Z RD na RD, podle čeho se počítá nárok na druhou RD?

maminkazelvinka
26. črc 2012

Ahojte holky,podle čeho se počítá nárok na RD ,když maminka navazuje z jedné RD přímo na druhou?Zatím to není náš případ ,ale uvažuji ,že když to půjde pořídili bychom si 2hé dítko tak,aby se narodilo těsně před koncem mé RD a zajímá mě na jakou formu bych měla nárok?Momentálně mám 3letou ,ale jsem nezaměstnaná-pracovní poměr mi skončil na začátku těhu ,ale díky marodění během těhu jsem na 3 letou formu dosáhla ,tak mě zajímá jestli bych znovu měla nárok na 3 letou ,nebo jen na 4 letou formu RD.Všem moc děkuji za odpověd a omlouvám se za možná trochu domotanou formulaci otázky 😀 😀 😀

j.a.n.i
26. črc 2012

No, jednak je hloupé, že to zadala jako otázku, neb se dá odpovědět pouze jednou...
Záleží zda si měla u toho prvního nárok na mateřskou, pak pokud budeš navazovat dalším rodičákem, tak budeš moct volit až do 7600,- ale pokud si tu první 3 letou volila pouze z titulu nemocenské v souvislosti s porodem, tak nárok na volbu nemáš a záleželo by, zda nárok na mateřskou vznikne partnerovi a pak bys volila na základě jeho nároku.