Přechod z RD na 2. mateřskou, jaké peníze mi přijdou?

sima08
14. zář 2012

Holky nevíte, jaké peníze mi mají přijít v září, jestli rodičák nebo mateřská, nepřišlo mi nic a na úřadu jsou úplně mimo a prý je to zapeklitý případ, blbci. Co je na tom zapeklitého, když mám první dítě, kterému budou 3 v říjnu a 28.8. jsem nastoupila na mateřskou na druhé dítě. Došla jsem na úřad práce a nahlásila změnu o zrušení rodičáku k 28.8., protože nemohu pobírat oba příspěvky najednou a oni mi to ukončili už k červenci a nevím proč ☹

petrajavor
14. zář 2012

dle mě (což nevím jestli je dobře,moc se v tom nevyznám) by ti za prvních 27dní v srpnu měl dojít rodičák a za zbytek dní už mateřská....

monivo
14. zář 2012

Tak já jsem na tom stejně jako ty, náhoda 🙂 Nastoupila jsem 28.8.2012 na mateřskou, taky jsem to nahlásila na úřad práce a teď jsem raději koukla na účet a 12.9. mi přišly peníze v plné výši, kterou jsem brala předtím. Na úřadu práce mi řekli, že jakmile mi začne chodit mateřská, tak bych si měla nechat potvrdit na sociálce formulář Potvrzení o nároku na dávky ovlivňující výši rodičovského příspěvku a podle toho mi oni dopočítají prý ten srpen. Ale vzhledem k tomu, že jsme nastoupily téměr na konci měsíce, měly bychom dostat skoro stejnou částku, jen o málo nižší. Ale termínově opravdu netuším. Obávám se, kdy začne chodit mateřská ☹

verusinek
14. zář 2012

Simi mně přišla mateřská a rodičák mi přijde až zaměstnavatel dodá papíry o příjmu. (včera jsem si tam volala)

baca
14. zář 2012

Já jsem tak šla v prosinci 2010. Půl měsíce jsem měla ještě mít rodičák a druhou půlku už mateřskou. Ale vzhledem k tomu, že ten půlměsíc mateřské mi dělal víc než 7600 (maximální výše mého rodičáku), tak už jsem za tu první půlu měsíce rodičák neddostala. Takže pokud bych třeba za toho půl měsíce dostala mateřskou dejme tomu 5000, tak by mi ještě 2600 Kč rodičáku doplatili.Ale zas pochybuju, že bys za 3 dny mateřské měla tak moc peněz, že už by ti nedali nic z rodičáku, takže tady asi bude chyba jinde.