají především "optimalizovat střevní mikroflóru" - opsáno z laktobacilů, co máme doma 😎 My máme cucací pastilky pro děti, syn je miluje 🙂 Jsou od tří let, ale spíše proto, aby je dítě nevdechlo a nedusilo se. Syn je samozřejmě necucá, ale rozkouše 😝 U Tebe je vidět, jak je každé dítě opravdu jiné, aspoň co se týká jídla a pití 😅

tabarka
autor
2. únor 2009

Jo to teda jsou, každá úplně jiná. Tak pro změnu máme chřipku, asi se z toho nevyhrabeme. Do lékárny zajdu a uvidíme, co mi nabídnou. Mám pocit, že jsem v lékárně víc, než v potravinách.....

garfieldmail1
3. únor 2009

Taky jsme kolikrát ráda, když aspoň měsíc je syn bez nemoci. Dvě děti střídavě nebo i najednou nemocné, to musí být něco! 😖 Možná Ti nabídnou na průjem i něco jiného, u těch laktobacilů je výhoda, že to může brát dlouhodobě, tak uvidíš 🙂