Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Ahoj holky, řeším vleklý problém, poradíte mi?

despairgirl
3. zář 2018
merope
3. zář 2018

Když napíšeš jaký, tak jistě někdo poradí 🙂.

nikoulinka
3. zář 2018

No, ono záleží, konkrétně s čím chceš poradit 🙂

despairgirl
autor
3. zář 2018

Situace - máme několik dětí a stále se opakující problém. Snažím se ho vystát, řešit, zachránit rodinu, ale už to nedávám, trvá to roky. Manželství udržuju zuby nehty jen kvůli dětem. Manžel má nějaké psychické probs, které nepřizná, natož, aby je řešil. V určitá období doslova psychický teror a hlavně nám tajně neustále seká další a další dluhy. Bohužel je to i velmi zkušený, protřelý lhář, manipulátor, pozér a alibista, který na sebe velmi rafinovaně natahuje děti. Bojím se, že rozvod ublíží zvláště jim, proto stále váhám, pro mě by byl zřejmě snad už i vykoupením. Dluhy pokračují, nacházím postupně stále nové - např. podílové fondy, burzy, investiční zlato, zkoušel online hry, nyní kurzové sázení. Ve své mánii má spoustu svých dalších chimér a plánů, které jsou ovšem zcela mimo. Vím, že v manželství jsem spoludlužníkem, proto již ztrácím chuť, sílu, i energii manželství za každou cenu - právě kvůli dětem - udržet..

cuuza
3. zář 2018

Mluvili jste o tom s manželem, proč to dela? Chce vás zajistit a neví, jak na to nebo proč co ho k tomu vede?

Rozvod ublíží na chvíli, život v nefungující rodině napořád. Děti to vnímají a často pak i zpětně vyčtou, že jsi nic neudělala. Odpověz si na otázku, co z toho vaše děti mají, že mate stejnou adresu???

merope
3. zář 2018

@despairgirl Není mi jasné ono slovo dluhy u podílových fondů, burze, investičního zlata - to si na tyto věci půjčuje?

Co je asi v tuto chvíli potřeba je, dát dohromady skutečně finanční situaci rodiny - kolik a komu se dluží, kolik jsou na to splátky a na druhé straně naopak kde jsou různé úspory, investice a v jaké výši. Ideální by na to byl nějaký schopný finanční poradce, který ale už od počátku bude vědět, že produkty tam asi neuzavře, tzn. ideální by bylo najít někoho schopného s tím, že mu za tu pomoc zaplatíš. Ne někoho, kdo to dělá půl roku. Tím i zjistíš, jak je situace kritická. Ideální by bylo si získat i výpis z cbcb.cz (ale nevím, zda dluhy manžela v tom budou případně zda jeho přesvědčíš, ať to nechá udělat na tebe).

A podle toho, jak to skutečně objektivně bude vypadat, se dá rozhodnout. Pokud ten jediný problém jsou jeho chiméry, plány a finance, tak se můžete i domluvit na rozvodu (papírovém), ale zůstat bydlet společně (z pohledu dětí tak žádná změna).

Jinak bych tobě určitě doporučila i návštěvu psychologa a s ním to celé probrat z toho psychologického hlediska (psychický teror doma, tvá nejistota stran financí, možné krize a podobně). Ideální by bylo samozřejmě jít k němu oba, ale běž aspoň ty sama - možná se to manželovi nebude líbit, tak ať jde s tebou, ale sama si to určitě zařiď. Podobné věci působí hodně i na tvou psychiku a raději se dostat do pohody dřív, než si uženeš nějakou chorobu.

ariadna12
3. zář 2018

Bude delat dalsi dluhy a az ho budete nejvic potrebovat, nepomuze a zustanete na holickach a bez jakychkoli prostredku. S gamblerem k nicemu jinemu nespejes ty ani deti. Nebo se rozvedes. Hodne stesti.

lpch
4. zář 2018

Souhlasim tez s vyse uvedenym prispevkem, ktery navrhuje papirovy rozvod s tim, ze byste bydleli dal spolu pokud to je opravdu pro ty deti dulezite. Resenim muze byt tez zuzeni spolecneho jmeni manzelu. Tento ukon musite ucinit pred notarem, ale je to samozrejme zpoplatneno

leilinka1234
4. zář 2018

Rozvedla bych se čím dřív, tím líp... Dluhy porostou a v případě rozchodu za dalších X měsíců nebo let to dopadne tak, že jako matka zůstaneš na mizině s dětma a chlap se ztratí :( jak bylo psáno výše, bydlet spolu můžete dál, pro děti se nic nezmění. Pokud ovšem děti opravdu nějak "netrpí" :/ žít s takovým chlapem je asi spíš za trest.

kittyy17
4. zář 2018

Žít s někým jenom kvůli dětem je nejhorší. oni vycítí že jsi nešťastná, že něco není v pořádku, dává jim to špatný model do života...

evakaspar
4. zář 2018

@despairgirl Nejvetsi blbost je udrzovat manzelstvi kvuli detem. Hlavne manzelstvi ktere vas tahne ke dnu. Takhle detem ublizujete vice, nez kdyby jste se rozvedli a za vcas. Takze ja bych z takoveho manzelstvi zdrhla co nejrychleji.

zelenaesmolda
4. zář 2018

@despairgirl vic nez rozvod jim ublizi zivot s takovym clovekem.manipulace a psychicky teror nadela vic skody nez financni problemy.takze pokud chces udelat neco pro deti tak vezmi nohy na ramena a zdrhej.
pokud je obeti psychickeho tyrani dospely clovek tak se z toho malokdy dokaze dostat a partnera opustit,predstav si ten dopad jaky to ma na deti...

despairgirl
autor
4. zář 2018

Díky moc za Vaše názory a pomoc..Musím vše zvážit i s ohledem na sebe.Asi ještě ale nejsem k tomu definitivnímu kroku připravena, zřejmě čekám na onu pověstnou poslední kapku,.I když, aby se nestalo, že to nakonec odnesu zase já a druhá polovička bude vysmátá, jak na mě opět vyzrál a dorazil mě..

despairgirl
autor
4. zář 2018

JInak mluvili jsme o tom x-krát, vůbec si ten problém neuvědomuje, ani si ho nepřipouští. Prostě jen chce zbohatnout - nejlépe rychle, jednoduše a bez práce, tak od internetu nebo hazardem, má pocit, že je ve svých letech v práci neúspěšný (a není to jen andropauza) a nemůže si pomoct, aby někam neinvestoval..Bohužel si na to musí ovšem půjčovat všude, kde může. Před pár lety jsme sice udělali konsolidaci, ale pokračuje to. Dluhy jsou však bohužel jen jedním problémem z mnoha. Hodně jsem se za ty roky o to dost zajímala, vše ukazuje na bipolárku. Blbé je, že s ním nehne vůbec nic a nikdo, dokonce si nedá říct ani těma děckama, které na něm visí.

verka1984
5. zář 2018

;mi hhhuuuiio00

haniplanetka
5. zář 2018

Tady je, bohužel, na místě jen rozvod, čím dřív, tím lépe. Protože tyhle dluhy budou jednou splácet i ty děti, pokud se to nezastaví.

Sem začni psát odpověď...

Odešli