2 děti, každé s jiným mužem, sourozenecké vztahy nic moc

abundia1
28. led 2016

Ahoj, mam dve deti, 4 a 1 rok, holcicky, kazde s jinym muzem. S otcem prvni dcery jsem se rozesla, kdyz byl dceri 1 rok. Druhou dceru mam se svym manzelem, mame spolu krasny vztah ( skoda ze i prvni dcera neni s nim, vse by bylo mnohem snazsi). S otcem prvni dcery ale vychazim perfektne, mnohem lip, nez kdyz jsme spolu zili. K detem. Starsi mladsi nemusi. Jsou svetle chvilky, kdy treba hlasi ze ma nudli, nebo ji pomuze nekam vylezt, ale jinak.... naschvaly, naschvaly, naschvaly. Delit se nebude, vsechno ji ta mladsi bere, interaktivni hracky vypina, protoze vi, ze mladsi jeste nevi, ze se musi mluvici hracka nekde zapnout, a pak ma radost ze se mensi rozplace, ze to nefunguje... fyzicky ji neublizuje, spis ve hre dost morduje, i kdyz hazeni periny pres hlavu a nasledny zalehavani je u nas na dennim poradku... citim, ze je to tim, ze ta starsi zarli, ze ma ta mladsi oba rodice pohromade, ale za starsi musi tatinek jezdit. Nastesti to ma kousek a prijede kdykoli dcera chce. Dost me to trapi, a nejak nevim, co s tim, protoze situace jina nebude. Porad verim, ze cim budou starsi, tim to bude lepsi, snazim se tim uklidnovat. Dost me to ale vysiluje, jsem porad ve strehu, jednim okem v pokojiku, zatimco druhou casti tela obstaravam vse co k pekne, ciste domacnosti, kde je navareno a tak nejak pohodove patri. Manzela se snazim techto pocitu vyvarovat, postezuji si, ale opatrne. Jsem si vedoma toho, ze muz sice rodinu zaopatruje, ale to teplo rodinneho krbu vytvari zena. A jak je zena dlouhodobe v nepohode a jen negativni, jde do kopru vsechno. Takze pres den doma sajgon, nervy, stereotyp, ale jakmile se blizi doba, kdy ma prijit manzel, stoji mi za to prolitnout sprchou, ciste se obleknout ( jinak triko od nudli z rymy, slin, jidla, fix je klasika) , lehce se navonim, vlasy do drdolu a na otazku jak jste se tu holky mely? odpovidam: ale jo, slo to 🙂 ... pak spolecny chvilky s detmi, vecere, umyt, spat a pak ja stezovacka na modrym koniku jeste ve 2:34h rano 🙂 ... prozivate to s detmi nekdo podobne?

barulina
28. led 2016

No myslim ze t tim nebude. Podle me je to normalni jev i v nerozvedenych rodinach. A jak dlouho chces pred mizem hrat divadlo? Ja to nemyslim zle,jen ja bych tak zot nemohla. Ja smuta vycetpana ale jak.fokde vhlap tak se pretvarovat. Ani omylem. Jonak starsi u goho vyroste a mladsi doroste. Uplne bezne chovano

bajana
28. led 2016

Tiež si myslím, že je to klasické žiarlenie staršieho súrodenca a nič to s otcom nemá. Však sama píšeš že si väčšinou s nimi sama. Z pohľadu malého dieťaťa má staršia skôr výhodu - ona má dvoch tatinkov kým malá len jedného. Teda pokiaľ jej dookola nevysvetľujete, že nie je manzelova dcéra. Inak čo sa týka súrodeneckých vzťahov - rodičia dokážu veľa vychovou ale genetika a povaha často nepusti...ako sa správa staršia k iným deťom?

samaber
28. led 2016

Také souhlasím, že to tím, že nemají jednoho otce NENI. Mám kluky 2 a necelé 4 roky a krom toho, že bez sebe nemůžou existovat, tak jsou pořád v jednom klůbku

nonnni
28. led 2016

@abundia1 Vztahy, ktere popisujes jsou bezne mezi sourozenci, zbytecne za tim hledas neco, co tam neni a tim vyvlavas dalsi problemy. Tve deti jen prochazi obdobim prirozene rivality a mozna by to spis chtelo, aby ses upravila a zklidnila pro ne a vytvorila jim klidnejsi prostredi pres den, nez se vymydlit pro manzela a hrat vecer habaduru, coz mi prijde jako jedna z nejujetejsich veci, ktere jsem si tu posledni dobou precetla...to je presne ona cesta do pekel, kdy ty za par let zacnes nezvladat, on nebude chapat proc...ty nabudes pocitu, ze by vedet prece mel, vzdyt ma oci...v mezicase jsi ho celou dobu lakovala, jak zvladas i presto, ze nezvladas...on nebude vedet, ktera bije, protoze zil v predstave rodinne pohody, ktera vlastne nikdy neexistovala...ty budes nastvana, on bude nastvany...mluvit spolu neumite uz ted, to se samo nezlepsi....parada...utni to, dokud jeste muzes a bud k manzelovi uprimna. Budto jsi si vzala prima chlapa, ktery te nenecha ve stychu...nebo take ne...to uz je na tobe si na toto odpovedet.

Mmch, pohodu utvari cela rodina, jako jednotka...ale pokud mas pocit, ze je to jen zena, tak o to vice bych prestala hned hrat divadlo, protoze ty nevytvaris pohodu, ale falesny pocit pohody.

Nemyslim to nijak zle, ale fakt to bude za chvili neudrzitelne a reakci bude tvoje vetsi vyostrenost proti starsi dceri a tim ji jeste vice zneklidnis a bude to dal krystalizovat. Ona neni duvod vasi nepohody, ona je jen male dite, ktere se chova naprosto prumerne svemu veku a sve situaci.

diablack
28. led 2016

Taky si myslím ze to je všude. Nasi jsou vlastní a co kolikrát dokážou je sila. Až mi to vadí ale když neteče krev tak je necham ať si to vyřeší mezi sebou.

abundia1
autor
28. led 2016

Diky za reakce. Tak snad se vse casem srovna a opravdu jde jen o rivalitu mezi sourozenci. 🙂 Ja jsem sama z kompletni rodiny, prvni ze trech deti. Nemam pocit, ze bych na sourozene nejak zarlila, nebo je takhle mastila. O to vic ted jako mama nevim co s tim. Ale tak vydrzime, uvidime. 🙂

bbibianca
28. led 2016

Se sestrou jsme o dva roky, máme stejné rodiče, ale ona je silná a já byla vždy "normální" nenáviděla mě. Mlátili jsme se jak nezralé žita. Teď se milujeme, když se nevidíme. Bydlíme od sebe téměř 60 km daleko, takže se nesetkáváme tak často, ale když ji vidím půl hodiny tak mám dost 😀 Slyšela jsem, že nejvíc si vyhraje kluk s klukem, pak holka s klukem a nejhůř jsou na tom ženský... ale co je na tom pravdy netuším. Já tomu však věřím, páč jaký jsme měli vztah se sestrou jako děcka no šílený.... Hlava ne hlava. Horší jak kluci.. Teď se tomu směju, ale uvnitř mě to docela mrzí, jaká jsme byla jedna jak druhá.

samaber
28. led 2016

@bbibianca možná na tom něco je. Mám kamarádky sestry a od malička se nenáviděly, ale zároveň měli mezi sebou neskutečné pouto a teď v dospělosti drží úžasně při sobě,že jim to jako jedinacek moc závidím.

markyska88
28. led 2016

Ani já si úplně nemyslím, že je to způsobeno jiným tatínkem. Já s bratrem máme oba stejné rodiče a jako děcka jsme se rvali až do krve, pořád si něco brali a záviděli hračky atd atd... Často to bylo dost drsný a zlomilo se to až v pubertě 😀 teď se uplně zbožňujem a nedáme na sebe dopustit ❤️ 😀
@abundia1

1nelinka
28. led 2016

My jsme se segrou o 2,5 roku.. Nesnaseli jsme se kdyz jsme byli male a nemame se radi i kdyz mi je 30.. Maximalne si napiseme sms k narozeninam ale vubec se nevidame
Muj manzel je o 7let starsi nez jeho bracha a bojovali spolu hrozne ale jak oba dospeli tak maji naprosto skveli vztah bracha je u nas pecenej varenej a je to moc fajn ..🙂 chapu ze te to trapi ale myslim ze jejich vztah do budoucna moc neovlivnis..

abundia1
autor
28. led 2016

@nonnni Nonni, bylo by skvele, kdyby to bylo jak pises, tedy ze hledam neco, co neni. To by se mi ulevilo 🙂 Tak snad je to jen ta bezna sourozenecka rivalita. Jinak prijde mi zajimave, jak te nadzvihlo ze zidle to , ze mi muj muz stoji za to, abych se pro nej nestala umudlanou, unavenou, vecne si stezujici zenou. Nehraju pred nim zadne falesne divadlo, habaduru, nevytvarim falesny pocit pohody, to fak 🙂. Mozna jsem smichala dve temata dohromady. Mozna jsem to mela rozdelit na rivalita sourozencu a pece o zevnejsek na rodicovske. Mozna jsem splacala housky s rohlikama. Ja si umim manzelovi postezovat, tos me spatne pochopila. Pohodu utvari rodina jako jednotka, to ano, ale hybnou silou je vzdy ta zena. No zkus experiment. Prestan varit, zacni si stezovat, porad dokola a dokola, priber 10 kilo, svadej to na tehotenstvi, prestan se o sebe starat... a ja ti garatuju, ze ti manzel nezacne za tenhle vykon nosit pugety 🙂. ... Nevim, jsem ted nejak unavena, jsem doma uz 5 let, a chvilema mi schazi muj zivot pred materstvim. Podnikala jsem, vedlo se mi dobre, nebyla a nastesti aspon v tomhle smeru porad nejsem na nikom financne zavisla, cestovala jsem, mela okruh kamaradu, a ted uz mam delsi dobu deti a kolotoc kolem nich, a protoze jsem clovek, ktery at dela co dela, chce odvest praci na 120 procent, paradoxne mozna proto si neumim zorganizovat cas na to, aby mi zbyl nejaky jenom pro me. Mozna ze kdybych vyrazila jednou za 14 dni do divadla, nebo se prihlasila na jazykovy kurz, nebo zacla proste delat neco jen pro sebe, mozna bych nemela potrebu stezovat si anonymne cizim lidem 🙂

markyska88
28. led 2016

.... Já se až stydim, když si zpětně vzpomenu, co jsme si s bratrem všechno vyváděli 😀 (brácha je o rok mladší) on po mně rád střílel pistolkou s takovejma těma malejma kuličkama (mohl mě střelit do oka že..) , nebo měl podomácku vyrobenej luk a šíp a honil mě po zahradě a střelil mě a ten šíp se mi zabodl do nártu 😀 krve jak z prasete 😀 no já mu na oplátku nakecala, že ten keř u babičky je rybíz a přitom jsem věděla , že to jsou jedovatý jeřabiny a chtěla jsem, aby se poblil 😅 .... když to shrnu, tak je vlastně souhra náhod, že jsme si nikdy nijak vážněji neublížili 😀 😀 😀 rodiče z nás byli na prášky 😀

abundia1
autor
28. led 2016

@1nelinka Diky za reakci. Vis ze me to posledni dobou taky napadlo? Ze mozna, i kdyz se budu snazit sebevic, resit to... ze ani to neni zaruka toho ze ty dve se zacnou mit radi? 🙂 to proste neni povinnost milovat sourozence jenom proto, ze jsou jedna krev... v zivote je to taky tak, ne s kazdym si sedneme a to, ze se to stane mezi sourozenci je sice skoda, ale bohuzel, i to prinasi zivot. Moje sousedka to ma uplne stejne jako ty - smsky k narozeninam, vyjimecne skype, ani jedna nestoji o blizsi kontakt.

1nelinka
28. led 2016

@abundia1 opravdu je to tak bohuzel..:( bud z toho vyrostou nebo ne.. Ja bych hrozne moc chtela normalniho sourozence a mit hezky vztah tak jako ma manzel s brachou ale nekdy se to proste nepovede..:( dulezity je aby jsi byla stastna a spokojena s manzelem protoze ten s tebou bude cely zivot.. Deti vyletnou z hnizda a buh vi jak casto si vzpomenou na mamku a prijedou na navstevu

adeden
28. led 2016

Jeeee... Naší se rubou ... Starší dcera jak může, udělá naschvál braskovi v každém okamžiku - už jsem se s tím naučila žít. Zatnu zuby a snažím se je nevnimat, pokud netece krev.. Ale není to jen o tomhle. Když se jednomu něco stane, druhy je tím nejlepším utesovatelem. Často spolu chtějí spát - když je pak v postylce vidím v objetí, zatlacim slzicku..

kacca11
28. led 2016

Hrat na manzela divadlo, jak je vsechno v pohode, je blbost. Skryvas pred nim problemy, lzes mu, kam myslis, ze to povede? Stastne manzelstvi potrebuje komunikaci, ne zivot ve lzi, tim si muzes znicit celou rodinu.

abundia1
autor
28. led 2016

@kacca11 To uz je druha podobna reakce. Asi jsem se tedy spatne vyjadrila 🙂 Asi jsem opravdu splacala 2 temata dohromady - rivalita mezi sorozenci a pece o zevnejsek. To ze chci byt pro sebe i manzela pritazliva a to ze filtruji, co mu reknu, v tom vubec nevidim divadlo. Naopak. Ja si mu umim postezovat, neni to tak, ze rozrazi dvere a ma doma idylku a zenu - happy smile :D To ne, jen jsem presvedcena, ze muzi jsou z Marsu a zeny z Venuse. A ze na takovy to sahodlouhy vypovidavani se porad o stejnych tematech dokola jsou lepsi kamaradky. Proto jsem se zaregistrovala sem na Modry konik, a pustila do virtualniho sveta svoji prvni starost. Jsem tu kratce, casem se zorientuju a naucim se formulovat svoje prispevky presneji 😉 Diky za reakci 🙂

kacca11
28. led 2016

@abundia1 mne ten tvuj pristup pripada strasne smutny. Kdyz budu reagovat i na tvuj predchozi prispevek na toto tema, tak s tim nemuzu souhlasit.

V pripade, ze na me padne depka - budu nestastna, nebudu stihat domacnost, peci o ni, deti a sebe, tak muj muz prevezme cast mych povinnosti, pomuze mi dat se dohromady. A v pripade, ze bych mu to tajila, tak by byl naopak smutny z toho, ze jsem mu neverila natolik, abych mu dala vsechny emoce najevo.

Jasne, byt dobre naladena a upravena je dulezite, byt pro muze atraktivni, pozitivni, ale to se tak musis citit, ne to jen hrat.

Pro me je muz nejdulezitejsi a nejblizsi osoba na svete, proto veci resim s nim. S kamaradkami muzu poklabosit, ale ne tak, jako se muzu sverit jemu.

abundia1
autor
28. led 2016

@kacca11 Pro me je muj muz taky ten nejdulezitejsi clovek ve Vesmiru. A prave proto, to ve vztahu k nemu mam jak mam. Rozhodne to neni o nejakem predstirani nejake umele pohodicky. Ja mu umim rict, hele jsem vystavena jako citron, potrebuju pomoct. On vari, vesi pradlo, bere holky ven, me je v podstate houby zle. Mame zdravy deti, nemame zadne dluhy, uvery, vztah nas dvou vznikl z dlouholeteho kamaradstvi, kdy jsme jako banda lidi sjizdeli vodu, chodili na cundry.... nemame zaplatpanbu na vsechno uplne stejny nazor, ale divame se na svet stejnym smerem a to je pecka... 🙂 Asi jsem to formulovala spatne. Mela jsem napsat jen vlákno o trablích s detmi a zalozit jine vlakno na tema vztahy a postoje v partnerstvi. Je to zajimavy tema, bavi me ty reakce. Taky je zajimavy, ze muj prispevek vyvolava v lidech pocit, ze neco jen hraji 🙂. Psala jsem to v pul treti rano, jdu si to po sobe precist..... hm, prispevek mi prijde porad ok. Mozna to, jak pisi ze pres den tak a tak a pak prijde muz a je to jinak... to je mozna ta pricina. Pro nekoho mozna blbe formulovane 😉 🙂

abundia1
autor
28. led 2016

@markyska88 😀 😀 😀 diky za reakci, pobavila jsem se! :D

nonnni
28. led 2016

@abundia1 mylis se, nenadzvedlo me ze zidle, ze se upravujes pro manzela...spis vidim problem v tom, ze se nemas chut upravit a naladit "jen pro ty deti"...

Tobe neprijde, ze hrajes divadlo, ja muzu soudit jen z toho, co pises v prispevcich (nejen v tom uvodnim) a porad mi prijde, ze se snazis nastylizovat do idyly, ktera vlastne jde tak trosku pres zavit.

Kazdopadne, chovani tvych deti je prirozene, sice bych korigovala (a koriguji tak, aby sily byly vyrovnane a pak je necham, aby si to vyridily), ale celkove nechala plynout. Dle meho to nema zadnou vypovidajici hodnotu o tom, jaky vztah spolu budou mit v budoucnosti.

Co se tyce toho, ze muzi jsou z Marsu a zeny z Venuse....za me je to velke klise, za ktere se schovava neschopnost ve vztahu komunikovat a tim padem to clovek bali uz radeji preventivne. Takova z nouze cnost, na oko. A ke tve otazce... z tohoto na vyber : Prestan varit, zacni si stezovat, porad dokola a dokola, priber 10 kilo, svadej to na tehotenstvi, prestan se o sebe starat...

Jsme zvladla vesmes vsechno za 16 let vztahu a mozna i vice...prijde mi to celkem prirozene, ze clovek ma i obdobi, kdy mu neni hej a nesnazi se to tutlat v sobe... at uz jsem to ja, nebo je to muj manzel...za nas vztah jsem pribrala a zhubla a zase pribrala a zase zhubla a ... asi si umis dosadit. Za nas vztah jsem dovedla stezovani k dokonalosti, udelala jsem z toho doslova umeni 😀 Varim, pokud se mi chce, jinak u nas maji vsichni ruce a nohy a cestu k lednicce si najdou celkem spolehlive. To starani se...no bylo obdobi, kdy mi prislo naprosto zbytecne se prevlekat z pyzama...stane se doted... Ja ti nevim, mozna je to jen problem psaneho slova, ale ja osobne neznam jediny dlouholety vztah, ktery by si timto neprosel .. nejsme roboti....

abundia1
autor
28. led 2016

z ceho usuzujes ze nemam chut upravit se a naladit pro sve deti, proboha? :D
slo mi jen o to sverit se s tim, ze si holky zatim moc nehrajou, spis ta starsi morduje druhou, a preji si, aby to bylo lepsi. Mela jsem potrebu to napsat, to je cele.
O tom ze muzi a zeny jsou dva svety, o tom taky polemizovat nebudu. Tim ale nerikam, ze si nemuzou perfektne rozumet. Ja sama takoveho muze mam, jen mu nevyblinkam uplne veskere sve pocity do posledniho detailu, urcite tim nerikam, ze se svemu muzi vubec s nicim nesveruji, jezis. :D
Diky za reakci, popojedem. Jdu proletnout sprchou a navonet se milovanym Chanelem, show za chvili zacina... sranda. Vcera jsem vsechno videla nejak cerneji, vycerpane, dneska je to lepsi.. diky za reakce, 16 let vztahu je super! 😉 🙂

nonnni
28. led 2016

@abundia1 z cehu usuzuji, ze nemas chut se upravit a naladit pro sve deti? Z tveho psani...cituji: Takze pres den doma sajgon, nervy, stereotyp, ale jakmile se blizi doba, kdy ma prijit manzel, stoji mi za to prolitnout sprchou, ciste se obleknout ( jinak triko od nudli z rymy, slin, jidla, fix je klasika) , lehce se navonim, vlasy do drdolu a na otazku jak jste se tu holky mely? odpovidam: ale jo, slo to ...

loafeer
28. led 2016

Mám dvě děti se stejným mužem:o) 1-4 roky a je to úúúplně to samé:o) ...ale z tvéhho příspěvku mám pocit, že to není to jediné, co ti jede hlavou...přijdeš mi taková....vyhořelá, unavená, možná by neškodilo manželovi říct, že to stojí s holkama za h..., že si ubližují, že se celý den nezastavíš....

abundia1
autor
28. led 2016

@loafeer svoje deti miluju, a snazim se neposirat z malych veci, ale to ze mam pocit vyhorelosti na tom asi neco bude. Mam dva problemy. Odjakziva mam v sobe potrebu delat vse, jak nejlip dovedu, na plnej plyn. Proto se mi treba dobre vedlo v podnikani, nic neosidim, vsechno delam poctive a za druhe: mozna me porad trapi pocit viny, ze ta mladsi ma kompletni rodinu a ta starsi je jakoby v tomhle smeru nadosmrti sizena. Pritom vim, ze kdybych zustala s jejim otcem, nezila by v nicem ruzovem. Nedokazali jsme se v podstate shodnout ani na tom, jaky film si pustime. On deckovy americky komedie, ktery me prisli stupido, ja severskou kinematografii, nad kterou on se osival a vysmival se mi, ze jsem uvedomelej intelektual... umis si predstavit, jak jsme to vedli pokud slo o vychovu. Ted, kdyz spolu nezijeme, rozumime si dobre. Nemusime vedle sebe zit, snaz najdeme kompromis. Muj novy manzel je skvely, nikdy jsem to s nikym takhle nemela. Proto mi zalezi na tom, vztah si hyckat a zalevat jako kvetinku. Ale kdyz na to prijde, umim rict i ku..a, do pr...e, ja se na vsechno vys..u 😀 Tobe diky za reakci 🙂

loafeer
28. led 2016

@abundia1 Pokud tvá starší holčička má s tvým novým manželem hezký vztah, on ji má rád a bere ji jako svou....a pokud fungujete jako rodina...tak přece úplnou rodinu má ne? a že ychází s biologickým otcem, který o ni má zájem, tak to je taky super, má vlastně ,,dva tatínky,,...A nejspíš ona tohle vůbec neřeší, jen ty se tím trápíš a možná zbytečně...?

paja.83
28. led 2016

U nás to vypadá úplne stejne ☺

abundia1
autor
28. led 2016

@nonnni kdyz to takhle vyjmes ... 😀 😀 muze to vyznit dokonce i tak, ze moje deti jsou mi na obtiz 😀 😀
...
Proste si preji, aby se mely holky radi i presto, ze ma kazda jineho tatinka. Mrzi me to kvuli te starsi dceri. Ta mladsi je z kompletni rodiny, tata a mama denne doma, taky je klidna, pohodova, mazliva. Starsi je zivel, demon, podes, drak. Mam mozna vycitky svedomi, na druhou stranu zaplatpanbuh za to, ze jsme vztah s otcem prvni dcery ukoncili, nevyrostla by v nicem ruzovem.
Dneska je celkove lepsi den. Jsem doma na materske 5 let, a teprve vcera jsem pocitila touhu sverit se, mam pocit, ze jedu na nejakej zalozni motor a chtela jsem tu najit asi utechu.
Nekdy mi chybi ten zivot svobodny holky, ktery se dari v podnikani, dela si co chce, vstava si kdy chce, chodi tancit, a porada s kamoskama shoping a s partou vodacke vypravy....
Nevim, mozna az venku vyleze slunce, rozbalime holkam trampolinu, napustime bazen, nam uvarim do pergoly kafe, zasazime si ty svy zahony zeleniny.... ze si na nejaky lamentovani na modrym koniku ani nevzpomenu. :D

loafeer
28. led 2016

@abundia1 to je asi normální....např já mám někdy dny, že bych brečela, všude bordel, řev a já si říkám, jeslti mám tohle za potřebí, mohla jsem v klidu chodit do práce, mít peníze, dělat, co mě baví....a z toho jsou dny, co jsou super a neměnila bych. Muj starší je taky živel a je velmi náročné ho na delší dobu zabavit....No a chtít, aby si děcka spolu hrály...to mi v tomto věku přijde jako sci -fi....Starší si něco postaví, mladší mu to zboří, starší se vzteká....nelze chtít nemožné...ani po sobě, ani po dětech

nonnni
28. led 2016

@abundia1 tvoje holcicky se maji rady... akorat si vymezuji sve pozice. Zkus neprojikovat do starsi dcerky vlastni pochybnosti a vinu z neuplne rodiny. Dobry vztah mezi tebou a ex a jeji s ex je to nejlepsi, co muze ted mit.