• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodičovská dovolená. Kdy přesně končí?

4. května 2017 
@fajra no tak určitě by to bylo lepší, když ses po dovršení tří let neměla kam vrátit, měla jsi jít na úp....ale neměl by být problém aby jsi tam šla až teď, bylo by dobrý, kdybys to stihla do konce září :slight_smile: a pokud pak doneš na úp od dr. neschopenku, nebudou tě ani honit po žádných nabízených místech.....
27. zář 2011 v 07:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, byla jsem dnes na ÚP a byla jsem příjemně překvapená, hned mě zaregistrovali a budou mi platit sociální i zdravotní a dokonce po dobu 5ti měsíců budou posílat první 2 měsíce 3499,- další 2 měsíce 2799,- a poslední myslím 2499,- nevím ty částky přesně, ale něco dostávat budu, sice je to almužna, ale aspoń něco, tak jsem ráda :slight_smile:
27. zář 2011 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fajra no tak vidíš :slight_smile: to jsou dobré zprávy, aspoň něco.....
27. zář 2011 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj chtela sem se zeptat kdy dostanu posledni rodicak mala se narodila v unoru 2009 predem moc dekuji :slight_smile:
10. led 2012 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verunka1911 myslim, ze v breznu 2012
10. led 2012 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky chtěla bych se zeptat - mám sice ještě chvilku čas,ale :slight_smile: Malá se narodila 28. ledna 2010 a já bych měla příští rok nastoupit do práce toto datum vychází na neděli takže příští rok tj.29. ledna 2013 bych měla nastoupit do práce. Mě by zajímalo pokud bych chtěla nastoupit do práce až od začátku nového měsíce tedy února,kde bych byla vedená cca ty 3 dny,které by do konce měsíce zbývaly? Musela bych na pracák nebo jak? možná divný dotaz snad mě chápete :grinning:
22. led 2012 v 00:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kasyma Na pracák jít nemůžeš, máš zaměstnání. A ty 3 dny by sis musela dohodnout se zaměstnavatelem, buď si vzít dovolenou nebo neplacené volno. Ale nějak nechápu jaký je důvod nastupovat až od 1.2.
22. led 2012 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Obnovuji téma, protože jsem zaslechla, že je v novém Zákoníku práce změna v počítání času... ale víc o tom nevím. Ptám se tedy:

Syn se narodil 26.11., rodičovská dovolená dle § 196 ZP "do doby, kdy dítě dosáhne věku 3 let" znamená tedy 26.11. včetně (tj. nástup zpět do práce až 27.11.) nebo nástup už toho 26.11., kdy bude mít syn 3 roky?
23. dub 2012 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dukie Nevím o tom, že by se v ohledu počítání času mělo něco měnit, každopádně pokud je v ZP "do doby, kdy dítě dosáhne věku 3 let." tak je RD do 26.11. včetně, tj. nástup 27.11.
23. dub 2012 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, můžete mi prosím poradit? Pobírám rodičák do dvou let dítěte, malá měla narozeniny minulý týden. Chtěla bych se zaregistrovat na pracák, ale někde jsem narazila na informaci, že nejdřív musím počkat na nějaké vyrozumění, které mi pošlou ohledně ukončení rodičáku a teprve s tím papírem na pracák zajít. Zatím nic nepřišlo a jsem lehce nerovózní, abych něco nepromeškala. Zajít na pracák hned, nebo počkat na ten papír?
@j.a.n.i můžeš mi prosím poradit? Díky moc.
26. čer 2013 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajulin Pro registraci na pracák je tenhle papír naprosto irelevantní, i když se někdy úřednice tváří jinak. A je na tobě, kdy tam zajdeš, zda hned, 1.7., v průběhu července, nebo zda tam nepůjdeš vůbec a jen se nahlásíš na ZP jako osoba pečující o dítě do 7 let.
26. čer 2013 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.i děkuji za odpověť :slight_smile:. Ještě si právě musím rozmyslet, jestli se nahlásím na pracák nebo jen na pojišťovnu. Akorát začínám být nervózní z toho, že od narozenin malé uběhl přesně týden a já jsem zatím taková "bezprizorní" :slight_smile:. Tak aby mi někde nenaskakovaly částky za neplacení pojištění.
26. čer 2013 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajulin To buď v klidu, za celý červen ti to pokrývá rodičák a za červenec to stačí vyřešit do jeho konce... i když v případě hlášení na ZP mám osobní zkušenost s hlášením 3 měsíce zpětně a neměli s tím problém.
26. čer 2013 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj taky se na něco zeptam jsem samoživitelka na RD na 2roky za 11120 kc mesicne pristi rok v cervnu mi to konci pak pujdu na pracak nemam hlidani a dite mi do skolky nevemou nevite kolik mi na pracaku daji ? Mam ještě 4letou dcerku dekuji za odpovedi
30. čer 2013 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.i ale když se nahlasi na ZP tak kdo ji bude davat nejake peníze když se nenahlasi na pracak?
30. čer 2013 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martas78 když se nahlásím jen na pojišťovnu, tak nebudu dostávávat žádné peníze. Ale stát za mě bude platit sociální a zdravotní pojištění, takže to bude "šul nul". Však jsem si zvolila dobrovolně dvouletou variantu a musím počítat s tím, že si rodičák vyčerpám dřív.
Podle mě je blbost hlásit se na pracák, když ve skutečnosti práci nehledáš. Je to proti jejich podmínkám.
Našla jsem výpočet podpory po rodičáku:
Průměrná mzda za 1. až 3. čtvrtletí 2012 činí 24 408 Kč. Minimální podpora v nezaměstnanosti v roce 2013 v prvních dvou měsících činí tedy 3 661 Kč (24 408 Kč ∙ 15 %), v dalších dvou měsících 2 929 Kč (24 408 Kč ∙ 12 %) a další měsíce potom 2 685 Kč (24 408 Kč ∙ 11 %).

Pěkný článek k tomu je tady: http://finexpert.e15.cz/registrace-na-up-po-rodicovske-dovolene
1. črc 2013 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@martas78 Nikdo, ale taky ji nikdo nebude prudit...
3. črc 2013 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@j.a.n.i můžu se zeptat? v neděli mi skončil rodičák, v pondělí jsem nastoupila do práce. Musím někde něco hlásit? Třeba na pojišťovně? Díky.
3. črc 2013 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@babulinkab Ne, to je povinnost zaměstnavatele.
3. črc 2013 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@jajulin Opravdu za Tebe platí stát sociální pojišťení, když jsi na zdravotní pojišťovně hlášená jako osoba pečující o dítě do 7 let? :confused: nevím proč, ale myslela jsem, že to tak není... Dokonce mám pocit, že sociální pojištění nemá hrazeno ani osoba pobírající rodičovský příspěvek, která už nemá zaměstnavatele (např. Smlouva na dobu určitou skončila při mateřské dovolené). Nevíte někdo, jak to je? Nemám v tom jasno :frowning2:
5. črc 2013 v 01:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda Sociální pojištění má placeno pouze pracující zaměstnanec a OSVČ, jinak nikdo. Ale některé přesně definované doby se pro nárok na důchod berou jako kdyby člověk pracoval, třeba péče o dítě do 4 let, pobírání podpory...
5. črc 2013 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahojky, mam takovy dotaz, asi spis pro @j.a.n.i, ale jestli budete vedet i nekdo jiny, budu rada za jakoukoli odpoved, pobiram RP na syna narozen 3/2011 na 3 roky ve stare variante, od 1.9.2013 nastupuju do prace na plny uvazek a zmenu musim nahlasit na socialce..chtela jsem se zeptat, zda mi bude RP chodit i dal anebo zda, kdyz nastoupim na plny uvazek do prace, tak mi RP seberou?....kazdy mi totiz rika neco jineho, proto se ptam....jen jeste pro doplneni, protoze jsme uplne specificky priklad, tak na materskou jsem v dobe narozeni syna nemela narok(byla jsem student), tim padem jsem zacla pobirat rodicak dnem narozeni syna a mela automaticky 4letou variantu, v 10/
2011 jsme pres pritele to prehodili na 3letou variantu, ktera bezi doted(pak to na me pritel prepsal zpet)...takze kdyz spocitam, co uz mam vybrano za celkovou castku, tak bych ji vybrala jiz ted v zari, ale na socialce mi bylo receno, ze je jedno, ze jsem nebrala materskou, ale pokud mam zvolenou variantu RP do 3 let veku ditete(coz mam), tak by mi meli posilat RP az opravdu do 3 let veku ditete?...dekuju moc za odpoved, nevim, jak jinak to popsat.
19. črc 2013 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luuca85 Rodičák ti bude chodit dal a nástup do práce nehlasis, to nikoho nezajímá...
20. črc 2013 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.i ahojky, dekuju moc za odpoved:slight_smile:...fakt nemusim hlasit nastup do prace? ja jen, ze mi na socialce rekli, ze musim kazdou zmenu hlasit nejpozdeji do 8 dnu - vcetne nastupu do prace :confounded: ?jeste 1x diky moc.
21. črc 2013 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luuca85 Musíš hlásit pouze změny ovlivňující nárok na rodičovský příspěvek, což nástup do práce není...
21. črc 2013 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.i ok, dekuju moc:slight_smile:
23. črc 2013 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajulin Ahoj, prosím řeším něco obdobného. Končí mi 3letá rodič. dovolená, ale chci s dcerou zůstat doma do 4let. Stačí se tedy, jestli to správně chápu nahlásit na zdr. pojišťovnu a aby mi byla doba do 4let počítána i do důchodu nikde jinde se hlásit nemusím? (Tak mi to bylo řečeno, když jsem volala na OSSZ, ale raději ověřuji, protože kolikrát, co úředník, to názor :slight_smile:). Děkuji za info, jestli víš. Marta
5. srp 2013 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eliska10 jj, přesně tak, stačí to nahlásit jen na zdravotní pojišťovnu.
5. srp 2013 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajulin Děkuji a prosím tě nevíš, je možnost si přividělávat, nebo nesmíš? Dcera bude chodit na 4h do školky a nevím, jestli můžu mít přivídělek. Nezjišťovala sis to už prosím? Děkuji M.
7. srp 2013 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eliska10 Na DPP do 10000,- určitě.
7. srp 2013 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek