Rodičák na manžela

dc2015
10. říj 2018

Holky, potřebuju vyřídit rodičák na manžela, smlouva mi vypršela během rodičáku s prvním synem. Našla jsem, že potřebujeme doložit žádost + potvrzení o denním vyměřovacím základu. Kdo mi ale vyplní to potvrzení? Zaměstnavatel? Manžel měnil práci... Syn se narodil 30.9. a manžel byl v září nezaměstnaný, předtím cca 8 let u jednoho zaměstnavatele a od 1.10. u teď nově u jiného... Kdo to tedy má vystavit? Starý zaměstnavatel? Či ten nový? Děkuji moc, jsem v tom ztracená a do toho řeším poporodní problémy, takže každá cesta na úřad navíc je prostě zátěž...

j.a.n.i
10. říj 2018

Obavam se, ze budete mit smulu a pres manzela volit nepujde, protoze ke dni narozeni ditete nesplnuje pominky pro ppm. Takze budes mi maximalni rodicak tech 7600,-

dc2015
autor
10. říj 2018

@j.a.n.i Aha... Takže pokud chci rodičák na 3 roky... Tedy cca těch 6100, nemusím kromě žádosti o RP vůbec nic dokládat?

elwe
10. říj 2018

@dc2015 od letoška si můžeš zvolit rodičák do částky 7600 libovolně, i když nemáš mateřskou. Jinak si teda myslím, že manžel podmínky splňuje, je tam půlroční ochranná lhůta, takže mu v bývalé práci vyplní příjem od září 2017 do srpna 2018 a na sociálce potvrdí denní vyměřovací základ a s tím půjdeš na ÚP.

denny27
10. říj 2018

Mě říkala paní na UP, že pokud budu žádat rodicak do 7tis, že můžu sama za sebe a žádné příjmy od chlapa z práce nepotřebuju 😊 tak snad je to pravda

j.a.n.i
10. říj 2018

@dc2015 Přesně tak, nemusíš.

j.a.n.i
10. říj 2018

@elwe A jemu snad skončila smlouva v těhotenství? O těhotném chlapovi jsem ještě neslyšela...

dc2015
autor
10. říj 2018

Děkuju, ženy. Manžel odjíždí v 6, vrací se večer v 8, do toho doma staršího syna a po porodu spoustu "zdravotních radostí". Jsem ráda za každou radu 🙂

fatal_error
10. říj 2018

@dc2015 i kdybys musela jit na spravu socialniho zabezeceni pro potvrzeni o jeho prijmu, staci ti jeho plna moc a on nikam chodit nemusi, vse tedy zvladnes vyridit sama. krom toho potrebny formular ti daj, takze ani nemusis nosit vlastni vytistenej.

fatal_error
10. říj 2018

ja si jinak nemyslim, ze by jeden mesic nezamestnanosti manzela mel znamenat, ze na nej nemuzes zadat, takze podle me by to melo klapnout.
jeste teda doplnim, ze potvrzeni o prijmech muze ti potvrdi na ty sprave soc. zabezpeceni, tam vidi vsechny zamestnani z minulosti

priefi
10. říj 2018

@j.a.n.i 😂😂😂😂👍

j.a.n.i
10. říj 2018

@fatal_error Nepotvrdi, nejdrive musi jeho uctarna vyplnit prilohu o prijmech a teprve na jejim základě to ossz potvrdi. Nicmene k datu porodu nebyl zamestnany, tak neni co vyplnovat.

dc2015
autor
11. říj 2018

Holky, v pondělí jdu na úřad, pak sem hodím info, jak to tedy je...Každopádně mělo by to skutečně být tak, že pokud to chci na 3 roky, jako že ano, nemusím již nic dokládat... Děkuji všem za info .-) A pokud je to tak, že bychom si nemohli volit kvůli tomu měsíci, je mi to sice jedno, ale přijde mi to úsměvné... Nebo já před dětmi pracovala, muž byl nezaměstnaný ten jeden měsíc za posledních 9 let, oba máme VŠ... 🙂 Ale mně je to opravdu jedno... Tím, že se dá při rodičáku pracovat, mě to nijak extra netrhá...