• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Převod rodičáku na manžela, máte zkušenost?

28. ledna 2013 
Ahoj máte někdo zkušenost s převodem rodičáku na manžela na 1 den pokud je OSVč co všechno k tomu potřebujeme díky:slight_smile:
27. led 2013 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, pokud si plati nemocensky pojisteni tak by nemel byt problem. tohle je nejdulezitejsi. s ostatnim ti musi pomoci nekdo jiny :slight_smile:
27. led 2013 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Určitě budeš potřebovat potvrzený vyměřovací základ ze sociálky a pak se podepisuje žádost přímo na pracáku nebo tam kde řešíš rodičák.
28. led 2013 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aktuálně už se rodičák nepřevádí, pokud to chceš jen kvůli tomu, abys mohla volit. Stačí dojít na OSSZ, pod kterou manžel spadá a tam mu potvrdí papír o výši denního vyměřovací základu, ten papír ti dají na UP nebo jde stáhnout z netu, na OSSZ ho většinou nemají.
Má to ale jedno velké ALE - manžel musí mít pro tenhle úkon nárok (teoretický) na mateřskou a ten je po 270 dnech placení nemocenského (nezaměňuj to se zdravotním) a většina OSVČ si tohle (dobrovolné) nemocenské neplatí. Pokud si ho opravdu neplatí, tak máš smůlu a volit nemůžeš (předpokládám, že ty sama nárok na mateřskou nemáš) a zůstane ti 4 letý rodičák.
PS: a není dobré zadávat to jako otázku, protože na tu může každý odpovědět pouze jednou, vždy je lepší diskuze.
28. led 2013 ve 22:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tvůj příspěvek